ברוכים הבאים, אורח

אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן
(0 צופה) 

נושא: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן 5461 צפיות

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #128881

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 42 ימים
  • דירוג פלטיניום
הכרת תודה כתב on 11 אוק' 2020 20:57:

ברשותכם חברים, אני רוצה להעלות כאן נקודה שקצת חסרה לי פה בפורום.
אני קורא יותר ויותר הודעות על הצורך להכיל ולקבל את עצמנו ולהבין שאין לנו שליטה.
יש פחות הודעות שמתנסחות באופן ברור 'אתה יכול להתגבר על זה ואתה באמת תצליח', לא בתור עידוד אלא בכוונה אמיתית.
יש מן הנחת יסוד כזאת שיש כאן סוג של מעגל שחוזר על עצמו והאדם ממשיך להסתחרר בתוכו.

הייתי רוצה לדבר על האמון של האדם בעצמו, בכוחות הנמצאים בקרבו וביכולתו בס"ד לשנות את דרכיו.
אני מאמין שברגע שאדם מחליט על מטרה מסויימת והוא נחוש בדעתו אז הוא ישיג את מטרתו, על אף הקשיים שבדרך. אפילו אם יהיו נפילות, בסופו של התהליך האדם יתמודד וינצח.

בסופו של דבר, לפי התוכנית עצמה כן יש את המקום הזה של הקבלה וההכלה, אבל לעניות דעתי, במקרים מסויימים דווקא היא זאת שיכולה להזין את הנפילה הבאה. נקודה למחשבה.

אנחנו מתכוונים: אתה יכול להתגבר על זה ובאמת תצליח - אם תדע לקבל עזרה, אם תבין שאתה לא יכול לבד ללא חסימה, לבד ללא תמיכה, וכו'.

אתה לא יכול להתגבר על זה ולא יכול להצליח - אם תנסה באותן שיטות ישנות של פעם, כמו להחליט שמספיק ודי, אם אין חסימה הרמטית, אם אין לך שום תמיכה חברית...

השאלה רק איך מנסחים את זה.

לאדם יש כוחות - שהוא צריך להשתמש בהם בחכמה...  אדם מבין שהוא לא יכול להרים משא כבד - אז בחכמתו - הוא פונה לחבר ויחד הם מרימים את המשא

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #128893

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 14 ימים
  • דירוג פלטיניום
טהרני כתב on 12 אוק' 2020 06:13:

המעגל הזה שאתה מדבר עליו נקרא התמכרות. גם אני פעם חשבתי, כששמעתי על התוכנית באיזו כתבה על הרב יהושע שפירא כשנתיים לפי שהצטרפתי אליה, שאם אחשוב שהנקיות לא בידיים שלי, אלא בידיים של אלוקים, זה רק יגרום לי להידרדר יותר באפס מעצורים. "הלוואי ואשתי תחשוב ככה", חשבתי לעצמי, "ואז אוכל לעשות כל מה שבא לי בלי רגשות אשמה".

אבל האמת היא שדווקא כשקיבלתי את זה שבכוחות עצמי אני לא מסוגל להתמודד מול התאווה, אלא חייב כוח גדול ועליון ממני שיעזור לי להתמודד מולה - נשארתי נקי בדרך נס כמעט שבע שנים, כשלפני כן, במשך כעשרים שנה, לא הצלחתי להישאר נקי אפילו חצי שנה.

ונקודה נוספת, שהיא החשובה יותר לענייננו, שמעתי מפי הרב אהרן ראטה שאמר בהקשר דומה: "מי רוצה ליפול?" לאמיתו של דבר, אף אחד בתוך תוכו לא באמת רוצה ליפול, גם אם יש לו הצדקות לכך.

אני רוצה להאמין שיש גם אנשים שמתקשים מאוד בהתמודדות מול התאווה אך יכולים מתוך אמון בכוחות עצמם לנצח. אני אישית לא כזה, וכנראה גם הרבה חברים שמגיעים לפה אחרי תלאות רבות לא מרגישים שהם כאלה. הפורום בהחלט צריך שיסללו בו דרכים נוספות לנקיות ואני אשמח שזה יקרה, ואולי גם קצת אקנא...

מאוד מאוג מזדהה עם הדברים ממש כתבת מדוייק !

גם עבורי אינספור פעמים אמרתי לעצמי שאני יכול החדרתי לעצמי שאני יכול שזה תלוי רק בי. שיש בי את הכוחות. שזה ניסיון שאלוקים נתן לי ואין הקב"ה בא בטרוניה עם בריותיו כלומר אני יכול לעמוד בניסיון הזה!

אבל עבורי פשוט גיליתי שזה לא כך והתכנית עזרה לי להבין שיש 90% מהאוכלוסיה שעבורם הדבר נכון וזה פשוט ניסיון אבל עבורי זה לא ניסיון עבורי זה מחלה זה נכות לכל דבר יש לי סוג של מחלת נפש שגרמה לי להתמכרות הזאתי..

אם תיקח בנאדם חולה נפש שהולך ברחוב ומדבר לעצמו ברור לכולם שהוא פטור מן המצוות נכון? שאין לו כל שליטה.. ואם הוא לא ייקח כדורים אז אין לו שום סיכוי יום אחד לקום בבוקר ולהכריז זהו אני לא משוגע יותר.. אני בריא.

אני בדיוק כמו אותו משוגע. רק שהשיגעון אצלי בא לידי ביטוי בחוסר אונים הזה מול התאווה ומול החיים.

אני לא שולט במעשים שלי בדיוק כמו אותו משוגע.

ייתכן ואני צריך טיפול תרופתי כמוהו. ייתכן שאין טיפול תרופתי לזה.. 
אבל התכנית עוזרת לי רק להיום להישאר נקי למסור את זה לאלוקים ושהוא יעשה לי את הנס שאני לא יכול לעשות לבד כי אני חולה ! חולה!!!

אוהבים !!

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #128894

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
מתרפא כתב on 12 אוק' 2020 10:12:

אבל עבורי פשוט גיליתי שזה לא כך והתכנית עזרה לי להבין שיש 90% מהאוכלוסיה שעבורם הדבר נכון וזה פשוט ניסיון אבל עבורי זה לא ניסיון עבורי זה מחלה זה נכות לכל דבר יש לי סוג של מחלת נפש שגרמה לי להתמכרות הזאתי..

דווקא רוב הגברים מכורים לאוננות

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #128895

טהרני, משתוקק ומתרפא אחיי היקרים!

מודה לכם מקרב לב על התגובות ועל הבירור.

אני מודע לכך שאני עוד בתחילתו של המסע ואני משתדל להיזהר מאוד בלשוני, אך אומר בענווה גדולה, שאני מרגיש שהפעם הגישה שונה לגמרי ואני מקווה ומאמין שאצליח בעז"ה. חוזר ואומר בעזרת ה'. לא בכוחותיי בלבד, בבחינת 'כוחי ועוצם ידי' אלא מתוך אמונה שלימה בבורא ואמונה שלימה בעצמי וביכולתי להתגבר ולהצליח. זו לא אמירה שנובעת מתוך אגו ומתוך שכרון חושים והתרכזות בעצמי ובהגדלת כוחי. אני מודע היטב לעצמי ולעובדה שאני לא חסין מפני פיתויים וניסיונות אבל המטרה ניצבת ברורה מול עיניי ואני נחוש בדעתי להשיגה.

אני חושב שעד עכשיו תמיד קוננה בי המחשבה שחזרה והדגישה בפניי שוב ושוב שאני מכור ולא אצליח לבד, גם אם לא אמרתי את זה בקול ולא חשבתי על כך, זה תמיד היה קיים שם מאחור. וזה באמת מה שנתן את ההצדקה לנפילה הבאה. לפעמים דווקא השחרור הזה וההבנה שזה לא בשליטתי גורמת לי פחות להתאמץ. לעניות דעתי, דווקא ההכרה האמיתית שזה תלוי בי בס"ד נותנת לי אפשרות של לקיחת אחריות על חיי ועל המעשים שלי.

טהרני אחי תודה על ההקפצה של האשכול החשוב. קראתי אותו בשקיקה מתחילתו ועד סופו.

שוב, חוזר ומדגיש שאני חלילה לא יוצא נגד שיטה מסויימת. אני מבין שכל אחד מתמודד בצורה שונה ואני מאחל לכל אחד שיעשה באמת מה שנכון עבורו ומה שיקדם אותו במסע שלו.

תודה לכם על הבירור חברים יקרים כל כך.
מאחל לכם הצלחה אמיתית בעז"ה.
אוהב ומעריך אתכם.

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #128897

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3144 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

בהצלחה. חוזר ואומר שיהיה לתועלת לפורום אם תיסלל כאן דרך נוספת שעובדת לאנשים, אז אם תצליח בדרך הזאת ותוכל להדריך בה אחרים זה יהיה מעולה.

לך בכוחך זה והושעת את עצמך! 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #128971

אנסה לומר שאולי הכרת תודה וטהרני אומרים את אותו הדבר אך בצורה שונה (אם כמובן הבנתי נכון).

ממה שכתבת טהרני הבנתי שאתה שם דגש על זה שאנחנו צריכים להישען על הקב'ה, ואילו הכרת תודה מתמקד על הפעולה מצידנו.
הבנתי ממך שאתה לא טוען שנהיה אפתים אלא נפעל, רק שנבין מאיפה הכוחות ובמי תלויה התוצאה - בקב"ה.
ממה שהבאת בשם הרב שפירא, הבנתי שההבנה שאני לא יכול ואני צריך את הקב'ה בסיפור היא בעצם: נכון, אני לא יכול ואני חייב אותו אך מה שנקרא חובת ההשתלדות תמיד נשארת. כלומר תמיד יש יגעת ומצאת מצידנו ולעמל יולד..ואולי זה גם לזה התכוונת הכרת תודה, שחייב להיות 'יגעת' מהצד שלנו ובזה התמקדת אך כמובן בעזרתו יתברך.
כמובן שתקנו אותי אם אני לא בכיוון...הגעתי רק באמצע הדיון;)

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129000

לשוב הביתה אחי היקר קודם כל ברכות לרגל הגיעך ל90 יום! אשריך אחי!

אני חושב שהגבול פה מאוד דק והנקודה הזאת עוד זקוקה לבירור נוסף.
שנינו בסופו של דבר מסכימים על כך שהאדם צריך להתגבר וכוחותיו מגיעים מריבונו של עולם.

לפי טהרני היקר, האדם בעצם מגיע להבנה שאין לו שליטה על כך ומתוך החוסר אונים הזה הוא בעצם זקוק לכוח עליון שיעזור לו להתמודד.

אני מנסה להציג כאן צד אחר, שהאדם מאמין בה', ומתוך האמונה נוצר דווקא אמון של האדם בעצמו, אמון בכוחות שבקרבו ואמון שביכולתו להצליח בעז"ה.

תודה לכם על הבירור! שנזכה לחזק ולהתחזק אחד מהשני.
בהצלחה לכל החברים יקרים

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129029

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

הכרת תודה היקר - לדעתי ברור שאתה הצגת שיטה שונה לגמרי מאשר טהרני.

טהרני הציג את השיטה של התכנית  -  שיש לנו חוסר אונים מול התאווה באופן כללי, וללא עזרה חיצונית ומסירת הכל לבורא עולם - אין לי שום אפשרות לנצח את התאווה - כי אני ממש חסר אונים.

אני באופן אישי - לא מזדהה עם אף אחת מהשיטות שנאמרו פה... ובעז"ה אביע דעה בעניין זה עוד כמה ימים בלוח המרכזי.

אשריך על הדיון!

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129082

הכרת תודה כתב on 13 אוק' 2020 21:14:

אני חושב שהגבול פה מאוד דק והנקודה הזאת עוד זקוקה לבירור נוסף.
שנינו בסופו של דבר מסכימים על כך שהאדם צריך להתגבר וכוחותיו מגיעים מריבונו של עולם.

לפי טהרני היקר, האדם בעצם מגיע להבנה שאין לו שליטה על כך ומתוך החוסר אונים הזה הוא בעצם זקוק לכוח עליון שיעזור לו להתמודד.

אני מנסה להציג כאן צד אחר, שהאדם מאמין בה', ומתוך האמונה נוצר דווקא אמון של האדם בעצמו, אמון בכוחות שבקרבו ואמון שביכולתו להצליח בעז"ה.

כן עכשיו מבין את ההבדל, הסברת טוב..
באמת נושא שמצריך מחשבה..
תודה:)

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129094

ב"ה שבוע ראשון עבר מתחילתו של המסע.

השתדלתי להתמקד בנטרול הגורמים הבעייתים,
בחיזוק ההחלטה והאמונה בהצלחת הדרך בעזרת ה'.

אני מאמין שהשלב המשמעותי בתהליך הוא קבלת ההחלטה ותחילת המסע.
כמו שאומר הפלא יועץ בערך 'רגילות' :

'כל היהדות תלוי בזה, כי רק ההתחלות קשות וכשמרגיל עצמו ללכת בדרכי טובים, ההרגל נעשה טבע ואינו קשה עליו לעשותו, אדרבה, עונג הוא לו עד שאם פעם אחת יארע לו איזה מעשה ועיכוב שלא יוכל לעשות אותו דבר טוב שהורגל בו, אפילו אם יהיה ממלי דחסידותא, יהיה קשה עליו ויהיה דומה בעיניו כאילו אותו היום לא היה יהודי ובשרו עליו יכאב ונפשו עליו תאבל.'

שנזכה לזה כולנו בעז"ה.

תודה לכם חברים יקרים על המשך הבירור.
משתוקק היקר מחכה לשמוע את דעתך בלוח המרכזי.

מאחל לכל אחד ואחד הצלחה בהמשך הדרך. מאמין בכם חברים!

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129331

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
כתבתי...

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129468

ב"ה חלפו שבועיים מתחילת הדרך.

משתוקק אחי היקר קראתי את מה שכתבת ואני מסכים איתך בכל מילה.
הדרך שניסיתי להציג לא שללה לגמרי את 'חוסר האונים'. אנסה לחדד את הנקודה.

אני לא משלה את עצמי שמותר לי לעשות כל מה שארצה ואז בכוחותיי אצליח להתגבר על כל מכשול. אני חושב שזו גאווה.

אני מודע לעצמי ולחולשותיי ויודע שיש כאן קושי מסויים ושאני צריך להתמודד ולכן אני מציב לעצמי גבולות כדי שלא אכניס את עצמי לנקודה שבה יכולה להיות לי חוסר שליטה מסויימת וכאן בעצם נכנסת הנקודה של חוסר האונים.

הנקודה שהייתה קשה לי, זו ההבנה שהאדם שרוי כל הזמן בתחושה של חוסר אונים ולי אישית הדרך הזאת פחות מתאימה.
אני מאמין שאדם צריך לקחת אחריות מלאה על חייו, לא מתוך אגו, אלא דווקא מתוך האמונה בבורא האדם שנותנת לו אמונה בעצמו ובכוחותיו להתגבר תוך שמירה והשתדלות של האדם.

תודה על הבירור אחים יקרים!
בהצלחה בהמשך הדרך לכל אחד ואחד.

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129480

• דף חדש
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

מתחבר מאוד למילים שכתבת הכרת תודה..

ייתכן אוני מאוד מתחבר כי אני לא באמת עברתי על 12 הצעדים בטח לא לעומק .. יותק ממנוחים שחברים כאן כתבו..

אבל אני מרגיש באופן אישי שיש בזה באמת שני צדדים שאתה יודע ומודע שהכוחות הם לא ממך אבל יש לך כוחות להצליח ..

דל דרך "ומשה היה עניו מכל האדם"
נו באמת משה רבינו ... במה התבטאה העוונה שלו?
"ניסו לתת לו עלייה לתורה והוא סירב..."? מה הוא לא הכיר  במעלות של עצמו ??
הרי הוא דיבר עם אלוקים פנים בפנים ועוד שלל מעלות...
אלא  ידע שהכל ניתן לו מאת ה' וזה ובאותה מידה הוא יכל לתת את זה גם לאדם אחר שאולי היה מנהיג את עם ישראל יותר טוב ממשה  [ כך משה חשב לעצמו]
במילים אחרות הוא ידע שהוא גבוה מכל אדם שהיה ושיהיה ... אבל זה לא סתר את הענווה שלו..

אני מרגיש חסר אונים מול התאווה .. אבל יחד אם הבנתי נכון זה חלק מההחלמה ולא במובן שאני לא מסוגל ואני מוותר לתאווה אלא מוותר עליה

אוהב אותך 
דף חדש..

"תמיד נזכור שאנחנו בנים של מלך"

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129506

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

אני מודע לעצמי ולחולשותיי ויודע שיש כאן קושי מסויים ושאני צריך להתמודד ולכן אני מציב לעצמי גבולות כדי שלא אכניס את עצמי לנקודה שבה יכולה להיות לי חוסר שליטה מסויימת וכאן בעצם נכנסת הנקודה של חוסר האונים.

לא רק זה. למי שנפל פעמים רבות (מכור) גם אם לא נכניס את עצמנו לשום מצב - מידי פעם נרגיש צורך עז מאוד לחפש את זה... משהו שקשה מאוד להתגבר עליו. זה מגיע מתוך ההתמכרות לדופאמין שהמוח מפריש בשעת ביצוע המעשה. לכן אנחנו חייבים עזרה חיצונית (שזה אומר במקרה הטוב - חסימה ושיתוף חברים) ללא זה - המאבק חסר סיכוי - וכאן נכנסת הנקודה של החוסר אונים (אם אני מכניס את עצמי לשם - זה פשיטא שקשה לצאת...).

הנקודה שהייתה קשה לי, זו ההבנה שהאדם שרוי כל הזמן בתחושה של חוסר אונים ולי אישית הדרך הזאת פחות מתאימה.
אני מאמין שאדם צריך לקחת אחריות מלאה על חייו, לא מתוך אגו, אלא דווקא מתוך האמונה בבורא האדם שנותנת לו אמונה בעצמו ובכוחותיו להתגבר תוך שמירה והשתדלות של האדם.

גם לי הנקודה הזו קשה. אתה צודק במאה אחוז בעניין הזה. מי שחי בתחושה שהוא חסר אונים - מתנהג בהתאם, מתבכיין כל הזמן, מרגיש נכה ועוד תופעות לוואי רבות. מלבד זאת שזה לא נכון. 

חזק ואמץ אחינו היקר! תמשיך לברר, לשתף ולעודד.  אשריך!
תמשיך להתאמץ ולהתקדם במסע שלך.

בהצלחה רבה בעז"ה

נערך לאחרונה: לפני 1 שנה, 11 חודשים על ידי המשתוקק.

תגובה: אפילו מסע בין אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן לפני 1 שנה, 11 חודשים #129533

הכרת תודה כתב on 22 אוק' 2020 11:45:

ב"ה חלפו שבועיים מתחילת הדרך.

סחטיין אחי על השבועיים!!
שה' יתן עוד כוח לימים נוספים של נקיות!
המון הצלחה אח יקר!

זמן ליצירת דף: 0.73 שניות

Are you sure?

כן