שאלות ותשובות

כיצד להתגבר על משבר אני מרגיש שאני "לוּזֶר", I'm a loser, אני לא האדם שהייתי רוצה להיות. אני מסכן. אני לא מסתדר עם אשתי, אני לא נהנה בעבודה והרכב שלי יצא מכלל שימוש. אין ערך לחיי. יש בתורה פתרון לזה?
קרא עוד

לא רוצה להימשך לצפייה בפורנו הייתי רוצה לדעת למה יש לי רצון חזק לפורנו אפילו אחרי התקופות נקיות שלי, ואיך אני יכול לתקן את האישיות שלי כך שבאופן טבעי לא ארצה פורנו.
קרא עוד

איך מתגברים על הפחד מחשיפה? קיבלתי המלצות דרך האתר ובהתכתבות עם חברים בפורום שאני חייב ללכת לקבוצות, ופה הבעיה הגדולה אצלי: אני מבין ומודה לזה שאני לא מסוגל להתמודד לבד מול התאווה הגרועה הזו אבל אני עוד יותר מפחד ורועד להיחשף לאחרים.
קרא עוד

מה זה אומר להיות נקי? כולנו הגענו לכאן על מנת להפסיק את הנפילות שלנו, ובחסד אלוקים - לגמרי לא מובן מאליו - רבים מאיתנו אכן מצאו דרך ותכנית להחלמה. חלק מאיתנו נקיים מאז שהגענו לתכנית, אחרים קמו ונפלו עד שהצליחו "לתפוס דרך", וחלק אחר עדיין מגשש את דרכו בעולם ההחלמה. כולנו משתמשים במושג "נקי" כדי לתאר מצב רצוי מבחינתנו, אך מה נחשב להיות "נקי"?
קרא עוד

מה אני מחפש בתאווה? לאחרונה הייתה לי מעידה די מפחידה, ממש כמעט נפלתי. אסירות תודה אבא אוהב עצר אותי לפני כן ועזר לי לוותר על התאווה רק לאותה שעה. הספונסר שלי אמר לי שאני צריך לחזור לצעד ראשון ולהבין מה אני מחפש שם? מה אני מחפש בתאווה?
קרא עוד

החלמה דת ויהדות - איך הכל מתבשל יחד? עבורי יום שאני רוצה דת ויהדות אני נכנס לכעסים על אלוקים ועל חינוך פנאטי שקיבלתי, וקשה לי להתקדם בהחלמה שלי וככה זה בכל שבת או חג מוציא אותי מהמסלול. ימים שאני מתבודד ולא הולך לבית כנסת עובד מפרנס משתדל להיות אבא ובעל טוב עובד צעדים אני נרגע ומתקדם.
קרא עוד

אפשר לטפל באמצעות תרופות? מבחינה עקרונית אין שום סתירה בין התכנית לבין טיפול תרופתי. הספר הגדול - ספר הבסיס של התכנית - מתייחס במפורש לכך ומסביר שאלוקים נתן לעולם שלנו רופאים ואני מקצוע טובים ואנחנו יכולים וצריכים להיעזר בהם כאשר אנחנו יכולים. אין הבדל בין טיפול אצל פסיכולוג או כל מטפל לבין טיפול תרופתי, גם אלו וגם אלו יכולים לעזור לנו לעשות את התכנית.
קרא עוד

למה להפסיק? עכשיו אני נקי כבר כמעט חודש. עם מעידות. והדיסוננס הזה קשה לי. אני מתגעגע לנעים הזה, לעונג, להפגת הבדידות שיש בשיחה אירוטית אנושית ומכבדת. והרי אפילו כשכל אלה ישנם קשה להיות רווק, קשה בלי מגע וחום וחיבור וסיפוק, אז איך בלי כבשת הרש הזו?
קרא עוד

אפשר לחיות בלי אינטרנט? אני לא מפסיק ליפול וחשבתי שאולי הפיתרון שלי יהיה בכך שאתנתק לחלוטין מהאינטרנט. מה דעתכם?
קרא עוד

איך מתמודדים עם נפילות בתוך התהליך? התחלתי להתקדם, עשיתי קצת טלפונים וחשבתי שאני בכיוון הנכון. שרדתי 18 יום נקי, יום וחצי של מלחמות ונפילות ומעידות וטלפונים לחברים ו... אני כאן, שפל ומושפל, עצוב ומדוכא, רע לי, מר לי.
קרא עוד

כדאי לפנות לטיפול מקצועי? טיפול נפשי לא יכול להשאיר אותי נקי. לא אמור להשאיר אותי נקי ולא מתיימר להשאיר אותי נקי. בכלל, ההגדרה של 'ניקיון' היא הגדרה של 12 הצעדים, כך שיש מטפלים שלא חושבים שהיא נצרכת (חיים בסרט, אה).
קרא עוד

מה עושים עם רגשות כשאי אפשר לברוח לתאווה? אם אוננות זה בריחה, ממילא יוצא שכשאין לאן לברוח אז התחושות הרבה יותר חזקות, גם כאשר אדם שמח הוא הרבה יותר חש את השמחה, אך גם להבדיל תחושת עצב היא הרבה יותר חזקה. וכאן נשאלת השאלה אייך מנתבים את אותם התחושות?
קרא עוד

חיי הנישואין מקשים על הויתור? הבעיה שיש לי היא שאני כל הזמו חושב על הנושאים האלו. יש צד שהעובדה שאני נשוי מקשה עלי... כי אני לא יכול להתנתק לגמרי מזה. השאלה מה עושים עם היצר הזה הרי כל ההנגות של חז"ל להיות כמי שכפאו שד ממש לא ישימות במקום שאני נמצא.
קרא עוד

הסתייגויות בקשר ל-12 צעדים ותשובות מאת הרב טוורסקי אני מתקשה להבין כיצד התכנית עולה בקנה אחד עם העובדה שאני יהודי שומר תורה ומצוות. אני לא עובד על ההתמכרות המינית שלי בצורה פסיכולוגית כמו שאדם לא יהודי עושה, אלא כיהודי שמנסה לעשות את רצון אלוקים. כשעובדים את שנים עשר הצעדים, לא עובדים על הבעיה כיהודי.
קרא עוד

עכשיו שהפסקתי אני מרגיש ריק בפנים מה שאתה מקבל זה רגע של התרוממות, אבל בהחלט אין שום שמחה. שמחה ניתנת כשאדם מתמלא מדבר שהוא יצר. אף אחד לא נוצר בשביל להשתמש בסמים או לצפות בפורנו. לצערנו, בעוד מישהו מקבל את הריגוש, הוא לא מחפש היכן הוא באמת יכול למצוא את השמחה.
קרא עוד