כ"ג חשון התשע"ח

ההחלמה בגלגל הענק

כשבאתי לתוכנית אחד הדברים שהכי הפריעו לי זה להיות החבר החדש של התוכנית, בטבעי אני אוהב להוביל, להיות ראשון בהצלחות, אם יש משהו שאני שותף בו והוא מוצלח, חשוב לי לקבל את הדבר על שמי, כמובן שלהפך אם משהו לא יצא מוצלח זה רק בגלל שלא שמעו לעצתי, קשה לי למשל כשאני בא לעמוד בתור אם זה בדואר ישראל או בסופר, או בכל מקום אחר להיות האחרון בתור, כשאני כבר ככה עומד בין הראשונים בתור אני חוזר להרגיש טוב עם עצמי.

לכן כשבאתי לתוכנית היה לי קשה עם זה שאני חדש, נקי רק כמה ימים, אני זוכר עוד איך נהייתי אדום ומובך בקבוצה הטלפונית כשהייתי צריך להצהיר, שלום חברים הכינוי שלי כאן הוא אור בקצה המנהרה ואני נקי יומיים, חמישה ימים, עשרה ימים... וכן הלאה, האמת שבשביל לספק את הרצון החולני שלי להיות מוביל אני יכול עדיין לא להיות מרוצה גם עם ההגדרה של... ימי נקיות כי הרי יש כאלו פה עם 18 שנות נקיות ואיפה הם ואיפה אני.

לאט לאט והזמן עושה את שלו אני מפנים את מה שקורה לי בהחלמה, ותוך כדי החיבור הרוחני המחודש אני מגלה שבעצם אני לא מוביל ואלוקים הוא זה שבאמת מוביל ותוך כדי הכניעה אני באמת מצליח להרגיש את מה ששמעתי מוותיקי התוכנית כשהגעתי לכאן, ואני מתחיל להאמין באמת במושג של רק להיום, ברור לי שיש משמעות לימי נקיות אבל רק מבחינת מפוכחות, כמה שאני יותר נקי אני מסוגל להיות יותר מפוכח ולחיות את החיים כמו שצריך לחיות אותם, אבל אין פה באמת שום תחרות ימי נקיות, ולא צריך להכנס לסחרחורת מזה.

יש פה בסך הכל גלגל ענק של לונה פארק, פשוט גלגל ענק שמסתובב לו, גלגל ההחלמה, חסד אלוקים שאני יושב עליו היום "רק להיום" ומסתובב בו, לצידי מסתובבים חברים שבחסד אלוקים יושבים עליו יותר שנים, וגם פחות זמן ממני, אבל בסך הכל הבוקר הפעילו אותו מחדש וכולנו מסתובבים בו שוב, גם אם מעדנו וגם אם נפלנו, אנחנו עדיין פה וברגע עולים לגלגל שוב ונכנסים לסיבוב היומי.

ניקח כל מעידה ונפילה ללימוד עצמי איך בסיבוב הבא שנגיע לאותה סיטואציה נוכל להתמודד ולהישאר בגלגל ולא ליפול ממנו, אבל העיקר שאנחנו פה ביחד ומה באמת לעזעזל משנה כמה ימים אנחנו פה.

"רק להיום" ארצה להתגלגל עם כולם בחברותא נפלאה מגוונת ומדהימה כל כך.