ברוכים הבאים, אורח

לא מכור!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: לא מכור! 594 צפיות

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146912

תודה רבה ניר יוסף על התגובה הנפלאה והברורה.
אני רוצה להוסיף דבר קטן שרציתי לכתוב בהודעה הקודמת ושכחתי, והיא שאכן עיקר הפוסט הראשון שכתבת הוא חיובי בהחלט וראוי להיכתב, כדי להזכיר לכולנו להמשיך בכיוון הזה שלא להחליט על השני שום דברים על עצמו, וגם לזכור שבאמת יתכן שהוא לא מכור. רק באתי להעיר על חלק מהדברים שנאמרו שכביכול היו קיימים עד היום.

לסיכום, תודה רבה לניר יוסף, ולכל החברים שהגיבו כאן בצורה יפה ונעימה.
ויהי רצון שנזכה לעזור לכולם, ושלכל החברים יהיה פתרון נפלא לבעייתם, כל אחד ואחד לפי עניינו.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146916

ניריוסף כתב on 21 יוני 2023 13:01:
השם ישמור אתכם,
שמח מאוד על הדיון שנוצר,
הסכמתי על כל מה שאמרתם,
גם אם נראה שיש הבדלים בין תגובה לתגובה, אני יכול להגיד בקיצור שכולכם צודקים.

למה אני לא מאריך ומאשרר כל משפט ומשפט שקראתי והסכמתי?
כי העניין שלי הוא לא לתת תוקף/לשלול תוקף מהעבר של המשתמשים.

העניין שלי הוא להסביר שהבדלי השפה בין משתמשים חדשים שעוברים ״הכשרה״ דרך שפת ״לטוס אל החופש״ ,
לבין משתמשים ותיקים שלמדו שפה מהצעדים, הפורום, הספר הקטן וכו׳ וכו׳,

הולכים לייצר עוד אי הבנות. אז תתכוננו לעוד פוסטים כאלו בעתיד. להערכתי לפחות.
למשל אי ההבנה שיצרה את השרשור היקר הזה. ותודה לאכסניה שהתחילה אותו, ולמגיבים היקרים שמשתכללים ומעבים אותו.

מאי נפקא מינא? מה למעשה אני מזמין לכוון את חברי הפורום?

תמשיכו לכבד את מקומו של האדם, כמו שעשיתם עד כה,
או שהוא ״מכור״ שלא מכיר או לא בשל להודות בחוסר האונים,
או שהוא ״מתמודד חזק״ שלא מיועד לשפת הצעדים בתור התחלה, אלא רק כתוספת על הבסיס הראשוני של ״לטוס״ ו״פורטיפיי״,
או שהוא יהודי מתוק שכואב ומתבייש מאוד, אבל לא מתמודד עם התנהגות חזקה, או תאווה חזקה, או דחף חזק, פשוט הוא מתמודד עם רגש כואב של שנים של הסתרה. 

אם נמשיך בנוהג היפה בפורום שאיננו יודעים מה יועיל בהכרח לאחרים,
אז נדע גם שלא בהכרח מי שאני מגיב לו מכיר את השפה שלי (כל אחד ושפתו שלו) אז הוא יפרש לא נכון את הביטויים הייחודיים לשפה שלי.
(למשל - המשמעות העמוקה שמי שלמד את שפת הצעדים אחרי שנים בקבוצות ובפורום נותן למי ״אסירות תודה״ או ״הודיה בחוסר אונים״. תזכרו כמה שנים לקח להפנים את כל הדקויות העמוקות שיש בביטויים הפשוטים האלו. ולהיפך, משתמש חדש שידבר על שינוי הרגלים כדבר פשוט ויעיל ומבוסס מחקר, משהו שלא יועיל באותה הרמה למשתמש אחר שהוא בכלל מכור).

הצעה - להמשיך לשאול ״כשאתה אומר ׳מכור׳ למה אתה מתכוון?״ וכו׳, לגבי מושגים שברורים לכם אבל לא בטוח ברורים למשתמש חדש.
הצעה נוספת למי שרוצה לעזור למשתמשים חדשים - עברו על לטוס אל החופש, לא כתחליף לצעדים ולקבוצה שלכם, אלא כדי להבין מה השפה של המשתמשים החדשים, ולעזור להם לנווט בחודשים הראשונים שלהם בעולם השחרור והחופש. חלקם יגלו בקצב שלהם שהם מכורים, יקבלו זאת בענווה ויודו בחוסר האונים שלהם, חלקם יעשו להפך, חלקם פשוט יתמידו בתוכנית שמתאימה להם מההתחלה.

אבל כל המתחילים זקוקים להדרכה בהתחלה, לאוזן קשבת, לתמיכה, חוויה אישית, עידוד והסברים למושגים מורכבים בכמה שפות חדשות בו זמנית .

ניר היקר!
יש לך כתיבה יפה וכייפית לקריאה
אשמח שתמשיך להיות נוכח כאן ולהזכיר ולכוון אותי/נו כשצריך
תודה רבה רבה משה

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן