אודותינו

מגיפה עולמית תוקפת גם את העם היהודי ומאיימת לקרוע את מארג החיים היהודיים. היא לא חסה על אף קבוצה של יהודים: ממתבגרים ועד אברכים בכולל, דרך עובדי משרדים ורבנים, וכלה ברווקים כנשואים. ארגון GYE סייע בהצלחה לגמול מאות, אם לא אלפים, מהתמכרות לחומרים פורנוגרפיים. זהו בעצם הנשק היחיד שעומד לרשותנו.

הרב אהרון פלדמן, מועצת גדולי התורה של אמריקה

מסופקני אם הייתה תקופה בהיסטוריה שלנו שבה ריחפה סכנה כה חמורה על הטוהר המוסרי של עמנו ועל יציבותה של המשפחה היהודית, כמו מגיפת ההתמכרות לפורנוגרפיה באינטרנט. יותר מכל גורם אחר הרסה מגפה זו חיי נשואים של זוגות רבים, פירקה משפחות והמיטה חורבן נורא. הנשק היחיד שיש לנו נגדה – היחיד – הוא ‘GYE’, ארגון שמציל חיים של יחידים ומשפחות.

הרב ד”ר אברהם טוורסקי

ארגון “GYE” הולך ומתפרסם בכל העולם היהודי היום כמשאב העיקרי בקהילות שלנו להתמודדות עם הבעיה ההולכת ומתפשטת של התמכרות לחומרים בלתי נאותים באינטרנט, וההתנהגויות שנובעות ממנה.

הנגישות הקלה לאינטרנט והאלמוניות שהגלישה בו מאפשרת הן הסיבות העיקריות לכך שאין קבוצה החסינה מפני המגיפה הזאת. הבעיה הרווחת הזאת הורסת מערכות נישואים ופוגעת באורח החיים היהודי יותר מכל דבר אחר היום. רבים מחוליי החברה שפוגעים בקהילה היהודית היום, כמו נוער בסיכון, בתים הרוסים ואפילו התעללות גופנית ומינית בילדים, נובעים במקורם (לפחות באופן חלקי) מבעיה זו. כיום, חלק נכבד מההשקעה של הקהילות שלנו בחינוך הולך לאיבוד בגלל כוח המשיכה האדיר שיש לפיתויים האלה.

אנחנו מייחסים את הצלחתנו לחמישה גורמים:

• ניסיון: הכלים של התוכנית שלנו פותחו  בעצתם ובהדרכתם של מיטב המומחים בתחום ועל סמך ניסיונם האישי של מאות יהודים שהתמכרו, הצליחו להשתחרר מההתמכרות ונרתמו לסייע למכורים אחרים.

• גישה חדשנית: מערכת ההחלמה שלנו ייחודית לא רק לקהילה היהודית אלא לעולם כולו, במובן זה שאנחנו נותנים מענה משתנה בהתאם לרמות ההתמכרות שונות. התוכנית שלנו עושה שימוש מדורג בעוד ועוד כלים “מכווני התמכרות” בהתאם לרמת התלות של האדם. למשל, יש רבים שרק התחילו למעוד ויכולים לצאת מזה בעזרת הקורס הדיגיטלי שלנו ותמיכה דרך הפורום. אחרים זקוקים לפתרונות הרבה יותר חזקים, כמו קבוצות 12 צעדים או הפנייה לפסיכולוגים. אבל בסך הכול, התכנית שלנו מבטיחה פתרון לכל אחד, ולא משנה באיזו רמת התמכרות הוא נמצא.

• אנונימיות: מרבית הכלים והשירותים הרבים שהרשת שלנו מציעה נעשים באמצעות האינטרנט, חומרים מודפסים, או הטלפון. ההיבט הזה חשוב מאוד מפני שהוא מבטיח אנונימיות מוחלטת למי שפונה אלינו לקבל עזרה. זהו אחד הסודות החשובים המסבירים את הצלחתנו, מפני שהחשיפה, בייחוד בנושאים רגישים כאלה (ועל אחת כמה וכמה בקהילה הדתית), היא אחד הגורמים המרכזיים שבגללם אנשים מהססים לפנות או נמנעים לגמרי מלבקש עזרה.

נגישות: אנחנו רותמים את כוחה של הנגישות הקלה והמיידית של האינטרנט, אותו כוח שתרם להתפשטות המגיפה הזאת, לטובת המטרה, ובעזרתו מגיעים ומסייעים לאלפי יהודים ברחבי העולם, שלא היינו מצליחים להגיע אליהם בגישות טיפוליות קונבנציונאליות.

• תקווה: הנשמות היהודיות, הטהורות במהותן, שנקלעות להתמכרות הזאת, משתוקקות ליד שתסייע להן ותיתן את הדחיפה הקטנה שהן צריכות כדי להשתחרר. כשאנשים מגלים שהם לא לבד ושיש עוד מאות אנשים כמותם, שהצליחו להיגמל באמצעות הכלים שלנו, הם מתמלאים נחישות ואומץ לב להשתנות.