ברוכים הבאים, אורח

הסיפור שלי, אשמח לעצתכם!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! 1956 צפיות

הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125613

• mitmoded
  • דירוג זהב
שלום לכולם!
קודם כל כל הכבוד על העשייה המבורכת וההקשבה אחד לשני של חברי הפורום.

אני מאמין שאני ממש כמו כולכם, הסיפור הקלאסי
התחלתי עם פורנוגרפיה ואוננות מגיל יחסית צעיר (בערך כיתה ז'), הייתה תקופה ארוכה שהתעלמתי, לאחר מכן לקראת סוף התיכון ממש ניסתי להפסיק ללא הצלחה והייתה לי תקווה שבישיבת הסדר אני אפסיק,
אני הרי יהיה כבר בחור ישיבה רציני אני בטוח יפסיק.
ואז הגעתי להסדר ושום דבר כמובן לא השתנה, המצפון גדל הייסוריים העצמיים גברו אבל לא משהו שהוביל לשינוי.
ואז בצבא התחתנתי,
שזה ממש תפנית בעלילה מבחינתי, כל החיים הייתי בטוח שבחתונה זה יעלם, וזה לא.

אני נשוי כבר שנה וחצי ולא סיפרתי לאישתי שאני צופה בפורנוגרפיה ופוגם בברית מאחורי הגב שלה, עד שפעם אחת זה עלה הנושא הזה ולא העזתי לומר לה שאני צופה בפורנו אז רק אמרתי לה שלפעמים אני נופל בפגם הברית.

והיא נשברה מזה למשך כמה שעות ממש, אחרי זה היא הכילה והבינה אבל ברגע שראיתי איך היא חוותה את זה החלטתי שאני חייבבבבבב שינוי, אני לא מסוגל לחיות ככה לא יכול לראות את עצמי לא יכול להסתכל לה בפרצוף, זה מזיק לה בצורה כזאת וזה עוד לפני שהיא יודעת משהו על צפייה בפרונו.
והחלטתי שאני הולך על זה הפעם אני חייב להפסיק, אני חייב לצאת מזה אחת ולתמיד.
אני חושב שאני די מכור לפורנו ולפגם הברית, אני חושב שזה יותר עונב על צורך נפשי של התפרקות מסויימת, גם רוב הנפילות שלי הם בדרך כלל בזמנים של משבר(חוזר מהבסיס, קם בבוקר אחרי שלא ישנתי טוב, כעס וכו').

דרך אגב בעניין של סינון פעם הייתי בטוח שזה יעזור לי אבל היום אני חושב שהדבר היחיד שיעזור לי זה רק אני בעצמי, רק שינוי פנימי, אני פשוט לא יכול לחסום את האינטרנט לגמרי גם בגלל שיש לנו מחשב נייד וגם בגלל שלאישתי יש פלאפון עם סינון שלא שווה כלום, וחוץ מיזה אני חושב שלעולם אני לא יוכל לברוח מזה והשיטה היחידה זה לשנות את עצמי (כמובן שזה רק כלפיי אני יודע שיש יבר'ה שזה ממש עושה אצלם שינוי, אצלי זה פשוט לא עובד).

אז בעזרת ה ובעזרתכם אני מאוד מאוד מקווה שאני אצליח להוציא את הנגע הרע הזה מהחיים שלי, שמחתי לשתף אתכם!

אז רציתי לשאול כמה שאלות לפני שאני אתחיל:
מה זה תוכנית אופק ?

מתי כדאי להתחיל את האתגר של ה90 יום ?

אם אני רוצה לשמוע או להצטרף לקבוצת 12 הצעדים איך אני עושה את זה?

לגבי המדריך של שמור עינייך עם השלבים, פשוט להתחיל לקרוא אותו ?
נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 10 חודשים על ידי mitmoded.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125614

• PU DECKUF
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • חבר קבוע

ההבנה שאתה חייב עזרה ולא יכול לבד , היא צעד חשוב בכיון הנכון, כולנו באותה סירה פחות או יותר , אני יכול להגיד מנסיוני הדל ששנים ניסיתי להפסיק לבד סינונים לא סינונים הבטחות וכו וכו ושום דבר לא עזר כי אף פעם לא התחלתי בכלל לטפל בבעיה האמיתית, כמו שאמרת הפורנו והאוננות זה הסימפטום של המחלה זאת לא המחלה עצמה...המחלה זה הבעיות שלך שאתה צריך לטפל בהם.
ואני הבנתי לפחות על עצמי שהדרך היחידה לטפל בהם מניסיונם הרב של האנשים ומהחברים ששמעתי זה דרך התכנית ו12 הצעדים.
ממליץ לך בחום להתחיל ללכת לקבוצות ולהבין שאפשר אחרת ויש אור בקצה המנהרה, זה לא קל ולא פשוט אבל יש תקוה!

בהצלחה רבה!

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125616

• יהודי מתוק
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא אחי היקר!!!
תודה על הדברים שכתבת ביחס לחתונה שעוזרים לי לבטל את טיפת הדמיון שעדיין נשארה לי לגבי זה..
אני חייב לעשות את השינוי לפני החתונה.
שמע לגבי הסינון אני לא מסכים איתך אחי הנושא הזה נידון פה כבר רבות ולדעתי אין הדברים סותרים כלל אדם שיעבוד רק על שינוי פנימי ולא על גדרות והגנות מהתאווה סביר להניח שמתישהו הוא ישבר ויפול לא משנה איזה שינוי תעשה תמיד היצר הזה והתאווה הזאת יישארו קיימים בתוכך גם אם כלפי חוץ נראה שזה כבר מאחוריך ולכן המלחמה התמידית שאדם מעמיד את עצמו תעייף אותו ותגרום לו בסוף לנפילה.
הצד השני של המטבע הוא שאם כל היום תתעסק רק בהגנות גדרות וסינונים ולא תתעסק בשינוי פנימי ועבודה עצמית ברגע אחד קטן שתמצא פירצה אתה תוך שנייה תיפול בה ולכן אני אישית ממליץ לך לעבוד בשני המישורים במקביל ולא להיפך באחד מהם..
סינון טוב בבית ובפלאפון יכול מאוד להקל עליך זה הניסיון שלי.... תחשוב על זה...

לגבי שאר הדברים אין בזה כללים וחוקים נראה לי פשוט תתחיל לקרוא את המדריך ותתחיל לעבוד לפי הכלים שמצאת שיכולים לעזור לך ותצתטרף לאתגר..
הפורום הוא גם מאוד מועיל אתה יכול לפתוח יומן מסע ולשתף בו בדרך שלך ההצלחות בקשיים במחשבות..
אני ממליץ לך להתחיל בזה ולראות לאן הדברים הולכים..
לגבי שנים עשר הצעדים אתה יכול להתקשר לקו החם ולשמוע יותר פרטים אני אישית לא מבין בזה..
המון בהצלחה אחי ושה' יהיה איתך ועם כולנו!!!

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125618

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
mitmoded כתב on 21 יולי 2020 10:38:

דרך אגב בעניין של סינון פעם הייתי בטוח שזה יעזור לי אבל היום אני חושב שהדבר היחיד שיעזור לי זה רק אני בעצמי, רק שינוי פנימי, אני פשוט לא יכול לחסום את האינטרנט לגמרי גם בגלל שיש לנו מחשב נייד וגם בגלל שלאישתי יש פלאפון עם סינון שלא שווה כלום, וחוץ מיזה אני חושב שלעולם אני לא יוכל לברוח מזה והשיטה היחידה זה לשנות את עצמי (כמובן שזה רק כלפיי אני יודע שיש יבר'ה שזה ממש עושה אצלם שינוי, אצלי זה פשוט לא עובד).

אל תהיה כזה בטוח שהאינטרנט שלך חסר תקנה, תנסה לזרום איתי על המחשבה הבאה:
מה אם לאשתך יש פלאפון שנכנסים אליו בטביעת אצבע ? איך בדיוק תיכנס ? בדיוק אתה לא תוכל.

אני גם לא מבין למה "בגלל שיש לנו מחשב נייד" אי אפשר לסנן. אתה מבין לבד שזה משפט מגוחך להגיד...

מה אם אתה יכול לשמור סיסמאות בלי עזרת אשתך אלא בתוך אתר מחשב ? 

אני לא אומר שאתה לא צריך ללכת ל-12 הצעדים הזה, לך אם אתה רוצה, אבל שתבין שסינון טוב זה כלי טוב בארגז הכלים שלך להיות נקי, אל תזרוק אותו סתם

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125626

• mitmoded
  • דירוג זהב
PU DECKUF כתב on 21 יולי 2020 10:52:

ההבנה שאתה חייב עזרה ולא יכול לבד , היא צעד חשוב בכיון הנכון, כולנו באותה סירה פחות או יותר , אני יכול להגיד מנסיוני הדל ששנים ניסיתי להפסיק לבד סינונים לא סינונים הבטחות וכו וכו ושום דבר לא עזר כי אף פעם לא התחלתי בכלל לטפל בבעיה האמיתית, כמו שאמרת הפורנו והאוננות זה הסימפטום של המחלה זאת לא המחלה עצמה...המחלה זה הבעיות שלך שאתה צריך לטפל בהם.
ואני הבנתי לפחות על עצמי שהדרך היחידה לטפל בהם מניסיונם הרב של האנשים ומהחברים ששמעתי זה דרך התכנית ו12 הצעדים.
ממליץ לך בחום להתחיל ללכת לקבוצות ולהבין שאפשר אחרת ויש אור בקצה המנהרה, זה לא קל ולא פשוט אבל יש תקוה!

בהצלחה רבה

וואו אחי תודה רבה על ההשתתפות וההבנה, חיזקת אותי!

יהודי מתוק כתב on 21 יולי 2020 11:03:

ברוך הבא אחי היקר!!!
תודה על הדברים שכתבת ביחס לחתונה שעוזרים לי לבטל את טיפת הדמיון שעדיין נשארה לי לגבי זה..
אני חייב לעשות את השינוי לפני החתונה.
שמע לגבי הסינון אני לא מסכים איתך אחי הנושא הזה נידון פה כבר רבות ולדעתי אין הדברים סותרים כלל אדם שיעבוד רק על שינוי פנימי ולא על גדרות והגנות מהתאווה סביר להניח שמתישהו הוא ישבר ויפול לא משנה איזה שינוי תעשה תמיד היצר הזה והתאווה הזאת יישארו קיימים בתוכך גם אם כלפי חוץ נראה שזה כבר מאחוריך ולכן המלחמה התמידית שאדם מעמיד את עצמו תעייף אותו ותגרום לו בסוף לנפילה.
הצד השני של המטבע הוא שאם כל היום תתעסק רק בהגנות גדרות וסינונים ולא תתעסק בשינוי פנימי ועבודה עצמית ברגע אחד קטן שתמצא פירצה אתה תוך שנייה תיפול בה ולכן אני אישית ממליץ לך לעבוד בשני המישורים במקביל ולא להיפך באחד מהם..
סינון טוב בבית ובפלאפון יכול מאוד להקל עליך זה הניסיון שלי.... תחשוב על זה...

לגבי שאר הדברים אין בזה כללים וחוקים נראה לי פשוט תתחיל לקרוא את המדריך ותתחיל לעבוד לפי הכלים שמצאת שיכולים לעזור לך ותצתטרף לאתגר..
הפורום הוא גם מאוד מועיל אתה יכול לפתוח יומן מסע ולשתף בו בדרך שלך ההצלחות בקשיים במחשבות..
אני ממליץ לך להתחיל בזה ולראות לאן הדברים הולכים..
לגבי שנים עשר הצעדים אתה יכול להתקשר לקו החם ולשמוע יותר פרטים אני אישית לא מבין בזה..
המון בהצלחה אחי ושה' יהיה איתך ועם כולנו!!!

הנקודה שבחתונה זה יעבור שברה אותי לגמרי, אין קיצורי דרך רק לטפל בעצמנו,
לגבי הסינון אני מסכים איתך, הפלאפון האישי שלי חסום ברמה דיי גבוהה אין לי גישה לשום תוכן לא צנוע, יש מכשירים שאי אפשר לחסום בגלל שהם פשוט לא שלי ובגלל זה אני מכריח את עצמי להתמודד עם זה שלא כל החיים אני יוכל לשלוט על האינטרנט שסביבי, שנזכה !

robinhood כתב on 21 יולי 2020 11:12:

מה אם לאשתך יש פלאפון שנכנסים אליו בטביעת אצבע ? איך בדיוק תיכנס ? בדיוק אתה לא תוכל.

אני גם לא מבין למה "בגלל שיש לנו מחשב נייד" אי אפשר לסנן. אתה מבין לבד שזה משפט מגוחך להגיד...

אני לא אומר שאתה לא צריך ללכת ל-12 הצעדים הזה, לך אם אתה רוצה, אבל שתבין שסינון טוב זה כלי טוב בארגז הכלים שלך להיות נקי, אל תזרוק אותו סתם

תודה על התגובה, 
אני לא יודע אם אתה רווק או נשוי אבל אין מציאות כזאת שאני לא משתמש בפלאפון של אישתי ואישתי בפלאפון שלי, אין אפשרות לעשות את זה, ניסתי פעם וזה פשוט לא עבד
ובגלל שאני טיפה מתחכם אז אני צריך שהחסימה תהיה ברמה מאוד מאוד גבוהה ואישתי לא כל כך מוכנה לזה ובנוסף היא צריכה את האינטרנט בשביל הלימודים שלה (כנ"ל לגבי המחשב) 
המציאות לא כל כך פשוטה במצב הזה, בוודאי שהפלאפון שלי חסום בצורה טובה אבל אני לא יכול להשגיח על כל השאר.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125630

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
mitmoded כתב on 21 יולי 2020 14:57:

תודה על התגובה, 
אני לא יודע אם אתה רווק או נשוי אבל אין מציאות כזאת שאני לא משתמש בפלאפון של אישתי ואישתי בפלאפון שלי, אין אפשרות לעשות את זה, ניסתי פעם וזה פשוט לא עבד
ובגלל שאני טיפה מתחכם אז אני צריך שהחסימה תהיה ברמה מאוד מאוד גבוהה ואישתי לא כל כך מוכנה לזה ובנוסף היא צריכה את האינטרנט בשביל הלימודים שלה (כנ"ל לגבי המחשב) 
המציאות לא כל כך פשוטה במצב הזה, בוודאי שהפלאפון שלי חסום בצורה טובה אבל אני לא יכול להשגיח על כל השאר.

אנשים כמוך מצחיקים אותי, אתה מגיע לפה, לפורום של מכורים לפורנו, וכמו איזה אנין טעם אומר שאין מצב שאתה לא משתמש בפלאפון של אשתך. למה מה עשית שהיית רווק ? 

אנשים כמוך לא הולכים להתקדם לשום מקום לפני שהם יכניסו טוב טוב לראש שלהם שאין כזה דבר "לא בא לי", הגנון נגמר גבר. הגיע הזמן להתמודד עם המציאות.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125636

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

יש לי חבר תכנית טוב מאוד, פגשתי אותו ביום שני בקבוצה, בדיוק שיתפתי עליו, נפל ביום של ה5 שנים שלו של נקיות.

הוא תמיד היה משתף שהוא בלילה בחוסר שפיות טוטאלי לוקח את הפלאפון של אישתו מצמיד לה את האצבע שלה לחיישן כשהיא רדומה ופותח אותו...

אולי זה נשמע לך כמו הזיה או קטע מסרט של ג'יימס בונד אבל בין אם אתה הולך ללעוג לזה או לא - זאת המציאות. עבורי, ועבור הרבה אנשים אחרים שסינון לא קרוב ללהספיק להם.

גם הספר הגדול של אלכוהלויסטים אנונימיים מדבר על זה, שאתה יכול לברוח הכי רחוק בעולם למקום שאין בו אלכוהול אני חושב שהדוגמא שהם מביאים שם זה אנטרטיקה ופתאום יבוא לך איזה אסקימוסי עם בקבוק ביד...

מי שמכור, באמת מכור (כנראה שאתה לא נמנה על שורותינו) ישיג את המנת סם שלו עם או בלי סינונים. יש מלא תאווה היום ברחוב.. אפשר לקנות טבלט ולהתחבר לווייפיי חינמי שיש במליון מקומות בערך... להיכנס לשירותים ולאונן איתו.. ועוד מליון אפשרויות שכל מכור מכיר היטב...
לך זה נשמע אולי מופרך.. אבל זאת המציאות עבורי ועבור הרבה אנשים כמוני.

ובנימה אופטימית זו ברוך הבא לחבר החדש.. מאחל לך שתמצא כאן את הדרך הנכונה להחלמה למה שעבד למלא אנשים לצאת מהמחלה הזאת ששמה התמכרות שכולנו (או רובינו לפחות) שותפים לה.

אוהבים!

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125637

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 21 יולי 2020 17:21:
אנשים כמוך מצחיקים אותי, אתה מגיע לפה, לפורום של מכורים לפורנו, וכמו איזה אנין טעם אומר שאין מצב שאתה לא משתמש בפלאפון של אשתך. למה מה עשית שהיית רווק ? 

אנשים כמוך לא הולכים להתקדם לשום מקום לפני שהם יכניסו טוב טוב לראש שלהם שאין כזה דבר "לא בא לי", הגנון נגמר גבר. הגיע הזמן להתמודד עם המציאות.

אני חושב שאתה ממש מגזים לאחרונה עם התגובות הפוגעניות שלך.. אני שותק כבר המון זמן... כי אני לא רוצה לריב.. אבל אני מרגיש כבר שהחוסר התייחסות שלי לתגובות המזלזלות שלך באנשים מגיע מפגם אופי של פחד מעימותים לכן אני לוקח את הריזיקה וכותב את זה כאן.

אבל בצורה מכובדת.

אתה מגזים רובין. פעם אחרי פעם אתה משתלח באנשים ופוגע בהם. אם הייתי מנהל של האתר הייתי מזהיר אותך.. לשמחתי אני לא כזה וגם לא רוצה להיות כזה. אני חושב שאתה באופן מובהק פוגע באנשים ומרחיק אותם מכאן. ועל כן אני מרגיש חובה להתערב.

אפשר להעיר, אפשר לא להסכים, אבל יש צורה לעשות את הדברים ואני חושב שאתה לא עושה את זה בצורה נכונה נאותה ומכובדת אלא בצורה פוגענית ומזלזלת.

אוהב אותך ומעריך אותך וחושב שאתה תורם רבות לפורום הזה במגוון תחומים, אבל לעניות דעתי הקטן שבקטנים התגובות שלך לעיתים קרובות מאוד מוגזמות ופוגעניות.

נכון שאולי ספציפית בתגובה הזאת שלך שציטטתי היית עוד יותר עדין מהודעות אחרות.. מסתבר שאת ההודעה הזאת הייתי צריך לרשום ולהצמיד לציטוט של אחת ההודעות הקודמות היותר פוגעניות שלך.. אבל זה יצא כאן.

אוהבים.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125638

• gidi
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא חבר, שאלוקים יהיה בעזרך ותצליח!

מתייחס ל2 נקודות:
1-אתה צריך לרצות ולשאוף להיות נקי ולעזוב את התאווה קודם כל רק בשביל עצמך ולא בשביל מישהו אחר, כך אמרו לי מההתחלה שההבנה הזאת חשובה כדי להגיע לפיתרון ולישם אותו, על הדרך זה גם נכון שזה פוגע בעוד אנשים ובעוד מישורים..
2-לא אפרט את דעתי לגבי מה לעשות עם סינונים, אבל למרות שזה חשוב לנו זה לא צריך לבוא על חשבון האחר, הכוונה שבגלל שקשה לך מול תאווה לא אומר בהכרח שאישתך צריכה לעשות מלא חסימות סינונים ודברים שיקשו עליה את החיים בשביל שלך יהיה יותר נוח אלא אם כן כמובן אין לה בעייה עם זה או שזה בא גם ממנה.

בהתאם ל2 הנקודות ממליץ לך לחפש פיתרון שורשי ויסודי לבעייה, אני נמנה עם החברים שמגיעים לקבוצות sa ונכון לעכשיו מקבל משם תוצאות טובות להחלמה וגישה בריאה לחיים במובן הזה וגם רואה הרבה הצלחות של חברים.

מה שלא תחליט ותעשה, שאלקוים יהיה איתך ותצליח לעלות לדרך הישר.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125644

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 21 יולי 2020 20:16:

אני חושב שאתה ממש מגזים לאחרונה עם התגובות הפוגעניות שלך.. אני שותק כבר המון זמן... כי אני לא רוצה לריב.. אבל אני מרגיש כבר שהחוסר התייחסות שלי לתגובות המזלזלות שלך באנשים מגיע מפגם אופי של פחד מעימותים לכן אני לוקח את הריזיקה וכותב את זה כאן.

אבל בצורה מכובדת.

אתה מגזים רובין. פעם אחרי פעם אתה משתלח באנשים ופוגע בהם. אם הייתי מנהל של האתר הייתי מזהיר אותך.. לשמחתי אני לא כזה וגם לא רוצה להיות כזה. אני חושב שאתה באופן מובהק פוגע באנשים ומרחיק אותם מכאן. ועל כן אני מרגיש חובה להתערב.

אפשר להעיר, אפשר לא להסכים, אבל יש צורה לעשות את הדברים ואני חושב שאתה לא עושה את זה בצורה נכונה נאותה ומכובדת אלא בצורה פוגענית ומזלזלת.

אוהב אותך ומעריך אותך וחושב שאתה תורם רבות לפורום הזה במגוון תחומים, אבל לעניות דעתי הקטן שבקטנים התגובות שלך לעיתים קרובות מאוד מוגזמות ופוגעניות.

נכון שאולי ספציפית בתגובה הזאת שלך שציטטתי היית עוד יותר עדין מהודעות אחרות.. מסתבר שאת ההודעה הזאת הייתי צריך לרשום ולהצמיד לציטוט של אחת ההודעות הקודמות היותר פוגעניות שלך.. אבל זה יצא כאן.

אוהבים.

לא היה לי רצון לפגוע, להיפך, הרצון שלי היה לגרום לו להתעורר ולעזור לו, ולו בדרך עוקצנית, מהמחשבות שלו.

תחשוב שאתה פוגש אדם בדרך, נאנק מכאבים עם דם נשפך מהיד, עם תחבושת מטר ממנו, ואתה שואל אותו "למה אתה לא חובש את עצמך ?" והוא עונה לך "כי עדיין לא שתיתי תה !"

מה תעשה לאדם כזה ? אתה תיתן לו סטירה, ותחבוש אותו בעל כורחו.

אותו דבר - שאלתי אותו "אחי, למה שלא תקנה לאשתך איזה פלאפון עם מנגנון פתיחת אצבע ממש טוב, ככה שהיא כל הזמן תשתמש בטביעת אצבע, ושתשכח את סיסמא או שתשמור בתוך הפלאפון ?"
והוא עונה לי "לא אין מצב, אני תמיד משתמש בפלאפון של אשתי". 
זה הגיוני ? זה תשובה עם טעם ? הרי שהיה רווק השתמש בלי בעיה בפלאפון אחד, ועכשיו פתאום הוא צריך שניים ? זה שטויות.

לפחות שיכבד אותי עם תשובה אינטיליגנטית. כמו - "אישתי אוהבת אותי ותגיד לי את הסיסמא שלי אם אני אבקש" זה נניח שאלה טובה שצריך לחשוב איך לפתור, וכל זוג יש את הפתרון שלו בשאלה הזאת.

יש רופא פסיכולוג, ויש רופא מנתח, אני רופא מנתח עם סכין, אני לא נעים, אבל אומרים לי תודה אחר כך.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 10 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125652

• mitmoded
  • דירוג זהב
robinhood כתב on 21 יולי 2020 23:18:

אוהבים.

לא היה לי רצון לפגוע, להיפך, הרצון שלי היה לגרום לו להתעורר ולעזור לו, ולו בדרך עוקצנית, מהמחשבות שלו.

תחשוב שאתה פוגש אדם בדרך, נאנק מכאבים עם דם נשפך מהיד, עם תחבושת מטר ממנו, ואתה שואל אותו "למה אתה לא חובש את עצמך ?" והוא עונה לך "כי עדיין לא שתיתי תה !"

אותו דבר - שאלתי אותו "אחי, למה שלא תקנה לאשתך איזה פלאפון עם מנגנון פתיחת אצבע ממש טוב, ככה שהיא כל הזמן תשתמש בטביעת אצבע, ושתשכח את סיסמא או שתשמור בתוך הפלאפון ?"
זה הגיוני ? זה תשובה עם טעם ? הרי שהיה רווק השתמש בלי בעיה בפלאפון אחד, ועכשיו פתאום הוא צריך שניים ? זה שטויות.

לפחות שיכבד אותי עם תשובה אינטיליגנטית. כמו - "אישתי אוהבת אותי ותגיד לי את הסיסמא שלי אם אני אבקש" זה נניח שאלה טובה שצריך לחשוב איך לפתור, וכל זוג יש את הפתרון שלו בשאלה הזאת.

יש רופא פסיכולוג, ויש רופא מנתח, אני רופא מנתח עם סכין, אני לא נעים, אבל אומרים לי תודה אחר כך.

תשמע אחי לא נעים לקרוא מה שאתה כותב וגם אם אתה חושב שאתה מלך הצודקים, אתה זוכר את המסמך ששלחו לך כשנרשמת לאתר ? על חמלה והלקאה עצמית ? אני ממש אהבתי את המסמך הזה ואני משתדל ליישם אותו בחיים שלי, הצורה שאתה מביע את עצמך היא צורה קצת אלימה שקצת מזכירה הלקאה עצמית, אני לא אומר לך איך להתנהג עם עצמך אבל לי בכל זאת לא נעים לקרוא את זה, אשמח שלא תגיב לי בצורה כזאת.

