ברוכים הבאים, אורח

נושא: חיים פנימיים 15502 צפיות

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 3 ימים #123949

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2012 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום אחים יקרים
מה שלומכם? איך החיים הפנימיים?
שלי לא במצב הכי טוב, אבל שורדים כמו שאומרים כולם..
בעלי מקצוע טוענים שההתמכרויות התעצמו בתקופה האחרונה, והאמת שאני לא צריך אותם בשביל זה, מספיק לי להביט במראה..
האמת שאני מרגיש מאד מפודח לצוץ לכם פתאום מהאוב.. לא נורא הבטחתי לעצמי לפני כמה שנים כשפתחתי את היומן שלי לא להתחייב לכתוב כל יום.. אז עברו כמעט 3 שנים לא נורא.. וגם אף פעם לא לגמרי נטשתי את האתר הקדוש הזה, תמיד נשארתי צופה מן הצד.
אני בטוח שאני לא הולך לכתוב כמו פעם, ובטח הטרמינולוגיה שלי כבר לא כל כך 'מחלימית' כמו בימים היפים שחייתי את הפורום והקבוצה, אבל אני אתן לעצמי להשתחרר מהציפיות של עצמי מעצמי, ואכתוב איך שייצא. והשם הטוב יעזרני ברחמיו הרבים.
קראתי פעם על סופר אמריקאי מהמוצליחם והמוערכים בתחומו בעולם שכתב עשרות ספרים, שפעם לקח כמה שבועות חופשה שנכפתה עליו מן הכתיבה, והוא לא הצליח לחזור לעצמו ולכתוב כמו פעם הרבה זמן, אז מה אתלונן אזוב כתיבה שכמותי.
בכל אופן יש לי לצערי הרב מאד סיבה מוצדקת להעדרותי מפה לפחות בשנה האחרונה.
אבא שלי נפטר לפני בערך שנה. בבום.
צעיר יחסית, צעד ברחובה של עיר ועלה בסערה השמיימה.
מפרצת קוראים לזה, ולטענת העסקנים הרפואיים שניחמו אותי, זה מוות לוקסוס.
היה זמר מאד מפורסם שגילו לו את זה מוקדם יחסית, אבל הוא לא רצה לטפל בזה, כי הוא לא היה כבר מעוניין להישאר פה בעולם השקר, והעדיף להיפרד ממנו ברגע. וכך הווי.
תוך כמה רגעים עולים השמיימה. וזהו. נגמר התיקון בבת אחת.
אינני יכול לתאר את כל הסחרחורת הרגשית שעברתי מאז, אנסה בלי נדר בפוסטים הבאים, בעזרת אבי יתומים הרחום שייתן לי כח ושלווה לעשות את זה, אבל לפחות כפתיחה עליי לומר תודה מאד גדולה לאתר הקדוש הזה ולכל החברים המופלאים ששוכנים בו ברמת חשיפה כזאת או אחרת, הרגשתי בחוש שהקשר הפנימי והאמיתי והאישי שרקמתי עם בוראי האוהב והרחום בא לידי ביטוי באין ספור מקרים בשנה האחרונה, ועזר ועוזר לי לצלוח עוד יום 'רק להיום' בעולמו המאתגר והיפה של אבא. שבשמיים. ובארץ.
באהבה והערכה כנה
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 3 ימים #123954

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 351 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא פנימה
הכתיבה שלך ריגשה אותי מאד.
אנחנו חווים קשיים רבים בעולמנו, וההתמודדות איתם מגדירה אותנו.
כל הכבוד על הדרך
אשמח מאד לשמוע עוד מנסיונך.

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 3 ימים #123955

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 2333 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

אוהבים אותך פנימה. התגעגעתי...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 3 ימים #123965

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 21 ימים
  • דירוג פלטיניום

אשריך! תנוחם מן השמיים!

מחזק אותנו מאוד.
בהצלחה רבה בעז"ה

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 2 ימים #124022

• פנימה
  • דירוג פלטיניום

שלום אחים יקרים
תודה על קבלת הפנים הלבבית

תודה ניסן על המילים המחזקות,
תודה טהרני היקר, אוהבים אותך בחזרה. התגעגעתי גם.
תודה המשתוקק על הניחום, אמן,
ועל ההודעה בפרטי שעזרה לי לאזור אומץ ולחזור לפה. רק להיום.

רציתי לתת לעצמי תזכורת חשובה ובנאלית: אני רוצה להישאר נקי מהתאווה.
'תשאיר את זה פשוט' כמו שאומר הביטוי באנגלית.
כל פעם שאני מצליח לעבוד על עצמי ולשחק איתה, 'כאילו' רק בקטנה, ורק כמה תמונות ורק ורק ורק, אני מרגיש בימים שלאחר מכן מרוקן רוחנית ונפשית,
עד כדי מחשבות שיש אצלי איזה 'פגם' בייצור איפשהו.
הרי לא ייתכן שכולם מרגישים כמוני אחרי הרפתקאה קטנה איתה. לאלוקים פתרונים.

זה לא מכבר שהמונה ניקיון החליף לי קידומת בספרה הרביעית, לשני אלפים.
היה לי בישיבה הגדולה 'יומן ניקיון', ואני זוכר אז ששני ימי ניקיון היוו בשבילי הישג לא מבוטל.
שני ימים כפול אלף זה כל כך הזוי שזה לא משהו שאני מרגיש שקשור אלי.
זה נטו מתנה מאבינו האוהב והרחום.
וזה לא שאני מתיימר להיות מלאך קדוש. לצערי אם הייתי סופר אחוזי ניקיון טהור, לא הייתי מתקדם הרבה בספירה. אבל אני זונח את הרצון לשלמות שבוער בי בכל התחומים, ונותן לעצמי לזכור שכל יום שבו לא פעלתי על התאווה בצורה מלאה מרישא ועד סיפא, ראוי שאזכרנו.
ועדיין, עליי לזכור שכמות הימים לא נותנים לי ביטוח אישי מפני תאווה. עלי להישאר מחובר.

קראתי משפט מסוחר מצליח בוול סטריט שהזכיר לי את הנקודה הזאת - "מליון, מאה אלף או עשרת אלפים - זה בסך הכל ערמה גדולה של שטרות קטנים, שלא חושבים עליך כלום".

אוהב אתכם
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
לסיפורי האישי - פנימה

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 2 ימים #124051

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

דברים גדולים!

שיהיה לך בהצלחה רבה בעז"ה בנקיות מוחלטת ורגועה...

תודה רבה על ההשראה שאתה מעניק לנו

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 2 ימים #124056

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 322 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה שחזרת לכתוב! כיף לקרוא! וכיף שהפורום מתעצם ויש בו עוד ועוד פעילות.

מאוד מזדהה עם הדברים שאתה כותב..

משתתף בצערך על מות אביך.. אכן נשמע כמו מות קדושים שגם אני הייתי מייחל לו לא פעם..

מתפלל עבורי עבורך ועבור כולם שנזכה להיות בשמחה אמיתית טהורה ולהנות מכל יום ויום ולא רק להעביר אותו..

אוהבים!

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 1 יום #124085

• Onhorseback
  • חבר ותיק

פנימה היקר , קרוב לאחד בלילה וכדאי לי לישון, אך אני מוצא את עצמי קורא את כל מה שכתבת ביומן מראשית ועד אחרית . אני יחסית חדש פה וודאי לא ותיק כמוך , אך עדיין מרגיש כאילו אנחנו מכירים. לראות מה עברת בלפחות ארבע שנים , בחן של הכתיבה שלך , ברוך ובעדינות .
ניכר מסיפור השבעה על אביך עד כמה היית קשור אליו , אף אם לעיתים השלשלת ארוכה. ה' בחסדיו יאיר את דרכך ויתווה לך שביל סלול ונקי לכל ימי חייך. 
ברוך השב .

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 1 יום #124089

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 1826 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....

היי פנימה היקר,
איזה כיף לקרוא שוב את הגיגך
כמה המון זמן לא ראיתך,
תנחומים על פטירת אביך זל
זה לא פשוט לעבור התמודדיות בתוך ההחלמה,
תודה לך על הכתיבה היפה זה מחבר ומחזק.
זה נותן לי המון כי הרבה פעמים עולה לי האגו והגאווה לראש שאני כבר נקי 5 שנים מאוננות ושוטטות וכמעט לא יצא לי לראות תאוה במחשב (אולי מעידות בודדות) והענווה שלך נותנת לי כח לזכור שכל פנטזיה או פעולה הכי קטנה על תאוה מרחיקה אותי מהדרך ומאבינו האוהב

אוהב אותך מאוד ותמשיך לתת לאנשים שצריכים אותך

אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה
נערך לאחרונה: לפני 2 שבועות, 1 יום על ידי חוסידל.

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 1 יום #124091

• פנימה
  • דירוג פלטיניום

שלום אחים יקרים
תודה שוב על המילים החמות אתם גורמים לי קצת לחוסר נוחות.. לא נורא תמשיכו..

תודה מתרפא - תודה על הניחום והברכה, נגעת באחד האתגרים הכי גדולים שלי בחיים, השמחה.
תודה עלגבהסוס - אני גם מרגיש שוב חדש פה, אז תרגיש בנח, תודה על הפידבק המשמח והברכה. אמן.
תודה חוסידל היקר - תודה על הברכות והתנחומים, בהחלט בכלל בכלל לא פשוט, מתפלל באמת לקבל כח ושלווה להמשיך לכתוב. הראשון שמקבל מזה תועלת זה אני. תודה. אוהב בחזרה.

קצת על ציפיות בהחלמה שלי ובכלל:
לפני כמה חודשים בחורף, כשעוד היה אפשר לעוף בציפורי מתכת מחוץ לארצנו הקדושה, בתוך כל שנת האבל עם הבלבול והסחרור הרגשי שעברתי בה, הרגשתי שאני חייב להשתחרר ולהיטען. נרשמתי למסע של כמה ימים לגדולי החסידות באוקראינה, ר' לוי יצחק מברדיטשוב, הבעל שם טוב, רבי נחמן, וסיום אצל בעל התניא ביום ההילולה. הרגשתי שזה יכול לעזור לי קצת להחליף אוירה ולקבל כוחות להמשך חיי שהשתנו ללא התראה מוקדמת. את הקבוצה ליווה אחד המורים לחסידות המוכרים שמוציא כל שנה קבוצות לשם, והעצה הראשונה שהוא נתן לנו מנסיונו העשיר זה - לשחרר ציפיות. אוף... 
"אני יודע שכל אחד פה בקבוצה מגיע בגלל המון סיבות כאלה ואחרות, הוא אמר, אבל אם אתם רוצים באמת להפיק את המיטב מהמסע תשחררו את כל הציפיות שיש לכם מהמסע, תנסו לבא עם ראש פתוח, אל תבנו מגדלים של ציפיות מראש איך ואיפה אתם אמורים להרגיש ולהתרגש, ובאופן קצת פרדוקסלי ככל שתצליחו יותר להישאר בהווה ולא לצפות כל הזמן לדבר הגדול הבא, ככה תצליחו יותר להנות ולהפיק את המירב ממה שיש למסע הזה לתת לכם, ובסופו של דבר לחזור הבייתה עם חיוך ותחושה שקיבלתם מהמסע את המירב".
והוא צדק בהחלט. לפחות בחוויה שלי.
אני כמובן הגעתי מראש עם הרים של ציפיות, החל מהקלה ונחמה נפשית ועד לישועות ניסים ונפלאות.
אבל כשהוא חזר והדגיש לנו בתחילת המסע לנסות ולשחרר, החלטתי להאמין לו ולשחרר לאט לאט כמה שהצלחתי את כל המחשבות ממה ש'אני' 'רוצה' 'לקבל' (שלש מילים מאד לא 'מוחלמות') מהמסע, ולנסות להישאר פתוח ונייטרלי לחוש את מה שיש למסע ולקברי הענקים הקדושים להשפיע לי.
לא התכנסנו כאן ליומן מסעות בעולם, אז לא אתאר את כל המסע, רק אשתף שדווקא במקומות שבהם הייתי בטוח שארגיש הכי הרבה 'אורות' והתרגשויות לא הרגשתי כמעט כלום, ודווקא במקומות הפחות צפויים הוצפתי וחשתי את ליבי ונשמתי נפתחים ותפילתי משתפכת לפני בעל הסליחות והרחמים.
"החיים הם כמו קופסה של שוקולד, אתה אף פעם לא יודע מה אתה הולך לקבל" אמר מי שאמר באיזה סרט.
גם במסע ההחלמה האישי שלי למדתי על בשרי שהכי בריא ונכון לי זה לנסות לשחרר ציפיות, למשל בהתחלה כל פעם שנפלתי אחרי שבוע שבועיים של נקיות הרגשתי שאיכזבתי את עצמי, ומלא מחשבות מדכאות ומייאשות צפו לי כתוצאה מכך. היום אני יודע שהייתי צריך לשמוח מאד בכל יום נקי בפני עצמו, ולשים לב איך המרחקים בין הנפילות גדלים, ואיך השלווה והשפיות בכל מיני תחומים אחרים בחיי משתפרים, אבל אני היית מדאי עסוק עם הציפיות שלי מעצמי, ועם המחשבות ש'אני' חייב להיות כבר 'שם', בשדות ההחלמה הטהורה האינסופיים..
ועדיין גם עכשיו זאת עבודה יומיומית 'רק להיומ'.. כל שלב והציפיה הלא בריאה שלו.
שאיפות ותקוות הם דבר חיובי ואף הכרחי בשביל התקדמותי בהחלמה ובכלל בחיים, אבל ציפיות ממסגרות לי את האופק לרצון העצמי שלי, שהוא מוגבל ופגום מעצם היותי בן תמותה מוגבל ולא מושלם.
הרבה יותר חכם וכיף לתת יד לאבי האוהב והאינסופי, ולתת לו להפתיע אותי בכל יום מחדש.
אתפלל שאזכה תמיד לרצות את רצונו והטבתו כי לא כלו רחמיו. אמן.

לסיפורי האישי - פנימה

נערך לאחרונה: לפני 2 שבועות, 1 יום על ידי פנימה.

תגובה: חיים פנימיים לפני 2 שבועות, 1 יום #124099

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

נהנתי לקרוא...
בהצלחה רבה בעז"ה.
ה' יעזור לנו למקד את הנפש ולהרגיש שמחה על ההצלחות הגדולות

זמן ליצירת דף: 0.72 שניות

Are you sure?

כן