ברוכים הבאים, אורח

לא מכור!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: לא מכור! 595 צפיות

לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146780

אהלן אני חדש כאן אבל חייב להגיד פה איזה נקודה קטנה שבוערת לי אבל לפני שנייה אציג את עצמי
בן 23 למדתי בישיבה תיכונית קדושה ואחרי זה 3 שנים בישיבה גבוהה קדושה וכיום אני משרת בצבא שכן גם הוא קדוש
האמת שלא זוכר את ההתחלה של כל ההתמודדות הזאת איפשהו בערך בגיל 14 נפגשתי בפעם הראשונה בהתמודדות הקשה והמיוחדת הזאת ומאז נופל וקם.
אני לא בן אדם גדול לא חשוב ולא אחד שיודע הכל אבל מרגיש לי פה בפורום ששוב ושוב עולה פה הנקודה של ה"מכור"
אז זהו שאני לא אני מתמודד!!! בעיניים הקטנות שלי זה משמעותי השם של זה כי כולנו פה בעולם הזה קיבלנו משימה מיוחד מא-לוהים כל אחד והתיק שלו יש אחד שמתמודד עם מחלה אחד עם קשיים חברתיים וכן יש אחד שמתמודד עם התמכרות.
בטח תגידו מה יש לו זה זה אותו דבר אבל מבחינתי(האישית) זה המשימה שקיבלתי בעולם הזה להתמודד עם פגם הברית, א-לוהים מאמין בי וסומך עלי הרי הוא מכיר אותי בכל רגע מחיי במחשבתי ובנפשי הוא נטע בי כוחות ושלח אותי לדרך.
א-לוהים לא ברא מכורים הוא ברא בני אדם אנשים שרוצים יותר ופחות להתקדם והקב"ה לא רואה אותי כמכור הוא רואה אותי כצדיק שבע יפול צדיק וקם אבל לא כתוב אם הוא נפל עוד פעם אחרי כל השבע אני הקטן חושב שכן כי כל המהות זה הקימה. 
זה לא סתם שליחות זה משימת מ''מ לעילית המובחרת הסיירת שלו האישית הוא איתנו מלווה אותנו אנחנו נחשון בן עמינדב חלוצים לפני המחנה מנסים לברוא פה עולם פשוט יותר.
זה המשימה של הדור שלנו "פגם הברית" ביטוי קצר שמישהו בעולם מקביל כנראה לא היה מבין את כל הרבדים שיש בו.
פעם קראתי בספר (ספר חול) ביטוי שנאמר בהקשר שונה לחלוטין אבל הוא הולך איתי "החובה כבדה מהר המוות קל מנוצה" ביטוי קצת כבד אבל זה התחושה שלי בכל הדרך הזאת הקב"ה איתי צועד מצפה ומחכה רק לי שאעלה אליו זה האות שלי בתורה זה השער לה' זה בית א-לוהים וזה שער השמיים.
אז כן קצת התפזרתי הרבה מחשבות שרצות לי בראש אז אני אגיד שוב תודה על היום תודה על השבוע
נקי להיום ורק להיום 
מתמודד.

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146781

אני לא אומר שאתה מכור, אבל בזה שאדם מכיר את מקומו ויודע שהוא מכור יש לו תקוה לתקן את עצמו, כל עוד שהוא בטוח שהוא לא מכור רוב הסיכוים שהוא לא יעשה משהו לצאת מהמצב בו הוא נמצא

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146782

• din123
  • דירוג זהב

כל כך מתחבר למה שאתה אומר...
וזה נכון במובן מסויים...
הטענה שלך שכשאני מודה שאני מכור אני בעצם אומר זה אני! כך נבראתי (ועמוק פנימה אולי אתה חושב שאם ככה אז אני לא צריך להתמודד...)
אני זוכר שבעבר שלי קראתי את הספר של ה12 צעדים ואהבתי את הרעיונות שם ושתפתי אחד מהם עם המשגיח שלי (כמובן עטפתי את זה במילים אחרות בלי להגיד לו באיזה הקשר אני מדבר...)
והוא מיד אמר לי שזה רעיונות והשקפות שאין מקומם ביהדות...
ואני כמתמודד (או מכור) נכנסתי לסערת רגשות...
כי ה12 צעדים עזרו לי להתמודד המון... אבל עכשיו אני בפרדוכס האם אני רוצה להיות מכור או יהודי?
כשאתה אומר לעצמך שאתה מכור...
אין פרושו שאתה מקל מעצמך את העבודה 
אף אחד מתוכנו לא בחר לקרוא לעצמו מכור כי הוא רוצה חיים קלים 
הסיבה שאתה קורא לעצמך מכור היא 
א. כדי שתכניס לעצמך ענווה ומקום להבין שה' הוא זה שיכול לעזור לך 
ב. כדי שלא תחייה בהלקאה עצמית על הניסיון והנפילות שאתה נופל אלא בזה שאתה צריך למצוא את הדרך לאור...
ולא שאדם לא צריך לעשות חשבון נפשוט אלא דווקא בגלל שאתה צריך לעשות חשבון נפש אמיתי. מתוך ענווה! מתוך הכרה שזהו המקום שאני נמצא! 
ייתכן שנולדת עם הניסיון הזה וייתכן שהבאת אותו על עצמך - אבל היום שאתה בפנים 
וה' השאיר אותך להתמודד עם זה ההתמודדות שלך צריכה להיות בגישה שונה 
לא עניתי על כל השאלה ואפי' לא על חלק קטן ממנה זה ממש כמה נקודות קטנות... 
אבל מהניסיון שלי כדאי לתת צ'אנס לדרך שרבים הלכו בה והצליחו גם אם לא תבין את הכל היום.
אני חייב ללכת אבל אשמח להרחיב בהזדמנות אחרת.

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146785

• תשבי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג כסף

יוני היקר
דבר ראשון שמח שאתה איתנו
רואים שהנפש שלך טובה, עדיך לגדולות...
ובנוגע לדבריך, האמת שכמוך גם אני תמיד אמרתי לעצמי 'אני לא מכור'. אני אנסה להסביר (מניסיוני בלבד ולא מידע) האם ההתייחסות אל עצמנו כמכורים היא טובה, או לא, או אולי יש דרך אמצע.
ואני אסביר:
מאז שאני ילד אני מתמודד, ובשנים האחרונות גם עם פרונוגרפיה, כמה פעמים יצא לי אחרי נפילה שניסיתי להתחבר לאתר 'שמור עיניך', ולא צלח לי, ואחרי כמה שעות חשבתי לנסות שוב ברוגע, אבל אחר ש'נרגעתי' אמרתי לעצמי מה לי ולטיפולים, אני אדם בוגר, צריך החלטה ודי, טיפול ויעוץ זה לאנשים קטנים.
אבל תמיד קיבלתי עוד מכה שהראתה לי שיש משהו שאולי הוא גדול ממני.
ולכן אם אתה אומר לעצמך הכל בסדר יש יצר הרע ומתמודדים איתו ולפעמים נופלים, זה נכון, אבל יש בזה סיכון, כי היצר הזה שונה מכל היצרים, והוא לא רק גדול הוא ענק, והוא אף פעם לא מניח, אם ניצחת אותו פעם אחת בקרב, הוא יבוא אליך פעם אחרת כשאתה חלש יותר.
מצד שני אם אתה אומר שאתה מכור אתה מצד אחד מקטין את עצמך ואת היכולות שלך, ומצד שני אתה נעשה מקבל, אתה מוכן לקבל תוכנית מסודרת ש'אולי' תוציא אותך לחופשי.
אבל יש גם דרך אמצע, אל תגיד שאתה מכור, אבל תכיר בכך שהיצר הזה הוא גדול ממך בהרבה (כמו שאמרו חז"ל לולי הקב"ה עוזרו אינו יכול לו), וכדאי להצטרף לתוכנית מסודרת גם אם זה נראה לפעמים קצת 'קטנוני', כן, כי אנחנו קטנים.
אני מציע לך שתשקיע זמן בתוכנית, זה דבר מהותי ומשמעותי מאד בחייך.
יצליח ה' דרכך

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146789

יוני555555 כתב on 15 יוני 2023 15:29:

אהלן אני חדש כאן אבל חייב להגיד פה איזה נקודה קטנה שבוערת לי אבל לפני שנייה אציג את עצמי
בן 23 למדתי בישיבה תיכונית קדושה ואחרי זה 3 שנים בישיבה גבוהה קדושה וכיום אני משרת בצבא שכן גם הוא קדוש
האמת שלא זוכר את ההתחלה של כל ההתמודדות הזאת איפשהו בערך בגיל 14 נפגשתי בפעם הראשונה בהתמודדות הקשה והמיוחדת הזאת ומאז נופל וקם.
אני לא בן אדם גדול לא חשוב ולא אחד שיודע הכל אבל מרגיש לי פה בפורום ששוב ושוב עולה פה הנקודה של ה"מכור"
אז זהו שאני לא אני מתמודד!!! בעיניים הקטנות שלי זה משמעותי השם של זה כי כולנו פה בעולם הזה קיבלנו משימה מיוחד מא-לוהים כל אחד והתיק שלו יש אחד שמתמודד עם מחלה אחד עם קשיים חברתיים וכן יש אחד שמתמודד עם התמכרות.
בטח תגידו מה יש לו זה זה אותו דבר אבל מבחינתי(האישית) זה המשימה שקיבלתי בעולם הזה להתמודד עם פגם הברית, א-לוהים מאמין בי וסומך עלי הרי הוא מכיר אותי בכל רגע מחיי במחשבתי ובנפשי הוא נטע בי כוחות ושלח אותי לדרך.
א-לוהים לא ברא מכורים הוא ברא בני אדם אנשים שרוצים יותר ופחות להתקדם והקב"ה לא רואה אותי כמכור הוא רואה אותי כצדיק שבע יפול צדיק וקם אבל לא כתוב אם הוא נפל עוד פעם אחרי כל השבע אני הקטן חושב שכן כי כל המהות זה הקימה. 
זה לא סתם שליחות זה משימת מ''מ לעילית המובחרת הסיירת שלו האישית הוא איתנו מלווה אותנו אנחנו נחשון בן עמינדב חלוצים לפני המחנה מנסים לברוא פה עולם פשוט יותר.
זה המשימה של הדור שלנו "פגם הברית" ביטוי קצר שמישהו בעולם מקביל כנראה לא היה מבין את כל הרבדים שיש בו.
פעם קראתי בספר (ספר חול) ביטוי שנאמר בהקשר שונה לחלוטין אבל הוא הולך איתי "החובה כבדה מהר המוות קל מנוצה" ביטוי קצת כבד אבל זה התחושה שלי בכל הדרך הזאת הקב"ה איתי צועד מצפה ומחכה רק לי שאעלה אליו זה האות שלי בתורה זה השער לה' זה בית א-לוהים וזה שער השמיים.
אז כן קצת התפזרתי הרבה מחשבות שרצות לי בראש אז אני אגיד שוב תודה על היום תודה על השבוע
נקי להיום ורק להיום 
מתמודד.

ברוך הבא חבר יקר
דעתך חשובה ולגיטימית, ונשמע שאתה גם די נסער ונחרץ
אני הייתי ממליץ לך לבוא עם כנות ופתיחות לשמוע עוד כיוונים
אוהב אותך בהצלחה

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146790

din123 כתב on 15 יוני 2023 18:18:

אבל עכשיו אני בפרדוכס האם אני רוצה להיות מכור או יהודי?

לכל מי שמתלבט (וגם למי שלא)
אני מאוד ממליץ על הספר הקטן של שמור עיניך
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/146238-%D7%94%D7%A1%D7%A4%D7%A8-%D7%94%D7%A7%D7%98%D7%9F-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8-%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%94#146566

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146803

מרגיש לי שקצת לא הבינו את כוונתי אז הבהרה קצרה
אנחנו מתמודדים עם התמכרות זה האמת
וכנראה שבפרקטיקה אין שום הבדל בין זה לבין מכור
אבל בעניין המהות יש פה הבדל עצום כל קושי אפשר להציג אותו ככישלון או כאתגר ומבחינתי זה אתגר לא כישלון
אז אני מתמודד עם התמכרות במהות שלי אני מתמודד זה אני

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146805

תודה על ההודעה. למה אתה חושב ש'מכור' זה מראה על כישלון? ואילו 'מתמודד' זה אתגר?
אולי גם 'מכור' זה אתגר.
כך זה אצלי, יש לי 'אתגר' שעניינו הוא שאני 'מכור לתאווה', והפתרון שלי בהתמודדות הזאת היא בגישה אחרת מאשר אדם אחר שהוא לא מכור אלא רק מתמודד, והוא יכול להילחם בשביל להשיג את המטרה שלו באתגר, אבל אצלי האתגר הוא שונה, וגם ההתנהלות איתו היא אחרת.
אני לא יודע אם ראית את הפוסט שהקפצתי, ובכל אופן הנקודה שהיתה אצלי נקודת מפנה שמאותו זמן בס"ד אני נקי, זה אותו הרגע בו הבנתי וקיבלתי שאני 'מכור' ולא 'מתמודד'. זה מה שעבד ועובד לי כל יום "רק להיום".

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146808

חברים יקרים, לקראת שבת אנסה להכניס קצת תרגומים בין ההגדרות הוותיקות בפורום לבין ההגדרות החדשות שנכנסות לפורום.

בעבר הלא רחוק ובמשך כמה שנים טובות עיקר התוכן, הכותבים והצוות הגיע מעולם 12 הצעדים.
ברור וחד משמעי למי שהוא מכור שאי אפשר להתקדם כמו שצריך בהתמודדות עם ההתמכרות לתאווה בלי לעבור בשלב הבסיסי של להודות, לקבל בענווה, לשחרר את האחיזה ברצון לשלוט בכל אספקט בחיי - או בשתי מילים להודות שאני, אתם, אנחנו מכורים.

רגע לפני הכל - אי אפשר לזלזל בעוצמה ובניסיון המוצלח של רבים בפורום לאורך השנים שהשלב הזה היה והינו עדיין כל יום ביומו קריטי וחיובי להצלחה שלהם!

נכון, יש מכורים שעדיין לא הצליחו להודות, והחברים האהובים בפורום מנסים להקל עליהם לעלות מדרגה ולנסות לעודד אותם להגיע להודות בהתמכרות שלהם.

אבל, נכנסה בשנה האחרונה שפה חדשה לאתר, לצוות, בחודשים האחרונים נכנסו משתמשים חדשים שעברו ״לימוד שפה חדשה״ דרך קורס לטוס אל החופש, ולא דרך הפורום, הקבוצות, המייל היומי, הספונסרים, הספר כקטן ועוד (משאבים מהאתר הישן).

אז בעצם כרגע באתר ובפורום יש 2 שפות מקבילות, 
מתמודדים עם הרגלים שליליים חזקים וקשים, אבל לא מכורים מבחינה מקצועית.

ומתמודדים על התמכרות.

לכן אם בעבר הדרך האוהבת לסייע לחבר בפורום שלא אומר על עצמו שהוא מכור הייתה לעודד אותו לשקול את האפשרות להודות בהתמכרות,

כיום קחו בחשבון שיש חברים שהם באמת לא מכורים. שהם לא ילכו לקבוצות החיות ויעזרו רק בקורסים ובפורום שלנו. וזה יספיק להם.

זה פשוט אומר שהדאגה והעזרה ההדדית שלנו צריכה להיות שקולה יותר, לאפשר למשתמש חדש לברר עם עצמו מה סוג ההתמודדות שלו. כן לעודד לקבל בענווה שיש לנו התמודדות, שהיא קשה, שהיא לא חולפת למרות מירב המאמצים שלנו, ושאנחנו צריכים למצוא את הדרך שמתאימה לנו.

תרגישו כמובן בנוח לשתף בחוויה האישית שלכם, בתובנות האישיות שלכם כמכורים, או לא,
בצעדים שעזרו לכם להתקדם, בין אם הם מהקורסים החדשים או מהספר הקטן,

ברור לנו כצוות מקצועי שקורס הוא לא תחליף לצעדים, ספונסר וקבוצה חיה, או גם טיפול, ורבים מהחברים כאן נעזרים בכל הנ״ל כדי להשיג את החופש והשחרור שכולנו שואפים אליו.

וברור לנו כצוות מקצועי שיש משתמשים שלא צריכים, ואולי אפילו יתבלבלו ולא ימצאו במהירות האפשרית את התוכנית האישית שלהם אם ינסו להיכנס לקבוצה, או צעדים וכו׳.

אני בטוח שבזה שניסיתי לעשות סדר ולהוסיף בהירות, 
פתחתי הרבה מאוד סימני שאלה וקושיות.

בצדק, 
הקווים המקצועיים בין התמכרות להרגל חזק לא כל כך קלים להסבר,
וייקח זמן לחברים הוותיקים והחדשים לייצר שפה משותפת משתי השפות הותיקה והחדשה.

בעזרת השם נצליח,
עם אותו כבוד, עידוד ואהבה בפורום שהיו ויהיו גם בהמשך.

שבת שלום לכולם,
התמודדות מוצלחת בענווה ותקווה

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146809

אפילו שהשמות שלנו בדויים, אני מתנצל ומבקש סליחה מיוני5555, לא התכוונתי חס ושלום להעליב או לפגוע

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146816

שבוע טוב,
אני רוצה להגיב על 2 הודעות שנכתבו כאן.
ראשית, על מה שכתב המנהל הנכבד 'ניר יוסף' שמשקיע מאמץ רב וענק בכל התוכן החדש והנפלא שעלה ועולה כאן באתר.
לגופה של הודעה מאד התחברתי.
אני רוצה להבהיר על עצמי שלמרות שאני מגיע מעולם הצעדים, בכל אופן מעולם לא אמרתי לחבר שאין לי יכולות וכוחות להצליח לבד, ולא הכרעתי ואמרתי מעולם לשום חבר שהוא 'מכור' ולא 'מתמודד'. (לכן למרות שהקפצתי פוסט ישן שכתבתי, לא הבאתי את הקישור בפוסט הזה, כי הקפצתי רק לשם הדיון ולא לענין החבר הספציפי שכתב ופתח את הפוסט הזה על עצמו).
בתור חוויה אישית, אמרתי זה אינספור פעמים, וזה בסדר גם לפי דבריך.
גם אצלי באופן אישי, שכיום אני מגדיר את עצמי כמכור, בכל זאת לקח לי יותר משנתיים וחצי להבין את ההבדל בין מתמודד חזק לבין מכור.

שנית, על מה שכתב החבר היקר המשתוקק.
ההודעה של 'ניר יוסף' לא היתה על הנקודה הזאת של מה עובד ל'מכורים', האם רק הצעדים עוזרים או שיש עוד פתרונות.
אלא הוא דיבר על שלב קודם לכן, האם החבר בכלל 'מכור' או 'מתמודד חזק'. שצריך לשים לב היטב לא לשכנע את החבר החדש שהאופציה היחידה שלו להגדיר את עצמו, זה שהוא מכור.

בהצלחה רבה
ושבוע טוב

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146818

ניריוסף כתב on 16 יוני 2023 15:44:

חברים יקרים, לקראת שבת אנסה להכניס קצת תרגומים בין ההגדרות הוותיקות בפורום לבין ההגדרות החדשות שנכנסות לפורום.

בעבר הלא רחוק ובמשך כמה שנים טובות עיקר התוכן, הכותבים והצוות הגיע מעולם 12 הצעדים.
ברור וחד משמעי למי שהוא מכור שאי אפשר להתקדם כמו שצריך בהתמודדות עם ההתמכרות לתאווה בלי לעבור בשלב הבסיסי של להודות, לקבל בענווה, לשחרר את האחיזה ברצון לשלוט בכל אספקט בחיי - או בשתי מילים להודות שאני, אתם, אנחנו מכורים.

רגע לפני הכל - אי אפשר לזלזל בעוצמה ובניסיון המוצלח של רבים בפורום לאורך השנים שהשלב הזה היה והינו עדיין כל יום ביומו קריטי וחיובי להצלחה שלהם!

נכון, יש מכורים שעדיין לא הצליחו להודות, והחברים האהובים בפורום מנסים להקל עליהם לעלות מדרגה ולנסות לעודד אותם להגיע להודות בהתמכרות שלהם.

אבל, נכנסה בשנה האחרונה שפה חדשה לאתר, לצוות, בחודשים האחרונים נכנסו משתמשים חדשים שעברו ״לימוד שפה חדשה״ דרך קורס לטוס אל החופש, ולא דרך הפורום, הקבוצות, המייל היומי, הספונסרים, הספר כקטן ועוד (משאבים מהאתר הישן).

אז בעצם כרגע באתר ובפורום יש 2 שפות מקבילות, 
מתמודדים עם הרגלים שליליים חזקים וקשים, אבל לא מכורים מבחינה מקצועית.

ומתמודדים על התמכרות.

לכן אם בעבר הדרך האוהבת לסייע לחבר בפורום שלא אומר על עצמו שהוא מכור הייתה לעודד אותו לשקול את האפשרות להודות בהתמכרות,

כיום קחו בחשבון שיש חברים שהם באמת לא מכורים. שהם לא ילכו לקבוצות החיות ויעזרו רק בקורסים ובפורום שלנו. וזה יספיק להם.

זה פשוט אומר שהדאגה והעזרה ההדדית שלנו צריכה להיות שקולה יותר, לאפשר למשתמש חדש לברר עם עצמו מה סוג ההתמודדות שלו. כן לעודד לקבל בענווה שיש לנו התמודדות, שהיא קשה, שהיא לא חולפת למרות מירב המאמצים שלנו, ושאנחנו צריכים למצוא את הדרך שמתאימה לנו.

תרגישו כמובן בנוח לשתף בחוויה האישית שלכם, בתובנות האישיות שלכם כמכורים, או לא,
בצעדים שעזרו לכם להתקדם, בין אם הם מהקורסים החדשים או מהספר הקטן,

ברור לנו כצוות מקצועי שקורס הוא לא תחליף לצעדים, ספונסר וקבוצה חיה, או גם טיפול, ורבים מהחברים כאן נעזרים בכל הנ״ל כדי להשיג את החופש והשחרור שכולנו שואפים אליו.

וברור לנו כצוות מקצועי שיש משתמשים שלא צריכים, ואולי אפילו יתבלבלו ולא ימצאו במהירות האפשרית את התוכנית האישית שלהם אם ינסו להיכנס לקבוצה, או צעדים וכו׳.

אני בטוח שבזה שניסיתי לעשות סדר ולהוסיף בהירות, 
פתחתי הרבה מאוד סימני שאלה וקושיות.

בצדק, 
הקווים המקצועיים בין התמכרות להרגל חזק לא כל כך קלים להסבר,
וייקח זמן לחברים הוותיקים והחדשים לייצר שפה משותפת משתי השפות הותיקה והחדשה.

בעזרת השם נצליח,
עם אותו כבוד, עידוד ואהבה בפורום שהיו ויהיו גם בהמשך.

שבת שלום לכולם,
התמודדות מוצלחת בענווה ותקווה

תודה ניר על הדברים היפים והבהירים
רק אומר שזה בהחלט אתגר לא פשוט ומאוד דק
בפרט שהסימטומים החזקים של מכור זה הכחשה ודחיינות
מה שבקלות יוביל מכור לחלום על החופש במקום לחוות את החופש 
אני מזכיר לעצמי שאני פה רק לעזור למי שמבקש עזרה ולא לכפות על אף אחד שום דבר
שוב תודה ושבוע טוב לכולם
משה

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 2 שבועות #146821

להודות בזה שאתה מכור לא מוריד ממך את האחריות לנסות לתקן ולצאת מההתמכרות
אלא רק אומר שאתה לא יכול לעשות את זה לבד ואתה צריך עזרה מבחוץ.
אחרי שנים של התמודדות אני לא מתבייש לומר שאני מכור ואני צריך עזרה, ושמח שהגעתי לאתר הזה שיש פה כלים מקצועיים וטובים

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146865

בוקר טוב וחודש טוב
עברתי שוב על ההודעה של ניר יוסף בעקבות התכתבות עם המשתוקק במייל, ואני רואה שהגבתי על משפט אחד שהוא כתב, אך יש לי מה להגיב על עיקר הדברים שהוא כתב.

אני עדיין סבור כמו שכתבתי בהודעה הקודמת, שניר יוסף בא להעיר על כך שלא כל אדם הוא מכור, ויש חברים שאינם מכורים שלא צריך לשכנע אותם מכורים, כי התוכניות הרבות שעלו כאן באתר בתקופה האחרונה יכולות לעזור להם, והם אינם צריכים ליותר מזה.

אך מדבריו גם משמע, שעד היום כיון שלא היו כלים נוספים באתר, על כן החברים שהגיעו מ-12 הצעדים היו משכנעים את כולם שהם מכורים, כיון שהם הבינו שהפתרון היחיד שיש בעולם זה הצעדים, וגם אם אותו חבר לא מכור, בכל אופן כיון שאין לו אופציה אחרת כדי שיחליט שהוא מכור ויהיה לו את הפתרון של הצעדים (שאותם אי אפשר לעשות אם החבר לא מחליט שהוא מכור).
ועל זה אני רוצה להגיב:
1. זה ממש לא נכון משתי בחינות.
הן שמתוך שהייה בפורום קרוב ל-11 שנים, אמנם הרבה פעמים המליצו וממליצים על הצעדים, אבל גם הרבה פעמים רק מעודדים את החבר שמגיע ומשתף, ומבינים שיתכן שהוא לא מכור, וכן מבינים שגם אם הוא מכור, לא צריך לדחוף לו את הצעדים, וגם לא צריך להכריח להבין שהוא מכור, גם אם הפתרון שלו יהיה פתרון אחר שאינו קשור לצעדים.
והן מבחינת כך שמעולם (אני מדבר על עצמי ועל מה שנראה לי שקורה כאן בפורום בכל השנים שאני כאן) לא היתה דעה כזאת בין חברי תוכנית הצעדים, שכיון שאין שום פתרון אחר בעולם, לכן גם מי שאינו מכור כדאי להמליץ לו שהוא מכור, כי רק על ידי זה הוא ימצא פתרון לבעיה שלו. אני נמצא כאן למעלה מעשור, וכן בקבוצות הצעדים למעלה מ-8 שנים, ומעולם לא שמעתי כזאת גישה. ובנוסף לכך, גם לגבי המכורים עצמם, אין שום גישה שאומרת לפסול פתרון אחר, בין אם הוא עובד ובין אם הוא לא עובד. אף אחד בקבוצות לא מכריח שום אדם אחר לעבוד צעדים ולא לנסות למצוא פתרונות אחרים וכדו'.

2. הדבר עצמו שניר יוסף אומר שעד היום לא היה לפורום פתרונות אחרים להציע אלא רק הצעדים, ואילו כיום יש שפה אחרת באתר ובין החברים החדשים שמגיעים לפורום.
אני גם לא מבין איך זה קשור שבגלל שהאתר הוסיף לכלים, אז ממילא גם החברים שנרשמים לאתר הם חברים שמדברים בשפה אחרת, ושסובלים מהתאווה ברמה פחותה מחברים מכורים?
וגם עצם הדבר אינו נכון, כיון שבמשך השנים היו כאן הרבה פתרונות כאלה ואחרים. קודם כל, היה בעבר מדריך של "שמור עיניך" שהיו בו כל מיני פתרונות להישמר מתאווה, ואם יש חבר שזה לא עבד לו, אז הציעו לו במדריך את הקבוצות וכיוצ"ב.
כמו כן היתה תקופה ארוכה שהיו את הסרטונים של 'פורטיפיי', שהבנתי שכיום העלו את זה בחזרה לאתר.
ודוקא כיום, יש באתר חדש הדגשה יותר גדולה לקבוצות הצעדים, וזה בלשונית 'לייב' (שכעת אני רואה אצלי שהיא נעלמה משום מה).
גם אני עצמי במשך למעלה משנתיים וחצי הייתי כאן בפורום, וניסיתי שוב ושוב לעשות חלק מהפתרונות שהובאו במדריך של שמור עיניך, ודברים שייעצו לי כאן חברים, ואמנם אצלי שום דבר לא עזר, אבל המשכתי לעשות את דברים, והשתתפתי כאן מידי פעם בפורום, ומעולם לא שיכנעו אותי שאני מכור, למרות שכמה פעמים הציעו לי לעשות את הצעדים. ובכל אופן, לא הרגשתי אף פעם שלא נותנים לי להביע את עצמי, גם כשניסיתי להילחם שוב ושוב בתאווה, ולהתחזק ביראת שמים, ולעשות שבועות ונדרים, וכיוצ"ב.

אם אני טועה בהבנת הדברים של המנהל היקר ניר יוסף, אני כמובן מושך את דבריי.
ובכל אופן הצגת המציאות כפי שהבאתי היא לדעתי נכונה בודאי.

תגובה: לא מכור! לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146911

השם ישמור אתכם,
שמח מאוד על הדיון שנוצר,
הסכמתי על כל מה שאמרתם,
גם אם נראה שיש הבדלים בין תגובה לתגובה, אני יכול להגיד בקיצור שכולכם צודקים.

למה אני לא מאריך ומאשרר כל משפט ומשפט שקראתי והסכמתי?
כי העניין שלי הוא לא לתת תוקף/לשלול תוקף מהעבר של המשתמשים.

העניין שלי הוא להסביר שהבדלי השפה בין משתמשים חדשים שעוברים ״הכשרה״ דרך שפת ״לטוס אל החופש״ ,
לבין משתמשים ותיקים שלמדו שפה מהצעדים, הפורום, הספר הקטן וכו׳ וכו׳,

הולכים לייצר עוד אי הבנות. אז תתכוננו לעוד פוסטים כאלו בעתיד. להערכתי לפחות.
למשל אי ההבנה שיצרה את השרשור היקר הזה. ותודה לאכסניה שהתחילה אותו, ולמגיבים היקרים שמשתכללים ומעבים אותו.

מאי נפקא מינא? מה למעשה אני מזמין לכוון את חברי הפורום?

תמשיכו לכבד את מקומו של האדם, כמו שעשיתם עד כה,
או שהוא ״מכור״ שלא מכיר או לא בשל להודות בחוסר האונים,
או שהוא ״מתמודד חזק״ שלא מיועד לשפת הצעדים בתור התחלה, אלא רק כתוספת על הבסיס הראשוני של ״לטוס״ ו״פורטיפיי״,
או שהוא יהודי מתוק שכואב ומתבייש מאוד, אבל לא מתמודד עם התנהגות חזקה, או תאווה חזקה, או דחף חזק, פשוט הוא מתמודד עם רגש כואב של שנים של הסתרה. 

אם נמשיך בנוהג היפה בפורום שאיננו יודעים מה יועיל בהכרח לאחרים,
אז נדע גם שלא בהכרח מי שאני מגיב לו מכיר את השפה שלי (כל אחד ושפתו שלו) אז הוא יפרש לא נכון את הביטויים הייחודיים לשפה שלי.
(למשל - המשמעות העמוקה שמי שלמד את שפת הצעדים אחרי שנים בקבוצות ובפורום נותן למי ״אסירות תודה״ או ״הודיה בחוסר אונים״. תזכרו כמה שנים לקח להפנים את כל הדקויות העמוקות שיש בביטויים הפשוטים האלו. ולהיפך, משתמש חדש שידבר על שינוי הרגלים כדבר פשוט ויעיל ומבוסס מחקר, משהו שלא יועיל באותה הרמה למשתמש אחר שהוא בכלל מכור).

הצעה - להמשיך לשאול ״כשאתה אומר ׳מכור׳ למה אתה מתכוון?״ וכו׳, לגבי מושגים שברורים לכם אבל לא בטוח ברורים למשתמש חדש.
הצעה נוספת למי שרוצה לעזור למשתמשים חדשים - עברו על לטוס אל החופש, לא כתחליף לצעדים ולקבוצה שלכם, אלא כדי להבין מה השפה של המשתמשים החדשים, ולעזור להם לנווט בחודשים הראשונים שלהם בעולם השחרור והחופש. חלקם יגלו בקצב שלהם שהם מכורים, יקבלו זאת בענווה ויודו בחוסר האונים שלהם, חלקם יעשו להפך, חלקם פשוט יתמידו בתוכנית שמתאימה להם מההתחלה.

אבל כל המתחילים זקוקים להדרכה בהתחלה, לאוזן קשבת, לתמיכה, חוויה אישית, עידוד והסברים למושגים מורכבים בכמה שפות חדשות בו זמנית .
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 1.03 שניות

Are you sure?

כן