לגבי העניין של הסינון, אני מבין שאתה עדיין רווק ואתה לא מבין איך זה עובד שאתה גר עם אותו בן אדם שיש לו מכשיר פרוץ ואתה לא יכול לכפות עליו לחסום את הפלאפון.

אני הצלחתי לשכנע אותה באיזה אמתלה כלשהי שתשים סיסמא אחרת שאני לא מכיר, היא שמה, ואני ברגע של חולשה עקבתי אחריה כמו חולה נפש לראות מה הסיסמא שהיא עשתה,
לגבי הפתיחת אצבע לא תמיד זה עובד ולפעמים צריך לעשות סיסמא והייתי באמת מרגל אחריה כמו שרוט בשביל לגלות את הסיסמא,

ועוד משהו אם אני אומר לך שסינונים פחות עוזרים לי, אז הם פחות עוזרים לי גם אם לך הם ממש קרש הצלה וממש הוציאו אותך מהבוץ, לי הם לא עוזרים נקודה, אל תנסה לקבוע לי למה אני טועה מהזווית ראיה שלך, זה לא נעים ולא נכון,(עזוב את זה שיש לי סינון בפלאפון האישי שלי,וזה דווקא עוזר לי)

יותר התחברתי לתגובות הנוספות של חבר'ה שהגיבו שצריך הרבה עבודה עצמית ובנוסף גם סינונים, אבל הסינון עצמו לא יגאל אותך מזה, רק אתה !

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125653

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

כל הכבוד לך מתמודד יקר. למזלנו, אתה מספיק חזק בשביל להיות מסוגל לענות ולשתף ולהכיר בחוסר אונים שלך. 
כמוני. גם אני שם.

גם אני מסתער כמו יחידת קומנדו על כל אפשרות להשיג את הסיסמא של אישתי (וכבר ניחשתי אותה בהצלחה כמה פעמים בעבר..) וגם אני בסוף משיג את מה שאני רוצה ומוצא את הפירצה בחסימה..

בדיוק כמוך גם אני מתנהל בחוסר שפיות מטורף כשאני בקריז למנת הסם שלי.

ועשיתי דברים הזויים ולא הגיוניים שלא היו מביישים יוצאי יחידת קומנדו בשביל זה..

אני לא מתבייש בזה.. זאת המחלה שלי. ואני כאן כדי לטפל. 

אבל לצערי לא כל אחד הוא כמונו.. יש הרבה שמתביישים ושעד שהם אזרו אומץ מספיק כדי להיכנס למקום כזה ולשתף.. תגובה כזו יכולה לגרום להם לחזור למחילה שלהם.. בשקט. לבד עם עצמם. להרגיש לא ראויים ולא רצויים אפילו במקום הזה שבו כולנו חולים וסובלים. וזה אסון לדעתי.. אסון.

כולי תקווה שהתגובות של רובין יתעדנו בהמשך, כולי תקווה שלא תיגרם עוגמת נפש לאף חבר חדש שמצטרף שתגרום לו לברוח מכאן היישר לתוך המחלה ללא אפשרות להחלים.

אוהבים

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125655

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
mitmoded כתב on 22 יולי 2020 06:25:

robinhood כתב on 21 יולי 2020 23:18:

אוהבים.

תשמע אחי לא נעים לקרוא מה שאתה כותב וגם אם אתה חושב שאתה מלך הצודקים, אתה זוכר את המסמך ששלחו לך כשנרשמת לאתר ? על חמלה והלקאה עצמית ? אני ממש אהבתי את המסמך הזה ואני משתדל ליישם אותו בחיים שלי, הצורה שאתה מביע את עצמך היא צורה קצת אלימה שקצת מזכירה הלקאה עצמית, אני לא אומר לך איך להתנהג עם עצמך אבל לי בכל זאת לא נעים לקרוא את זה, אשמח שלא תגיב לי בצורה כזאת.

לגבי העניין של הסינון, אני מבין שאתה עדיין רווק ואתה לא מבין איך זה עובד שאתה גר עם אותו בן אדם שיש לו מכשיר פרוץ ואתה לא יכול לכפות עליו לחסום את הפלאפון.

אני הצלחתי לשכנע אותה באיזה אמתלה כלשהי שתשים סיסמא אחרת שאני לא מכיר, היא שמה, ואני ברגע של חולשה עקבתי אחריה כמו חולה נפש לראות מה הסיסמא שהיא עשתה,
לגבי הפתיחת אצבע לא תמיד זה עובד ולפעמים צריך לעשות סיסמא והייתי באמת מרגל אחריה כמו שרוט בשביל לגלות את הסיסמא,

ועוד משהו אם אני אומר לך שסינונים פחות עוזרים לי, אז הם פחות עוזרים לי גם אם לך הם ממש קרש הצלה וממש הוציאו אותך מהבוץ, לי הם לא עוזרים נקודה, אל תנסה לקבוע לי למה אני טועה מהזווית ראיה שלך, זה לא נעים ולא נכון,(עזוב את זה שיש לי סינון בפלאפון האישי שלי,וזה דווקא עוזר לי)

יותר התחברתי לתגובות הנוספות של חבר'ה שהגיבו שצריך הרבה עבודה עצמית ובנוסף גם סינונים, אבל הסינון עצמו לא יגאל אותך מזה, רק אתה !

סינון בנוי על נקודות של בחירה, כלומר - אני מכיר בכך שאני לא יכול להיות חזק ולא יכול להצליח לעמוד בפני הפיתוי כל הזמן, אבל בנקודות שבהם אני בוחר להשים את הסינון, ההנחה היא שאלו נקודות שאני כן החלטתי נחושות לחשוב לטווח ארוך.

אם אתה לא מסוגל להחזיק את ההחלטה הזאת למשך ה-5 הדקות הדרושות לאשתך על מנת להחליף את הסיסמא שלה ולהשים חדשה (ולכן לא לעקוב ולראות מה היא כתבה..), אזי אכן אתה צודק והסינונים לא בשבילך.

בהצלחה ב-12 הצעדים.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125657

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אחד העקרונות החזקים בקבוצות sa ואני חושב שגם מאוד חשובים ליישם גם כאן הם שכל אחד מדבר בשם עצמו בלבד.
כל אחד ראשי להתבטא ולשתף בשם הניסיון שלו אבל להיזהר מלקחת פה שליטה, אף אחד פה לא מונה להיות רופא או מדריך בכיר שצריך להגיד לאחרים איך להתנהג אלא אם כן פנו אליו וזה נקרא "ספונסר"(וגם במקרה הזה צריך להתנהג בשיקול דעת רב).
כל אחד רשאי לבטא את דעתו בלבד ואת ניסיונו ואם ימצא חן בעיני אחרים אז גם יקבלו ממנו.
אין פה מישהו שצודק ומישהו שלא, כל אחד זה אדם ודעה בפני עצמו ומה שעזר לי יכול להיות שלא יעזור לאדם אחר וכן להיפך.

ולכן בכל מקרה צריך לקבל כל דעה של אדם בסבלנות ולא לצאת לתקוף.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: הסיפור שלי, אשמח לעצתכם! לפני 3 שנים, 10 חודשים #125663

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
gidi כתב on 22 יולי 2020 08:39:

אחד העקרונות החזקים בקבוצות sa ואני חושב שגם מאוד חשובים ליישם גם כאן הם שכל אחד מדבר בשם עצמו בלבד.
כל אחד ראשי להתבטא ולשתף בשם הניסיון שלו אבל להיזהר מלקחת פה שליטה, אף אחד פה לא מונה להיות רופא או מדריך בכיר שצריך להגיד לאחרים איך להתנהג אלא אם כן פנו אליו וזה נקרא "ספונסר"(וגם במקרה הזה צריך להתנהג בשיקול דעת רב).
כל אחד רשאי לבטא את דעתו בלבד ואת ניסיונו ואם ימצא חן בעיני אחרים אז גם יקבלו ממנו.
אין פה מישהו שצודק ומישהו שלא, כל אחד זה אדם ודעה בפני עצמו ומה שעזר לי יכול להיות שלא יעזור לאדם אחר וכן להיפך.

ולכן בכל מקרה צריך לקבל כל דעה של אדם בסבלנות ולא לצאת לתקוף.

דעתי היא תמיד דעתי שלי, אם מישהו חושב שאני טועה, שיגיד למה ואתקן בשמחה.

אף פעם לא אמרתי שאני תמיד צודק.

להבא, אני יגיד לאנשים שהם טועים או אומרים שטויות (לפי דעתי), בדרך עדינה יותר.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.87 שניות

Are you sure?

כן