ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: עכשיו! 1976 צפיות

עכשיו! לפני 6 שנים, 10 חודשים #105660

לנושא שאני אעלה פה אני די בטוח שרובם ימצאו פה שייכות כלשהי אליו.
יש משהו שמושך אותנו,-בום. אנחנו שם, רוצים את התאווה, כמהים אליה, כל כך רוצים אותה כאן ועכשיו..
כשאני בתאווה אני שוכח מהכל, זה רק אני והתאווה שאינני לא מוכן להגיד לה: "חכי שניה אני צריך לחשוב על זה.."
אני רוצה אותה ואני רוצה אותה עכשיו.
פה נכנסת בעיה די רצינית, כי הרי אם לפני שתי דקות היית שואל אותי: "ר' האם אתה מוכן ליפול עם התאווה למרות שאתה יודע שאתה תיפול ותיפול חזק?!
די ברור שאגיד שאני לא מעוניין.
אבל התאווה משבשת אותי לוקחת אותי, אדם שקול ורציונאלי והופכת אותו למנותק שרוצה רק דבר אחד: ללגום בלי סוף ללא רוויה.
אז מה עושים?
מאז שהחלטתי להגמל מההתמכרות שלי, יחד עם זה שהכרתי בעובדה שאני מכור.
היו לי עשרות נפילות ומאות מעידות. אבל החוכמה היא להפיק לקחים.
והנה אני היום בזמן שאני מתחיל מעידה, מה לעשות, להתחיל אצלי זה לא תמיד רצוני, יש לי הרגלים של שנים רבות להכנע לתאווה.. אבל! אסור לתת לתאווה מקום בשניה הראשונה של ההחלטה מה עושים הלאה.
משתמשים בשיטת תפסיק, לוקחים פסק זמן, חושבים מתרעננים. יוצאים מהלופ המטורף הזה של אובדן השליטה.
כי ברגע שהתאווה תופסת אותי אני יודע: אני אבוד עד הסיבוב הבא.

אז חברים יקרים בהצלחה במלחמה. ורק בקשה אחת קטנה לפחות אל תתנו לתאווה את הנצחון הזה על השניה הראשונה שעוד יש לנו דעת ושיקול דעת.
רק את זה.
שנזכה להיות נקיים מהיום רק להיום!
מחזיק לכולנו ידיים באהבה ובהערכה ר'.

תגובה: עכשיו! לפני 6 שנים, 10 חודשים #105661

ראיתי פעם משהו נחמד באיזשהו מקום. פתחו לי פתח כחודו של מחט זה לא רק בבחינה החיובית של הדברים. זה גם בבחינה השלילית שלהם. אם אנחנו נפתח פתח כחודו של מחט לתאוות/רצונות/יצרים או איך שאתה רוצה להגדיר את זה (אני לא סגור על זה) אז הוא יפתח לך פתח כפתחו של אולם... שגם קרונות נופלים שם... כמו שקרה לקורח.... שנפל בבומבסטיות.

והסיפור הולך על א' שנסע בעגלה וכשהעגלון התעייף הנוסע הציע לו להתחלף שהוא יוכל להחליף כח. העגלון קפץ על ההצעה והם החליפו מקומות הנוסע התיישב ליד הסוסים ולבש את המדים בעוד שהעגלון נכנס לנוח מעט. כשהגיעו לעיר הנוסע אומר לעגלון הגענו אתה יכול לרדת. העגלון שואל מה זאת אומרת אני הרי העגלון ואתה מוזמן לרדת? התאספו מסביבם אנשים וכולם ראו. יש כאן א' שלובש מדי עגלון ויושב במקום העגלון ויש שני שיושב במקומו של הנוסע וטוען שהוא העגלון....

העיקר לא לתת לו את המושכות. את המדים. גם אם משהו זז קצת מוכרחים לשמור על קונטרול או שנעוף מכל המדרגות לכל הרוחות.

תגובה: עכשיו! לפני 6 שנים, 10 חודשים #105662

• מתאמץ
  • רצף ניקיון נוכחי: 56 ימים
  • חבר חדש

שלום לכולם אני חדש פה והייתי רוצה שמישהו יגדיר לי מה זה נפילה ומה זה מעידה? תודה

תגובה: עכשיו! לפני 6 שנים, 10 חודשים #105670

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

יפה.. בתוכנית למדתי להחליף את העכשיו הזה בעכשיו אחר.. ישנו אחד ולו מלוא הכוח, מי ייתן ונמצא אותו עכשיו..
ולגבי המחט, "מישהו" כתבתי על זה בעבר- כאן. גם על הנהג והמושכות - כאן.
ובסופו של דבר זה תמיד מתחבר לי לעובדה שלי אין בלמים. אני מחליט למסור את עצמי בידיו של אבא אהוב.

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: עכשיו! לפני 6 שנים, 10 חודשים #105677

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
מתאמץ כתב on 28 יוני 2017 18:20:

שלום לכולם אני חדש פה והייתי רוצה שמישהו יגדיר לי מה זה נפילה ומה זה מעידה? תודה

ברוך הבא אחינו היקר
לגבי שאלתך - עיין פה לתשובה מפורטת - חוקי טבלת 90 הימים

מאחל לך שתזכה לקבל פה חיבוק ופיתרון שיעבוד בשבילך
אוהבים אותך

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 10 חודשים על ידי פנימה.

תגובה: עכשיו! לפני 6 שנים, 10 חודשים #105687

• מתאמץ
  • רצף ניקיון נוכחי: 56 ימים
  • חבר חדש
תודה רבה לך פנימה עזרת לי מאוד והלוואי שנזכה כולנו לעוד יום נקי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.41 שניות

Are you sure?

כן