ברוכים הבאים, אורח

נושא: בטוח שאני יצליח? 1861 צפיות

תגובה: בטוח שאני יצליח? לפני 1 שבוע, 6 ימים #127833

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 17 ימים
  • דירוג כסף
מתוך אתר הידברות

קושי עצום להתגבר על הוצאת זרע לבטלה

שאלהשלום רב. לפני כשנה הפסקתי לקיים יחסי מין עם נשים כי החלטתי לשמור נגיעה ועם זאת גם הפסקתי לאונן. אחרי מלחמות עם עצמי ונפילות הצלחתי כבר שבעה חודשים לגמרי והכרתי מישהי ואנחנו ביחד ושומרים נגיעה מוחלטת. הבעיה היא שבמהלך השבעה חודשים הללו התחלתי להכנס לדיכאונות, עייפות יתר וחוסר ריכוז מוחלט במה שאני עושה... עם הזמן גם נכשלתי במבחנים ולא הצלחתי לסיים את הלימודים שלי במכללה כי יצאתי מריכוז טוטאלי. עכשיו אני עובד באיזושהי עבודה זמנית וגם עכשיו אני לא מצליח להתרכז ואני ישן מעבר למצב הרגיל. אני חייב למצוא לזה פתרון, לפני שהייתי נלחם בזה אחרי שהייתי או מקיים יחסי מין או מאונן הייתי הרבה יותר רגוע חיובי ושמח. אני עושה ספורט כדי לנסות לפתור את זה אבל הבעיה לא נפתרת... אשמח אם תוכלו לעזור לי בנידון או אם בכלל קיימת אפשרות לעשות זאת מבלי לעשות עבירה. (חוץ מחתונה שבנתיים לא נראת באופק הן מפני סיבות דתיות והן מפני סיבות כלכליות) תודה רבה על הסבלנות והתמיכה.תשובה

שלום וברכה

א. לא הבנתי כל כך מה הסיבות שאת הלא יכול להתחתן בעתיד הקורב ובפרט אם יש לך מישהי.

ב. לא קלה היא הדרך להיגמל מהרגל זה הדבר אכן קשה מאוד. אבל כבר אמרו חכמים לפום צערא אגרא,- כגוד הקושי כך גודל השכר וכך תזכה לשכר רב ועצום בעולם הזה ובעולם הבא, וכן תזכה על ידי ההתמודדות וההתעצמות לתקן את כל העבר ותהיה נקי וטהור מכל חטא ועוון.

הספורט אכן מסייע להתגבר על החוסר באוננות ובשיתוף לימוד התורה ושמירת העיניים תזכה להינצל לגמרי מהחטא. הא לך דברי הרמב"םהלכות איסורי ביאה פרק כב

הלכה כא
וכן ינהוג להתרחק מן השחוק ומן השכרות ומדברי עגבים שאלו גורמין גדולים והם מעלות של עריות, ולא ישב בלא אשה שמנהג זה גורם לטהרה יתירה, גדולה מכל זאת אמרו יפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה וירחיב דעתו בחכמה שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה, ובחכמה הוא אומר אילת אהבים ויעלת חן דדיה ירווך בכל עת באהבתה תשגה תמיד.

יתכן שיש צורך בסיוע מקצועי להתגבר על ההתמכרות לעניין זה ואציע לפנות לרטורנו

כמו כן יש לזכור שאין על האדם להמתודד עם הקושי אלא יום אחד בלבד. אין לחשוב שההתמודדות תהיה נצחיל לשנים רבות, תחליט בכל יום שהיום אתה שומר על עצמך ורק היום. מחר תחליט זאת מחדש וכך בכל יום ויום, תחליט על יום אחד בלבד. כאשר האדם חושב על נצח בעניינן זה כאילו שלנצח הוא לא יוכל לעשות דבר פלוני זה מקשה מאוד על עמידה בניסיון, אין לאדם את הכוחות היום לעמוד בניסיון של זמן ארוך. העיקר לנצח בכל יום את היצר עד שיצר מפסיק לבוא.

עלה והצלח,

בנימין שמואלי

תגובה: בטוח שאני יצליח? לפני 1 שבוע, 5 ימים #127847

• דייב 2
  • דירוג כסף
 ראיתי אמרתי לשתף

חיזוק אישי| התמודדות עם זרע לבטלה + שמירה על העיניים *כנסו ותתחזקו*
  1. https://static.fcdn.co.il/dyn/projects/privatemessage/icons/usericonprofile.svg71014-09-11027-09-2011 22:48#1Mz4oQvGFxp Beginner
    [quote]שלום לכולם 

בתור אחד, חילוני, שברוך ה' הצליח להחזיק מעמד בצורה יפה לאורך תקופה של למעלה מחצי שנה מהחטאים הנוראים האלה, החלטתי לפתוח אשכול חיזוק.
    באשכול הזה אני אנסה לחזק אתכם ולהראות לכם איך ניתן להתמודד עם מצבים קשים של ניסיון, הקשורים ל- זרע לבטלה ושמירה על העיניים.

תאמינו לי - אתם תצליחו לעשות את זה בקלי קלות, אבל הכל תלוי ברצון שלכם, בהתמדה ובאמונה שלכם בעצמכם.
    כל זה לקוח ממקום אישי {שלי}, ותאמינו או לא, אבל בדיוק כמוכם, המתקשים, הכל התחיל מיום אחד של רצון וזה מה שהיא אותי למקום הזה, היום (:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

קצת עליי:

היום אני בן 16, חילוני. לפני 3 שנים, מאז הבר מצווה שלי, התחלתי להתחזק ולהתחבר לכל הקטע של היהדות והתורה. הנחתי תפילין, מדי פעם הלכתי לבית כנסת ולא חשבתי בכלל על הוצאת זרע לבטלה, או לראות מראות אסורים .. בכלל לא עניין אותי כל הקטע הזה וגם לא ממש הייתי מודע אליו ..

אחרי בערך שנה {פלוס מינוס}, התחלתי להידרדר.. הפסקתי להניח תפילין, הפסקתי לשמור על העיניים ובפעם הראשונה שלי, בערך בגיל 14 חטאתי בפעם הראשונה בזרע לבטלה. זאת הייתה סקרנות לראות מה זה הדבר הזה לעזאזל .. בפעם הראשונה. באותו רגע באמת הרגשתי שאין לי יותר צורך לעשות את הדבר הזה, פשוט ככה. אחרי בערך חצי שנה / שנה, נכנסתי קצת יותר לעניין היהדות והתורה ולהתעניין יותר, והאמת? כמעט ולא ידעתי כלוםםם לפני זה.. זה חידש לי, המון! הבנתי שהזרע לבטלה הוא חטא חמור, כנ"ל השמירה על העיניים. בהתחלה נלחצתי, כי רק אחרי שנה הבנתי מה זה הדבר הזה.. אבל מאותו הרגע, הפסקתי לעשות את החטא הזה, אבל נשברתי, ועשיתי אותו שוב. הבנתי שצריך לעשות את כל הנושא של התשובה ואם אני זוכר נכון אז גם עשיתי.

בקיצור: מאז עברה בערך חצי שנה, לגיל 15 / וחצי, ומאז, הכל השתנה. ביום אחד, הפסקתי עם החטא של הזרע לבטלה, שמרתי על העיניים שלי עד כמה שיכולתי, והשתדלתי להתקרב וללמוד יותר על נושא היהדות. תאמינו או לא, אבל יותר מחצי שנה הפסקתי לחטוא ולשכוח מהחטא הזה של הזרע לבטלה {בטח קשה לכם לדמיין מה זה לחטוא "רק" פעמיים ב-16 שנה, אבל עובדה שזה אפשרי}. אני מודה שהיו לי נפילות בקשר לשמירה על העיניים, אבל עשיתי תשובה ולא וויתרתי, אלא המשכתי.

היום, אני עדיין ממשיך להלחם {ולא לשבור את הרצף }, וברוך ה' אני מצליח להמנע מהחטאים האלה עד כמה שאפשר, חצי שנה + !
    רק שתבינו שזה אפשרי, גם בשביל חילוני, גם בשביל דתי, גם בשביל כל אחד בעל טיפטיפה רצון ואמונה. בעצמו, ובה'.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    זאת הסיבה שרציתי לבוא ולנסות לחזק אתכם, לעזור גם לכם להיפטר מהחטאים האלו, הם באמת לא שווים את זה..
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

אוקיי, אז יאללה. איך מתמודדים עם ...

1. זרע לבטלה:
    קודם כל, הדרך הטובה ביותר להימנע מהחטא הזה, היא להפסיק לעשות אותו. נשמע מתוחכם? ממש לא, אני יודע. מהסיבה שכאן אתם נכנסים לתמונה >>
    בשביל להפסיק לעשות דבר מסוים צריך לעשות דבר אחר. אני אתן לכם דוגמא ריאלית: אני אחרי משחק כדורגל בבית ספר עם כמה ילדים. יש צלצול, נגמר השיעור, אני חוזר לכיתה. מזיע משהו פחד. מנסה לנגב את הזיעה, ו-וואלה, לא נגמר! מה הדבר הראשון שאני עושה? מנסה בכל זאת להעלים אותה. אני לוקח בקבוק מים ורץ מתחת למזגן.

כשאני מתחת למזגן, אני בעצם מבצע 2 פעולות:
    א. אני מפסיק לחשוב על הזיעה. אני רק חושב על כמה שנעים לי וכיף לי.
    ב. אני עושה פעולה אחת בלבד ומתמקד רק בה.
    אחרי 3 דקות, הזיעה נגמרה, נעים לי ואני ממשיך להתגלגל עם מה שקורה במשך היום ..

ככה בדיוק עובד העניין עם זרע לבטלה !!!
    יש לכם רצון עזזזזז לעשות את החטא הזה? היצר (/הזיעה) משתלט? אז מה~! חכו, תנשמו 2 דקות ותחשבו על מה שאתם הולכים לעשות.
    ב-2 הדקות האלה אני הלכתי מהמגרש לכיתה כשהזעתי, אז מה, 2 דקות.
    ב-2 הדקות שלכם אתם חושבים. על מה? כל דבר אחר, ובין היתר על מה הדבר הבא שאתם הולכים לעשות.

זרע לבטלה ברוב המקרים נובע משעמום!! חד משמעי, אין אפשרות להתווכח. מה עושים כשמשעמם חוץ מלחטוא? מחפשים מה לעשות!
    אז קחו נשימה, תרימו ת'רגליים ותתחילו ללכת. לא משנה לאן, לכו. בזמן הזה אתם תזכרו במשהו שאתם רוצים לעשות, ואם לא? תחפשו!

באותו האופן שקל לכם לחטוא, ככה יהיה לכם קל לחפש משהו לעשות. דוגמא? אתם מרגישים שהיצר משתלט ואתם לא יכולים יותר? תגידו: "די".
    תנקו את הראש ותלכו לטלוויזיה, לאכול משהו, אם יש חיית מחמד - רוצו אליה {זה עוזר}, תתחילו לעשות שכיבות שמיכה, לכו לחבר, לכווווווו!

אני מבטיח לכם, ש-7 השניות של ה"הנאה" לא שוות את שנות האושר שיחכו לכם בעתיד! מילה שלי!
    אני יכול להגיד לכם על עצמי, שגם בפעמיים האלה שחטאתי לא הרגשתי טיפה של הנאה, וזאת אחת הסיבות שהפסקתי.

אז מקווה שהבנתם (: הפתרון היחידי להתמודד עם הבעיה הוא להעסיק את עצמכם עם משהו אחר, פשוט מאוד.
    "עם קצת רצון וקצת יכולת, גם פיל יכול *ביפ* תרנגולת", אז אני בטוח שלכם לא תהיה בעיה לחפש עיסוק אחר.. עד כמה קשה זה יכול להיות? 

הדבר השני העיקרי שמקשה עליכם {ובצדק} להימנע מלחטוא, הוא שמירה על העיניים.. הבסיס לחטא.
    מקרה של שמירה על העיניים מפחית את הסיכויים לחטוא ביותר מחצי! הרי לכל תוצאה יש סיבה .. וזה מה שמוביל אותנו ל- 2. >>

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2.שמירה על העיניים:
    בדיוק באותו פורמט של 1, זרע לבטלה. אם קראתם את 1, אין צורך לחפור. עכשיו פשוט תענו על השאלות בקול:
    הוצאת זרע לבטלה מתבצע מ? שעמום, יפה! במקרה של שעמום מה צריך לעשות? משהו אחר, יפה!
    ככה זה בדיוק בשמירה על העיניים, רק שפה מתווסף אלמנט נוסף: מראות אסורים. מה הכוונה? כל הסתכלות על דבר שהוא לא צנוע, לדוגמא:
    אתרי פורנוגרפיה למיניהם, לבוש חושפני מסוים של בנות {אפילו הכי קטן} ואפילו משמיעה על דיבורי זימה כאלו ואחרים.

כאן אתם צריכים להתאמץ אפילו יותר מהוצאת הזרע לבטלה, למה? בגלל שזה חטא, שברוב המקרים, מוביל להוצאת זרע לבטלה.
    זאת אומרת שכאן יש לכם: או Win-Win או Lose-Lose. מה הכוונה?
    שמרתם על העיניים? פלוס אחד, מצווה אחת >> מה שמוביל אתכם לסיכויים אפסיים להוצאת זרע לבטלה, אין בסיס, פלוס שני. * Win-Win*.
    לא שמרתם על העיניים? מינוס אחד >> מה שמגביר אצלכם את היצר ואתם בבעיה שאי עשייה נכונה של סעיף 1 תוביל למינוס שני. *Lose-Lose*.

הבנתם? עיקרון פשוט מאוד.
    אזז.. איך בכל זאת אפשר להימנע? אחלה שאלה, גאה בכם! יש כמה אפשרויות ..

1. נתקלתם במקום מסוים שבו אתם עדים לבוש חושפני של בנות? תעיפו את הראש שלכם משם לכיוון השני, גם אם תראו את שרגא מכסח את הדשא, זה כבר יוריד לכם ותמשיכו להתעלם. בכל מקרה שבו אתם עדים לאי צניעות, לבוש של בנות, בנים, כמו בנים, ההרגל האוטומטי הוא להמשיך להסתכל, נכון, אין מה לעשות. אבל זה הניסיון. כאן אתם צריכים לתפוס את כל הכוח שלכם ולהגיד: "עם כל הכבוד לדבר היפה הזה, אני מעדיף לזכות באושר מסוג אחר, תודה". והופ, נמנעתם מזה? הפסקתם להסתכל = הפסקתם לחשוב אפילו בתת מודע על התועבה הזאת? כבר חסכתם לכם את החטא בעתיד (;

2. א. במידה ואלו אתרי פורנוגרפיה, הכי קל והכי פשוט: לכל דפדפן יש תוסף אחד או שניים של חסימת אתרים פורנוגרפיים. אם אין לכם בעיה לשבת ולחפש אתרים / תמונות לא צנועות, אני בטוח שלא תהיה לכם בעיה להריץ חיפוש של 3 דקות, להוריד תוסף, Plugin לחסימת האתרים האלה ולעשות לעצמכם טובה וגם לה'. יש לכם היום תוספים שחוסמים למעלה מ-8 מיליון אתרי פורנוגרפיה למיניהן + כל מה שכלול שם, חסימה מוחלטת {ובניהם גם כמה אתרים ישראליים}. אישית? התוסף הקטן של ה-400 קילו בייט הזה עזר לי לא פעם להימנע מלחטוא.. עכשיו תעשו את השיקול שלכם.

ב. במידה והיצר השתלט עליכם, ו-וואלה מצאתם אתר שהתוסף לא חסם אותו, ו-וואלה יש לכם רצון לראות את זה ואולי לחזור לשלב 1.. חכו !!
    קודם כל, תנשמו. תחשבו על מה שאתם עושים. זה אולי נראה כאילו אתם הולכים לעשות היימליך, אבל כמה שזה נראה לכם קטן, שולי ומצחיק, זה לא
    יש לזה חשיבות הרבה יותר גדולה ממה שנראה לכם .. אז תנשמו, ותחשבו. האם באמת שווה לי לראות כמה דקות של תועבה ולהפסיד באמת הרבה בחיים שלי? ממש לא. אישית? כשאני מצליח {ומודה, לא תמיד}, אני יוצא מהאתר מיד, מנקה היסטוריה למקרה שנחזור ונכנס לפורום יהדות ותורה להתחזק.שווה לכם לנסות גם, תאמינו לי שזה עוזר.

אז מקווה שהבנתם גם את הנושא הזה (: הפתרון היחידי להתמודד עם הבעיה, מלבד הפתרונות שציינתי, הוא כח הרצון שלכם.
    "עם קצת רצון וקצת יכולת, גם פיל יכול *ביפ* תרנגולת", אז אני בטוח שלכם לא תהיה בעיה לסובב את הראש למקום אחר.. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ו.. זהו בגדול 
    אחרי שעה ומשהו של כתיבת האשכול, ניסוח נכון וחשיבה עמוקה, והכל בא ממקום אישי ולא מועתק מאף מקום ©, סיימתי (:
    אני באמת מקווה שתקחו את העניין הזה ברצינות, שתקראו את האשכול, שתבינו מה שקראתם ושתיישמו את זה! {וגם תגובות אם אפשר, אתם יודעים ..}

גם אני לא מושלם ולא חזרתי בתשובה שלמה עדיין, אפשר להגיד שאני די רחוק, אבל אני מתקדם ומשתדל ועושה את מה שאני יכול ב-100%.
    לאט לאט ובזהירות, ככה מתקדמים. מספיק שתפסיקו עם הרגל מגונה אחת, או שתתחילו עם מצווה אחת, אפילו קטנה, זאת כבר מעלה אחת גדולה !

אני בימים אלה עדיין משתדל ומנסה לשמור יותר שבתות, בעזרת ה' בלי נדר לחזור להניח תפילין כמו גדול ולהתקדם כמה שרק אפשר .. (:
    חשוב לי שתיישמו ותזכרו 3 דברים חשובים שיעזרו לכם בדרך:

1. הכל בראש שלכם.
    2. הכל תלוי בכוח הרצון.
    ג. יפית. הכל תלוי באמונה שלכם בעצמכם, ואיך אפשר בלי האמונה שלכם בה' (:

זהו חבר'ה, כאן נגמר האשכול הזה, באמת שלא היה קל אבל נהנהתי מכל רגע, חומר למחשבה גם בשבילי 
    לכל שאלה / בעיה אל תהססו לפנות אליי בהודעה פרטית ואני אשתדל לעזור עד כמה שרק אפשר!
    שנה טובה ומתוקה חבר'ה, חג שמח!! [:[/quote]

תגובה: בטוח שאני יצליח? לפני 1 שבוע, 4 ימים #127881

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

בקשר לפוסט של אברהם סתיו, בלי קשר לעניין הדתי וההלכתי - אני סבור שהגישה שלו בדיוק כמו הגישה הכי קיצונית - שתיהן גורמות לחוסר מוטיבציה לטפל בזה.

בהצלחה רבה דייב.  ה' איתך

תגובה: בטוח שאני יצליח? לפני 5 ימים, 4 שעות #127984

• דייב 2
  • דירוג כסף

חברה לא מאמין על עצמי, פשוט לא היה לי זמן לכתוב אבל ברוך ה' שמח שאני נקי, תהיו חזקים, תהיה לנו אחלה שנה, 

תגובה: בטוח שאני יצליח? לפני 3 ימים, 8 שעות #128026

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום

שמח מאוד בשבילך דייב.

תמשיך להחזיק חזק!

מה עם סינון?

בהצלחה רבה בעז"ה

זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן