ברוכים הבאים, אורח

איך הגעת ל"שמור עיניך" ???
(0 צופה) 

נושא: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? 8143 צפיות

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121134

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 11 מרץ 2020 16:17:

גם מתוך ה33 שצופים בפורנו באופן קבוע בתדירות יומית אני עדיין אומר לך חד משמעית זה לא אומר שהם מכורים...

ההגדרה של התמכרות היא לא קשורה לתדירות השימוש אלא יותר ליכולת להפסיק.. או אי היכולת להפסיק..

למשל בעבר הייתי משחק פוקר כמעט כל יום.. אחרי זה תקופה ארוכה לא שיחקתי.. חזרתי לשחק בתדירות של אחת לשבוע וגם את זה בסוף הפסקתי כשכבר לא נשאר לי זמן..
יש לי חבר מאוד טוב שהיה מעשן גראס קבוע כל יום.. התחיל ללמוד לתואר ראשון הפסיק לעשן לגמרי בבת אחת בלי קריזים בלי כלום.. סיים את התואר חזר לעשן אבל אחת לשבוע כזה.. התחתן חזר בתשובה הפסיק לעשן בכלל וזהו..

בלי קריזים בלי קושי..

לפעמים אתה עושה דברים באופן קבוע ובתדירות גבוהה וזה לא מחייב שאתה מכור..
הנסיבות לפעמים גורמות לך לפנות לנתיס כזה או אחר..

היו הרבה הרגלים בחיים שלי שהשתנו.. דברים שהייתי עושה באופן קבוע ונהנה מהם וזנחתי אותם לטובת דברים אחרים או אפילו סתם כך..

מהפורנו אף פעם לא הצלחתי להתנתק לא משנה כמה ניסיתי... אפילו שהבנתי שזה רע לי.. שזה גומר אותי..

כי אני מכור לפורנו..

אוהבים

בהגדרה, שימוש ממושך במשהו כמו פוי', גורם לך להתמכר אליו, אין כל כך הרבה איך לשחק עם זה...

תתן לי את האדם הכי יציב, מאוזן ורגוע בכדור הארץ, אם אני מזריק לו סמים אתה תראה איך תוך שלוש חודשים הוא הופך להיות אדם דפוק ועצוב שאוכל מפחים.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121136

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

יש הבדל בין ההתמכרות שלנו להתמכרות לסמים או לאלכוהול או סיגריות...

בדברים האלה יש חומר פעיל שאתה פיזית מכניס לגוף וזה גורם להפרשה של חומרים אחרים ואתה מתמכר גם להרגשה שהחומרים מייצרים וגם לחומרים הממכרים עצמם (הסמים)

הפורנו עצמו לא ממכר... ההתמכרות היא מנטלית.. המוח שלנו מפיק מזה סם..

אבל לא אותו דבר ולא אותן כמויות אצל כל אחד ואחד..

לצורך ההשוואה (הקיצונית) אם אני אראה פורנו של 2 גברים אחד עם השני לא רק שאני לא אימשך לזה והמוח שלי לא יפריש דופאמין אלא אני איגעל וארצה להקיא...

קח מישהו שנמשך לגברים שאין לו משיכה לנשים הוא יכול לראות את הסרטונים שאני רואה וזה לא ישפיע עליו...

ההשפעה של ה"סם" במקרה שלנו היא מנטלית... ללא כל חומר פיזי..

אז יש כאלו שנמשכים לבנות, כמוני, אבל צפייה בפורנו לא גורמת להם את אותה ההתרגשות שהיא גורמת לי.

בימים שהיה לי וואצפ והייתי בכל מיני קבוצות של חברים וכל מיני מעגלים חברתיים (עבודה / משפחה / לימודים / שכונה וכו') מידי פעם מישהו היה שולח סרטון בעל אופי פורנוגרפי.. או סרטון קצת חושפני מידי..

לי זה היה גומר את היום (תרתי משמע..) והייתי מאונן על זה כמה פעמים עד שהייתי מוחק אותו לבסוף...

אחרים יכלו פשוט לראות, לצחוק, להנות, להעביר הלאה לקבוצות שלהם ולהמשיך בסדר היום שלהם בלי לאונן...

כי הם לא מכורים וזה לא משפיע עליהם כמו שזה משפיע עליי..

מסכים איתך שיש הרבה שהם מכורים שלא יודעים שהם מכורים כי הם לעולם לא ניסו להפסיק.. אבל מצד שני, זה לא מחריב את עולמם כמו שזה עושה לי לכן אין להם באמת סיבה לנסות להפסיק..

ואם הייתי במצבם לא יודע אם הייתי מנסה להפסיק בכלל..

ואולי זה התודה הגדולה שאני חייב לבורא עולם שעשה אותי חולה ומכור.. שאין לי ברירה אלא להפסיק...

ולא כי אני נשוי וזה מפריע ביחסים עם האישה.. ולא כי זה מדרדר ובסופו של דבר אני אגיע לזונות או לבגידות ומערכות יחסים... והמוסריות שלי תיפגע.. וגם לא כי זה אסור מהתורה... הדברים האלו נכונים אבל הם לא אלו שייגרמו לי להפסיק.. (הם לא הצליחו עד היום..) אלא פשוט כי זה מחורר אותי כמו מסננת..
כי אני לא יכול לחיות עם עצמי כשאני בזה. כי רע לי. כי זה גומר אותי מבפנים.

אני צריך להפסיק כי זה לא טוב לי. 

אוהבים

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121147

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 11 מרץ 2020 20:02:

יש הבדל בין ההתמכרות שלנו להתמכרות לסמים או לאלכוהול או סיגריות...

בדברים האלה יש חומר פעיל שאתה פיזית מכניס לגוף וזה גורם להפרשה של חומרים אחרים ואתה מתמכר גם להרגשה שהחומרים מייצרים וגם לחומרים הממכרים עצמם (הסמים)

הפורנו עצמו לא ממכר... ההתמכרות היא מנטלית.. המוח שלנו מפיק מזה סם..

אבל לא אותו דבר ולא אותן כמויות אצל כל אחד ואחד..

לצורך ההשוואה (הקיצונית) אם אני אראה פורנו של 2 גברים אחד עם השני לא רק שאני לא אימשך לזה והמוח שלי לא יפריש דופאמין אלא אני איגעל וארצה להקיא...

קח מישהו שנמשך לגברים שאין לו משיכה לנשים הוא יכול לראות את הסרטונים שאני רואה וזה לא ישפיע עליו...

ההשפעה של ה"סם" במקרה שלנו היא מנטלית... ללא כל חומר פיזי..

אז יש כאלו שנמשכים לבנות, כמוני, אבל צפייה בפורנו לא גורמת להם את אותה ההתרגשות שהיא גורמת לי.

בימים שהיה לי וואצפ והייתי בכל מיני קבוצות של חברים וכל מיני מעגלים חברתיים (עבודה / משפחה / לימודים / שכונה וכו') מידי פעם מישהו היה שולח סרטון בעל אופי פורנוגרפי.. או סרטון קצת חושפני מידי..

לי זה היה גומר את היום (תרתי משמע..) והייתי מאונן על זה כמה פעמים עד שהייתי מוחק אותו לבסוף...

אחרים יכלו פשוט לראות, לצחוק, להנות, להעביר הלאה לקבוצות שלהם ולהמשיך בסדר היום שלהם בלי לאונן...

כי הם לא מכורים וזה לא משפיע עליהם כמו שזה משפיע עליי..

מסכים איתך שיש הרבה שהם מכורים שלא יודעים שהם מכורים כי הם לעולם לא ניסו להפסיק.. אבל מצד שני, זה לא מחריב את עולמם כמו שזה עושה לי לכן אין להם באמת סיבה לנסות להפסיק..

ואם הייתי במצבם לא יודע אם הייתי מנסה להפסיק בכלל..

ואולי זה התודה הגדולה שאני חייב לבורא עולם שעשה אותי חולה ומכור.. שאין לי ברירה אלא להפסיק...

ולא כי אני נשוי וזה מפריע ביחסים עם האישה.. ולא כי זה מדרדר ובסופו של דבר אני אגיע לזונות או לבגידות ומערכות יחסים... והמוסריות שלי תיפגע.. וגם לא כי זה אסור מהתורה... הדברים האלו נכונים אבל הם לא אלו שייגרמו לי להפסיק.. (הם לא הצליחו עד היום..) אלא פשוט כי זה מחורר אותי כמו מסננת..
כי אני לא יכול לחיות עם עצמי כשאני בזה. כי רע לי. כי זה גומר אותי מבפנים.

אני צריך להפסיק כי זה לא טוב לי. 

אוהבים

מצטער, אבל הוויכוח הוכרע כבר על ידי מדעני מוח - פוי' זה התמכרות לכל דבר, נקודה. יש לה בדיוק את אותם מאפיינים, אותם שינויים במוח, אותם תהליכי גמילה.
ונכון, שום חומר לא נכנס במזרק, אז לכאורה אין פה התמכרות, אבל זה התייחסות פשטנית למציאות: הרי מה זה "חומר נכנס במזרק" ? מה זה משנה אם חומר נכנס במזרק או לא ?
הרי אם אגיד לך מחר שאתה הולך לקבל מיליארד דולר, אתה תרגיש מהמם, נפלא, מדהים, וזה מוזר, הרי לא הכנסתי לך שום חומר במזרק לווריד, אז למה אתה מרגיש (אחרי אמרת לך שזכית בלוטו) כאילו אתה מרחף באוויר ומאושר ?

לעניין השני:
נכון מאוד ! אפשר להיות במנטליות שאתה רואה סרטון פוי', ואתה כל כך רגיל לזה, שאתה "צוחק ונהנה ומעביר הלאה" ואפילו לא טורח לחשוב על זה.
אני מכיר את המנטליות הזאת, יודע איך להגיע אליה, ואני נלחם במנטליות הזאת כל החיים שלי, אני מסרב בשום פנים ואופן להגיע אליה, כי אם אגיע אליה - אפסיד משהו מהותי ועמוק מאוד.
כי אולי המנטליות הזאת תגרום לי להיות במידה מסויימת יותר חסין לפוי', אבל במידה אחרת משהו בנפש שלי יירצח.
אני יכול להחזיר לחיים את החלק שנרצח, אם ארצה, אבל זה עבודה קשה מאוד, הרבה יותר עדיף לא לתת לו להירצח מלכתחילה, וכך אני החלטתי שאני עושה.

מה שאתה מתאר, הם אנשים שהפכו את הרעיונות של הפוי' למשהו שקיים בכל מציאות בחייהם, כל כך קיים, שמבחינתם אין סתירה בין העולם של הפוי' לבין העולם שלהם, זה אותו דבר.
זה לא תהליך שקורה ביום, אני מעריך שבערך שבאמצע שנות העשרים זה הופך להיות קבוע. אבל לחילוני שראה מגיל 15 (כלומר עשור שלם) פוי' בלי להילחם בכך (כלומר, הפוי' חילחל עמוק מאוד למוחו בלי שום התנגדות ובלי בקרה), שמכיר בחורות דרך אפילקציות של לילה אחד, שחושב על חתונה כמשהו לדחות להרבה שנים אחר כך, שנמצא עם אנשים שחושבים בדיוק כמוהו כל הזמן.
אדם כזה, כבר יהיה אדיש לפוי', הוא לא מכור, אבל הוא כבר לא עצמו, הוא משהו אחר.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121149

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

אתה מפספס את הנקודה לחלוטין...

אתה אומר לי שפורנו זה התמכרות ואני לא חולק עלייך...

גם אלכוהול זה התמכרות.. סמים זה התמכרות..
הימורים זה התמכרות..

אני גם שותה אלכוהול וגם מעשן לפעמים... ולעיתים רחוקות גם נהנה להמר או לשחק פוקר..

אני לא מכור אליהם...

וגם אם נניח שפורנו זה ממכר.. יש אנשים שמכורים למין ולא לפורנו...
האם אותם מדענים הגדירו את המין גם כן כממכר?

אם כן 3/4 מאוכלוסיית העולם בבעיה לדבריך..

לא כל אחד שמקיים יחסי מין מכור.. לא כל אחד ששותה אלכוהול מכור.. וכן על זו הדרך.. לא כל אחד שצופה בפורנו מכור

אוהבים

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121151

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 12 מרץ 2020 21:35:

אתה מפספס את הנקודה לחלוטין...

אתה אומר לי שפורנו זה התמכרות ואני לא חולק עלייך...

גם אלכוהול זה התמכרות.. סמים זה התמכרות.
הימורים זה התמכרות..

אני גם שותה אלכוהול וגם מעשן לפעמים... ולעיתים רחוקות גם נהנה להמר או לשחק פוקר..

אני לא מכור אליהם...

וגם אם נניח שפורנו זה ממכר.. יש אנשים שמכורים למין ולא לפורנו...
האם אותם מדענים הגדירו את המין גם כן כממכר?

אם כן 3/4 מאוכלוסיית העולם בבעיה לדבריך..

לא כל אחד שמקיים יחסי מין מכור.. לא כל אחד ששותה אלכוהול מכור.. וכן על זו הדרך.. לא כל אחד שצופה בפורנו מכור

אוהבים

נכון, אתה צודק.
לא כל אחד שצופה בפוי' הוא מכור.

מצד שני, הרי בפועל, להיות מכור או לא מכור זה לא כל כך מעניין, מה שמעניין זה ההשפעה של הפוי' - על הנישואים, העבודה, המחשבה.
הרי אם היינו מכורים לפוי' וזה לא היה משפיע לנו על המחשבה או על בזבוז הזמן, לא היה אכפת לנו כל כך.
אבל זה כן משפיע.

אז אם מישהו יסתכל על פוי' באופן יומי או שבועי, והמחשבה שלו, התפיסות שלו, השפה שלו, הנישואים שלו ישתנו, וגם העבודה תושפע, אז מה זה משנה אם הוא מכור או לא ? מה זה משנה אם הוא יכול להפסיק או לא ? הנזק בכל מקרה מתרחש.

אם אתה שותה אלכוהול והכבד שלך נפגע, אם אתה מעשן והריאות שלך נפגעות, את מי זה מעניין אם אתה לא מכור או כן מכור ? הריאות שלך והכבד שלך נפגע בכל מקרה.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121161

הרבה מאד פעמים ההבדל בין מכור ללא מכור, זה כמה הדבר משפיע לו על הנישואים וכדומה.
ואביא לך דוגמא מהתמכרות לאוכל (OA), אצלי גם אם אני אוכל הרבה הרבה אוכל זה לא משפיע לי על החיים, אבל יש אנשים אחרים שאוכלים הרבה אוכל וזה משפיע להם על החיים, כך שברור שצריך להגדיר את החילוק בין מכור ללא מכור.
ודבר נוסף הוא, שגם אם נמצא לא מכור שזה משפיע לו על כל החיים, בכל אופן הוא יוכל בכוחות עצמו להפסיק להשתמש או להפחית את התדירות, ואם הוא לא מצליח לעשות זה למרות שהדבר מפריע לו לכל סדר החיים אז כנראה שהוא מכור.
אגב, בספר הגדול מביא 4 דרגות של מכורים לאלכוהול, וכנראה שגם לגבי התאווה יש כמה דרגות של התמכרות. ובכל אופן צריך לזכור שיש גם כאלה שרואים פורנו והם לא מכורים.
לילה טוב ובריאות איתנה לכולנו

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121171

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 14 מרץ 2020 22:59:

הרבה מאד פעמים ההבדל בין מכור ללא מכור, זה כמה הדבר משפיע לו על הנישואים וכדומה.
ואביא לך דוגמא מהתמכרות לאוכל (OA), אצלי גם אם אני אוכל הרבה הרבה אוכל זה לא משפיע לי על החיים, אבל יש אנשים אחרים שאוכלים הרבה אוכל וזה משפיע להם על החיים, כך שברור שצריך להגדיר את החילוק בין מכור ללא מכור.
ודבר נוסף הוא, שגם אם נמצא לא מכור שזה משפיע לו על כל החיים, בכל אופן הוא יוכל בכוחות עצמו להפסיק להשתמש או להפחית את התדירות, ואם הוא לא מצליח לעשות זה למרות שהדבר מפריע לו לכל סדר החיים אז כנראה שהוא מכור.
אגב, בספר הגדול מביא 4 דרגות של מכורים לאלכוהול, וכנראה שגם לגבי התאווה יש כמה דרגות של התמכרות. ובכל אופן צריך לזכור שיש גם כאלה שרואים פורנו והם לא מכורים.
לילה טוב ובריאות איתנה לכולנו

אז אתה אומר בעצם שכמו שיש אנשים שאוכלים הרבה ונשארים רזים, ויש כאלו שאוכלים הרבה והופכים לשמנים.
ככה אותו דבר עם הפוי' ? יש אנשים שרואים הרבה פוי' וזה לא משפיע עליהם לעומק, ויש כאלו שרואים הרבה פוי' וזה כן משפיע ?

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121173

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

אומנם לא אני אמרתי את זה אבל אני חושב בדיוק כך.

בדיוק.

יש כאלה שזה לא משפיע עליהם לרעה או שמשפיע ממש במידה קטנה וזניחה..

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121174

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 16 מרץ 2020 12:23:

אומנם לא אני אמרתי את זה אבל אני חושב בדיוק כך.

בדיוק.

יש כאלה שזה לא משפיע עליהם לרעה או שמשפיע ממש במידה קטנה וזניחה..

אז בן אדם לפי המחשבה שלך, רואה איזה משהו של פוי'. רואה כמויות אדירות של פוי'. אבל כל זה לא משפיע עליו.
הוא רואה פוי' מכל סוג ומין, מכל דבר - והוא קם אחרי שהוא רואה את זה, והראש שלו נשאר אותו דבר.

לפי שיטתך, יש מצב שהוא מהרהר בדברי התוס' לגמרא בעירובין תוך כדי שהוא צופה בסרטון פוי'.... כי לכאורה לפי שיטתך זה לא מזיז לו כלל. מבחינתו הוא רואה עכשיו משהו ניטרלי כמו חדשות...

אתה מבין למה זה נשמע מוזר ?

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121176

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

זה לא מוזר לי יותר מבנאדם שישתכר ערב אחד במסיבת חתונה של אחיו עד שייאבד את ההכרה מרוב שתייה ולמחרת יקום כמו חדש ולא ישתה שוב בשנה הקרובה עד החתונה של אחותו..

הוא הפריז בשימוש.. יכול להיות שנגרם לו נזק זמני לכבד או לא משנה למה..
אבל הוא מתקדם הלאה.. לא נתקע ולא נמשך לזה באובססיביות ולא יכול להפסיק..

כמו מיודעינו שצפה בפורנו

צפה.. השפיע.. עשה נזק (או לא עשה זה לא ממש משנה) והתקדם הלאה.. לא אובססיבי לחזור לראות שוב והחיים שלו לא ינוהלו מאם כן יראה או לא יראה..

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121180

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 16 מרץ 2020 17:27:

זה לא מוזר לי יותר מבנאדם שישתכר ערב אחד במסיבת חתונה של אחיו עד שייאבד את ההכרה מרוב שתייה ולמחרת יקום כמו חדש ולא ישתה שוב בשנה הקרובה עד החתונה של אחותו..

הוא הפריז בשימוש.. יכול להיות שנגרם לו נזק זמני לכבד או לא משנה למה..
אבל הוא מתקדם הלאה.. לא נתקע ולא נמשך לזה באובססיביות ולא יכול להפסיק..

כמו מיודעינו שצפה בפורנו

צפה.. השפיע.. עשה נזק (או לא עשה זה לא ממש משנה) והתקדם הלאה.. לא אובססיבי לחזור לראות שוב והחיים שלו לא ינוהלו מאם כן יראה או לא יראה..

אתה לא חושב שהפוי' שונה באופן עמוק מאלכוהול ? או אוכל ?
לדוגמא - שהיית צעיר וראית אישה מאוד מושכת, בטח זה עצר לך את הנשימה לשנייה. הרגשת מבולבל.
אלכוהול לא עושה לך תחושות כאלה... וגם לא אוכל... 

קשה לי ההשוואה הזאת, המוח שלנו מתייחס לאפשרות להתרבות כשיא הפעילות שהוא יכול לבצע  (ובצדק, כי זה יצירת חיים), ומקדיש הרבה מאוד כוח לעודד אותנו לעשות את זה. אפילו שיש קשיים עצומים בנושא שיתלוו לכך (טיפול בילדים, טיפוח קשר נכון עם אישה לאורך זמן).
המוח חושב שעם הרבה מאמץ והשקעה אנחנו ניצור קשר מיני עם 3-5 נשים במהלך חיינו.
ואז המוח מקבל להפתעתו מאה נשים בדיוק לטעמו תוך שלוש שעות.
מה הפלא שהוא נדפק ?

ואז אתה אומר שאתה חושב שיש אנשים שמקבלים באמת דרך הפוי' מאה נשים תוך שלוש שעות, ועדיין הם אדישים לעניין...

אני מקבל את זה שיש אנשים עם יצר מיני מוחלש שאפילו לא ייראו פוי' כי לא יתעניינו בזה בכלל.
אבל קשה לי לקבל את זה שיש אנשים עם יצר מיני נורמלי ואפילו חזק, שרואים פוי', מאו' עליו, ואז ממשיכים הלאה כאילו כלום לא קרה, בלי להתאמץ בכלל.

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 1 חודש על ידי robinhood.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121242

המוח שלנו בתור מכורים למין לא יכול להבין איך זה עובד אצל לא מכורים.

גם מכור לאלכוהול לא מצליח להבין איך בנאדם יכול לעבור ליד בר בלי לחשוב להיכנס. או לשתות כוס אחת ולהמשיך הלאה.

נכון שלבן אדם בריא יש משיכה למין. אבל זה לא אומר שהוא מתייחס למין כמונו.

אני אתן דוגמה קטנה:

כשיש לי איזה קושי. נגיד עומס בעבודה, או מישהו שזרק לי מילה פוגעת. כמעט באופן מיידי עוברת לי המחשבה בראש: אני צריך פורנו.

זה כבר לא קשור למשיכה מינית. לא עברה מולי עכשיו אישה מושכת. זה המקום בנפש של המכור שמשתמש במין כתרופה ובריחה.

נגיד את זה בצורה הכי גסה:

אצלי יכול להיות שאני פונה לפורנו בלי ש"עומד" לי. זה לא שאני כרגע "מחורמן". אני עייף, או בודד, או כועס, או משועמם - לכן כהרגל ובתנועה נפשית אוטומטית פונה להתמלא בסם - מין.

אגב, אותו דבר לגבי אוכל. כולם אוכלים, אוהבים לאכול, נמשכים לאוכל טעים. אבל מכור לאוכל יפנה למלא חוסר רגשי באוכל גם כשהוא שבע. גם כשיש לו בחילה. הוא לא יכול להגיד לא לגלידה או לבורקס, גם כשהוא כבר מרגיש שהוא מלא ושבלילה הוא יקיא, ושהלכה הדיאטה.

קשה להאמין, אבל יש רבים וטובים, שלא מכורים למין. זאת אומרת שאמנם יש להם דחף מיני. כשהם יראו אישה מושכת - זה יסובב להם את הראש. אבל הם יזכרו: אני נשוי, זה לא שייך. או: אני ממהר לעבודה. או: היא לא מעוניינת. וימשיכו הלאה בחיים. לא יחשבו עליה כל היום.

אם יקפוץ להם איזה סרט עם רמיזה מינית - הם יהנו ממנו. יכול להיות אפילו שהם בכוונה יכנסו לסרט כזה בשביל הריגוש. אבל לא יהיו מוכרחים לפצוח בבינג סרטי פורנו בעקבות כך על חשבון שעות שינה וריכוז בעבודה.

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121248

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
בסד ובהשתדלותנו כתב on 19 מרץ 2020 22:02:

המוח שלנו בתור מכורים למין לא יכול להבין איך זה עובד אצל לא מכורים.

גם מכור לאלכוהול לא מצליח להבין איך בנאדם יכול לעבור ליד בר בלי לחשוב להיכנס. או לשתות כוס אחת ולהמשיך הלאה.

נכון שלבן אדם בריא יש משיכה למין. אבל זה לא אומר שהוא מתייחס למין כמונו.

אני אתן דוגמה קטנה:

כשיש לי איזה קושי. נגיד עומס בעבודה, או מישהו שזרק לי מילה פוגעת. כמעט באופן מיידי עוברת לי המחשבה בראש: אני צריך פורנו.

זה כבר לא קשור למשיכה מינית. לא עברה מולי עכשיו אישה מושכת. זה המקום בנפש של המכור שמשתמש במין כתרופה ובריחה.

נגיד את זה בצורה הכי גסה:

אצלי יכול להיות שאני פונה לפורנו בלי ש"עומד" לי. זה לא שאני כרגע "מחורמן". אני עייף, או בודד, או כועס, או משועמם - לכן כהרגל ובתנועה נפשית אוטומטית פונה להתמלא בסם - מין.

אגב, אותו דבר לגבי אוכל. כולם אוכלים, אוהבים לאכול, נמשכים לאוכל טעים. אבל מכור לאוכל יפנה למלא חוסר רגשי באוכל גם כשהוא שבע. גם כשיש לו בחילה. הוא לא יכול להגיד לא לגלידה או לבורקס, גם כשהוא כבר מרגיש שהוא מלא ושבלילה הוא יקיא, ושהלכה הדיאטה.

קשה להאמין, אבל יש רבים וטובים, שלא מכורים למין. זאת אומרת שאמנם יש להם דחף מיני. כשהם יראו אישה מושכת - זה יסובב להם את הראש. אבל הם יזכרו: אני נשוי, זה לא שייך. או: אני ממהר לעבודה. או: היא לא מעוניינת. וימשיכו הלאה בחיים. לא יחשבו עליה כל היום.

אם יקפוץ להם איזה סרט עם רמיזה מינית - הם יהנו ממנו. יכול להיות אפילו שהם בכוונה יכנסו לסרט כזה בשביל הריגוש. אבל לא יהיו מוכרחים לפצוח בבינג סרטי פורנו בעקבות כך על חשבון שעות שינה וריכוז בעבודה.

תודה על השיתוף.

אבל אני חולק עלייך - הרי כולם רוצים בריחה. כולם בורחים לטלוויזיה, או לפוי', או למחשב, או לכל דבר אחר.
אתה אישית (וגם אני, אם כי אני לא חושב שבאותה רמה) בורחים לפוי' כאשר יש בעיות בחיים, אבל זה לא אומר שבהגדרה כל שאר בני האדם לא עושים אותו דבר, הם כן עושים, רק באמצעים אחרים.

דבר שני, קשה להאמין, אבל יש מכורים שלא חושבים על נשים אמיתיות בחוץ, אני אחד כזה - אני מכור, אבל אם יש אישה מושכת ברחוב, אם היא לא פוטנציאל להתחתן איתה, אני פשוט מסיט מבט וזה נגמר. לא חושב עליה.

בקשר לסרט עם רמיזה מינית - בזה אני דווקא כן דומה לך, ואם יש רמיזה מינית, זה בעייתי ואני עלול ליפול בגלל זה.

אני ייתן לך תרחיש, באים שני אנשים לאיש לא מכור, חוטפים אותו, זורקים אותו לחדר סגור עם אישה מושכת ביותר שמעוניינת לשכב איתו, מה אתה חושב שייקרה ? הוא יישכב עימה. היא אישה מושכת, הוא גבר, הוא אולי יתנגד בחטיפה הראשונה, אבל אם יחטפו אותו כל יום, הוא מן הסתם יוותר.
עכשיו תדמיין את זה קורה מיליוני פעמים ברחבי העולם, זה הפוי'.

אז אולי הבריא לא מתייחס למין כמו מכור, אבל בגלל הזמינות של זה, הוא משתמש בזה וניזוק מזה כמו מכור, שזה כבר לא משנה אם הוא מכור, הבנת ?
תחשוב על מכונות לנתינת אינסוף סיגריות בחינם שמוצבות בחדר של כל אדם בעולם, אנשים לא מכורים ישתמשו, ייעשנו, יינזקו, אם תיקח את המכונות סיגריות מהם - הם יפסיקו, אבל למרבה הצער, אף אחד לא לוקח את המכונות סיגריות מהם, אז הם ממשיכים לעשן.

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 1 חודש על ידי robinhood.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121249

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם
אצלי, כמכור קשה, המנגנון הוא בדיוק כפי שתיארת.
כאשר יש קושי עצום, למשל כמו שקורה עכשיו עם הקורונה והשלכותיה על מקום העבודה שלי, הראש שלי באופן אוטומטי בורח לפנטזיות.
הסיבה היא שזה פתרון לקושי
זה נותן לי הקלה.
כשאני מפנטז אני לא חושב על הקושי.
אם כך מה הבעיה? מדוע לא אמשיך לעשות מה שעשיתי רב חיי הבוגרים?
הבעיה היא שזה פתרון רע מאד. זה הביא אותי לגירושין, וכמעט לפרידה מבת זוגתי הנוכחית.
זה מתחיל בפנטנזיות ולא נגמר שם. זה מדרדר לבגידות.
אני מתפלל לכח עליון שיעזור לי. לא מבקש ממנו בקשות ספציפיות, כי אני לא מנהל אותו. מבקש עזרה לעבור את הקושי בשפיות.
כרגע אני לא פועל בשפיות, מרגיש את זה.
למזלי אני בתוכנית 12 הצעדים למעלה משנה, מזהה  את הסימפטומים ועושה פעולות - מדבר עם חברים, מתפלל, מנסה להרגיע את עצמי שהרבה מאד מהקושי הוא תסריטי אימה שרצים לי בראש.
מאחל לכולנו הרבה בריאות ושנעבור את המשבר הנוכחי בשפיות.

תגובה: איך הגעת ל"שמור עיניך" ??? לפני 4 שנים, 1 חודש #121254

• באו הצלילים
  • רצף ניקיון נוכחי: 104 ימים
  • חבר חדש

שלום, 
אז איך הגעתי? 
לפני כמה חודשים נחשפתי לקטע הזה של ה90 יום והתחלתי להישמר מפורנו וניסיתי גם מקטע של זרע לבטלה. אז לפני יומיים חיפשתי בגוגל "90 יום" וזו היתה תוצאת החיפוש השנייה בסדר. התחלתי לקרוא מאמרים מהאתר והרגשתי ישר שזה מה שאני מחפש מבחינת מידע ולא רק.... היום זה יום 77 שלי ללא פורנו, ב"ה. הרצף הכי גדול שלי ללא אוננות 55 ימים. מקווה שבעזרת השם ובעזרת האתר הזה אגיע לפחות ל90 יום. היום יום 4.

זמן ליצירת דף: 1.04 שניות

Are you sure?

כן