הזהות האישית לעומת האני האמיתי

הזהות האישית לעומת האני האמיתי

המצב של כל אדם שונה אמנם, אך רוב האנשים שמתמודדים עם התמכרות כזאת חוזרים אליה שוב ושוב, ולעתים לאורך שנים רבות. אחרי זמן-מה טבעי שאדם מתחיל לחשוב שהוא “כזה”, שזאת זהותו. מחשבות כאלה צצות במוחם של רוב המתמכרים: “אולי אני פשוט שתיין.” או: “הסם הזה עוזר לי להיות מי שאני באמת, לא?”

וודאי שמעתם רעיונות דומים בנוגע לפורנוגרפיה: “כן, זה רק קטע של מתבגרים.” או: “כל הבנים עושים את זה.” “אני פשוט אדם כזה.” זה נכון? יש אנשים שבאמת רוצים שזה יהיה נכון. הם מקווים שזה נכון ומנסים להאמין בזה.

יש לי הצעה. למה לא ניצמד לעובדות, לניסיון שלנו מהמציאות ולדברים כפי שהם באמת? חבר שלנו, אחרי שחזר לצרוך פורנוגרפיה ערב אחד, סיפר לנו שהוא כיבה את המחשב שלו וניסה לישון, כשחש שוב את קהות החושים והכבדות, שתמיד באות אחרי שימוש בפורנו, הוא הפסיק והתיישב על הרצפה. “זה לא מי שאני באמת!” הוא צעק בחושך. “זה לא האדם שאני רוצה להיות. זה לא אני!”

מובן שהרבה יותר קל לומר את ההפך: להביט על חיינו, על הרגלי צריכת המדיה שלנו, ולומר: “זאת הזהות שלי”. “זה האדם שאני”. אנחנו כאן כדי לומר לכם משהו אחר. אנחנו כאן כדי לומר לכם חד וחלק, שיש הבדל גדול בין הזהות שלכם לבין המקום שבו אתם נמצאים בחיים. זאת האמת.

אתם כאן. אולי אתם עושים את זה כבר הרבה זמן. זה המקום שאתם נמצאים בו, אבל אין זאת אומרת שזאת הזהות שלכם. למעשה, ייתכן שההתמכרות הזאת סותרת את הזהות האמיתית שלכם. היה לכם רגע כמו זה שהזכרתי עכשיו? רגע שבו הרגשתם, אפילו בקושי, שאתם יותר טובים מזה? שהדבר הזה הוא לא באמת אתם? שאולי זה אפילו מנוגד לזהותכם? אם לא היה לכם רגע כזה, תמשיכו לחפש. אתם יכולים, אנחנו מבטיחים.

לאלה מכם שכבר הרגישו כך, אתם ודאי כבר יודעים גם כמה קל ליפול למלכודת שוב. כאילו התמודדות עם התמכרות איננה קשה מספיק, לעתים אנחנו מוסיפים לנטל בכך שאנחנו מספרים לעצמנו סיפורים שאנחנו לגמרי מקולקלים, טיפשים או חסרי ערך. אולי אתם מאמינים במשהו מעין זה כרגע. אולי אתם אפילו מאמינים בלבכם, שהשתתפות בתכנית הזאת היא סימן לכך שאתם חלשים עמוק בפנים.

אנחנו חולקים על זה ובגדול. לא משנה אילו חששות אישיים יש לכם, או מה הבלבול שאתם חשים, זאת נקודה שאנחנו רוצים להבהיר היטב: אתם לא הגורם העיקרי להתמכרות הזאת.

כל האובססיה סביב בעיות פנימיות מחמיצה חלק גדול מאוד מהתמונה: הוא נקרא העולם, ואתם חיים בתוכו. אתם חיים בחברה שמכניסה תמיד בעיות כאלה לחייהם של אנשים. אם זה נכון, אולי אנחנו צריכים להפסיק להאשים את עצמנו בזה שאנחנו חלשים ועלובים. אולי אנחנו צריכים להסתכל על הסברים מדעיים אמיתיים לשאלה מדוע יש התמכרות בכלל.

לסיכום, לא משנה כמה זמן אתם מתמודדים עם הבעיה, או כמה תקועים אתם חשים – אתם לא ההתמכרות שלכם. מישהו אמר פעם: “כל זמן שאתה נושם, מצבך יותר בסדר מלא בסדר”.

אתם שומעים אותנו? שוב, אתם לא ההתמכרות שלכם! אתם הרבה יותר מזה, וכך אנחנו רואים אתכם. בסופו של דבר, מטרת התכנית איננה להפוך אתכם לאדם אחר, אלא לעזור לכם להיות שוב מי שאתם ומי שהייתם תמיד, גם אם שכחתם את זה לזמן-מה.

בחן את עצמך

בדוק איפה אתה על הרצף בין נפילות להתמכרות בעזרת 7 שאלות פשוטות (3 דק'), וקבל המלצות אישיות בדרך שלך לחופש מפורנוגרפיה.

אנונימי

חינמי

מוכח מחקרית

התחל עכשיו

רוצה להשקיע בשינוי?

מחקרים מראים שהרבה יותר קל ויעיל להפסיק צפייה קבועה בפורנוגרפיה בעזרת כמה כלים ממוקדים.

מה תקבל?

  • תקבל בחינם: תוכנית מקיפה ומקצועית
  • תלמד: לזהות את הגורמים
  • תלמד: לצמצם את האתגר
  • תלמד: להתגבר גם על דחף חזק
  • תקבל בנייה הדרגתית ויציבה של היכולות שלך

כולל בונוסים בשווי מאות דולרים:

מעקב יומי

מדיטציות

סרטונים

דפי עבודה

סטטיסטיקות

הירשם בחינם

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי:

משימה יומית חדשה
העקרונות הכי חשובים
בלי בזבוז זמן
התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה
חינם!
מידע נוסף

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי

משימה יומית חדשה

העקרונות הכי חשובים

בלי בזבוז זמן

התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה

חינם!