ברוכים הבאים, אורח

חדש בתהליך בליווי האתר והפורום
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום 317 צפיות

חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125627

• Dom
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר חדש

שלום לכולם,
לפני יומיים הייתי במצב של ייאוש וחוסר אונים בגלל מספר ימים של נפילות וחוסר שקט נפשי, וזה הוביל אותי לחיפוש בגוגל לחיפוש אחר מענה ומיד נתקלתי בארגון 'שמור עיניך'.

אתחיל בכך שאני בתהליך של גמילה מהתאווה בכל צורותיה כבר קרוב לשנה ותשעה חודשים, מתחילת לימודיי באוניברסיטה. זה כולל רצף נקיות של עד חודש כל פעם, נפילה לתאווה לתקופה של לעיתים ימים ולעיתים שבועות, וחוזר חלילה.
חשוב לציין שחיפשתי רוחניות כבר כשנתיים קודם לכן דרך מדיטציות וספרים שונים, אך לא דרך היהדות.
התהליך התחיל ברגע אחד, בו לפתע נהייתי מודע לכך ששיפכת זרע עושה לי רע, אפילו אם אינני מרגיש זאת באופן ממשי. הרגיש כאילו משהו אומר לי שעליי להפסיק מיד, ולא לחפש סיבות טובות למה. כך הפסקתי לראשונה והתחלתי לספור ימים.
בתחילת התהליך הגעתי דרך אתר יוטיוב לארגון חילוני אמריקאי Nofap שמדבר בעיקר על היתרונות של הימנעות מפורנוגרפיה ושימור זרע, בעיקר לטובת יתרונות אישיים בין אם פיזיים, מנטליים, או אפילו משיכה מוגברת של המין השני.
הבעיה בארגון הזה שמתייחסים בעיקר להעצמה של האגו ולחיזוק היצר בסביבה חילונית, כך שאתה מכניס את עצמך לבור יותר עמוק באפליקציות, פאבים או קשרים יזומים עם נשים. הבנתי זאת רק לדיעבד.

אני בא ממשפחה חילונית, עם קרבה מסוימת לרוחניות וליהדות, ולטעמי קיבלתי בהתאם לכך חינוך טוב, אך לא חינוך דתי. 
לא ידעתי עד כמה חמור העוון הזה של שז"ל, והמושג שמירת הברית בכלל לא היה מוכר לי. 

רק כדי להדגיש את גודל החומרה, היום אני בן 27 וצפיתי בפורנו ופגמתי בברית כל יום מגיל 12 עד גיל 25 כמעט ללא הפסקה או כל ניסיון להפסיק! כשהייתי בצבא או במסגרת אחרת בה ישנים עם אנשים במהלך השבוע, הייתי נמנע 90% מהזמן, אך בסופי שבוע ובזמנים שהייתי לבד הייתי נופל חופשי.

הייתי כל כך עמוק בזה שפשוט מאוד לא הייתי מודע לכך שאני מכור. בשלב מסוים זה כבר נהיה הרגל נחמד שלא הרגיש אפילו קצת כבעיה שצריך לטפל בה.

התאווה שלי גם יצאה לא פעם ולא פעמיים מחוץ למסך, ועלתה לי כסף רב שאני מתבייש אפילו לכתוב באנונימיות. 

אני מגיע ממשפחה דיי משכילה אז הפיצול אישיות שכותבים עליו באתר הורגש ומורגש אצלי בצורה חזקה מאוד.

בשנה האחרונה התחלתי להתקרב ליהדות, ובחצי שנה האחרונה כבר התחלתי ממש לקרוא ולהתעניין  ברעיונות שונים בדת היהודית בתשוקה גדולה.
מצאתי הסברים שונים לאירועים שהיו לי בחיים ותחושות שעברו עליי בגלל הדרך בה פעלתי, והבנתי שיש דרך טובה יותר שלא נפתחתי אליה מספיק.

מתחילת הקורונה בארץ, גרתי אצל ההורים והצלחתי למשך 114 ימים לשמור את עצמי מכל סוג של תאווה. בקושי היו לי מחשבות מיניות! לא נתתי להן לחדור, שמרתי עיניים וראיתי הרצאות של רבנים, התחלתי להניח תפילין, התחברתי לרב שהגיע אליי בס"ד מה שנראה כמקריות לחלוטין.
התחלתי לשמור את רוב מצוות השבת כשבראשן התנתקות מהפלאפון/טלוויזיה.
הפחתתי בלשון הרע ונמנעתי מסביבה ליצנית וצינית, אשר לצערי מאפיינת רבות את הסטודנטים או בכלל חילונים שלא שומרים מצוות.

עברתי דרך יפה מאוד, עד שנפלתי מכמה סיבות. פתאום הבנתי שכפי שכותבים באתר, אני לא חסין. לא נגמלתי סופית, ולא התנקתי לחלוטין למרות התקופה הארוכה.

התחלתי פה דרך חדשה ומקווה להצליח לשמור על טהרה ולהתחזק.

אני רואה חברים ששקועים בתאווה ואפילו יצר הרע גורם להם לחשוב שהיא טובה להם, ולכן חייב להגיד כל הכבוד לאנשים פה שלוקחים על עצמם את ההתמודדות הזאת כדי לשנות ולארגון שמלווה ונותן כלים לכך ללא כל מטרת רווח. מרגיש שהגעתי למקום הנכון!

תגובה: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125628

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

התרגשתי לקרוא. בתור דוס שגדל חזק על נושא שמירת הברית, והיום מוצף סימני שאלה, מחזק לקרוא שהגעת מעצמך למסקנה הזו מהצד השני של המתרס. תמשיך לכתוב כאן. זה יעזור לך ולנו.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125629

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא חבר יקר!

הסיפור שלך מאוד דומה לשלי.. מאוד..

ובאמת באיזור הגיל שלך גם התחילה ההתחזקות אצלי ברמה הזאת שאתה מתאר.. עד שבגיל 30 התחתנתי וחזרתי בתשובה לגמרי (לפני 6 שנים)

אם תקרא את תחילת הסיפור שלי אתה תמצא סיפור מאוד מאוד דומה לשלך.. ממש ברמב שקצת נבהלתי אפילו לרגע.. חחח
חשבתי שמא מתוך שינה נכנסתי וכתבתי שוב תחת משתמש חדש מבלי לשים לב.

עושה רושם שהסיפור חיים שלך ממש ממש מקביל לשלי כמעט כל פרט שתיארת מדוייק גם עבורי.. האוניברסיטה הכספים שהוצאת.. האוננות כל יום במשך 15 שנה.. אני אולי הייתי קצת יותר חריף כי הייתי מאונן יותר מפעם אחת ביום כל יום..
הממוצע היה 3 פעמים ביום..

אז אני מניח מהדמיון של הסיפורים שלנו שבעוד עשר שנים שזה ההפרש בינינו היית מוצא את עצמך במקום שאני נמצא בו היום.. אז קודם כל אסירות תודה שלא הגעת לכאן בגיל 36 אלא 10 שנים מוקדם יותר. זה יתרון ענק.

גם אני כמוך הבנתי שאני מכור עוד לפני שאמרו לי את זה ועוד לפני שידעתי שיש עוד אנשים שסובלים מזה..

מאחל לך המון בהצלחה! מקווה שתהיה איתנו כאן בדרך תחזק ותתחזק. זמין לכל שאלה או סתם רצון לשתף וכו'.

אוהבים!

תגובה: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125656

• Dom
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר חדש

טהרני שמח לקרוא את התגובה שלך, טוב לדעת שבדיוק כפי שהצד החילוני סקרן לגבי החוויות שבצד הדתי, כך גם להיפך! נראה שבאמת כולנו באותה סירה, למרות שמגיעים מרקע שונה.

מתרפא תודה רבה על התגובה, קראתי את הסיפור האישי שלך ואני רואה שעברת פה דרך ארוכה באתר! באמת עברנו סיפור חיים מאוד דומה ולמרות שלא פירטתי לעומק הייתי אומר כמעט אחד לאחד, ההבדל העיקרי זאת הפתיחות בה תיארת את מה שחווית אז סחטיין על כך!
מקווה לקבל את האומץ גם כן להיפתח בסיפור האישי שלי, כפי שאני רואה זה חשוב בשלב הוידוי ובכלל כדי להפסיק לחיות בהכחשה.

כבר יומיים נקי!

תגובה: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125662

• gidi
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד וברוך הבא חבר יקר!

אני גם מאוד הזדהתי עם הסיפור שלך, אולי הבית שלי היה קצת יותר דתי אבל מרגיש שעברתי סיפור ממש זהה לשלך עד השלב של חציית מסך אותו באסירות תודה לא עשיתי.
במסגרת הצבא גם הייתי יותר נמנע בקרבת אנשים כמו שתיארת וגם שמעתי וניסיתי קצת עם Nofap. גם הצלחתי קצת לבד להימנע לחודשים ספורים אבל לא מעבר ואפילו הגיל שלך מאוד קרוב אלי חח

בקיצור נראה שאתה מתחיל לצעוד בדרך הטובה, לי מה שעזר ומחזיק כרגע זה תוכנית sa שמתאימה לדתיים וגם ללא, גם לאנשים שנופלים רק בפורנ' וגם לכאלו שחצו מסך. זה נותן אחלה תוצאות ופיתרון להתמודדות מול הבעייה ואם אתה בעניין מזמין אותך לברר על זה.

שיהיה המון בהצלחה!

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125665

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
Dom כתב on 21 יולי 2020 15:37:

שלום לכולם,
לפני יומיים הייתי במצב של ייאוש וחוסר אונים בגלל מספר ימים של נפילות וחוסר שקט נפשי, וזה הוביל אותי לחיפוש בגוגל לחיפוש אחר מענה ומיד נתקלתי בארגון 'שמור עיניך'.

אתחיל בכך שאני בתהליך של גמילה מהתאווה בכל צורותיה כבר קרוב לשנה ותשעה חודשים, מתחילת לימודיי באוניברסיטה. זה כולל רצף נקיות של עד חודש כל פעם, נפילה לתאווה לתקופה של לעיתים ימים ולעיתים שבועות, וחוזר חלילה.
חשוב לציין שחיפשתי רוחניות כבר כשנתיים קודם לכן דרך מדיטציות וספרים שונים, אך לא דרך היהדות.
התהליך התחיל ברגע אחד, בו לפתע נהייתי מודע לכך ששיפכת זרע עושה לי רע, אפילו אם אינני מרגיש זאת באופן ממשי. הרגיש כאילו משהו אומר לי שעליי להפסיק מיד, ולא לחפש סיבות טובות למה. כך הפסקתי לראשונה והתחלתי לספור ימים.
בתחילת התהליך הגעתי דרך אתר יוטיוב לארגון חילוני אמריקאי Nofap שמדבר בעיקר על היתרונות של הימנעות מפורנוגרפיה ושימור זרע, בעיקר לטובת יתרונות אישיים בין אם פיזיים, מנטליים, או אפילו משיכה מוגברת של המין השני.
הבעיה בארגון הזה שמתייחסים בעיקר להעצמה של האגו ולחיזוק היצר בסביבה חילונית, כך שאתה מכניס את עצמך לבור יותר עמוק באפליקציות, פאבים או קשרים יזומים עם נשים. הבנתי זאת רק לדיעבד.

אני בא ממשפחה חילונית, עם קרבה מסוימת לרוחניות וליהדות, ולטעמי קיבלתי בהתאם לכך חינוך טוב, אך לא חינוך דתי. 
לא ידעתי עד כמה חמור העוון הזה של שז"ל, והמושג שמירת הברית בכלל לא היה מוכר לי. 

רק כדי להדגיש את גודל החומרה, היום אני בן 27 וצפיתי בפורנו ופגמתי בברית כל יום מגיל 12 עד גיל 25 כמעט ללא הפסקה או כל ניסיון להפסיק! כשהייתי בצבא או במסגרת אחרת בה ישנים עם אנשים במהלך השבוע, הייתי נמנע 90% מהזמן, אך בסופי שבוע ובזמנים שהייתי לבד הייתי נופל חופשי.

הייתי כל כך עמוק בזה שפשוט מאוד לא הייתי מודע לכך שאני מכור. בשלב מסוים זה כבר נהיה הרגל נחמד שלא הרגיש אפילו קצת כבעיה שצריך לטפל בה.

התאווה שלי גם יצאה לא פעם ולא פעמיים מחוץ למסך, ועלתה לי כסף רב שאני מתבייש אפילו לכתוב באנונימיות. 

אני מגיע ממשפחה דיי משכילה אז הפיצול אישיות שכותבים עליו באתר הורגש ומורגש אצלי בצורה חזקה מאוד.

בשנה האחרונה התחלתי להתקרב ליהדות, ובחצי שנה האחרונה כבר התחלתי ממש לקרוא ולהתעניין  ברעיונות שונים בדת היהודית בתשוקה גדולה.
מצאתי הסברים שונים לאירועים שהיו לי בחיים ותחושות שעברו עליי בגלל הדרך בה פעלתי, והבנתי שיש דרך טובה יותר שלא נפתחתי אליה מספיק.

