ברוכים הבאים, אורח

איך הגעת ל"שמור עיניך" ???
(0 צופה) 

נושא: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? 8152 צפיות

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 3 חודשים #120371

• gidi
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם,
אשתף בקצרה את הסיפור שלי בעניין:
במשך תקופה של מספר שנים בודדות החלטתי לנסות לטפל בבעיית האנ' שלי וניסיתי לעשות טבלאות מעקב, תיקונים דתיים וכו' שקצת עזרו לי אבל ממש לא מספיק, היה לי דחף(עד עכשיו) להתנקות מזה לפני חתונה ולהשתנות בנושא, לאחר כמה נפילות וחיפוש כלים שונים התחלתי לחפש באינטרנט וביוטיוב פיתרונות והסברים של אנשים לעניין (בעיקר רבנים דתיים) זה לא ממש עזר אבל אחד הדברים שהאיר את עיניי זה רב בסירטון שהתייחס לזה כאל התמכרות וזה היה חדש לי.
מפה לשם נחשפתי לסירטונים קצרים של רב דתי בנושא 12 הצעדים, כשהסתכלתי בתגובות הזכירו את האתר הזה והציגו אותו כפיתרון טוב לבעייה.
משם השאר זה היסטוריה, נכנסתי לאתר נרשמתי נכנסתי ל"אתגר ה90 יום" יצאתי מהאתר נפלתי חזרתי החלטתי לכתוב פוסט, הציעו לי להגיע לקבוצת SA ומאז אני ממשיך לשתף מידי פעם נכנס לאתר ועובד בדרך חיים שונה לגמרי כל יום על ההחלמה שלי מהמחלה.

מאחל לכולנו הצלחה.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 3 חודשים #120381

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

האמת שהסיפור של איך הגעתי לכאן הוא באמת מדהים ושל השגחה פרטית...

אני כל החיים חייתי עם המחלה שלי בשקט לבד עם עצמי בלי לדבר על זה כמעט עם אף אחד חוץ מהרב שלי וגם לא בדיוק תיארתי לו לפרטי פרטים את הכל מהבושה...

לפני שנה בערך חבר הכניס אותי לקבוצת וואצפ של שלום בית שחבר שלו פתח, מישהו זר לי לחלוטין שאני לא מכיר בכלל..
אחרי 3 חודשים בקבוצה שמה הייתי בתקופה על הפנים עם השימושים שלי והבנתי שכל הדפים האלה שהוא שולח כל יום לגבי שלום בבית ממש לא מועילים לי לאיפה שאני נמצא וברגע של עצבות החלטתי לצאת מכל הקבוצות בוואצפ שהייתי בהן שקשורות לדת

החבר של החבר הזה שלי, זה שפתח את הקבוצה, שלח לי הודעה פרטית למה יצאתי

משם התחלנו לדבר ונעשינו ממש ממש קרובים.. היינו מדברים כל יום לפחות שעה בטלפון וממש גילינו שאנחנו נפשות תאומות ממש זיווג משמיים! לא הכרתי אותו אז היה קל לי להיפתח אליו ולספר לו עליי על המחלה שלי...

הוא ניסה לעזור לי (הוא לא מכור הוא פשוט הפסיק לבד לפני איזה שנתיים ברגע שהתחתן והתחיל לחזור בתשובה) ואמר לי שהוא יעזור לי וילווה אותי יום יום ושמנו יעד של 50 ימים ללא שימוש.
אחרי 22 יום נפלתי.. והתרסקתי..

ואז הוא סיפר לי שיש לו עוד חבר עם בעיה כמו שלי שבדיוק נפל גם כן אחרי 33 ימים והוא התייעץ איתו לגביי, אז החבר הזה אמר לו להגיד לי שיש תכנית כזאת שנקראית SA, ושרק בזכות זה הוא הצליח להיות נקי 33 ימים.

התלהבנו שנינו, ישר נכנסתי לאינטרנט חיפשתי SA וקראתי שם את הסיפורים האישיים ובאותו רגע הבנתי שאלוקים הראה לי את הנתיב הנכון אחרי שנים של תפילות וסבל!

התחלתי ללכת למפגשי SA וכעבור כמה שבועות חיפשתי באינטרנט את הספר הלבן או את אחד הספרים מהספרות ומצאתי מאמר מאתר שמור עינייך וכך הגעתי לאתר הזה.

אני חייב אסירות תודה ענקית על כל יום ניקיון שלי שהוא לא מכוחי בכלל... לאלוקים, לחבר הזה שלי, לחבר שלו, ולחברי התכנית ולכם יקיריי.

אוהבים!

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 3 חודשים #120443

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 402 ימים
  • דירוג פלטיניום

איך הגעתי לשמור עיניך?
לפני כ5 שנים - פגשתי איכשהו קישור פרסום עם קישור לפורום, ולא ייחסתי לו הרבה חשיבות, הרי זה למכורים, ולא לאנשים כמוני. 
לאחר כחצי שנה (לפני 4 וחצי שנים), הבנתי שיש לי איזשהו בעיה עם "שמירת הברית" או "שמירת העיניים". וזכרתי שראיתי קישור לאתר שמור עיניך בפורום של פרוג, חיפשתי את הקישור, נכסתי ונרשמתי, לאט לאט התחלתי לכתוב, למדתי שזו התמכרות ומחלה, ולא חטא, והייתי אפילו תקופה נקי, אבל לאחר תקופה של כחצי שנה זה הפסיק לעבוד בשבילי, ניסיתי לגייס את "כוח הרצון", אבל זה עבד למשך חודש ולא יותר, ולאט לאט נשחקתי לגמרי, והתחלתי לחצות גבולות ולהגיע לכמות ואופי שימושים יותר קשים מהעבר, והבנתי שאני זקוק למשהו רציני יותר. 
חבר שהייתי איתו בקשר בפורום, וכבר זכה להגיע לפני לקבוצות של SA הציע לי לבוא לקבוצה בירושלים, דחיתי את זה במשך המון זמן, עם תירוצים שונים שזה עלול "לקלקל" אותי... אבל בתוך תוכי ידעתי שאני פשוט מפחד מהחשיפה, אמרתי בפה מלא שאני מעדיף למות ולא להיחשף...
אבל ככל שעבר הזמן, נדחקתי לפינה, והבנתי שאין לי ברירה אחרת, כשמצד אחד אני סובל סבל נפשי ורגשי בלתי ניתנים לתיאור, ומאידך אני יודע שמעבר לכביש מחכה לי תוכנית וקבוצות שרושמת הצלחות כל יום. 
תפסתי אומץ, והגעתי לקבוצה! וראיתי שזה לא כל כך מפחיד. וזה אפילו כיף! כן... כיף!

מאז שהגעתי לקבוצות, הייתי נקי במשך שנה וחודשיים, ואח"כ חודשיים, וכהיום אני נקי שנה וחמש חודשים - רק להיום!

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 3 חודשים #120450

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

השנה הייתה בסביבות 2012 והייתי בן שמונה עשרה, עברה שנה שלמה של נפילות מהרגע שראיתי את הסרטון פוי' (פורנו) הראשון שלי, שאני לא אשכח אותו אי פעם (אני זוכר בכללי את מה שקרה שם אבל אני לא יכול לראות את הסרטון בזכרון שלי כמו בסרט, כמובן).

הייתי מצוברח לגמרי - ניסיתי הכול, ניסיתי ללמוד יותר, לא הלך, ניסיתי להפסיק עם כוח הרצון לא הלך.
ניסיתי כל מיני דברים מטומטמים כאלה להפסיק - כמו להגיד לעצמי שאני לא ייראה ולהאמין שזה יעבוד.
אני ניסיתי את זה, כי היה לי גם התמכרות למשחקי מחשב ולסרטים וכאלה דברים, ובגלל שאני לפעמים די פיקח, לא ניסיתי להילחם עם ההתמכרות הזאת, ופשוט שילבתי אותה בחיים שלי בצורה כזאת שמועילה ללימוד שלי.
אבל הפוי' היה משהו חדש לגמרי עבורי - התמכרות שאין בה תחושה רוחנית נעימה, אלא ריקנות איומה אחרי שאתה מסיים, זה תחושה שלא מוכרת לי בכלל, אני לא הרגשתי מרוקן בצורה נוראית אחרי משחק מחשב למשל, אלא הרגשתי אחרי זה דווקא סיפוק נעים למדי.

לכן בגיל 17 זה היה הפעם הראשונה שבה לא ניסיתי לשלב ולהשתמש במשיכה העזה שיש לי לדבר מה, , ובמקום זה ניסיתי לרסק, להשמיד ולהרוג כל רצון שיש בי לראות פוי'.
ולא הצלחתי.
שנה שלמה.

באותו זמן הייתי רק נער, מה אני מבין בחיים ? אף אחד לא ישב והסביר לי שיש כוחות שהאדם לא יכול להתמודד איתם, והדרך היחידה מבחינתו היא רק לברוח.
אני התחלתי את המאבק בפוי' בנקודת מוצא לא נכונה - נקודת המוצא לפיה זאת בעיה קטנה, שהיא תיפתר במהירות באמצעות כוח רצון וכמה שינויים קטנים בחיים.
באותו זמן גם הסינונים היו בדיחה - נטספארק בקושי הייתה קיימת אז בחיתוליה.... אין screen time, אין pluckeye, אין כלום, והמעט שיש - זה נמצא באינטרנט בפורומים ובאתרים שאני לא מכיר ואני לא מוצא.

ואז הלכתי לאיזה אתר חדשות וראיתי שם איזה פרסומת שהכותרת שלה הייתה "טובע בפיתויי האינטרנט ? רוצה להפסיק ?" עם איזה תמונה של מישהו בים גם גלגל הצלה ומושיט יד למעלה.
ממש נבהלתי מהפרסומת הזאת. בהתחלה. ישר סגרתי את האתר וברחתי ממנה. כי ברחתי במובן מסויים מהאמת הזאת, לפיה אני בבעיה רצינית ביותר, שאין לי פתרון אליה, שפעם ראשונה בחיים שלי, הייתי באמת אובד עצות.

ואז נכנסתי לאתר אחרי כמה ימים, וגיליתי המון מידע, והשאר היסטוריה.

אני לא אגזים אם אומר שהאתר הזה הציל לי את החיים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121098

• מוזס7
  • חבר ותיק

חיפשתי להיגמל מפורנו. מצאתי את האתר. קראתי קצת מאמרים, הזנחתי את האתר לתקופה, המשכתי ליפול, חזרתי, יש הרבה מעבר מן הסתם... אני חילוני, יחסית צעיר (22), הרהורי התשובה שלי באו בעיקר מההתמכרות שלי לפורנו, ההכנעה הזאת להרגל שהוא נוראי, החוסר אונים להפסיק והמחסור בכלים באמת ליישם את הבחירה החופשית שלך לא לעשות את זה, קירבו אותי מיום ליום אל ה'. 
נכנסתי יותר ויותר למלחמה הזאת, רק לאחרונה אחרי שנתיים שאני מכיר את האתר ונוכח בו מדי פעם אז אפשר לראות שהמאמץ נשא פרי.
משתדל לעמוד על המשמר מדי יום, לקרוא בספר הלבן, להבין כמה אנחנו כבני אדם בטוחים בעצמנו שאנחנו יכולים לבד וכמה זה לא נכון. 
משתדל להתמיד... ובע"ה אזכה לעוד ימים של נקיות מאת ה'.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121100

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

ממש מדהים אותי מחדש כל פעם לראות חילונים שמגיעים לכאן או לקבוצות בכלל...

לפחות אנשים שההתמכרות שלהם זה אוננות ופורנו..

אני דיי בטוח שאם הייתי רווק חילוני לא הייתי מנסה להפסיק את זה בכלל.. לא חושב שהייתי רואה בזה בכלל משהו רע

בעצם אני בטוח לגמרי כי כשהייתי רווק חילוני זה בכלל לא הטריד אותי...

מדהים לראות שההתמכרות פוגעת ומפריעה לא רק בגלל הדת ולא רק בגלל חיי הנישואין..

המון בהצלחה לך!! אוהבים

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121101

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 08 מרץ 2020 12:07:

ממש מדהים אותי מחדש כל פעם לראות חילונים שמגיעים לכאן או לקבוצות בכלל...

לפחות אנשים שההתמכרות שלהם זה אוננות ופורנו..

אני דיי בטוח שאם הייתי רווק חילוני לא הייתי מנסה להפסיק את זה בכלל.. לא חושב שהייתי רואה בזה בכלל משהו רע

בעצם אני בטוח לגמרי כי כשהייתי רווק חילוני זה בכלל לא הטריד אותי...

מדהים לראות שההתמכרות פוגעת ומפריעה לא רק בגלל הדת ולא רק בגלל חיי הנישואין..

המון בהצלחה לך!! אוהבים

הייתה לך חברה שהיית רווק חילוני ?

כי אני חושב שאם לחילוני יש חברה בגיל הנעורים, שהוא צריך להתנהל איתה מבחינה רגשית ולהתחשב בה, אז לדעתי הוא יכול לבד להבין מה זה אישה אמיתית ומה זה דמות על המסך. ויכול להפריד את שני הדברים עד כדי כך שהפורנו לא יעניין אותו כל כך.
כמובן שזה צריך להיות גיל הנעורים, כי שם המשיכה המינית מתחילה ושם היא מתעצבת מאוד.

אבל אני לא באמת יודע..

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 1 חודש על ידי robinhood.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121106

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

הייתה לי חברה.. 
לא זוכר כ"כ את התקופה ההיא זה היה מגיל 19 עד 23 אני זוכר שעדיין המשכתי לצפות בפורנו יכול להיות שבתדירות נמוכה יותר.. לא זוכר...

אבל זאת הייתה אהבה ראשונה של ילד שלא מבין כלום מהחיים שלו.. 
הכל היה ורוד עוד..

כשנפרדנו (כשהיא העיפה אותי) נשברתי לרסיסים והתחילה ההתדרדרות של החיים שלי...

אחריה המושג חברה קיבל משמעות אחרת לגמרי... ושם לא הייתה משמעות להישאר נאמן זה היה טבעי עבורי "לרעות בשדות אחרים" אחרי שהלב שלי נשבר לרסיסים פשוט לא היה אכפת לי יותר ולא הצלחתי להיקשר לאף אחת...

רק כשהתחלתי להתחזק בדת ובחזרה בתשובה ושהכרתי את אישתי והתחתנו מבלי לקיים יחסים לפני החתונה בעצם בנינו את היחסים בינינו כמו שהתורה אומרת שצריך ולמדתי לאהוב שוב וכו'...

ואז התחיל לכאוב לי על הפורנו והאוננות והשוטטות וכו'...
רק אז קלטתי שאני מכור ולא יכול להפסיק...

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121109

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 08 מרץ 2020 20:39:

הייתה לי חברה.. 
לא זוכר כ"כ את התקופה ההיא זה היה מגיל 19 עד 23 אני זוכר שעדיין המשכתי לצפות בפורנו יכול להיות שבתדירות נמוכה יותר.. לא זוכר...

אבל זאת הייתה אהבה ראשונה של ילד שלא מבין כלום מהחיים שלו.. 
הכל היה ורוד עוד..

כשנפרדנו (כשהיא העיפה אותי) נשברתי לרסיסים והתחילה ההתדרדרות של החיים שלי...

אחריה המושג חברה קיבל משמעות אחרת לגמרי... ושם לא הייתה משמעות להישאר נאמן זה היה טבעי עבורי "לרעות בשדות אחרים" אחרי שהלב שלי נשבר לרסיסים פשוט לא היה אכפת לי יותר ולא הצלחתי להיקשר לאף אחת...

רק כשהתחלתי להתחזק בדת ובחזרה בתשובה ושהכרתי את אישתי והתחתנו מבלי לקיים יחסים לפני החתונה בעצם בנינו את היחסים בינינו כמו שהתורה אומרת שצריך ולמדתי לאהוב שוב וכו'...

ואז התחיל לכאוב לי על הפורנו והאוננות והשוטטות וכו'...
רק אז קלטתי שאני מכור ולא יכול להפסיק...

זה מפתיע אותי, חשבתי שחברה אוטומטית נותן לך חסינות מסויימת, ואצלך אפילו להיפך !
מה הולך בחברה החילונית אם ככה, אני מפחד לחשוב.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121113

• Yoshafat
  • רצף ניקיון נוכחי: 4 ימים
  • חבר חדש

מה זה הספר הלבן?

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121116

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

אני לא יודע אם אני מייצג את החברה החילונית..

חברים שלי שהיו דיי במצב כמו שלי כן היו נאמנים לחברות שלהן ולפחות על 3 אני יודע שהם לא מכורים לפורנו...

הם כן ראו פה ושם וגם אוננו.. אבל לא באובססיביות ולא מתוך התמכרות..

גם היום יש לי עדיין חברים טובים חילונים וגם כאלו שהיו איתי בתקופת ההתהוללות שהם נשואים עם ילדים ועל אף שאני רואה אותם לעיתים מביטים בתמונות של בנות בפייסבוק ובאינסטגרם ומדברים על זה אחד עם השני, בשיחות איתם הם מבהירים שהם בחיים לא יבגדו באישה שלהם.. ואני מאמין להם הם לא משקרים לי.. (לפחות חלקם) כך שאי אפשר להכליל את זה על האוכלסיה החילונית יש אנשים שיש להם מוסר או שפשוט התאווה לא מעניינת אותם עד כדי כך כמו המכורים

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121125

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

יש אנשים שמאוננים וצופים בפורנו ואפילו הולכים לשירותי מין בתשלום והם לא מכורים...

הם יכולים להפסיק ברגע שיירצו בלי תופעות לוואי..

אני מכיר אישית כמה כאלה..

אני לא חושב שלצפות בתמונות של בנות בפייסבוק זה התמכרות...

שוב, יש כאלה שזה כן התמכרות עבורם אבל יש כאלה שלא.. פשוט עושים את זה מתוך שיעמום / הרגל / נורמה חברתית..

הם יכולים להפסיק ברגע שיירצו..

ושוב יש לי דוגמאות לכך מכמה חברים מאוד טובים שלי אישית שחזרו בתשובה ויחד עם החזרה בתשובה גם ויתרו על האוננות והפורנו.. ככה.. בקלות..

ולא הם לא משקרים לי זה חברים שהם כמו אחים שלי שיודעים שאצלי זה התמכרות וכו'..

גם אני בהתחלה חשבתי שכולם ככה.. שכולם כמוני פשוט לא מודעים לזה..

כשהגעתי לתכנית כל כך התלהבתי ששיתפתי עם כמה חברים מתוך הבנה שהם עוד רגע קופצים עליי בחיבוק ונרשמים...

התפלאיתי לשמוע מהם שהם הפסיקו, לבד, בנקודה מסויימת.. חלק כבר כמה שנים טובות..

זה כמו שתגיד שמי שמעשן קנאביס הוא מכור לקנאביס...
או שמי ששותה פה ושם אלכוהול הוא מכור לאלכוהול...

ברור לכל בר דעת שזה לא כך..
אותו דבר עם צפייה בפורנו..

זו דעתי בכל אופן

אוהבים !

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121127

לא אעלה כאן את כל הדרך שלי.

אבל בהקשר לנושא שעלה כאן:

אמנם לא הגעתי מהחברה החילונית, אבל כשהתחתנתי היתה לי ציפייה ואשליה שכאן זה יהיה אחרת. קדוש וטהור.

אגב, זה גם גרם עיוותים:
לקח לי חודשים עד שיכלתי להחמיא לאשתי על הגוף שלה, על היופי שלה. ולהאמין שנעים לה לשמוע את זה. כי אצלי הכול קושר לתאווה המלוכלכת, ואותה רציתי לשמור נקייה.

ואז, כשגיליתי מהר מאוד שהנישואין לא עזרו, התחילה הידרדרות רצינית. נראה לי שזו ההבנה שאכן, יש לי בעיה מהותית. לא כמו שתמיד חשבתי, שזה ענין זמני:

עד שאהיה בישיבה, עד החורף, עד שלא תהיה לי גישה למחשב, עד שאתחתן. הבנתי ששום דבר לא יפתור לי את הבעיה.

ואז גיליתי את שמור, התחלתי לקבל מיילים, וכו'.

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121131

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 09 מרץ 2020 20:17:

יש אנשים שמאוננים וצופים בפורנו ואפילו הולכים לשירותי מין בתשלום והם לא מכורים...

הם יכולים להפסיק ברגע שיירצו בלי תופעות לוואי..

אני מכיר אישית כמה כאלה..

אני לא חושב שלצפות בתמונות של בנות בפייסבוק זה התמכרות...

שוב, יש כאלה שזה כן התמכרות עבורם אבל יש כאלה שלא.. פשוט עושים את זה מתוך שיעמום / הרגל / נורמה חברתית..

הם יכולים להפסיק ברגע שיירצו..

ושוב יש לי דוגמאות לכך מכמה חברים מאוד טובים שלי אישית שחזרו בתשובה ויחד עם החזרה בתשובה גם ויתרו על האוננות והפורנו.. ככה.. בקלות..

ולא הם לא משקרים לי זה חברים שהם כמו אחים שלי שיודעים שאצלי זה התמכרות וכו'..

גם אני בהתחלה חשבתי שכולם ככה.. שכולם כמוני פשוט לא מודעים לזה..

כשהגעתי לתכנית כל כך התלהבתי ששיתפתי עם כמה חברים מתוך הבנה שהם עוד רגע קופצים עליי בחיבוק ונרשמים...

התפלאיתי לשמוע מהם שהם הפסיקו, לבד, בנקודה מסויימת.. חלק כבר כמה שנים טובות..

זה כמו שתגיד שמי שמעשן קנאביס הוא מכור לקנאביס...
או שמי ששותה פה ושם אלכוהול הוא מכור לאלכוהול...

ברור לכל בר דעת שזה לא כך..
אותו דבר עם צפייה בפורנו..

זו דעתי בכל אופן

אוהבים !

צודק, לא כולם מכורים, אבל ממה שאני ראיתי מהנתונים בארה"ב לגברים צעירים עד גיל שלושים:
33 אחוז מכל הגברים רואים פוי' (פורנו) בכמויות שאפשר להגדיר כהתמכרות. 33 אחוז אחרים רואים פעם בשבוע, ויש 33 אחוז רואים פוי' בכמות של פעם בחודש או פעם בחודשיים וכו'.

אז 66% מהגברים הצעירים נופלים המון, אז זה לא נשמע כאילו העולם בחוץ נקי, ואילו אנחנו הפורום שמכיל את הגברים האחרונים בישראל שעדיין איכשהוא הם סתומים או מפגרים מכדי להבין משהו כל כך ברור שכל שאר ה-99.9% מהגברים האחרים כבר הבינו. אם כבר, אני חושב שאנחנו חלק מה-66 אחוז שמנסה לרפא משהו שהשאר כבר וויתרו עליו.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121133

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

גם מתוך ה33 שצופים בפורנו באופן קבוע בתדירות יומית אני עדיין אומר לך חד משמעית זה לא אומר שהם מכורים...

ההגדרה של התמכרות היא לא קשורה לתדירות השימוש אלא יותר ליכולת להפסיק.. או אי היכולת להפסיק..

למשל בעבר הייתי משחק פוקר כמעט כל יום.. אחרי זה תקופה ארוכה לא שיחקתי.. חזרתי לשחק בתדירות של אחת לשבוע וגם את זה בסוף הפסקתי כשכבר לא נשאר לי זמן..
יש לי חבר מאוד טוב שהיה מעשן גראס קבוע כל יום.. התחיל ללמוד לתואר ראשון הפסיק לעשן לגמרי בבת אחת בלי קריזים בלי כלום.. סיים את התואר חזר לעשן אבל אחת לשבוע כזה.. התחתן חזר בתשובה הפסיק לעשן בכלל וזהו..

בלי קריזים בלי קושי..

לפעמים אתה עושה דברים באופן קבוע ובתדירות גבוהה וזה לא מחייב שאתה מכור..
הנסיבות לפעמים גורמות לך לפנות לנתיס כזה או אחר..

היו הרבה הרגלים בחיים שלי שהשתנו.. דברים שהייתי עושה באופן קבוע ונהנה מהם וזנחתי אותם לטובת דברים אחרים או אפילו סתם כך..

מהפורנו אף פעם לא הצלחתי להתנתק לא משנה כמה ניסיתי... אפילו שהבנתי שזה רע לי.. שזה גומר אותי..

כי אני מכור לפורנו..

אוהבים

זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן