ברוכים הבאים, אורח

ירידה בדת בעקבות התכנית
(0 צופה) 

נושא: ירידה בדת בעקבות התכנית 8534 צפיות

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 7 שנים, 11 חודשים #88236

• רצונך יֶעַשֶׂה
  • רצף ניקיון נוכחי: 56 ימים
  • חבר קבוע
  • לעשות רצונך אלוקי חפצתי
הלוואי עלי כאלו ירידות.
לדעתי זה לא נקרא ירידה.
לא להניח תפילין, לא להתפלל, לא לקיים מצוות, זה נקרא ירידה.
לא לבכות עם התיקון הכללי ולא להבטיח הבטחות, זה לא נקרא ירידה, אדרבה זה מוכיח שהוא בעלייה, וצריך על פחות דברים לחזור בתשובה
יהי רצון מלפניך שתתן בלבי הכנעה וענוה ויראת שמים ורצון ודעת ותבונה וחכמה ושכל וזכרון כדי שאוכל לעשות רצונך בכל אפנים שבעולם רק לשמך הגדול.

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132137

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 247 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני מכיר דווקא הרבה שבזכות התוכנית - יותר התחזקו מכל הבחינות...
ברור שיש שני צדדים למטבע - אשמח לפרשנות למה זה קורה?

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132140

• gidi
  • דירוג פלטיניום

לא קראתי את כל הדיון אבל אשתף את ניסיוני.

אני דווקא לא ראיתי ירידה בדת מאז שהתחלתי ואפילו להיפך.

בהסתכלות לא נכונה אפשר לומר שלפני התוכנית הייתי יותר "מחובר" לאלוקים בגלל שאחרי הנפילות הייתי בוכה אליו קורא את כל התהילים תיקון כללי צומות וכו'..
אבל זה היה חיבור חולה כזה כי בכל זאת הייתי מרגיש שכל מה שאני עושה לא שווה אל מול הנפילות.

היום שאני קצת יותר נקי אני עדיין מקפיד על תפילות לימוד וכו' אבל ממקום יותר בריא. אז כמעט ירד העניין של הצומות והסיגופים קריאת כל התהילים מתוך ניסיון נואש להתחבר חזרה לאלוקים ולכפר.
אני מרגיש יותר מחובר אליו במשמעות של החיים שלי כמו גם הספונסר שלי שעוזר לי לכוון את מטרת החיים שלי תמיד לאלוקים.

אישית לא חושב שירדתי בדת או במצוות באיזושהיא רמה ודווקא הנקיות עוזרת לי להרגיש יותר בכיוון הנכון.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: בעניין: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132144

• יהודה מ
  • רצף ניקיון נוכחי: 54 ימים
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 19 ינו' 2021 09:37:

סוד הכניעה כתב:
עוד לא פגשתי אדם שהגיע לתכנית 12 הצעדים ולא היתה לו ירידה כזו או אחרת בקיום התורה ומצוות. נכון, לאורך זמן ראיתי שהתכנית עוזרת לנו גם בענין הזה וחברים עולים על הדרך ובהתחלה יורדים אבל אחר כך עולים הרבה ומתחברים מאוד לאלוקים ולתורה והמצוות שנתן לנו, אבל מהזמן שאני בתכנית לא מצאתי איזה סדר קבוע בדברים שאומר כמה זמן זה יקח או איך בדיוק יתרחש התהליך הזה.

מכיון שההתמכרות היא בענין אסור, אז במשך כל השנים ניסינו להפסיק את ההתמכרות על ידי הפיתרון הדתי, מה שלא קיים אצל האלכוהוליסט. די ברור שמי ששותה אלכוהול לא מנסה ללמוד מוסר כדי לטפל בכך וגם לא לטבול כל בוקר במקווה. לעומת זאת אצלנו הפיתרון הדתי הוא הפיתרון הכי הגיוני שהיה לנו. הענין הוא שהפיתרון הדתי לא יכול להועיל להתמכרות, ולכן זה גורר תסכולים רבים.

כאשר הגעתי להחלמה היתה לי בעיה כי הדת לא עזרה לי ואילו הרוחניות - גם כשהיא בלי דת - עזרה לי מאוד, מה שגרם לי לירידה. למשל בתקופת המחלה הקפדתי מאוד ללכת למקווה כל יום כי חשבתי שזה יעזור לי אבל זה כמובן לא עזר כלום. אז כאשר הגעתי להחלמה הענין הזה של מקווה ירד בדרך ממילא. למה לי ללכת למקווה בכלל?

יש עוד המון מה להאריך בנושא הזה, אבל אני חושב שהעיקר הוא לא להדחיק אלא לדבר על הדברים גם אם אין לנו תשובות ואנחנו לא יודעים להסביר הכל. 

תודה רבה על העלאת הנושא.

אקדים ואומר - בעיקרון אין לי כוונה לעצבן אף אחד. רק לכתוב את דעתי מבלי להתריס חלילה ואשמח לתגובות ענייניות ממי שסבור שלא נגיע (שנינו) על ידי הדיון הזה להתלהמות.

מהכרות עם הרבה (יותר מ10 חברים) פה בפורום שמשתתפים בתכנית 12 הצעדים ומקריאת פוסטים והודעות רבות מעוד עשרות חברים בפורום שכתבו את הגיוני רוחם במהלך השנים -

קיבלתי את התחושה שכתוצאה מההשתתפות בתכנית - גם אם אין ירידה בעצם קיום התורה והמצוות, יש/עלולה להיות ירידה אחרת - שלדעתי מסוכנת יותר - ירידה רוחנית בהשקפה.

חברים רבים - משומשים ככל שהיו - הגיעו לתכנית, מלאי ייסורי גוף ונפש, עם עבר אפל מאוד - אבל עם השקפה צרופה וסדורה מבחינה תורנית, איך צריכים להיות החיים האידיאלים - בנושאים שונים שדווקא לא קשורים להתמכרות - כמו ההפרדה בין המינים באירועים, היחס לאנשים שאינם שומרים תורה ומצוות (לא משנה מה ולפי מי, אבל היתה השקפה סדורה), גדלות ורוממות התורה הקדושה,  היחס לכפירה וכדומה...

ובעקבות ההיחשפות לתכנית המועילה, הטובה, המיוחדת, - אך עם תופעות לוואי של קבוצות מעורבות, דיבורים על - "אנחנו הכופרים - אלהים כפי שאנו מבינים אותו" (אנחנו מדברים על חברים שלא היה להם שום קשר לכפירה קודם לכן), ישיבה בצוותה עם אנשים שבוחרים לחיות שלא לפי ההלכה עם אישה - ובקבוצה מציגים זאת כמשהו חיובי - שהם לא רוצים ללכת אחרי התאווה ולבגוד בה וכולם עונים ואומרים בחום ובהבנה - אוהבים אוהבים אוהבים, ברוך כבוד כל אדם ממקומו. 

ועוד דברים נוספים.

זה גרם לאותם חברים להפנות לאט לאט את כיווני השקפתם לצדדים שונים, השקפתם התעצבה לאט בצורה אחרת ושונה של פוסט מודרניזם.

אני רואה בזה סכנה גדולה.  אבל בלעדי הקבוצות הללו אותם חברים היו בסכנה אחרת - של תועבה, גילוי עריות ועוד מרעין בישין.  אז קשה לומר מה יותר חמור...

חבל שהדתיים והחרדים שבקבוצות לא מנסים למצוא פיתרון שיענה על הכל, כי זה ממש פשוט ואפשרי.

בהצלחה רבה בעז"ה 

סיפר לי יהודי שנכנס למרן שה"ת רבי חיים קניבסקי שליט"א, ושאל האם יכול ללמוד גרפולוגיה שזה שיטה גויית, ענה לו רבי חיים: בוודאי, צריכים לקחת מהגויים  את הניצוצות שיש בגילויים של נפש ולהעביר אותם לקדושה.

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132148

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהבים!!!!

ולמרבה הפלא אני דווקא מסכים איתך.

אני ממש מזהה את התהליך הזה אצלי, בעבר הרב שלי היה מבחינתי האורים ותומים שלי. כל דבר הכי קטן הייתי מתייעץ איתו וחלילה לי לא לקיים את מוצא פיו..
הייתי מבחינת ההשקפה הרבה יותר "חרדי" נקרא לזה, ובאיזשהו מקום בעקבות התכנית וההחלמה מההתמכרות באמת חל בי שינוי במקום הזה בצורה שאני מרגיש פחות כפוף לגדולי הדור או לרבנים (אפילו לרב שלי) כי אני מרגיש באיזשהו מקום שהם לא מבינים אותי בכלל ולא יודעים מה עבר עליי ועובר עליי ולא הצליחו במשך כל השנים האלה לעזור לי עם ההתמכרות כיוון שהעיצות שלהם תמיד היו להתחזק בלימוד התורה וכו' מה שלא עזר לי אף פעם לא משנה כמה ניסיתי...

אכן, הייתי טובל במקווה כל ערב שבת וכמעט אחרי כל נפילה, מאז שסגרו את המקוואות בפסח בגלל הקורונה כף רגלי לא דרכה במקווה ואני לא יודע אם זה רק בגלל הקורונה ... כמו שכתב סוד הכניעה הלכתי למקווה כל הזמן בשביל להיטהר מהשד שאחז בי והיום אני מבין שזה פשוט לא עזר לי מול השד הזה כי אין שום שד אלא פשוט זה התאווה שבתוכי וההתמכרות שלי...

מה שכן האמונה שלי בבורא עולם לא ירדה אלא להיפך היא רק התחזקה ואני מכניס את אלוקים כל רגע לחיים שלי ומבקש את הכוונתו...

אז באיזשהו מקום, כן, התדרדרתי רוחנית מהבחינה של דביקות בצדיקים וללכת לרבנים לבקש ברכות או בהתמסרות העיוורת שלי לרב שלי וניהול אורך החיים על פי מה שהוא הנחה אותי, הפכתי להיות יותר עצמאי, אבל עם זאת בד בבד אני חושב שהאחיזה שלי בחיבור עם אלוקים גדלה לאין שיעור והוא נוכח בכל רגע ורגע בחיים שלי כמעט.. מהקטן ביותר לגדול ביותר...

נכון שזה מסוכן כביכול כי בלי רב אני עלול ליפול לעצת היצר בכל מיני מקומות והיתרים שונים ומשונים שאני עלול לתת לעצמי שיגיעו דווקא מצד היצר הרע.. אבל אני מרגיש היום בפנים בלב שלי שלם יותר מאי פעם ואני לא מתגעגע לפעם...

אני מרגיש שמי שמנחה אותי היום זה הקב"ה בכבודו ובעצמו דרך כל מיני שליחים ולאו דווקא דרך הרב שלי..

היום אני הרבה הרבה יותר מחובר לקב"ה ממה שהייתי לפני כן מבחינה פנימית. והאמת שבחודשים האחרונים גם מבחינה חיצונית. 

אבל אני מבין לגמרי את מה שאתה כותב ובאמת מבין שכך זה נראה לאדם מהצד שמסתכל אולי כדבר שלילי ומסוכן... זה לפי דעתי מה שהרב שלי חשש ממנו בתחילת הדרך כשהוא הסכים לי בחצי לית ברירה ללכת לSA כששאלתי אותו.. בזמנו שעוד הייתי חייב את האישור שלו בשביל לעשות דברים...

אני מניח שהוא ידע שאלו עשויות להיות ההשלכות והוא גם אמר את זה... אבל הוא הבין שהמקום שבו נמצאיתי באותו רגע עדיף על פני המקום הזה כמו שגם אני ידעתי בתוכי..

שוב אני מתאר לעצמי שזה מאוד אינדבידואלי וכל אדם והרמת התמכרות שלו והאופן שבו זה משפיע על חייו.. אני יכול לדבר רק מנקודת הראות שלי הקשבתי לרב ועשיתי כל מה שאמר כולל 9 צומות + פדיון של כל השאר בכסף וקריאת זוהר ותיקונים וטבילות במקווה... אז הרב ידע שאני באמת סובל.. שאין לי מה להפסיד... וכנראה שזה היה רצון השם עבורי בסופו של דבר.

אוהבים ותודה על הדיון והנקודה המעניינת!

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132164

• יהודה מ
  • דירוג פלטיניום

השאלה מה עדיף להקב"ה אצל המכור, צדיקים ורבנים, יהדות אדוקה בהשקפה, או רוחניות וניקיון?
במצב לא שפוי של חייל במלחמת מצווה, מעדיפה התורה "יפת תואר" בתוכנית מיוחדת, על פני להישאר צדיק וחסיד, ולמה? מסביר רש"י, עדיף שישאנה בהיתר מאשר ישאנה באיסור.
הכול עניין של מה רצון השי"ת, אצל השי"ת זה עובד לפעמים בהפוך על הפוך.

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132167

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

משתוקק,
אם המחיר שאצטרך לשלם בשביל שפיות  הוא "השקפה" ... נו נו אני חושב שבשבילי ואצלי זה מחיר משתלם, 
אם כמה מה"עקרונות" שלי יתערערו זה לא סוף העולם מבחינתי, אדרבה אין דבר טוב לחיזוק העקרונות שלי מאשר לערער אותם פה ושם....
לגבי הפרק של "אנחנו הכופרים" אני יכול לומר שאצלי הוא אחד הקטעים הכי משכנעים וחזקים על אמונה בה' שקראתי בחיי, (וקראתי קצת...) ואם היה מתפרסם באיזה ברושור של ערכים או ארגון תשובה אחר לא הייתי מופתע, 

אני כותב רק על עצמי, ולא מתיימר להבין את השינוי הרוחני והדתי שהיה לחברים פה, אצלי זה רק מקדם אותי רוחנית ודתית, גם אם חלק מהדברים שהייתי עושה בעבר אני עושה פחות היום (כמו מקווה..), 
הספונסר שלי הוא ת"ח גדול, ורק מקדם אותי רוחנית ודתית,    וכמו כן כל שיחה עם חברים או עליה לקבוצה מקדמת אותי אישית רוחנית ודתית,  

בכלל, כמו שאמרו כאן רבים בשרשורים קודמים מי שחושב שהוא יכול להבין את מה שקורה באס איי רק מקריאה בפורום וחיבור עם חברים משמר עיניך עושה טעות גדולה,
רוב החברים כאן הם לא ממש באס אי או שהם רק בתחילת הדרך (למעט אולי 3 או 4 ) ולכן באמת שאני לא רואה שום ראיה מאיך שהדברים מתבטאים כאן, 

אוהבים אותך כך הכבוד על העמידה על משמר הדת וההשקפה!!!! 

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132212

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 19 ינו' 2021 13:05:

משתוקק,
אם המחיר שאצטרך לשלם בשביל שפיות  הוא "השקפה" ... נו נו אני חושב שבשבילי ואצלי זה מחיר משתלם, 
אם כמה מה"עקרונות" שלי יתערערו זה לא סוף העולם מבחינתי, אדרבה אין דבר טוב לחיזוק העקרונות שלי מאשר לערער אותם פה ושם....
לגבי הפרק של "אנחנו הכופרים" אני יכול לומר שאצלי הוא אחד הקטעים הכי משכנעים וחזקים על אמונה בה' שקראתי בחיי, (וקראתי קצת...) ואם היה מתפרסם באיזה ברושור של ערכים או ארגון תשובה אחר לא הייתי מופתע, 

אני כותב רק על עצמי, ולא מתיימר להבין את השינוי הרוחני והדתי שהיה לחברים פה, אצלי זה רק מקדם אותי רוחנית ודתית, גם אם חלק מהדברים שהייתי עושה בעבר אני עושה פחות היום (כמו מקווה..), 
הספונסר שלי הוא ת"ח גדול, ורק מקדם אותי רוחנית ודתית,    וכמו כן כל שיחה עם חברים או עליה לקבוצה מקדמת אותי אישית רוחנית ודתית,  

בכלל, כמו שאמרו כאן רבים בשרשורים קודמים מי שחושב שהוא יכול להבין את מה שקורה באס איי רק מקריאה בפורום וחיבור עם חברים משמר עיניך עושה טעות גדולה,
רוב החברים כאן הם לא ממש באס אי או שהם רק בתחילת הדרך (למעט אולי 3 או 4 ) ולכן באמת שאני לא רואה שום ראיה מאיך שהדברים מתבטאים כאן, 

אוהבים אותך כך הכבוד על העמידה על משמר הדת וההשקפה!!!! 

אני לא באס אי, אבל אני קורא את הספרות שלהם ומאוד נהנה, (אני לא צועד בהם),
ובאמת אני גם הפרק של אנחנו הכופרים, נתן לי חיזוק ענק באמונה,
והרגשתי הרגשה של יכירו וידעו,
האמת היא שקראתי פעם ספר של איזה גוי בשם "מאושרים ללא סיבה", שנותן כללים איך להיות מאושר, (ובאמת יש המון הקבלה בין הספר הזה ל12 הצעדים כל העניין של הטינה והראיה השלילית), ואחד הדברים שהוא כותב שהם גורמי אושר מוכחים לאדם זה לחיות באמונה,
ונכון שאנחנו לא צריכים הוכחה מהגויים, אבל מה לעשות אותי זה חיזק.

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132217

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום

יש פרדוקס עצום בירידה רוחנית בתוכנית,
אם אתה מאמין בכוח העליון שיעזור לך לא להתאוות,
והכוח העליון הוא אלוקים,
אז איך אתה עובר על רצונו,
עשה רצונו רצונך כדי שיעשה רצונך רצונו.
אני חושב שכל העניין של ירידה רוחנית,
מגיע מתסכול מחיי העבר,
שניסנו להתמודד עם תאווה בכוח הדת בלבד וזה לא עזר,
אז הנה בתכנית יש אלוקים אחר כביכול,
וזה טעות מרה,
כי האלוקים שבתוכנית "כביכול",
הוא לא מישהו אחר,
זה תוספת על הדת,
זה החלק הפנימי של הדת,
החלק של האבא אוהב בכל מחיר קיים גם בדת.

לא מזמן דיברתי עם חבר,
והוא אמר לי כל מיני תסכולים שלו,
(הוא לא קשור לתאווה ולהתמכרות),
ואמרתי לו משהו שלמדתי מהתכנית,
אמרתי לו תקום בבוקר לא בשביל עצמך,
תקום בשביל להיות צינור של השם,
אל תהיה אנוכי תחשוב מה השם רוצה ממך,
ושהוא אוהב אותך איך שאתה,
וזה חיזק אותו מאוד.

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132219

• יהודה מ
  • דירוג פלטיניום

זה ממש לא שאלה באם יש אלוקים, אייך אני עובר על רצונו? אני לא עובר על רצונו, אני כפייתי לעבור על רצונו, התמכרות לא קשורה ל"השיבנו אבינו" אלא ל"רפאנו".
ברור שלנו שומרי תורה ומצוות, אלוקים של התוכנית זה הקב"ה, זה שקתוליים המציאו את התוכנית עבור כלל האנשים ולכן הגדירו "אלוקים כפי שאנו מבינים אותו", לא קשור אלינו, אנחנו משתמשים בליבה של התוכנית (כמו שימוש בפסיכולוגיה של פרויד) ומגדירים אלוקים כפי שאנו יודעים מיהו.

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132241

• mitmoded
  • דירוג זהב

אאספר לכם בכנות שאני כן חווה ירידה מהעולם המעשי של המצוות, לא דאורייתא ולא דרבנןברוך ה, אבל תםילות במניין לא חשוב לי כבר, לימוד תורה בצורה מסיבית וחשש מביטול תורה כבר לא נמצא אצלי, אבל תאמת? אני שמח בזה, אני היום מבין שחלק גדול מהעולם הדתי שלי היה אובססיה אחת גדולה של נסיונות לצאת מהתאווה/לרצות את אבא שלי/נסיון לרצות את הסביבה ולקבל ממנה אישור שאני בסדר,
באסירות תודה אני רואה ומבין את זה היום ואני מתחיל לחזור לאט לאט ממקום הרבה יותר בריא ובוגר

אני מבין היום שהעולם הדתי שלי היה עומד על נפלתי או אני נקי, הייתי בטוח שהעולם הדתי שלי אמור לשמור עלי נקי, אם אני אלמד יותר תורה אני בטוח אפסיק להשתמש וכו

וכשהבנתי שהדת לא אחראית על כך חלק מהחיבורים שלי לדת התערערו,
כי אאן אני נקי אז בשביל מה אני צריך את הדת? 

ברוך ה שאני עושה היום צעדים לכיוון הדת ממקום יותר מיושב ושקול ולא מתוך מצוקה ותלות

משתוקק היקר אני יודע שאחת הסיבות שלך שאתה לא נכנס לתוכנית זה בגלל הפן הדתי 
אני אומר לך מכל הלב אל תתקע לעצמך מקל בגלגלים, תשחרר את זה, תן לעצמך את החופש שאתה צריך, אני בטוח שזה מה שאלוקים רוצה מכל מכור ואני בטוח שהוא יעזור לך עם כל הקושיות שלך

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132244

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

מזדהה מצד אחד
אבל לא משכנע מצד שני...
המשתוקק עושה דרך ואולי יותר מצליחה בשבילו מSA
עם כל הכבוד אחוזי ההצלחה של SA לא מהגבוהים בעולם...

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132245

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

ורק עוד מילה...
אני חושב שפשוט SA לא חידשה כלום כלום, מה שלא מצאתי בספרים... אני לא עושה...
גם שנפלתי אתמול על הרצפה בכריעה בפעם הראשונה - זה בגלל שזה דרך תפילה שפעם היו נופלים, רק צריך להשים חוצץ על הריצה - לא לשכוח...
לכל אחד מתאים מה שמתאים...

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132246

• יהודה מ
  • דירוג פלטיניום

מתמודד היקר

השפת אמת מגור זי"ע בסיפרו מבאר, כי כל התכלית של תורה ותפילה, זה להגיע לשליחותנו בעולם כל אחד בניסיון שלו (בלשונו הקדוש: וכי צריך השי"ת שימלא כריסו בש"ס ופוסקים?)
שליחותם של המכורים בעולם זה: גמילה
זה לפני הכול
גם לפני תורה ותפילה
כי זו המטרה, והם רק האמצעים

תגובה: ירידה בדת בעקבות התכנית לפני 3 שנים, 3 חודשים #132247

• mitmoded
  • דירוג זהב
דייב 2 כתב on 20 ינו' 2021 12:35:

ורק עוד מילה...
אני חושב שפשוט SA לא חידשה כלום כלום, מה שלא מצאתי בספרים... אני לא עושה...
גם שנפלתי אתמול על הרצפה בכריעה בפעם הראשונה - זה בגלל שזה דרך תפילה שפעם היו נופלים, רק צריך להשים חוצץ על הריצה - לא לשכוח...
לכל אחד מתאים מה שמתאים...

אאני כמובן לא רוצה שישמע מדברי שאני יודע מה מתאים למשתוקק או לכל אחד אחר, מדברי משתוקק אני מבין שהתוכנית זה דבר טוב מאוד שיכול לעזור אבל יש דבר אחד קטן שמפריע לו

גם לי יש דברין שמפריעים בתוכנית מכל מיני סיבות אבל אני משתדל לשים אותם בצד ולתת להחלמה לעבוד

זמן ליצירת דף: 0.92 שניות

Are you sure?

כן