מיניות סינטטית

מיניות סינטטית

תמליל:

כשאנשים יגלו שאתם מנסים להתרחק מפורנוגרפיה ומהתנהגויות מיניות לא רצויות אחרות, אתם כנראה תיתקלו בקצת התנגדות. “היי, צפייה בפורנו היא רק ביטוי של דחף טבעי”, או “הדחקת דחפים טבעיים כאלה היא לא דבר בריא”. כבר יצא לכם לשמוע דברים כאלה?

טוב, זה לא רעיון חדש. ד”ר פרויד אמר משהו דומה לפני מאה שנים. וד”ר קינסי, 50 שנה אחריו, קידם את הרעיון שצריך ללכת בעקבות כל דחף מיני כמעט, כי בני אדם מתעיינים בסקס באופן טבעי. זה היה הטיעון.

שימוש בפורנוגרפיה הוא דבר טבעי ונורמלי. זה נכון? מה תחשבו אם נאמר לכם שאכילת חטיפי טווינקי משקפת דחף טבעי שאסור להתנגד לו, כי לגוף יש תאווה טבעית למזון? אתם בטח לא תקנו את זה, נכון?

ובכל זאת, תעשיית המזון מצאה דרך, באמצעות שילוב רכיבים מסוימים, במיוחד סוכר, שומן ומלח, לשחרר בגוף פרץ כימיקלים אדיר שנותן למוח מכת דופמין, מספיק כדי שהגוף שלכם גם יצטרך וגם ירצה את זה. בשורה התחתונה, על אף שטווינקי הוא מוצר עשוי בקפידה ויש לו טעם מעולה, בקושי אפשר לקרוא לו מזון, כי אין בו כמעט שום ערך תזונתי. גם אם הגוף מפיק ריגוש ועונג מהמאכל הזה בהתחלה, המוצר כל כך השתנה מצורתו הטבעית עד שהגוף מתקשה לזהות שזה מזון. אתם רואים את ההשוואה לפורנורגרפיה פה?

תישארו איתנו. אתם כבר יודעים כמה קשה להתרחק ממשהו שהוא מאוד טעים או נעים בהתחלה, כולל חטיף טווינקי או ג’אנק פוד אחר שאתם אוהבים. גם אם זה נראה מדהים בהתחלה, אתם יודעים איך תרגישו אחר-כך, נכון? למרות הטעם המפתה, הגוף מזהה מהר שמה שאתם נותנים לו הוא אוכל מזויף.

למעשה, כשצורכים חומרים שהם עד כדי כך לא טבעיים, הוכח שהגוף יכול אפילו לעבור למצב התקפה, שבו כדוריות הדם הלבנות נלחמות ב”מזון שאנחנו אוכלים” כאילו הוא אויב פולש. כמו התיאבון למזון, גם רגשות מיניים הם חלק נורמלי מהזהות שלנו, כמובן. כששני אנשים מתאחדים במערכת יחסים מינית בריאה, מתמסרים זה לזה בגוף וברגש, עוצמת העונג חזקה מאוד וגם טבעית ונורמלית. מה שלא נורמלי הוא השיטה המורכבת שתעשיות שונות פיתחו כדי להרוויח מהמיניות הטבעית שלנו.

כמו שמעשנים מתמכרים לסיגריות, כשאנחנו מתפתים לפורנוגרפיה, הגוף מקבל ריגוש ממוצר שנבנה בקפידה ושמטרתו למקסם את פרץ העונג המיידי, ובכל זאת, אחרי אותו ריגוש ראשוני, הרבה אנשים מרגישים תחושה של ריקנות או בחילה אחרי עוד מנה של פורנו. בדומה לטווינקי, בפורנוגרפיה המיניות הורחקה מאוד מצורתה הבריאה והמקורית, הושרתה, סוננה, הורתחה, סונתזה ועברה הגזמה אדירה, והכול כדי ליצור את פרץ הכימיקלים הכי גדול שהגוף יכול לחוש. כמו עם סמים, בהתחלה ההשפעה מהנה מאוד, אבל בהמשך השפעה הרסנית ביותר. עכשיו, כשאנחנו אומרים פורנוגרפיה בדיון הזה, צריך להבין שיש הרבה סוגים של מיניות סינתטית.

פורנוגרפיה יכולה להיות חזותית, כתובה ואפילו להופיע במוזיקה. היא יכולה להיות גם אינטראקטיבית, כמו צ’ט מקוון או שיחה בטלפון. מה שמאחד את כל אלה הוא העובדה שכולם סוגים של גירוי מיני שמועצם באופן מלאכותי, שונה מאוד ממערכת יחסים מינית. כל זה אמור לעזור אם פעם תשאלו את עצמכם מה ההבדל בין החוויה של מיניות בריאה עם בן או בת זוג לחוויה המינית של פורנוגרפיה.

שתיהן מיניות, אז אלה שני סוגים של אותו הדבר, נכון? זאת שאלה די טובה, אז בואו נחשוב על זה עוד קצת. כשאתם אוכלים טווינקי או פרוסת לחם, גם אם הם נראים דומים מאוד מבחוץ, ברור שהחוויות שונות מאוד, נכון? דמיינו לרגע שאתם אבודים במדבר לוהט.

אחרי יומיים של שיטוטים בלי מזון או מים, ואתם מגיעים לכפר נטוש על חוף של מה שנראה כמו ים. תשומת הלב שלכם מייד פונה למקווה המים המלוחים האדיר שמתנפץ על החוף רק כמה מאות מטרים מכם. בזווית העין אתם מבחינים גם במשאבת מי שתייה במרחק, אבל אתם חושבים רק על שתיית מי הים הקרים האלה. אתם חושבים לעצמכם, “מים הם מים, לא?

“אם הם באו מהים או מהכפר, זה לא באמת משנה, נכון?” כפי שאתם יודעים, זה משנה מאוד. במקרה הזה, אם תשתו מים מלוחים, תמותו מהר יותר מאשר אם לא תשתו בכלל. על אף שמים מתוקים ומים מלוחים נראים כמעט אותו הדבר, ההשפעות שלהם הפוכות לגמרי.

הסוג האחד מרענן ומחזק את הגוף ואילו האחר מזיק לגוף. באופן דומה, מיניות מתבטאת במגוון צורות, צורות שנראות לפעמים דומות מבחוץ, אבל בהתאם לפרטים בפנים, יכולות להיות להן השפעות שונות לגמרי. נדבר על הפרטים האלה לעומק בסרטון אחר. בינתיים בואו רק נתמקד בהבדל חשוב אחד בין פורנו לסקס אמיתי: הנוכחות של אדם אחר, אמיתי.

בחוויה מינית פורנוגרפית, במקום להיות באינטראקציה עם בן אדם אחר, המערכת הפיזיולוגית שלכם מתומרנת להגיב לתמונה, והגוף שלכם מגורה ממישהו שלא באמת נמצא שם. כשזה קורה, המוח שלכם מפריש אוקסיטוצין, אותו חומר מחבר שאמור ליצור תחושה של קשר או חיבור בין שני אנשים אוהבים. אך במקום לחבר אותך עם בן אדם חי ונושם, כשאוקסיטוצין מופרש בגלל פורנו, אתם נקשרים למסך מלא יצורים דמיוניים שהם קיצוניים וחלולים. אתם באמת רוצים שהלב שלך יתחבר לזה?

אתם רוצים שהחיבור והחיבה והאהבה שלכם ילכו לשם? אנחנו חושבים שלא, ואנחנו חושבים שאתם מוכנים לראות את הפורנו כפי שהוא באמת, וכן, להתחיל לצמצם את צריכת הטווינקי הרגשי הזה. היופי והשמחה בזוגיות הנוכחית או העתידית שלכם תלויים בזה.

בחן את עצמך

בדוק איפה אתה על הרצף בין נפילות להתמכרות בעזרת 7 שאלות פשוטות (3 דק'), וקבל המלצות אישיות בדרך שלך לחופש מפורנוגרפיה.

אנונימי

חינמי

מוכח מחקרית

התחל עכשיו

רוצה להשקיע בשינוי?

מחקרים מראים שהרבה יותר קל ויעיל להפסיק צפייה קבועה בפורנוגרפיה בעזרת כמה כלים ממוקדים.

מה תקבל?

  • תקבל בחינם: תוכנית מקיפה ומקצועית
  • תלמד: לזהות את הגורמים
  • תלמד: לצמצם את האתגר
  • תלמד: להתגבר גם על דחף חזק
  • תקבל בנייה הדרגתית ויציבה של היכולות שלך

כולל בונוסים בשווי מאות דולרים:

מעקב יומי

מדיטציות

סרטונים

דפי עבודה

סטטיסטיקות

הירשם בחינם

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי:

משימה יומית חדשה
העקרונות הכי חשובים
בלי בזבוז זמן
התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה
חינם!
מידע נוסף

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי

משימה יומית חדשה

העקרונות הכי חשובים

בלי בזבוז זמן

התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה

חינם!