ברוכים הבאים, אורח

או כנותא או מיתותא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: או כנותא או מיתותא 1406 צפיות

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148522

מי שלא בשיטה הזאת לא "עושה הכל כדי שהתוצאה תצא הכי טוב"?

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148524

אז מה ההבדל?

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148526

מה הכוונה יכול לעמוד בזה?

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148528

מה שכתבתי על כנות זה לא קשור לא לפירוש הראשון ולא לפירוש השני.
לפי איך שאני רואה את הדברים, 2 הדברים שהמשתוקק כתב איך הם להתמודד כאשר אין לי כוחות או קשה לי בתחום מסויים, האם זה אומר שאני לא צריך לעשות את הדבר, או שאלוקים הכל יכול יתן לי את הכוחות גם לזה, ואפי' שנראה לי שאין לי כוחות ויכולות לעשות את הדבר.
זה לא קשור לכנות, בשתי האופנים אני יודע שאין לי כוחות, השאלה היא איך אני אמור לפעול באותו שלב. ובענין הזה אני חושב שזה לא 2 פירושים, אלא פעמים שהאופן הראשון הוא הנכון ופעמים שהאופן השני הוא הנכון.
החלק שאני קורא לו 'כנות' הוא קודם כל לראות באופן אמיתי את המציאות של הדברים, את ההשלכות, ואת המניעים לאותו תהליך. ובכל מקום זה יוביל למקום אחר, ולא תמיד אני אדע מה באמת לעשות שם.
לדוגמא לגבי הסיפור של 'תפילת שחרית', מה שאני התכוונתי שעזר לי שם ה'כנות', זה שאני יכול לשבת מול עצמי ולראות שמצד אחד יש לי הרבה סיבות לענין, ומצד שני זה גורם לי קושי בא' ב' ג'... 
ועדיין עוד לפני ההחלטה הועילה לי ה'כנות' בכך שיש לי בצורה ברורה את הנתונים האמיתיים כמות שהם, ואז אראה מה לעשות איתם... ובלי ה'כנות' לא הייתי יודע באמת מה קורה איתי.
ולגבי דברים רוחניים זה קורה לי בהרבה דברים שאני עושה דברים שבאיזשהו מקום אני יודע שזה לא נכון לעשות, אבל כיון שאני רוצה לעשות את זה ואני רוצה לחשוב שאני מושלם, אז אגיד לעצמי שזה בסדר. כמו גם בתאווה שתמיד היה לי תירוצים למה אני משתמש, ובפרט שפעם אחת כשחשבתי לקנות סמארטפון ולא היה לי כסף, הגיע אליי פתאום אחד החברותות בישיבה והביא לי כמה מאות שקלים מהמעשרות שלו,... אז הנה סימן משמים לקנות סמארטפון (כמובן קניתי רק בשביל להיכנס לפורום של שמור עיניך, ולא ח"ו למקומות אחרים....)... וכשיש לי כנות עצמית אני מחפש את הדרך איך להתנהג נכון יותר למרות שהרצון שלי הוא להמשיך להתנהג בצורה הלא נכונה.
הרבה פעמים יש לי טינה דתית על אנשים, ופתאום אני שם לב שגם אני עצמי פועל פחות או יותר אותו דבר כמוהם....  וכאן הכנות נותנת לי את היכולת להתמקד בעצמי, ולתקן את עצמי, במקום לנסות את כל העולם כולו חוץ ממני....

נ.ב. מקווה שהדברים יצאו ברורים, כתבתי את זה עם הרבה הפסקות טלפונים באמצע, ואני עדייף מדי בשביל לעבור על זה עוד פעם.....

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 7 חודשים, 3 שבועות על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148530

יצא מעולה
אוהבים אותך ישר כח
על כל מה שאתה עושה למען גולשי הפורום!

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148533

המשתוקק כתב on 06 ספט' 2023 20:52:
 אך לענ"ד בוודאי שזה כן קשור

אולי קשור
 אבל זה לא הסבר או פירוש לכנות אלא לפעולות שנגזרות מהכנות

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148535

לדעתי כשמתחיל כתב לא קשור הוא התכוון לא קשור לפירוש המילה
אבל אני לא רוצה לכתוב דברים בשמו

תגובה: או כנותא או מיתותא לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148543

המשתוקק כתב on 06 ספט' 2023 20:52:
יישר כח מתחיל שוב! אך לענ"ד בוודאי שזה כן קשור...  דרך הפעולה היא נגזרת מהכנות.

כי לפירוש הראשון - אם אני מנסה לעשות דבר שאין ביכולתי לעשות, אז בעצם המעשה אני לא כנה עם עצמי ומרמה את עצמי. וכמו שיוצא מדבריך שלך "לדוגמא מה שכתבתי על 'תפילת שחרית'. אם לא הייתי כנה עם עצמי, הייתי ממשיך לעולמי עד להתפלל באותו מנין".

לעומת זאת לפירוש השני אם לא אעשה רק מסיבה שאני סבור שזה לא בכוחותי, אני מרמה את עצמי בכך שאני חושב ששהפעולות שאני עושה נפעלות מכוחותי שלי ולא מהקב"ה.

לא לכך כוונתי. 
לא כתבתי שבגלל הכנות אני רואה שאני מרמה את עצמי ועושה דבר שאני לא יכול לעשות. אלא שבגלל הכנות אני רואה מה המניעים שלי לדבר.
ההשלכות של זה יכולות להיות רחבות.
אני יכול לגלות שאני מרמה את עצמי ואני לא יכול לעשות,
ואני גם יכול לגלות שאני באמת לא אמור לעשות את זה
וכן אני יכול לגלות שאני בכלל עושה את זה מסיבות אחרות...
וכן הלאה.

אתה לקחת את דבריי לגבי התוצאה, ואתה גם ממשיך לצטט את מה שכתבתי בפוסט הראשון, למרות שכתבתי פוסט נוסף שבו הבהרתי שלא לזאת היתה כוונתי. ואילו דבריי לא היו לגבי התוצאה של הדברים.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן