ברוכים הבאים, אורח

משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... 1001 צפיות

משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128058

שלום,

מקווה שהשאלה שלי הגיונית.. מאמין שאני גם יודע פחות או יותר את התשובה ובכ"ז אני מרגיש שעדיין קשה לי לקבל אותה ושאני לא באמת מבין אותה.

מילא רווקים שאין פיתם בסלם מה שנקרא...יכולים ליפול בפורנו ובטח שבאוננות.
אבל מי שנשוי אולי יכול ליפול בפורנו...נניח...אבל למה באוננות? הרי יש לו אפשרות לדבר האמיתי.. 

אז כן, מדובר במחלה וכו' ואין פה הגיון.. אז אני אשאל כך:
מי שמכור לאלכוהול ונותנים לו אלכוהול שמותר לו(נניח שיש דבר כז לצורך ההשוואה), למה שימשיך ליפול באלכוהול? הרי הוא מקבל את האלכוהול...
אז בסדר, תמיד יהיו בחוץ נשים צעירות יותר או מושכות יותר וכו' מהנשים שאיתן נתחתן, זו דרך העולם, אבל עדיין...סוף כל סוף יש אישה בבית..

מקווה שהשאלה שלי במקום.
כי אני מאמין שאם הייתי נשוי כמעט בוודאות שלא הייתי פה... אבל אולי אני טועה(או שכנראה אני טועה?)
תודה.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128059

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אני לא נשוי ולכן אין לי ניסיון.
אמנם נראה לי שמשהו מהניסיון שיש לי כן יכול קצת לענות.
רוב הנפילות שלי, לפחות בשנים האחרונות נגמרו תמיד בזה שאני צופה בסירטון, מגיע לגירוי מאוד חזק ואז מאבד שליטה ונופל בשז"ל.
במקרה שלי רוב הפעמים האחרונות היו כך ולא לגמרי באוננות מלאה וגם כשזאת הייתה אוננות היא הגיעה מחוסר שליטה ריגעי מתוך גירוי שהשתלט עליי באותו רגע.

אז אם ככה, לפי ההפרדה שלך בין פורנ' לאוננות הרי שבמקרה שלי אם אמשיך להתאוות גם כשאהיה נשוי ומכך אגיע לגירוי אזי לא מן הנמנע שגם אפול בשז"ל בעקבות זאת- חוסר אונים- חוסר שליטה.

מקווה שעניתי ותודה על הקפצת השאלה שעזרה לי להתבונן לתוך עצמי וגם ללמוד מכך משהו (כי גם אני נטיתי ועדיין לפעמים נוטה לחשוב שבחתונה זה יעבור).

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 7 חודשים על ידי gidi.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128088

כמובן שכל מה שכתבת הוא נכון וגם היה ידוע לי אם כי הרחבת בדוגמאות אבל עדיין זה לא עונה לי לדעתי על השאלה..

ניקח סיטואציה רגילה בלי הריון ולידה וכו',
אז נניח שאפשר יהיה לקיים יחסים מינימום פעמיים בחודש.. נשמע הכי לגיטימי ואפשרי לכל הדעות אצל רוב האנשים. זה עדיין פי כמה וכמה מרווק שמקפיד על ההלכה ולא מקיים יחסים במשך כמה שנים...

אז מי שמתמודד עם הסיפור הזה כשיהיה נשוי יצטרך "להתאפק" שבוע.. בניגוד לרווק שמתאפק חודשים ושנים...אז הנשוי גם אם לא יפסיק לגמרי  כי עדיין יהיו לו קשיים כמו שציינת, עדיין זה יצומצם דרסטית... לכן זה לא כ"כ עונה לי על השאלה במחילה.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128090

• shimidan
  • רצף ניקיון נוכחי: 22 ימים
  • חבר קבוע

להלן תשובה בקצרה:
1. אל תשכח שמדובר בהתמכרות לצפיה בדברים שאינם קיימים במציאות בד"כ! הסיטואציות והסצנות המובאות לך בסרטים/בתמונות הם אמנם כביכול במקומות ריאליים אך לא ישימים כלפיך, אתה לא היית נקלע לסיטואציות כאלו, מוחנו תאב העונג מושך אותנו למחוזות הדמיון כדי לקבל קורטוב של עונג, ועד כמה שאפשרת לו פעם או פעמיים הוא ימשיך לדרוש זאת ממך, גם כשתהיה לך אישה, אתה מתרגל לגוף שלה, מה שמצוי בפורנו הוא הרבה יותר מושך כי שמה זה מחוזות הדמיון, שמה זה נשים מופקרות שעושות ניתוחים רבים כדי לייפות כל חלק בגופן, שמה תוכל למצוא פריטים הקולעים בדיוק למחשבותיך ולדמיונך הפורה והתאב, לכן התמכרות זו אינה מבדילה בין הנשוי לשאינו, התמכרת? אתה ברשת! לא הנישואין לא ינתקו אותך משם! לא משנה מה יהיה ואיזו אישה תיקח, ההיצע שם רב יותר והמוח דורש גיוון, הוא סקרן לקבל ולחוש מה שלא חשת בעבר, דברים חדשים, ואם סיפקת אותו השתעבדת לו!

2. כפי שענה לך קודמי, ישנם זמנים רבים שאין לך גישה לאישה ואין היכן 'לפרוק' את היצר.
מאידך, מבחינת 'מרעיבו שבע' דווקא זמני ההיתר עם האישה מפריעים לתהליך ההתנתקות מהתאווה, כי השבעת את היצר באשתך כעת הוא שוב מתעורר לדרוש את שלו, עי' ערך דוד המלך שחשב בטעות שהשבעת ייצרו במשכב נשותיו תוציא ממנו את התאווה וכך נפל מהר יותר בבת שבע...
כך שלעיתים דווקא היותך נשוי וחובתך למלא רצון אשתך מפריעים לתהליך ההתנתקות הטוטאלית מהתאווה, לכל הפחות בחלק מהזמן.

3. אל תשלה את עצמך שזה יחלוף עם הזמן או עם הנישואין, כל רגע שאתה בפנים אתה מעמיק את הבור, תצא מהר כל עוד אתה יכול!! אחר הנישואין מצטרפת הבושה הגדולה באם יגלו אותך, אשתך, הילדים, חברי הקהילה ועוד. ברח אחי ברח!

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128103

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

המוח האחורי שלך לא מבין שאישה על המסך, זה לא אותו דבר כמו אישה מולך.

אתה שואל שאלות של המוח הקדמי, שמבין שזה ממש לא אותו דבר - האישה על המסך לא תביא לך ילדים, האישה של ממש בנישואים כן, וזה רק דוגמא אחת. ואת זה המוח הקדמי שלך מבין מצוין.

אבל המוח האחורי שלך שולט בכל הקשור לעוררות מינית.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 7 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128104

• הרוצה בחיים
  • רצף ניקיון נוכחי: 112 ימים
  • דירוג כסף

תודה על התשובה המפורטת 
אשמח למקור שלך לגבי חטאו של דוד...

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128112

אחי המשתוקק!
בהחלט...

ישנם כאלו שנופלים רק פעם בשבוע ועם אישה הם לא ייפלו...
ישנם כאלו שמשתוקקים לאישה וכשיש להם הם יהיו רגועים גם אם היחסים יקרו אחת ל...

וגם...גם אם מה שאתה כותב כולו נכון - אז לצמצם את השימוש בטח יצמצמו..
אני מבין את מה שאתה כותב ומסכים עם הניתוח אבל פחות עם המסקנות...

אני חושב שלי זה היה פותר הרבה בעיות.
כמובן שמי שמכור כי הוא מכור ולא נופל כי יש לו חסרון של אישה, אישה לא בהכרח תעזור לו

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128116

• הלוחם613
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג כסף
הרוצה בחיים כתב on 25 ספט' 2020 08:47:

תודה על התשובה המפורטת 
אשמח למקור שלך לגבי חטאו של דוד...

תלמוד בבלי מסכת סנהדרין דף קז עמוד א.
כמדומני.

הלוחם613.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128156

• יואל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג כסף

אוהבים אותך אח יקר, 
לפי השאלה כנראה עוד לא קלטת שמדובר בהתמכרות שזה אומר שלא משנה כמה נשים יהיו לך ובאיזה זמינות - תמיד אתה תרוץ למשהו שאין לך, זה הקטע, החיפוש הזה אחרי הלא נודע, 
לא מכיר אף חבר תכנית שאצלו הנישואין הועילו - נהפוך הוא, רק העצימו את הבעיה,
כי הנפילות שלנו בהתמכרות הם בעצם בריחה מהתמודדויות שונות, ואחרי הנישואים יש הרבה יותר דברים להתמודד כמו שלום בית, פרנסה, ילדים וכו'

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128162

תודה יואל ,
התשובה הזאת כן נשמעת לי הגיונית...(ורמזתי לה בשאלתי)

מצד שני אני חושב שקשה לומר שאין אחד שזה יעזור לו..
היו פה כאלה שקראתי את יומני המסע שלהם ושעשו עבודה רצינית מול התאווה אבל הם בכ"ז הסתבכו והיה להם קשה ביום ה30,50 וכו'... מאמין שאם היו נשואים זה היה פחות קשה להם/ פותר להם את הבעיה - של אין אופק לפורקן יצר שהוא גם בסיסי וטבעי ולא רק ממקום של מחלה..

אבל כן, גם חושב שכנראה שמי שבאמת מכור - נישאוין יכולים להיות פתרון לטווח קצר-בינוני ואז מתרגלים וחוזרים להשתמש גם מהסיבות שיש עוד קשיים בזוגיות וזה יכול להיות מקום מפלט..

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128168

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

נישואין יכולים להועיל מבחינה מסוימת, וקצת להקשות מבחינה אחרת, אבל באמת אני מסכים שזה בעיקר מועיל. מה שכן, זה בפירוש לא פותר את הבעייה של מי שמכור ורק מסבך בה גם את אשתו וילדיו.

ולשם המחשה: אם אתה מאונן מול פורנו, אני מציע לך לאונן מול סרטון אחד ויחיד במשך כמה חודשים, מבלי לראות או לחפש שום סרטון אחר, ולראות אם אתה לא מרגיש את הדחף "להחליף" את האשה שאתה "נשוי" לה...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128169

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

ועוד משהו: אתה צודק שלרווקים יותר קשה, ועם זאת אני מכיר כמה חברים רווקים / גרושים בתכנית הצעדים שהיו נקיים כמה שנים.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128182

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

חברה אני רווק מתמודד מי שלא מכיר מוזמן להכיר זה יומן מסע וזה בדרך ל90 יום,

האמת היא שהכל תלוי בתקופות, היה לי שנים שהייתי נקי למעט מקרה לילה, הייתי שקוע בלימוד, ומשתדל לעשות הכל לא ליפול, למרות שהייתי רגיל לאונן כל לילה במקלחת או במיטה...

והנה לפני שנה וחצי נחשפתי לפרונו, ואז גם תקופות תקופות שהייתי מאונן כמה פעמים ביממה, ותקופות של חודש נקיות...

מה שברור רווק שנחשף זה דבר אחד 

תמיד התמודדתי עם התאוה, מה אני יעשה אני טיפוס חם אש...

מה אני אומר לכם בלי עבודה אני בטוח שבין רווק ובין נשוי יישארו חולים...

חייב עבודה

הנושאים זה כלי עבודה ומי שעובד כמו שצריך ומטפל בעצמו והוא כמובן נשוי אז הוא "אדם השלם" כמו שחז"ל אומרים, אין ספק שנישואין זה פיתרון מסויים לאנשים מסוימים, אבל אוי לה לאשה שנכנסת למטה חולה... פשוט מסכנה...

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128185

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

נושא בהחלט מרתק ושאלה שנשאלתי לא פעם מאנשים / חברים שאינם מכורים כששיתפתי אותם שיש לי התמודדות קשה בשמירת הברית..

יש שתי תשובות שאני מכיר.. התשובה הדתית והפשוטה היא - היצר הרע... מים אסורים ימתקו. ברגע שאישתך שלך ומותרת לך התאווה אליה יורדת כי אין לך יצר הרע להיות איתה כי היא מותרת...
לכן עבורי באופן אישי דווקא בזמנים שאישתי נידה פתאום אני מוצא את עצמי "חם" עליה ביותר... ולא יכול להתאפק ולחכות כבר לטבילה שלה...
כשהיא מותרת הרעב הזה לא נמצא שם.. כן יש רצון למגע ומשיכה.  אבל לא ממקום של תאווה כי זה לא מגיע ממקום של היצר...

לכן לא משנה כמה נשים יהיו לי מותרות.. היצר תמיד יעבוד עליי חזק וייצור לי משיכה וכמיהה לנשים אחרות..

ועוד דבר שגיליתי זה שהן בכלל לא חייבות להיות יפות יותר מאישתי... העיקר שהן אסורות עליי.. גם אוננות לפעמים הייתי מעדיף לאונן מאשר להיות עם אישתי...
למה? כי זה אסור אז זה יותר מתוק...

אההה וגם כמובן שלהיות עם אישתי אני צריך לספק אותה וזה אומר לעבוד ולהשקיע ולהתאמץ ואני בנאדם עצלן שרק רוצה את ההנאה הרגעית שלו ולהירדם ...

וממקודת מבט לא דתית ההתמכרות לפורנו לאוננות או למין שונה מההתמכרות לאלכוהול.

אם היה לאכוהוליסט סוג מסויים של אלכוהול שהיה בריא לו ומותר לו הוא היה נשאר איתו אני מאמין ולא רוצה לקחת דווקא דברים אחרים שירסקו אותו...

אבל אצלנו אין דבר כזה...
אנחנו מכורים לאשליה - לבלתי אמיתי. לאסור. לפחד. לריגוש.

האישה שלי לא יכולה לספק את הדברים האלה עבורי...

הצורך הוא לא רק ההנאה שבאורגזמה ופליטת הזרע וזהו...

הצורך הוא בפנטזיה.. בריגוש.. באיסור שבדבר.. בפעולות הלא שפויות שקורות עם זה (הסתכלות בנשים ברחוב.. במחשב באינטרנט) ולא דווקא במעשה עצמו של השפיכה...

אז בשונה מאלכוהול או מסמים... אני חושב שלפחות עבורי עצם ההתמכרות היא בפעולה של הבריחה. של חיפוש התאווה. של הריגוש שמתלווה אליה. 

כשהפלאקי נפתח לי או כשאני נמצא ליד מחשב פתוח ישר מתחיל לי ריגוש מטורף באיזור הבטן..
אם אישתי לידי במיטה אין לי את הריגוש הזה... על אף שאני יכול לשכב איתה ולהגיע לפורקן..

כי אני מכור לריגוש. לתחבולות. לדבר האסור.

אוהבים

תגובה: משהו שלא מובן לי בקשר לנשואים שביננו... לפני 3 שנים, 7 חודשים #128200

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אוהבים! תודה על השיתוף והמידע.  [מעצבן כתבתי והכל נמחק ועכשיו מנסה לכתוב מחדש]

לגבי מה שכתבת (מתרפא) רציתי להעיר משהו לדעתי:
האלכוהוליסטים (וכן אני מדבר ללא ניסיון אז קחו את הדברים בעירבון מוגבל) לא מחפשים דווקא את טעם המשקה ובטח שלא את תחושת ההנגאובר שאחרי, הדבר אליו הם מכורים הוא בדיוק אותו דבר- פעולת הבריחה, הטישטוש של המציאות, הניתוק והפנטזיה שמשכיחה את כל הרגשות (הרעים) מסביב.
כנ"ל לגבי מכורים לסמים.

לכן לדעתי לכל ההתמכרויות האלו מכנה משותף- התמכרות לרגע הבריחה והפנטזיה כפי שהיטבת לתאר.
לכן נשמע שאם לא נלמד לצאת מההתמכרות ולהתמודד עם החיים עם כלים ופעולות בונות עדיין נישאר בבעייה.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 1.00 שניות

Are you sure?

כן