ברוכים הבאים, אורח

סיפורי האישי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: סיפורי האישי 871 צפיות

סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139522

• ארי100
  • חבר קבוע

שלום לכולם, מחר כנראה אני אתחיל את "זמן חורף" כך שאהיה בישיבה מנותק מהתכנים הרעים אך גם מהטובים והמחזקים, כך כנראה רצון ה'.
אז לפני שאני הולך, הרגשתי צורך לפרוק כאן את מה שקרה וקורה איתי, אתם לא חייבים לקרוא.
ניתן לומר שהסיפור שלי הוא הקלישאה, אני בחור ישיבה חרדי באזור גיל העשרים, לומד באחת הישיבות הטובות ביותר בציבור החרדי, ונחשב לבחור ממוצע לימודית ורוחנית, בהחלט לא מהבחורים שיש לחשוד בהם...
לפני חמש שנים וקצת, התארחנו כל המשפחה אצל דוד לשבוע. הוא נתן לי (הייתי אז באמצע הישיבה הקטנה), לשחק במחשב הנייד שלו, מהר  מאוד גיליתי שאין לו הגנה על המכשיר. אבל הסתקרנתי לדעת מה זה אומר, רציתי לחפש בגוגל, אבל לא ידעתי אז מה לחפש, הגעתי מבית חרדי ומסביבה שמורה, לא ידעתי מה זה כל ה'בעיות' שיש באינטרנט. (לצורך הדגמה, באותו זמן האמנתי ששני אנשים מתחתנים ואז הקב"ה עושה נס ויש לאישה ילד שיוצא דרך הבטן, ידעתי שיש מושג ,"יחסי אישות" אבל הרבנים לא הסכימו להסביר מה זה אומר, באותה שנה חבר סיפר לי בסוד שהייתה דקירה במסעדה של "הומואים", מה זה הומואים? שאלתי...).
אז חיפשתי דברים בסגנון 'לא צנוע', התמונות שגוגל העלה זעזעו אותי. אבל אלו היו תמונות שנפתחות בהגנה המינימלית של רימון (בהמשך בדקתי).  למחרת חיפשתי שוב והפעם גללתי במורד התמונות של גוגל, כאן כבר ראיתי דברים שלא האמנתי שקיימים. "העולם השתגע" חשבתי לעצמי. "נשים מצטלמות ערומות לגמרי". וכמובן שאז הבנתי לחרדתי שהחיפושים שלי קיימים בהיסטוריה, לקח לי פחות מדקה לגלות איך מוחקים את זה, ואז התחיל גל של חיפושים ומחיקות. אז עוד לא ידעתי מה זה הגלישה האנונימית של כרום.
חזרנו הביתה כשליבי מרוסק מהעבירות. אבל, ידעתי שבבית אין לי אינטרנט אז הפרק הזה בחיי נגמר.
לקח לי עוד חודש חודשיים לגלות, שאצל סבא וסבתא שלי קיימת תיקיה במחשב, עם הרבה סרטים וסדרות, שוב הייתי חייב לדעת מה זה סדרה. וגם שם לא האמנתי למראה עיני שידורים רשמיים שבהם נשים מתפשטות. (שוב, ברמה שרימון מינימלי נותן, קרי: בגדים תחתונים וכו').
אני אתקדם קצת לטובת הציבור ואחסוך תיאורים מפורטים איך במהלך השנה שאחר-כך אני מלקט מושגים, עובר על כל קובץ וידאו במחשב של הסבא וסבתא ומחפש קטעים לא טובים, ועם כל עלייה במדרגת העירום, אני מזעזע, עוצר ומבטיח שיותר לא אתקרב בכלל למחשבים.
וכשעליתי לישיבה גדולה שמחתי, סוף סוף נפטרתי מהצרות! בישיבה אני מנותק. 
אבל בבין הזמנים גיליתי שהגיע שוב מחשב נייד חיצוני של דוד, ושוב לקח לי בדיוק עשר דקות לגלות את תיקיית הסרטים, (כל הגילויים האלה לא שימחו אותי בכלל, זאת המשפחה החרדית שלי??), שם עברתי על כל סרט בודק איפה אפשר למצוא עוד קצת תועבה. 
פתאום אני מרגיש כאב קל ב'איזור' ורטיבות, אני אדלג על כל העניין, רק אומר שלא ידעתי מה זה אומר.
כמעט כל בוקר אני קם מפוחד ומנסה להסתיר את הבליטה, כשאני עדיין לא מבין מה קורה לי. לא היה לי איפה לבדוק, ואת ההורים ברור שאני לא ישאל, הם בטח יזרקו אותי מהבית, וגם אם לא אני יהפך לגוי של המשפחה. בטח יבקשו ממני להדליק את האור בשבת.
וזה רק התגבר, בבית נכנס האינטרנט, הורי הם חרדים 'אסלים', ומשכך, הם לא חשבו לרגע לקנות מודם, זה הרי רק 'לעבודה של אמא', אז הם קנו סטיק (בלי הגנה) והוא חובר למחשב רק בשעת הצורך עם השגחה ואז גם בלי השגחה, ואז גם כשההורים לא בבית. ואז גם לסבא שלי קנו סטיק, שלא הסכימו לי להשתמש בו, עד שכן הסכימו, כי שכנעתי אותם, ואז החל הגיהנום. עם שני מוקדים אפשריים (שהתפתחו תוך חצי שנה לשלוש עם הכנסת סמארטפון הביתה), לא היה גבול לשעות הצפיה שלי. בכל הזדמנות שהייתי לבד בחדר, קל וחומר לבד בבית, אני צופה.
כמובן שעם הזמן הסקרנות שלי בנוסף להיותי בחור אינטלגנטי, גרמו לי לקרוא בויקיפדיה ובכל אתר שהצלחתי למצוא בו פרטים על פורנו, כל הדברים שלא ידעתי בעבר, התגלו לי כמגעילים ונוראים ושנאתי את עצמי שאני יודע אותם בכלל. גיליתי בינתיים מה זה ה'רטיבות', (באמת זכרתי שקראתי בעלון את האיסורים על הוצאת שכבז"ל, מה זה בכלל שכבת זרע? שאלתי את עצמי).
והחיים המשיכו, כשאני בישיבה, אני הבחור הטוב הצדיק, שלא מנבל את פיו, שלא שומע שירת נשים כי זה מעורר הרהורים, שקם באמצע הלילה,בודק שכולם ישנים, ורץ לשירותים להחליף תחתונים. בבית, אני מתמקד בטכנולוגיה, פותח במקביל כמה כרטיסיות, ומזגזג במהירות כשמישהו מתקרב.
לאונן ביד מעולם לא חשבתי לעשות, ומזלי כי אז בטח הייתי מתמכר גם לזה. לא,
 הנפילות שלי כולם היו רק בצפייה, גם אם במהלכה יצא...
כמה פעמים כבר הייתי בטוח שתופסים אותי. היצר גורם לי לעשות דברים הזויים, כמו לפתוח אתרי פורנו, כשבני הבית נמצאים ואני יכול להיתפס כל רגע, או לבקש מאמא שלי את הקוד לנטספארק עם על מיני תירוצים מפוקפקים. 
לפני שנתיים אבי נתן לי ספר על שמירת הברית, פה כבר הייתי בטוח שהוא יודע משהו, אבל הוא לא אמר כלום, רק נתן ואמר לי לקרוא עמודים מסוימים. גם אימי אמרה כמה פעמים כל מיני דברים על גיל ההתגברות אבל יותר בקטע של הטרדות מיניות (עוד מושג שלקח לי שנים להבין). 
באמת שאין לי מושג איך לא תפסו אותי, אני כל כך הרבה זמן בזה, בבית, בחוץ, בכל הזדמנות. 

כל תפילה אחרי צפייה כזאת אני מרגיש כמו מטומטם, מתפלל לקב"ה אחרי שבגדתי בו ב'סתר'.
כל ימים נוראים מאז ש"ב ישיבה קטנה, אני בטוח שזהו, השנה אלוקים הורג אותי, כ"כ הרבה עבירות נוראות שאין עליהם תשובה אני עושה.
כל שיחה בחדר בפנימיה על נושאים 'בעייתיים' אני מכחיש שאני יודע משהו ומרגיש צבוע ורמאי. 
משום מה כמו שכבר ראיתי שהרבה כתבו, גם אני כבר לא הייתי בטוח מי אני ומה אני רוצה, אני רוצה לא לראות? אז למה אני רואה? 
כל פעם ניסיתי להפסיק, וכל פעם נגררתי בחזרה בהרגשה של בובה על חוטים שעושה מה שהיצר אומר.
בסייעתא דשמיא, רק לאחר חמש שנים החלטתי לעשות חיפוש גוגל איך להפסיק לצפות בפורנו, ואז כשפתחתי את האתר הזה אמרתי "איפה הייתם עד היום? למה לא סיפרו לי שאתם קיימים?"
ואז הבנתי שרק עכשיו זכיתי ועדיף שלפחות עכשיו אני אַנצל את ההזדמנות ואֶנצל בעז"ה מהפגע הרע הזה.
וואו, כמה טוב להוציא הכל על הכתב, רק על הפורום עצמו מגיע לכם תודה ענקית, ותודה לך  הקורא שהגעת עד לפה.
מקווה לספר לכם רק טוב והמשימה הראשונה שאני מציב לעצמי היא לגרום להורים שלי לשים הגנה טובה על כל מכשירי האינטרנט שיש לי גישה אליהם.
הצלחה לכולם וגם לי בעז"ה!!!

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139523

אוהבים, ברוך הבא,
קטע שבדיוק לפני כמה שבועות כתבתי משהו די דומה:

הפורום (gye.org.il)

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139528

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

ברוך הבא. תסתכל בחתימה שלי לפרטים על סינון.

אתם צריכים לקנות סטיק כשר, אני כמעט בטוח שיש דבר כזה. נסה לברר בישיבה.

למה שלא תשאל מישהו בישיבה שלך על סינון ? אולי הרב שלך יכול לעזור ולהפנות אותך ?

אני גם לא מבין איך זה שאתם חרדים ולא יודעים שום דבר על סינון, התמימות בנושא בבית שלך היא מטורפת... 

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139529

• ארי100
  • חבר קבוע

תודה על העזרה.
לצערי אתה טועה וצודק גם יחד.
מצד אחד אין דבר שאני לא יודע על סינון. זו לא גאווה זו מציאות, אני אחד שמתעניין באינטרנט ובמחשבים.
מצד שני המצב הוא שבגלל שהאינטרנט בבית שלי הוא תמיד 'זמני' ו'רק להורים' אז לא חשבו לשים סינון. לקח 3 שנים (האמת שזה בזכות הקורונה...) שהאינטרנט נכנס לבית באופן סופי ואז שמו הגנה של רימון במחשב.
עדיין, יש לי בבית סמארטפון שהוא בכלל בהשאלה, פרוץ לגמרי למעט ההגנה החינמית של פרטנר (ב"ה ששמתי את זה) ואני כל הזמן מגיע לסבא וסבתא שלי, שם יש מחשב וטאבלט, שהם בגלל שהם מבוגרים הם לא צריכים הגנה, ומה יעשו הנכדים ולא יחטאו?

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139534

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
ארי100 כתב on 06 אוק' 2021 16:08:

תודה על העזרה.
לצערי אתה טועה וצודק גם יחד.
מצד אחד אין דבר שאני לא יודע על סינון. זו לא גאווה זו מציאות, אני אחד שמתעניין באינטרנט ובמחשבים.
מצד שני המצב הוא שבגלל שהאינטרנט בבית שלי הוא תמיד 'זמני' ו'רק להורים' אז לא חשבו לשים סינון. לקח 3 שנים (האמת שזה בזכות הקורונה...) שהאינטרנט נכנס לבית באופן סופי ואז שמו הגנה של רימון במחשב.
עדיין, יש לי בבית סמארטפון שהוא בכלל בהשאלה, פרוץ לגמרי למעט ההגנה החינמית של פרטנר (ב"ה ששמתי את זה) ואני כל הזמן מגיע לסבא וסבתא שלי, שם יש מחשב וטאבלט, שהם בגלל שהם מבוגרים הם לא צריכים הגנה, ומה יעשו הנכדים ולא יחטאו?

לדעתי אין לך בחירה כאשר אתה נמצא בבית של סבא וסבתא שלך, כי כאשר אתה כבר בבית שלהם, זה קשה.
אבל יש לך בחירה אם להגיע לסבא ולסבתא בכלל. אני במקומך הייתי נלחם ברצון שלי ללכת לשם. ופה יהיה לך הרבה יותר קל.

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139535

• ארי100
  • חבר קבוע

תודה רובינהוד על הסיוע.
שוב לדעתי אתה צודק וגם לא. 
מפני שהמקום בו אני יכול להתכתב בפרטיות הוא בעיקר אצל הסבא והסבתא, אילו לא הייתי הולך אולי לא הייתי מגיע בכלל לשמור עיניך. 
אולי גם לא הייתי מגיע לכל המצב מלכתחילה אבל זה כבר בלתי אפשרי לדעת.
יש מקום לחשוב על עצתך, בטווח הקצר. בטווח הארוך, אני הנכד הגדול שלהם שמתגורר בקרבתם, בבין הזמנים אני צריך והולך לבקר אותם הרבה, הם אנשים בודדים וגם על זה צריך לתת את הדעת. 
בכל מקרה, אני יכול לפרט שתי זמני נפילות קבועים, (יחסית) בבוקר אצל הסבא והסבתא עד ארוחת צהרים ובערב לפני שאני הולך לישון עם הסמארטפון בבית, כך שפטרנו בעיצה רק זמן אחד (שזה מעולה בפני עצמו). 
יש להוסיף שכמעט תמיד אני לא פותח את האינטרנט במטרה לצפות בתכנים לא טובים, להיפך, בד"כ אני טיפוס של קריאת ערכים בוויקיפדיה וכו' ורק כבדרך אגב ומכל מיני טריגרים אני נופל, כך שלדעתי סינון טוב אמור לפתור לפחות חלק נכבד מהבעיה.
אשמח לשמוע תגובות.
בכללי עצם זה שיש אנשים שקוראים את המצב שלי ומשתתפים, זה פשוט שינה לי את ההרגשה ביומים! אין עליכם משתתפי הפורום!!

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139536

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
ארי100 כתב on 06 אוק' 2021 19:17:

תודה רובינהוד על הסיוע.
שוב לדעתי אתה צודק וגם לא. 
מפני שהמקום בו אני יכול להתכתב בפרטיות הוא בעיקר אצל הסבא והסבתא, אילו לא הייתי הולך אולי לא הייתי מגיע בכלל לשמור עיניך. 
אולי גם לא הייתי מגיע לכל המצב מלכתחילה אבל זה כבר בלתי אפשרי לדעת.
יש מקום לחשוב על עצתך, בטווח הקצר. בטווח הארוך, אני הנכד הגדול שלהם שמתגורר בקרבתם, בבין הזמנים אני צריך והולך לבקר אותם הרבה, הם אנשים בודדים וגם על זה צריך לתת את הדעת. 
בכל מקרה, אני יכול לפרט שתי זמני נפילות קבועים, (יחסית) בבוקר אצל הסבא והסבתא עד ארוחת צהרים ובערב לפני שאני הולך לישון עם הסמארטפון בבית, כך שפטרנו בעיצה רק זמן אחד (שזה מעולה בפני עצמו). 
יש להוסיף שכמעט תמיד אני לא פותח את האינטרנט במטרה לצפות בתכנים לא טובים, להיפך, בד"כ אני טיפוס של קריאת ערכים בוויקיפדיה וכו' ורק כבדרך אגב ומכל מיני טריגרים אני נופל, כך שלדעתי סינון טוב אמור לפתור לפחות חלק נכבד מהבעיה.
אשמח לשמוע תגובות.
בכללי עצם זה שיש אנשים שקוראים את המצב שלי ומשתתפים, זה פשוט שינה לי את ההרגשה ביומים! אין עליכם משתתפי הפורום!!

זה נחמד מצידך לדאוג לסבים שלך. אבל אין לך רשות לפגוע בעצמך כדי לשרת אחרים. וזה מה שאתה עושה שאתה הולך אליהם.

אם תרצה, תסנן את המכשיר שלהם, תשים נטספרק על המכשירים שלהם, ואם הם אומרים שזה יקר מדי - אז תעזוב אותם.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 6 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139538

• שמשול
  • דירוג כסף

שלום ארי קודם כל שלום וברכה
אני מאחל לך הצלחה 
הפורום הזה - מציל נפשות

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139543

robinhood כתב on 06 אוק' 2021 19:56:

ואם הם אומרים שזה יקר מדי - אז תעזוב אותם.

מחילה אחי היקר תרשה לי לחלוק עליך.
יש עוד אלף פתרונות לפני שעוזבים את סבא וסבתא.

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139563

ברוך הבא חבר יקר.
האמת שהיא שכאשר קראתי את ההודעה שלך כאן, זה ממש ממש הזכיר לי את הסיפור שלי.
למצוא במחשב של הדוד תיקיה נסתרת עם סרטים מעניינים, ולמצוא היכן יש שם תאווה, וכו' וכו'.
גם אני למדתי בישיבות הטובות ביותר בציבור הליטאי ואין סיכוי שמישהו מהחברים שלי והמכרים שלי יעלה על דעתו מה היו העיסוקים הנוספים שלי מלבד הלימוד בישיבה, אבל אסירות תודה שיש לי פתרון והיום אני במקום אחר לגמרי, ובחסדי ה' אני נקי רק להיום במשך 2384 יום "רק להיום", שזהו נס ענק ענק ענק.

ממליץ לך להמשיך לכתוב כאן ולקרוא את הפורום
אם תרצה תוכל להיות איתי בקשר
תפנה אליי בפרטי
בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139577

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג פלטיניום

רק עכשיו גיליתי אותך
לא יודע מתי תקרא את זה כי הרי אתה בישיבה. ובכל זאת, אם יזדמן לך, קודם כל חובה על כולם לשים סינונים. אני מדבר על זה בכל פורום אפשרי. לא משנה סבא סבתא יודע ולא יודע.
שנית, ואם לסבא היה עובדת זרה והוא סנילי גם הייתי הולך ועובר על איסור ייחוד.
בקיצור קודם כל חובה לברוח מהניסיון.
שניתי יש לי צד גדול שאחרי שכבר התמכרת, אתה חייב להיות כאן, לשתף, לספור נקיון, זה יתן לך כוח. אף פעם אינך יודע מתי תיפול בלי זה
אוהבים אותך ומתפללים להצלחה שלך

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139578

• קדימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 371 ימים
  • דירוג פלטיניום

ואווווו,
ברוכים הבאים בחור ישיבה חזק,
תהיה חזק,
שמעתי מסר נפלא שמאוד חיזק אותי,
לפעמים אנחנו מרגישים רע עם עצמנו מי זה אנחנו,
כמה רעים אנחנו וכו',
ואני הרגשתי גם כן ככה,
עד שלא היה לי כבר חשק לעשות מעשים טובים,
וזה כמובן מכניס לעצבות ונפילות,
במקום זאת התחלתי להסתכל על החלקים הטובים שבי,
כי כולנו מעורבבים טוב ורע,
ותפקידנו לחזק את הטוב.

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139585

• ארי100
  • חבר קבוע

תודה תודה לכל המגיבים.
בטח אתם תמהים - ארי100 היקר, שבוע שעבר הרי עדכנת שתהיה בישיבה?
אז לא לדאוג. הסתבר שאני מתחיל היום בצהרים. בעז''ה לא תשמעו ממני בשלושת השבועות הקרובים. 
בינתיים מצאתי את הזמן לרוץ ולשתף עוד פעם לפני שאני רץ לישיבה. 
נראה לי שאחרי ארבעה ימים אני כבר כשיר לעבור לקטגוריה של שיתופים כמו יומני מסע וכו'...

תגובה: סיפורי האישי לפני 2 שנים, 6 חודשים #139590

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

יאללה, לך על זה!
אני התחלתי יומן מסע ביום השלישי שלי באתר. מאז בחסדו הגדול אני עדיין כאן וזה עשה לי רק טוב! 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן