ברוכים הבאים, אורח

אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם.
(0 צופה) 

נושא: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. 6490 צפיות

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119209

• משתמש1
  • רצף ניקיון נוכחי: 9 ימים
  • דירוג זהב

תודה רבה אבי.
מהבוקר עם "קריז" כפי שאחרים מתארים ולא רגוע.
ברגעים אלה ממש כמעט ופגמתי בברית. נעצרתי דום והתחלתי לנשום לאט לאט ואומר ל-השם שאני אפסיק עם זה אם זה לא יימשך וכך לאט לאט זה הפסיק. למזלי הייתי לבד במשרד מכיוון שהסטתי את המבט כדי לא להמשיך להסתכל בזמן שהחלון של המחשב היה פתוח.
לא יכול יותר. אני לא מוצא מנוח.
אני כ"כ קרוב לכך שיפטרו אותי ממקום העבודה. אני לא מתקדם בשום משימה ורואים את זה. בבית אשתי כועסת עליי ומאוד מתוסתכלת בעצמה על ההתנהגות המוזרה שלי. על הניכור שלי ממנה ומהילדים. אני בקושי מדבר איתה מפני שאני כ"כ מאוכזב מעצמי ו-מצוברח מאוד. ב-בועה משלי.
די, נמאס לי כבר! נמאס מההתמודדויות האלו!
אני גוזל המון זמן ממקום העבודה ומשלמים לי על כך. איך אפשר להמשיך ככה?
אלו נישואים שניים, אני צריך להשקיע בנישואין האלו ואין לי כוח! אשתי כ"כ קרובה לפוצץ את זה. בא לי לבכות ולא יכול. הרגש כהה אצלי. כ"כ אטום וחסר יכולת.

נערך לאחרונה: לפני 4 שנים, 5 חודשים על ידי משתמש1.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119210

• משתמש1
  • דירוג זהב

מתחילים מהתחלה

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119211

• משתמש1
  • דירוג זהב

למרות שאני מתחיל מהתחלה... אבא, תודה רבה ששמרת עליי שלא אפגום בברית! זה היה ממש ממש קרוב!
משום מה, מרגיש כעת יותר מחוזק לאחר הסיעתא דשמיא המדהימה שקיבלתי.
מודה לכם שאתם כאן איתי ושמח לקבל מכם תגובות.
אני שוקל כעת להישאר במקום העבודה שעה נוספת ולא לדווח עליה כדי להתחיל לעבוד על הצעדים. זו הפעם הראשונה שאני עושה זאת ומקווה שיילך טוב.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119215

• משתמש1
  • דירוג זהב

מרגיש יותר רגוע כעת.
בעזרת השם נעשה ונצליח!

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119218

חבר יקר! אוהב אותך מאוד! מזדהה מאוד עם הקשיים שכתבת והתחושה הרעה שמלווה אותם
לאט לאט תתחיל לעשות את הצעדים ולהיכנס לתוכנית ואני בטוח שתראה לאט לאט את הדברים מסתדרים

תמשיך לבוא, הנס יגיע!

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119219

• Kdouchatnakimimabatim
  • רצף ניקיון נוכחי: 69 ימים
  • דירוג זהב

שלום אחי !

אוהב אותך ומזדהה עם הכאב שלך !

קודם כל אני בהחלט חושב שהצעדים הם פיתרון הקסם לכל מה שאתה מתאר.

גם אני חושב שכדאי לך להתייעץ עם הספונסר אם כדאי לך לאטפס את הספירה גם אם לא פגמת בברית. לפי הגדרות SA לא מאפסים על זה. לפי הגדרות PA מאפסים על פורני וכדו'.

אוהב אותך !

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119229

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואו.. שוב מוצא את עצמי כל כך מזדהה...
עם התחושות שמשלמים לי ואני גוזל את העבודה.. עם החשש שיפטרו אותי כי אני לא מתקדם בעבודה וזה ניכר...
עם ההזנחה של האישה והילדים והפחד שהיא תעזוב ושאני אירקב לבד ...
ואבא אחר יגדל את הילדים שלי ...

אני אוהב אותך אחי וממש ממש אשמח לדבר איתך בטלפון!
אתה חייב ללכת לתכנית sa וחייב להתחיל לעשות את הצעדים 
עד כמה שזה נראה לך לא קשור בכלל גם לי זה היה נראה לא קשור ולאט לאט זה שוקע ואתה מתחיל להבין את הקשר המדוייק בין תאווה למצבים האלה ולהרגשות האלה לפחדים ולטינות...

אני רוצה לשתף אותך במשהו,
לפני חודשיים בערך יום שגרתי בעבודה הקודמת, לא מסוגל לעבוד המשימות תקועות והראש צוות אם אני לא רודף אחריו ממש לא אכפת לו שאני אשב ימים שלמים בחוסר מעש.. (וכמובן שאם הייתי מתלונן על כך היו אומרים לי למה לא רדפתי אחריו) 

שוב מוצא את עצמי גולש באתרים לא טובים... כשעה.. ואז יוצא מהעבודה עולה על הרכב נוסע לשוטט במקומות של פריצות. (קניונים, חוף הים, וכו')

מתקשר אח"כ לחבר תכנית שמשקיע בי שעה מזמנו. 
וזה הלך ככה:
הוא שאל אותי, בוא ננסה להבין למה נסעת עכשיו לסיבוב שוטטות. מה הוביל אותך לשימושים האלה, אמרתי לו ששיעמם לי ולא יכלתי לשבת במשרד יותר..
הוא אמר לי בוא נצלול יותר לעומק.. יש עוד חברים במשרד שמשעמם להם, למה הם לא נכנסים לפורנו או הולכים לשוטט ברחובות?

דממה על הקו. לזה לא הייתה לי תשובה.

והוא אומר לי אני אגיד לך למה, כי לך ההרגשה הזאת של השיעמום גרמה להרגיש רע בניגוד אליהם.
אצלנו החולים התאווה היא ברומטר - היא מד שמשקף את ההרגשה שלנו. 
אם אנחנו מרגישים פרץ של תאווה סימן שרע לנו ואנחנו מחפשים לברוח ממה שגורם לנו להרגיש רע. בורחים למקום שבו אנחנו פשוט "מתנתקים" ולא מרגישים את הרע הזה יותר.

והוא חזר על השאלה, בוא ננסה לנתח למה הרגשת רע מהשיעמום?

חשבתי וחשבתי, הגעתי ל3 תשובות:
א. אני מרגיש שאני גוזל את מקום העבודה
ב. אני מפחד שיפטרו אותי כי אני לא מתקדם
ג. אני משועמם כי אני תקוע במשימות ואני לא מתקדם בהם ולא בא לי לעבוד כי אני:
1. סובל מפגם אופי של עצלנות
2. חוסר הערכה עצמית - אני לא מאמין בעצמי שאני יכול לפתור את המשימה הזאת לבדי
3. ריצוי - אני רוצה לרצות את הראש צוות שלי ולהיראות טוב בעיניו ואם אני אלך אליו ואנדנד לו שאני תקוע במשימות הוא יכעס עליי וייתיחס אליי בזלזול (תוסיפו גאווה לרשימה של פגמי האופי שלי) 

ואז הוא אמר לי - אלה הדברים שאתה צריך לעבוד עליהם. 
אלה הדברים שאתה צריך להתפלל עליהם.
ולא להתפלל שהקב"ה ייקח לך את התאווה... אתה בורח לשם כי אתה מרגיש חרא עם עצמך... תעבוד על הפגמי אופי האלה שגורמים לך להרגיש חרא.

לא הבנתי את זה באותו זמן... לקח לזה זמן לשקוע...
לא קלטתי איך זה קשור בכלל אני בנאדם שאוהב בנות ורוצה לראות אותן ערומות כל הזמן כי יש לי תאווה בשמיים ויצר הרע גדול ומה זה קשור לזה שרע לי בכלל??

היום אני רואה את הקשר בצורה ישירה...
זה משהו שרק הזמן עושה...
והיום אני מתחיל לעבוד על פגמי האופי. אין לי עדיין מושג כל כך איך אני יוצא מהעצלנות הזאת... אבל הכלי הראשון שיש לי זה להתפלל לה' !

במקום להתפלל ולהתחנן אבא קח ממני את התאווה אני מתפלל אבא קח ממני את פגמי האופי שלי שגורמים לי לברוח לתאווה

בעיקר קח ממני את העצלנות ותן לי חשק ומרץ והתלהבות לעבוד ולהתעסק במשימות שלי בעבודה.

בימים האחרונים זה עובד

עם הזמן אני מאמין שארכוש עוד כלים חוץ מתפילה, כדי להתמודד עם פגמי האופי (כמו למשל - שיתוף שלהם) וגם אלמד איך להתמודד עם שאר פגמי האופי כי שיעמום זה לא הדבר היחידי שמוביל אותי לשימוש הוא העיקרי אבל יש עוד...

ממליץ לך בחום להתחיל ללכת לקבוצות ולעשות את הצעדים.
גם אם זה נראה לא קשור בשיט בהתחלה, זה מתחיל להיות מובן כשמתחילים. ככה הבטיחו לי וככה אני מבטיח לך.

אוהבים אחי ובהצלחה

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119230

• משתמש1
  • דירוג זהב

שלום חברים.
תודה רבה על ההיענות כאן. מעריך את זה מאוד!
לבסוף אתמול לא התאפשר להישאר במקום העבודה אך לשמחתי פיניתי לעצמי 15 דקות לפני השינה לטובת חשבון נפש בכתב.
בעזרת השם מקווה לעלות על דרך המלך ולהקדיש לכך יותר זמן.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119231

• משתמש1
  • דירוג זהב

רק לאחר ששלחתי את התגובה מעלה שמתי לב שהגבת כאן מתרפא
אתה לא מבין איזו תחושה טובה נתת לי כעת בכך שאתה כותב שאתה מזדהה עם הדברים!
מהכתוב כאן אפשר לראות כמה כולכם רוצים בטובתי ובכלל בטובת האחר וזה יפה  מאוד בעיניי ומחזק מאוד!
מתרפא - זה באמת נכון, אנחנו צריכים להתפלל באופן יותר מדוייק בדברים שאנחנו מתקשים בהם כמו פגמי האופי ולאו דווקא שייקח מאתנו את התאווה (למרות שמאוד הייתי רוצה). כמו שאתה כותב, הבריחה לתאווה נובעת מתוך תחושות לא טובות כלפי עצמנו. "הלקאות" כמו שאחרים כותבים.
עד לפני שנה ויותר הייתי מאוד מאוד עצלן. הייתי דוחה דברים כל הזמן. לא היה לי כוחות להתמודד כמעט עם כלום ובמיוחד בתקופה של הגירושים שזו הייתה תקופה מאוד קשה עבורי ושאבה ממני המון. היו זמנים שפשוט רציתי לוותר על הכל ולשלם המון כסף רק כדי שה-עול הזה יירד ממני. לא הייתי מסוגל להתמודד עם זה. הייתי נפגש עם העו"ד לאחר שהייתי פוגם בברית. לא מרוכז, שקוע בעצמי, חוזר על אותם הדברים שנאמרו המון פעמים. כותב לעצמי הערות ולא זוכר שכתבתי אותם. לא מסודר בעליל.
ברוך השם, באותה תקופה הייתי מאוד קשור לרב שלי ולמדתי ממנו ומ-הסובבים אותו כיצד להיות זריז ולא לדחות דברים. הרבה מזה גם למדתי מתוך קריאה בספר "מסילת ישרים" של הרב משה חיים לוצאטו.
הגעתי למסקנה שלא משנה מה יהיה, איזו בעיה שתהיה, צריך לפעול וכמה שיותר מהר ולא לדחות את הדברים לאח"כ. ברגע שדוחים פעם אחת ופעמיים, אפשר לשכוח מכך שזה יקרה בזמן הקרוב אם בכלל.
ולכן כאשר אני קורא תגובות של חברים אחרים כאן בפורום על היותם לדוגמא טובלים במקווה מיד לאחר מעשה ולא מוותרים ומתמידים בכך, בעיניי זה דבר גדול מאוד. זה מראה על רצון עז לפתור את הבעיה גם אם לאחר מכן ייפלו שוב. זה יכול להיות פעולות אחרות קטנות ככל שיהיו. אצל אחרים זה מתבטא בכך שהם יוזמים שיחה עם חברים רגע לפני המעשה ויותר מזה גם לאחר המעשה. הרי ידוע שלאחר המעשה זה גם מאוד קשה להתקשר למישהו. בד"כ אין מצב רוח לאף אחד ורוצים "להשתקם" בכוחות עצמנו ולא מבינים או שלא רוצים להבין שהמצב רק יחריף יותר ויותר. ולכן בעיניי זה דבר גדול מאוד!
לעניות דעתי, יש לתרגל את זה בכל דבר ועניין שקורה בחיינו בין אם בבית עם המשפחה, בעבודה, חברים. להיות זריזים!
פעמים שאשתי מבקשת ממני לעזור לה בכל מיני מטלות בבית. מטלות גדולות\קטנות זה לא כ"כ משנה. לאחר העשייה אני מרגיש כ"כ טוב עם עצמי שהתגברתי על הדחיינות, העצלות הזו שהייתה גוברת עליי מאז שאני מכיר את עצמי. גם במקום העבודה, כאשר הייתה איזו משימה לבצע והייתי דואג לטפל בה באופן מיידי ולא דוחה לעוד מעט או לפעם אחרת, התחושה הייתה כ"כ טובה ומספקת מכיוון שבעיניי זה היה ניצחון אל מול היצר. אני מכיר את עצמי ויודע למה אני מסוגל ולכן כל דבר פעוט שכזה בעיניי זה דבר גדול מכיוון שבכך אני כובש את היצר שלי.
ולכן גם בימים שאנחנו מרגישים מאוד עייפים ומצוברחים אל לנו להפסיק ולפעול.
עוד אוסיף שאצלי וראיתי זאת גם אצל אחרים, עניין השינה מאוד משפיע על הרצון שלנו לפגום. אם לא ישנים טוב בלילה וקמים עייפים בבוקר, ממילא אין כוח לעבוד ולפעול וממילא הדרך למלאות את חלל הזמן הריק שנוצר יהיה ע"י חיפוש אחר הדבר שמעביר לנו את הזמן בצורה הכי טובה שיכולה להיות. ולכן אני חושב שמאוד חשוב לישון טוב בלילה.
אלו לפחות ההבנות שלי.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119234

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים אותך,
ממליץ גם להיות זהירים בנושא ספירת הנקיון, 
בכל מקרה תמשיך לבוא, דברים טובים קורים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119237

• aviyodea
  • דירוג זהב

כאב לי על הכאב שכתבת והקושי..
שמחתי שראית את הנקודה הטובה ושה' היה איתך בתוך הנפילה ודאג שהיא לא תחמיר..

אני כ"כ שמח שלקחת מזה כוחות חדשים..

המבט החיובי על כל דבר, אבל כל דבר שקורה בחיים, זה השאיפה שלי, וזה מה שנותן לי כוחות..

אצלי צעד 2 וצעד 3 התרופה לכל דבר, הם הופכים כל מציאות איזה מציאות שתהיה לרצון אבא אוהב, רצון מי שנוסע ואני נוסע אחריו לאן שהוא יחליט ואיךשהוא רוצה!!

אני משתדל לכרוע כל יום ולמסור את הנהגת חיי לה', זה עוזר לי המון, יש דברים שיותר קשים, אבל הכוחות שזה נותן, זה לא יאומן!!!

שיתפתי מה לי עוזר, מקווה שיעזור גם לך!!

הרבה הצלחה

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119241

• משתמש1
  • דירוג זהב

תודה רבה על העצות אבי גולן ו- aviyodea!
בהחלט אשתדל להיות כאן יותר. צריך את התמיכה שלכם.
כל עניין ההזדהות כאן מחזק מאוד והשיתופים מהאנשים בפורומים הרבה פעמים מזכירים נשכחות שלא התמודדתי איתם בעבר וגורמות לבעיות היום. הרבה פעמים מחדד את קו החשיבה שלי על ההתסכלות בבעיות הקיימות ונותנות המון כוח להתמודד.

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119243

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

מדוייקקקקקק העניין של השינה והעייפות !! ממש ממש נכון

מתי שאני לא ישנתי טוב, אני יודע שזה תמרור אזהרה הכי גדול שלי לאותו יום ברמה שרוב הסיכויים שאני אמעד באותו יום או אפילו אשתמש....

מעריך מאוד את מה שכתבת ! ומאחל לך המון הצלחה אחי

דבר איתי דבר עם מישהו דבר עם אנשים שתף את זה
יש בך המון... אתה תצליח. רק צריך להיכנס לתכנית

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119245

• ניסן
  • רצף ניקיון נוכחי: 497 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום לכולם

הדוגמא שנתן מתרפא היא כל כך עמוקה ומלמדת.
למרות שזה פשוט, לוקח זמן רב בתוכנית ללמוד איך לבצע זאת כך שנבין לעומק את פגמי האופי שלנו.
ברגע שאנחנו מבינים, זה כבר הדרך לפתרון.
אני מתמודד עם הרגשת חוסר אונים קשה שגורמת לי לפזול המון לכיוון נשים אחרות.
אתאר את הסיטואציה ואשמח לתגובות:

הבת שלי, בת 21, גרה איתי ועם בת זוגתי. לבת זוגתי יש 2 בנות - 12 ו 15.
הבת שלי רוצה שנבור לבית גדול יותר, שתהיה לה יחידת דיור נפרדת. כדי להשיג זאת היא עושה טרור בבית, כשהיא חוזרת מהצבא בסוף כל שבוע. היא מתעלמת מבת זוגתי ומהבנות שלה, צורחת עליהם כשעושות רעש ועוד.
קראתי לה לשיחה ביום שבת ואמרתי לה שבחרתי בבת זוגתי מהמון סיבות והיא צריכה לקבל אותה.
היא ענתה שלי שהיא לא מסוגלת לשמוע רעש בבית ורוצה פרטיות.
אני מרגיש רע מאד עם עצמי שאני לא מסוגל לקנות בית עם יחידת דיור נפרדת, שלא מסוגל לתת לבת שלי מה שהיא רוצה בגלל המחיר הגבוה מאד של בית כזה בסביבתינו.
בת הזוג שלי אמרה לי שלפני שאנחנו חושבים על דירה צריך שהבת שלי תקבל אותה, ותשנה את התנהגותה.
כולן צודקות.
אני חסר אונים ומרגיש שחייב להשתמש כדי לברוח מהצרות.

אשמח מאד לתגובות

תגובה: אפשרי בהחלט אך לא לבד. מבקש את עזרתכם. לפני 4 שנים, 5 חודשים #119246

משתמש1 כתב on 26 נוב' 2019 09:13:

עוד אוסיף שאצלי וראיתי זאת גם אצל אחרים, עניין השינה מאוד משפיע על הרצון שלנו לפגום. אם לא ישנים טוב בלילה וקמים עייפים בבוקר, ממילא אין כוח לעבוד ולפעול וממילא הדרך למלאות את חלל הזמן הריק שנוצר יהיה ע"י חיפוש אחר הדבר שמעביר לנו את הזמן בצורה הכי טובה שיכולה להיות. ולכן אני חושב שמאוד חשוב לישון טוב בלילה.
אלו לפחות ההבנות שלי.

תודה לך על השיתוף!!
אוסיף על הנק׳ הזו, זה חלק ממצבי עכב״ר (עייפות, כעס, בדידות ורעב) שמאוד משפיעים עלינו ועל יכולת הבחירה שלנו במקרה של התמודדות. לעניות דעתי הקטנה ככל שמודעים אליהם יותר זה יותר קל. אני למשל עובד המון משמרות לילה והדבר משפיע מאוד על רמת העייפות שלי וכתוצרה ישירה גם על הרצון להשתמש. למדתי שבימים של משמרות לילה אני צריך להיות יותר ״ערני״ לבעיה, ולהתקשר יותר לחברים. אסירות תודה שעכשיו למדתי להתקשר לחבבר בבוקר לפני שאני הולך לישון אחרי משמרת ואז גם אם יש לי התמודדות לפני השינה זה יותר קל לעבור אותה
אוהבים אותך!! תמשיך לבוא!

ניסן, אוהבים אותך! תשתדל למסור את הדברים לאלוקים. רצונו ייעשה. לאט לאט דברים מסתדרים.

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

זמן ליצירת דף: 0.84 שניות

Are you sure?

כן