מתחילת הקורונה בארץ, גרתי אצל ההורים והצלחתי למשך 114 ימים לשמור את עצמי מכל סוג של תאווה. בקושי היו לי מחשבות מיניות! לא נתתי להן לחדור, שמרתי עיניים וראיתי הרצאות של רבנים, התחלתי להניח תפילין, התחברתי לרב שהגיע אליי בס"ד מה שנראה כמקריות לחלוטין.
התחלתי לשמור את רוב מצוות השבת כשבראשן התנתקות מהפלאפון/טלוויזיה.
הפחתתי בלשון הרע ונמנעתי מסביבה ליצנית וצינית, אשר לצערי מאפיינת רבות את הסטודנטים או בכלל חילונים שלא שומרים מצוות.

עברתי דרך יפה מאוד, עד שנפלתי מכמה סיבות. פתאום הבנתי שכפי שכותבים באתר, אני לא חסין. לא נגמלתי סופית, ולא התנקתי לחלוטין למרות התקופה הארוכה.

התחלתי פה דרך חדשה ומקווה להצליח לשמור על טהרה ולהתחזק.

אני רואה חברים ששקועים בתאווה ואפילו יצר הרע גורם להם לחשוב שהיא טובה להם, ולכן חייב להגיד כל הכבוד לאנשים פה שלוקחים על עצמם את ההתמודדות הזאת כדי לשנות ולארגון שמלווה ונותן כלים לכך ללא כל מטרת רווח. מרגיש שהגעתי למקום הנכון!

התיאור שלך ל nofap הוא נכון, יש שם הרבה אנשים שרוצים להתנתק מהפוי' (פורנו) במסך כדי לקבל את הדבר האמיתי.

האמת שאני לא חושב שזה רע, בסופו של יום קשר מיני עם אישה אמיתית בדייטים וכדומה, הוא קשר ריגשי ועדיף בהרבה על צפייה בפוי'.

אבל כמובן שאני אישית חושב שהכיוון צריך להיות יותר גבוה - חיים רוחניים יותר של נישואים עם אישה אחת, וניסיון להשיג את המטרות הנעלות יותר בחיים שלך. ויש הרבה אנשים ב nofap שאני סבור שחושבים אותו דבר.

בכל מקרה, Nofap זה מקום עם הרבה פוטנציאל לא ממומש, וחבל עליו, הרבה מידע הולך לאיבוד שם ומתבזבז.

ברוך הבא לפורום, אני יכול לעזור לך בסינונים אם בא לך, אני מכיר pluckeye למחשב,  lock me out לאנדרואיד, ו screen time למכשירים של אפל.
כולם דברים טובים שבנויות לחסום מכורים.

אם אתה צריך לשמור סיסמאות לאפליקציות של חסימה, אתה לא צריך לפנות לא לאשתך ולא לחברים, בשביל זה יש את lockbox של pluckeye
חפש את המדריכים לזה בחתימה שלי.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: חדש בתהליך בליווי האתר והפורום לפני 3 שנים, 10 חודשים #125670

• דרורR
  • רצף ניקיון נוכחי: 206 ימים
  • דירוג כסף
אוהבים, איתך בדרך.
קבוצות של סקסהוליסטים אנונימים )s.a( בהחלט יכולה לעזור לך.
 היא מציעה פיתרון רוחני.
היא מבוססת על קבוצות 12 הצעדים שפותחו ע''י מכורים לאלכהול לפני 90 שנה בערך.
ממליץ לך להשיג את הספרים ''הספר הגדול''  - שמספר את כול הסיפור ויתן לך מידע חשוב לחיים (כמכור).
ויש את ''הספר הלבן'' - ספר שמסביר את תהליך ההתמכרות לתאווה, ואיך אדם שמכור לתאווה לא מליח לפתח מערכת יחסים מבוססת אהבה, כי הוא סובל מקשר רוחני לקויי המבוסס על מה שאפשר לקרוא 'ריכוז עצמי' (סוג של נרקסיזם לדעתי). ריכוז עצמי מוגבר יוצר לאדם הרבה קשיים לתפקד ולנהל חיים בריאים ומערכות יחסים מיטיבות.
 -  האדם המכור, אומנם פוגע קודם כול בעצמו, אך בלי כוונה גם בסובבים אותו. הרצון לאהבה שלא מומש הופך לנטל כבד של שימוש בתאווה כמפלט מכאב, דיכאון ושיעמום. התקווה להיכולת להשתנות הולך ונעשה יותר ויותר רחוק וקשה להשגה : במקומו תופס אותנו הייאוש הכבד שנוכל לחיות חיים שפויים ונורמלים. מחשבות על מוות נעשות יותר אופציה שיכולה לסיים את הסיפור הקשה של..  והארכתי מידי.. מוזמן להיות בקשר אם מתחשק לך ...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן