ברוכים הבאים, אורח

זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי 442 צפיות

זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי לפני 3 שנים, 6 חודשים #129394

אהלן חבר'ה! 
בעזרת ה' אני צועד לכיוון ה90 יום, והיום היה יום די מאתגר. קפצה לי מחשבה, שנראה לי די ראשונה בתקופה הזו, של "לשבור את הצום" אבל חיזלשתי אותה די מהר והעברתי נושא במוח. ואז קלטתי מתי המחשבות האלו קופצות לי....
גם כשאני נמצא בעשייה (לימוד תורה) יש רגעים שאני לא מבין משהו ובאותם רגעים של חלישות הדעת מכך שאני לא מצליח המוח שלי ישר קופץ ל"מפלט" הזה. 
כשהנציג מהאתר שדיברתי איתו ניסה לברר איתי אם יש דפוס שחוזר בנפילות, ואולי יש גורם נפשי לנפילות שלא שמתי אליו, מתוך מועקה וכדו'. אני באינסטינקטיביות דחיתי את האפשרות, והיום אני בעצם מפנים שזו אחת מהנקודות שבירה הגדולות שלי מאז שאני לומד בישיבה (ובעצם מנסה להתמודד עם התאווה). זה מתחיל בתקופה טובה שאני לומד שבוע שבועיים, ואז מגיע רגע של קושי בלימוד/ בעצם המעשה של לשבת וללמוד, ואני פשוט נשבר מנטלית ובנק' השבירה הזו מגיע לנפילה.
לאור המסקנות שהגעתי אליהן, רציתי לבקש עצות איך להתגבר על רגעי החלישות האלו. האם לנסות לעודד א עצמי בדיבורים? אולי לצ'פר את עצמי באיזה ממתק להעלות את המורל? אשמח להצעות יצירתיות נוספות....

תגובה: זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי לפני 3 שנים, 6 חודשים #129395

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

חבר יקר בהצלחה במסע ובעזרת ה' אתה תצליח לעבור את הים הגדול...

תגובה: זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי לפני 3 שנים, 6 חודשים #129396

• gidi
  • דירוג פלטיניום

זאת אחת התופעות המוכרות של ההתמכרות כפי שמתארים ב"מעגל ההתמכרות".
שם מוצע פיתרון- לקבל את רגע החלישות שיכול תמיד להגיע במצבים שונים, זה בסדר קצת להרגיש לא נעים, לעזוב את אותה פעולה לא נעימה- אם זה במקרה שלך ניסיון להתעקש להמשיך ללמוד כשאתה לא מצליח.
ולפנות לפעולה משמחת משחררת ומרגיעה אחרת.
אתה יכול לחשוב על פעולות כאלו בעצמך, זה יכול להיות: מוזיקה, שיחה עם חברים, ספורט או איזה משחק עם חברים, אולי קריאה של משהו יותר קליל נעים/מצחיק/מחזק אבל בקטע כיף ומשחרר, גם לקחת פסק זמן קצר עם ממתק יכול להיות נחמד ורק אחר כך שזה עובר ואתה מרגיש יותר טוב לחזור לזה.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי לפני 3 שנים, 6 חודשים #129404

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום רב
מה שאתה עושה, משתף, זה חלק נכבד מפעולות ההחלמה.
תמשיך לשתף, להוציא לאור את האובבסיה 

תגובה: זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי לפני 3 שנים, 6 חודשים #129412

תודה רבה לכל המגיבים חיזקתם אותי!!
 ותודה גידי על העצות הפרקטיות אשריך!!!!

תגובה: זיהיתי את אחת הבעיות העיקריות שלי לפני 3 שנים, 6 חודשים #129423

• מוזס7
  • חבר ותיק

מבין אותך לגמרי, כמו שאמרו לפניי, אולי תנסה לפעמים לעבוד על הרצון וההשתוקקות ללימוד, שהניסיון להבין באמת יבוא ממקום אמיתי ורצוני ולאו דווקא התעקשות. אני מכיר את זה גם אצלי שבאיזשהו אמוק של למידה אני מגיע לשלב של הכרחה עצמית ולא עוצר, כאילו אני בשריפה - מנסה להציל כל מה שבא ליד, וזה בעיה כי אתה מכריח ומכריח ומכריח עד שאתה מתפוצץ ומגיע לחוסר מעש טוטאלי. אולי תנסה למתן קצת את הלימוד, פחות זמן לכל עניין, אולי לעשות ספורט, אולי לשמוע מוזיקה, לישון קצת, הרבה מהלימוד מתיישב על הלב שם ונותן רצון ומקום לעוד למידה. 
תמשיך לעדכן אח מלא בהצלחה

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן