12 צעדים

ההחלמה בגלגל הענק כשבאתי לתוכנית אחד הדברים שהכי הפריעו לי זה להיות החבר החדש של התוכנית, בטבעי אני אוהב להוביל, להיות ראשון בהצלחות, אם יש משהו שאני שותף בו והוא מוצלח, חשוב לי לקבל את הדבר על שמי, כמובן שלהפך אם משהו לא יצא מוצלח זה רק בגלל שלא שמעו לעצתי, קשה לי למשל כשאני בא לעמוד בתור אם זה בדואר ישראל או בסופר, או בכל מקום אחר להיות האחרון בתור, כשאני כבר ככה עומד בין הראשונים בתור אני חוזר להרגיש טוב עם עצמי.
קרא עוד

על חוט דנטלי והחלמה את הטיפול הזה אני צריך לעשות לעצמי כל הזמן, והחלמה פירושה שאני מחוייב להמשיך לטפל בעצמי בכל תחום, אפילו כשמדובר על משהו שנראה הכי לא קשור בעולם לבעיה שבגללה הגעתי לכן כמו לא לפספס צחצוח שיניים, או להתחיל לנקות עם חוט דנטלי. כי החלמה פירושה שאני מחלים מבעיה כוללת של הזנחה.
קרא עוד

חוויה אישית מהצעד העשירי היות והצעד העשירי הביא לי המון שלווה איזון רגשי והתקדמות רציתי לשתף אותו איתכם: הצעד הזה בשבילי פריצת דרך, כל הזמן בהחלמה תמיד היו לי עליות וירידות ניתוק וחיבור, מעידות ונפילות, כישלון והצלחה, כמו שאומרים: ההוכחה שאתה חי שכל הזמן דברים זזים. בדיוק כמו מוניטור שעולה ויורד ברגע שהכל ישר - יש מוות.
קרא עוד

מכתב לחבר חדש אתחיל מהנקודה בה אני נמצא כרגע: אני נקי בנס אלוקי נגד כל הסיכויים 52 ימים. האמת היא שמספר הימים של הניקיון לא כל כך חשוב, לא זו המטרה העיקרית של התכנית, "לספור ימי ניקיון"; מה שחשוב הוא להיות נקי ולעלות על דרך של החלמה. אבל אחרי ככלות הכול, הימים כן מבטאים את הנס הגדול.
קרא עוד

שינוי הוא המפתח לקבלה לפני שהייתי מוכן לקבל את עצמי, לפני שהייתי מוכן לקבל את המציאות של חיי כפי שה' החליט שהיא הנכונה ביותר בשבילי, לא הייתי מוכן לשום שינוי כלשהו. ומדוע שאשתנה? הרי אני האדם המושלם! איש לא יגיד לי איפה יש בי טעות או אם אני לא בסדר.
קרא עוד

לבקש סליחה? באחת השיחות השגרתיות שלי עם הספונסר, מצאתי פורט לפניו את הטענות שיש לי על אשתי ועל הטינות שממלאות אותי. עשיתי צעד 4 ושוב ראיתי את הריכוז העצצי, השליטה, הריצוי ושאר הדברים שאני כבר מכיר מפעמים קודמות. חשבתי ששוב אני יכול לסמן V על צעד 5 ולהמשיך הלאה...
קרא עוד

צעד ארבע על החיים אתמול חוויתי כמה דברים שלכאורה טילטלו אותי קצת רגשית, מתחרה אחד שלי שמעתיק מוצרים שלי, מתחרה אחר שנכנס לי בין הרגליים היכן שהוא לא אמור... יותר מאוחר, כסף שאמור להגיע אלי ביושר ובכבוד הגיע אלי חלקית בצורה לא מכבדת. כל הדברים האלה הוציאו אותי משלוות נפש.
קרא עוד

חודשי השנה בתכנית הצעדים כבר זמן מה אני מוצא את עצמי דורש בצעדים, ומוצא שאני מקשר בין החוויות וההתפתחות הרוחנית שלי לבין חודשי השנה. אני לא חושב שמה שאכתוב עכשיו הוא תורה מסיני, אבל הוא מלווה אותי ועוזר לי בחודשים האחרונים.
קרא עוד

זאת לא תכנית פסיכולוגית אחת ההפתעות הגדולות שהיו לי כאשר היתה כאשר הבנתי שהתאווה היא לא הבעיה אלא הפיתרון, ובעצם אני משתמש בתאווה כדי לפתור הרבה דברים אחרים שלא יכולתי לפתור בשום אופן אחר. הסתבר שיש לי בעיות להתמודד עם החיים (למרות שלא יכולתי להעלות את זה על דעתי כי זה לא היה נראה ככה בכלל), והתאווה היא פיתרון מצוין המספק בריחה מושלמת. כל הבעיה מתחילה כאשר המחיר של הפיתרון יותר גבוה מהתוצאה שהוא נותן, וכאשר המאזן הופך לשלילי - אני בבעיה.
קרא עוד

בצעדים מתקדמים של ייאוש גמור אני אברך חסידי, סובל כבר הרבה שנים. כבר ניסיתי הרבה להפסיק, ניסיתי ונפלתי וניסיתי והצלחתי ונפלתי ונפלתי והצלחתי וניסיתי ונפלתי ונפלתי והצלחתי ונפלתי וניסיתי ונפלתי חד גדיא חד גדיא. תכלית אני ממש חסר אונים, בצעדים מתקדמים של ייאוש גמור. איך אני יוצא מהבוץ, איך, רבש"ע?
קרא עוד

להיות נוכח בפעם הראשונה כשהחלטנו שהולכים לים. לקחתי נשימה ארוכה, והראש שלי הריץ לי המון תסריטים מהעבר. מה שהכי צלצל לי היה כמה ימים אחרי שסיפרתי לאשתי על ההתמכרות שלי, היא שאלה אותי עם דמעות בעיניים. האם ההתנהגות שלי בכל פעם שהלכנו לים קשורה להתמכרות? היה לי מאוד קשה עם זה.
קרא עוד

תודה לך אבא שניפצת את האשליה כשהגעתי לאתר של שמור עיניך, השתמשתי בחלק מהכלים שהאתר מציע – אתגר ה90 יום, כתיבה בפורום, קריאת מאמרים, הייתי פעם בכמה ימים בקשר טלפוני עם חבר אחד או שניים, וזהו... לא הלכתי לקבוצות, וגם לא עשיתי צעדים, לא עשיתי את הנקודות העיקריות שהתוכנית מציעה, והייתי בטוח שזה מספיק בשבילי כי הרי אני לא רוצה לצפות בפורנו, אני לא רוצה לאונן, ויש לי רצון עז להיות נקי.
קרא עוד

תקוע בצעד השלישי אני אסיר תודה על התכנית, הצעדים, הספונסר והקבוצות. כבר יותר מחודש אני עם צעד שלישי ("החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו"), מבין ולא מבין... מה באמת אני צריך לחשוב.
קרא עוד

על קמצא ובר קמצא: אם רק היה עושה צעד ארבע... ארגנתי סעודה גדולה. הגעתי וראיתי אדם שאני מאוד לא אוהב (כנראה הוזמן בטעות). הטינה הציפה אותי ובקשתי ממנו לעזוב. הוא בקש להישאר והציע כמה הצעות, אך לא ויתרתי. בסוף הוא עזב.
קרא עוד

ההחלמה האישית כתהליך פחדתי מאוד לעלות לקבוצות הטלפוניות, אבל כשהגיעו מים עד נפש ופיתרון אין - הייתי מוכן לעשות גם את זה. בפחד ובחרדה התקשרתי לקו החם והפנו אותי. אני עדיין זוכר את הקבוצות האלו שהיו לפני שנה וחצי, כמה חברים מחלימים, פשוט תענוג. עם התקדמותי בתוכנית הסדר יום שלי גם התחיל להחלים ופשוט אין לי זמן לעלות לקבוצות האלו. זה חרוט לי על הלב כתקופה שהשפיעה מאוד לטובה על ההחלמה שלי ואני חושב שזה יכול לעזור מאוד לחברים במיוחד בתחילת הדרך.
קרא עוד