שאלות ותשובות

אפשר לחיות בלי אינטרנט? אני לא מפסיק ליפול וחשבתי שאולי הפיתרון שלי יהיה בכך שאתנתק לחלוטין מהאינטרנט. מה דעתכם?
קרא עוד

איך מתמודדים עם נפילות בתוך התהליך? התחלתי להתקדם, עשיתי קצת טלפונים וחשבתי שאני בכיוון הנכון. שרדתי 18 יום נקי, יום וחצי של מלחמות ונפילות ומעידות וטלפונים לחברים ו... אני כאן, שפל ומושפל, עצוב ומדוכא, רע לי, מר לי.
קרא עוד

כדאי לפנות לטיפול מקצועי? טיפול נפשי לא יכול להשאיר אותי נקי. לא אמור להשאיר אותי נקי ולא מתיימר להשאיר אותי נקי. בכלל, ההגדרה של 'ניקיון' היא הגדרה של 12 הצעדים, כך שיש מטפלים שלא חושבים שהיא נצרכת (חיים בסרט, אה).
קרא עוד

מה עושים עם רגשות כשאי אפשר לברוח לתאווה? אם אוננות זה בריחה, ממילא יוצא שכשאין לאן לברוח אז התחושות הרבה יותר חזקות, גם כאשר אדם שמח הוא הרבה יותר חש את השמחה, אך גם להבדיל תחושת עצב היא הרבה יותר חזקה. וכאן נשאלת השאלה אייך מנתבים את אותם התחושות?
קרא עוד

חיי הנישואין מקשים על הויתור? הבעיה שיש לי היא שאני כל הזמו חושב על הנושאים האלו. יש צד שהעובדה שאני נשוי מקשה עלי... כי אני לא יכול להתנתק לגמרי מזה. השאלה מה עושים עם היצר הזה הרי כל ההנגות של חז"ל להיות כמי שכפאו שד ממש לא ישימות במקום שאני נמצא.
קרא עוד

הסתייגויות בקשר ל-12 צעדים ותשובות מאת הרב טוורסקי אני מתקשה להבין כיצד התכנית עולה בקנה אחד עם העובדה שאני יהודי שומר תורה ומצוות. אני לא עובד על ההתמכרות המינית שלי בצורה פסיכולוגית כמו שאדם לא יהודי עושה, אלא כיהודי שמנסה לעשות את רצון אלוקים. כשעובדים את שנים עשר הצעדים, לא עובדים על הבעיה כיהודי.
קרא עוד

עכשיו שהפסקתי אני מרגיש ריק בפנים מה שאתה מקבל זה רגע של התרוממות, אבל בהחלט אין שום שמחה. שמחה ניתנת כשאדם מתמלא מדבר שהוא יצר. אף אחד לא נוצר בשביל להשתמש בסמים או לצפות בפורנו. לצערנו, בעוד מישהו מקבל את הריגוש, הוא לא מחפש היכן הוא באמת יכול למצוא את השמחה.
קרא עוד

האם אני מכור? האם אתה מכור? ובכן, רק בגלל שאתה מרגיש שאתה נמשך לדברים האלו עדיין לא אומר שאתה מכור. לכל אחד יש יצר הרע אנושי ויכול להרגיש רצון ל"השתמש". זה חלק מהטבע שמשהו בזה גורם לנו להרגיש הנאה בכך. כמובן, ההנאה מכך עושה שנרצה לעשות זאת שוב, וזה רגיל לחלוטין. יש הרבה דברים שמרגישים נפלא, אבל זה עדיין לא אומר שזה רעיון טוב שנעשה אותם, כגון עישון, להשתכר, לתת אגרוף למישהו שאנחנו כועסים עליו, או לאכול סופגניות מלאות בקרם שלוש פעמים ביום. כל הדברים האלו הם לא בריאים בשבילנו בצורה כלשהיא, אבל ברגע שאנחנו מתנסים בהם אנחנו רוצים לעשות אותם בכל זאת!
קרא עוד

איך אלוקים יכול לצפות שלא אסתכל על נשים? טוב, אז נפלתי בגלל שהסתכלתי על תמונות. למה עשיתי זאת? מכיוון שאני מקבל ריגוש מזה שאני מסתכל על יופי. אני מעריך את היופי שאלוקים יצר בעולם. אני מרגיש שלהסתכל בנשים זה חלק ממני. זה לא כמו לאכול אוכל לא כשר. יש מהו טבעי בבחור שמסתכל באישה יפה. איך אלוקים מצפה מאתנו להתנהג באופן שנוגד את הטבע?
קרא עוד

אישתי לא מושכת אותי מספיק. איך אני יכול למצוא סיפוק? אני מודה שזה אתגר בשבילי כשאני מרגיש שאשתי נהיית לא מושכת. העניין של המשקל, וכו'. אבל אני מזכיר לעצמי שזה מלכודת של ההתמכרות שלי שרוצה לקחת ממני את השמחה והאהבה בנישואין שלי. אני יודע שסוג זה של חשיבה הוא מדרון חלקלק בשבילי, ואני צריך להישמר מכול העניין ולאהוב אותה ולעשות עוד דברים בשבילה ועוד פעולות של אהבה. אני יודע שזו התרופה היחידה.
קרא עוד

האם הנישואין לא יפתרו לי את הבעיה? יש לי הרבה נפילות לאחרונה,  אני עושה דברים והולך למקומות שאני יודע שאסור לי ללכת. זה כל כך קשה להילחם עם ההתמכרות. אני חש צורך נואש בתוכי לאהבה ויחסים אינטימיים. אני רוצה לדעת מה אתה חושב על נישואין. אני עוד מעט בן 20, ואני עדיין לא מרגיש בשל רגשית להתחתן, וההורים שלי חושבים שאני עדיין לא בוגר. מצד שני, יש לי דחף הורמוני חזק וצורך חזק באהבה. אני לא יודע מה לעשות
קרא עוד