החיים טובים יותר ללא פורנו

החיים טובים יותר ללא פורנו

תמליל:

אחת הסיבות העיקריות שבהתחלה קשה לוותר על פורנו היא הסיפור שאנחנו מספרים על זה.

הוא הולך בערך ככה: “כן, פורנו זה דבר חזק ומלהיב, אבל אני חייב להתרחק מזה.” אנחנו מקבלים את הסיפור הזה בלי פקפוק, נכנסים להרגשה שמצפה לנו עבודה מפרכת והקרבה עצמית, שאנחנו צריכים להתאמץ להתנגד לדבר הזה שכולם אומרים שהוא נהדר. אנחנו חושבים, “הייתי מת לעשות את זה, מת לעשות את זה, אבל אני לא צריך לעשות”. אבל זה באמת נכון?

בואו נסתכל מקרוב יותר על מה שהפורנו באמת נותן לכם באותו הרגע. כשאנחנו מתבוננים בניסיון שלנו עם פורנוגרפיה או התנהגויות מיניות לא רצויות אחרות, כמעט תמיד יש לנו תחושה פנימית של חוסר נוחות, עצבנות, אפלה או ריקנות. וכשאתם עם אנשים אחרים אחרי שימוש בפורנו, כמעט בהרכח יש מרחק, קשיחות, קושי להרגיש נאהב. דבר די מדהים, אה?

טוב, אם פורנו היה משווק ונמכר כסוג של תרופה נפלאה, זאת תהיה חתיכת פרסומת, נכון? כזה…

“רוצה להרגיש יותר עצבני, חסר מנוחה וריק מבפנים? “חיפשת דרכים להרגיש קריר יותר כלפי האנשים שאתה אוהב? “אם כן, יש לנו את התרופה בשבילך.” אבל רגע, אנשים יכולים לומר שזאת באמת הרגשה טובה באותו הרגע.

שלא משנה מה קורה אחר כך, אנחנו פונים לזה כי זאת הרגשה טובה באותו הרגע. טוב, בואו נדבר על זה רגע, כי זה נכון שברגע השימוש יש תחושת פורקן מיידית שמגיעה כשהתאווה הזאת באה על סיפוקה. כמו מעשן עם סיגריה, שלוקח שאיפה עמוקה ו”אה, אני יכול להירגע”. יש הטוענים שאותו רגע של פורקן והסיפור שאנחנו מספרים עליו הם שדוחפים את המעשן ואת משתמש הפורנו להמשיך ולעשות את זה שנים על גבי שנים.

“היי, זאת הדרך שלי להירגע. זה עושה לי משהו.” ואז בא אלן קאר, דמות אגדית בעולם הגמילה מעישון. אתם יודעים מה הוא אומר למעשנים?

האמת היא שאין לכם בכלל על מה לוותר, כי הסיגריה לא נותנת לכם שום הנאה אמיתית. אז אתם בעצם לא מקריבים שום דבר, ואין שום סיבה להרגיש שתפסידו משהו. קשה להאמין לזה אם אתם מעשנים סיגריות להנאה או כסוג של “קביים” שנים. אבל קאר מתעקש.

הוא אומר “אין שום דבר אמיתי שעישון הסיגריה עושה בשבילך, כלום. “הפורקן לכאורה היא רק מיסוך של רגשות, “הדחקה שלהם באופן שרק מסבך אותם. “אתם לא מוותרים על שום דבר שיש לו ערך”, אלן קאר מתעקש. וכשאתם מכניסים לכם את זה לראש באמת, אתם יכולים להביט במי שעדיין מעשנים ברחמים.

בעזרת קאר אלפי אנשים גילו לפתע שהם מסוגלים להפסיק לעשן. האם התובנה הזאת יכולה לסייע לנו להיגמל מהשימוש בפורנו לתמיד? ואם הפורקן והגירוי שלעתים קרובות אנחנו רואים שהפורנו מספק בעצם רק מסיחים את דעתנו מאירועים אחרים שקורים? מין חזיון תעתועים שמסתיר את העובדה שזה רק מקשה על החיים שלכם בכל מיני אופנים?

במקום להוריד על הסטרס, הוא בעצם מעלה אותו עם המשא הכבד שהוא מפיל עליכם. במקום להגביר את ההנאה, הוא דווקא מביא עוד כאב לחיים שלכם. במקום לעזור לכם להתחבר לאנשים, הוא גורם לניכור ומרחיק אתכם מהם. אנחנו יכולים להמשיך, אבל אנחנו חושבים שהבנתם את הנקודה.

ברגע של השימוש קורים הרבה דברים חוץ מתחושת הפורקן. מתחת לכל גירוי שקורה בגוף, באותו הרגע ממש, אנחנו פשוט הורסים את הנפש, את הגוף ואת מערכות יחסים שלנו. מקשים את הלב, מקהים את הגוף ומרופפים קשרים. אם זה נכון, אולי הגענו לאותה מסקנה שהגיע אליה אלן קאר.

פורנוגרפיה לא עושה בשבילכם שום דבר משמעותי או אמיתי, בשביל אף אחד מאיתנו. הדבר היחיד שהיא מביאה לחיים שלכם הוא שברון לב, כאב וצער. ברגע שאנשים יקלטו את זה, יבינו ויפנימו את העובדה הזאת, היא תוכל להיות מנוע טורבו להחלמה שלהם.

ראה גם: למה אני נמשך לזה ולא מצליח להפסיק?

בחן את עצמך

בדוק איפה אתה על הרצף בין נפילות להתמכרות בעזרת 7 שאלות פשוטות (3 דק'), וקבל המלצות אישיות בדרך שלך לחופש מפורנוגרפיה.

אנונימי

חינמי

מוכח מחקרית

התחל עכשיו

רוצה להשקיע בשינוי?

מחקרים מראים שהרבה יותר קל ויעיל להפסיק צפייה קבועה בפורנוגרפיה בעזרת כמה כלים ממוקדים.

מה תקבל?

  • תקבל בחינם: תוכנית מקיפה ומקצועית
  • תלמד: לזהות את הגורמים
  • תלמד: לצמצם את האתגר
  • תלמד: להתגבר גם על דחף חזק
  • תקבל בנייה הדרגתית ויציבה של היכולות שלך

כולל בונוסים בשווי מאות דולרים:

מעקב יומי

מדיטציות

סרטונים

דפי עבודה

סטטיסטיקות

הירשם בחינם

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי:

משימה יומית חדשה
העקרונות הכי חשובים
בלי בזבוז זמן
התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה
חינם!
מידע נוסף

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי

משימה יומית חדשה

העקרונות הכי חשובים

בלי בזבוז זמן

התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה

חינם!