ברוכים הבאים, אורח

חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית 400 צפיות

חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131526

• יהודה מ
  • רצף ניקיון נוכחי: 54 ימים
  • דירוג פלטיניום

בטיפוס שלי כשאני "חי" משהו, זה תופס אותי בסערה עד כדי שזה משבש לי את הרוגע הנפשי.
למשל:
כשאני "חי" את הפורום פה, אני כל הזמן במתח לעקוב, ולא לפספס, אם נעדרתי כמה שעות מהמחשב, אני כבר בחוסר סבלנות ובצפיית יתר לחזור בחזרה (אם אז, פתאום אשתי רוצה משהו או הילדים, אני מרגיש שנוטלים ממני את השחרור שלי, ואני מפתח עצבנות פנימית). זה אולי תחליף מצוין להתמכרות המינית, אבל זו בעיה בפני עצמה. 

אפילו הצדדים הפוליטיים שלי מגיבים באי שקט פנימי. כאוהד טראמפ וביבי, מקפיץ אותי כל שינוי לרעה שקורה עימם ברמה הפוליטית, עדיין קשה לי להשלים עם ההפסד של טראמפ או עם הפגיעות בביבי.

אני לא רגוע מול המחלוקות בציבור החרדי, זה מתסיס אותי מבפנים, אני חי את זה על גבול האובססיבי.

יש לי מתח במוח מכל "עיתון" שנכנס הביתה, שלא ייזרק, לפני שעלעלתי בו (נרגע קצת לאחרונה)
אם יש אתר חדשות שמעניין אותי, אני כל הזמן במוח, מחפש להתעדכן, לא לפספס חומר מעניין.
אם אני צריך לפתור בעיה משפחתית, למשל בעיות  עם ההורה המבוגר שלי שאני מאד אקטיבי בניהול חייו, אני חי את זה באקשן פנימי, לא מספיק ברוגע.

אני מאמין שאם הייתי מפתח סוג של קצת אפאטיות לריגושים ולמתח פנימי (אני לא מדבר כרגע על ריגושים מיניים), והייתי לוקח את הכל על בסיס של "נחמד" ולא של "חייב", כשזה "מתאפשר" ולא "כמחויב", היה לי קל יותר.

אבל אני חוסר אונים מול זה, זה חלק אינטגרלי מהטיפוס שלי, אני מבקש מאלוקים לשמור עלי ולכוון אותי רגוע, להכניס לי לראש, ששום דבר לא קריטי, לא התגובות של חברים, לא החדשות, לא מי נשיא ארה"ב, לא אדמו"ר זה או אחר, לא אם בגלל עקשנות של ההורה שלי נשרף כסף לחינם, לא ולא ולא.
מה אתם אומרים?  

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 3 חודשים על ידי יהודה מ. סיבה: תיקון

תגובה: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131532

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואו כמה אני מזדהה,  
רק אתמול כתבתי לכמה חברים בקבוצה שאני באובססיה ממש בגלל מה שקורה באמריקה עכשיו (למען האמת אני בדיוק ההפך ממך בענין הדונאלד..) 
היטבת לתאר את התסיסה הפנימית האובססיה,  הרצון לצעוק להוכיח לכולם שהם טועים האנרגיה (והדופמין) שזה משחרר, 
אני ממש באותה סירה, 
רק אומר שאצלי ככל שאני מתקדם קצת בצעדים ומנסה לעשות פעולות של כתיבה ושיתוקריאה חברים אני לאט ללאט חווה שחרור גם בזה, 
אני מאמין שאצלי האובססיה הזאת מגיעה מרצון אינסופי להתמלאות להרגיש משהו אחר שהוא לא בתיבת פנדורה. והחלל הריק של אני עצמי... 
לכן גם קשה לי לישון בלילה, ... 
אני מאמין שיש פתרון אני יודע שיש אנשים שהיו שם ואפילו קשה יותר ממני והם יצאו, 
אני מנסה לכתוב לחלוק עם חברים לא לשמור אצלי בבטן ולאט לאט ממש בצעדים קטנים אני מתחיל לחוות רוגע.. 
תודה על השיתוף הכנה 

תגובה: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131535

• יהודה מ
  • רצף ניקיון נוכחי: 54 ימים
  • דירוג פלטיניום
עשר שמעון כתב on 08 ינו' 2021 10:06:

וואו כמה אני מזדהה,  
רק אתמול כתבתי לכמה חברים בקבוצה שאני באובססיה ממש בגלל מה שקורה באמריקה עכשיו (למען האמת אני בדיוק ההפך ממך בענין הדונאלד..) 
היטבת לתאר את התסיסה הפנימית האובססיה,  הרצון לצעוק להוכיח לכולם שהם טועים האנרגיה (והדופמין) שזה משחרר, 
אני ממש באותה סירה, 
רק אומר שאצלי ככל שאני מתקדם קצת בצעדים ומנסה לעשות פעולות של כתיבה ושיתוקריאה חברים אני לאט ללאט חווה שחרור גם בזה, 
אני מאמין שאצלי האובססיה הזאת מגיעה מרצון אינסופי להתמלאות להרגיש משהו אחר שהוא לא בתיבת פנדורה. והחלל הריק של אני עצמי... 
אני מנסה לכתוב לחלוק עם חברים לא לשמור אצלי בבטן ולאט לאט ממש בצעדים קטנים אני מתחיל לחוות רוגע.. 
תודה על השיתוף הכנה

ואיך אתה מנסה לעצור את פעימות הלה ודפיקות המוח? למשל באמצע התפילה, פתאום ב"שמונה עשרה" עולה לך רעיון על כתיבה מסוימת בפורום ואתה לא מצליח לתת בר'קס, או שאתה הולך לישון ורוצה להירדם ופתאום מתסיסות אותך מחשבות על אמריקה או על סדיגורא, או שאתה רוצה עכשיו להתנתק וללמוד ופתאום מתחילים לרגש אותך פתרונות יצירתיים לבעיות??

תגובה: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131536

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאוד מזדהה עם האתגר.
גם אני "ננעל" ריגשית על דברים ולא יודע לשחררררר.
לאחרונה למדתי ששיתוף חברים ואלוקים משחרר אותי קצת אף שלא תמיד.
ואם אני לא מצליח להתשחרר-
אני מנסה לא להכנס לפאנקיה בגלל זה, אלא לקבל את הרגשות.

תגובה: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131537

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אתה מקבל דופמין מהמוח שלך מהחדשות, לראות חדשות זה ממכר, בדיוק כמו הפוי' (פורנו) - אותה אישה שוב ושוב זה משעמם, נשים חדשות זה מעניין, המוח אוהב חידוש.

זה פשוט עוד התמכרות.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131538

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
יהודה מ כתב on 08 ינו' 2021 11:09:

עשר שמעון כתב on 08 ינו' 2021 10:06:

וואו כמה אני מזדהה,  
אני ממש באותה סירה, 
תודה על השיתוף הכנה

ואיך אתה מנסה לעצור את פעימות הלה ודפיקות המוח? למשל באמצע התפילה, פתאום ב"שמונה עשרה" עולה לך רעיון על כתיבה מסוימת בפורום ואתה לא מצליח לתת בר'קס, או שאתה הולך לישון ורוצה להירדם ופתאום מתסיסות אותך מחשבות על אמריקה או על סדיגורא, או שאתה רוצה עכשיו להתנתק וללמוד ופתאום מתחילים לרגש אותך פתרונות יצירתיי

ה
הלוואי והיה לי הפתרון, 
אני מאוד מאוד מזדהה, 
כמו שאמרתי כשאני משתף יותר ויותר חברים במה שקורה אצלי ,  
שאני כותב (לעצמי ) בפרוטרוט (זה מאוד קשה...) את הרגשות שלי הפחדים שלי, בימים כאלה אני מרגיש יותר ויתור רגיעה, כמובן שאפשר תמיד ליישם כניעה לא להלחם במחשבות אלא לתת להם לעבור , 
אפשר להשתמש בטכניקות של cbt , 
אני רק יודע שאני רחוק מפתרון אבל ככל שיש יותר אנשים מעורבים בחיים שלי, ככל שאני משתף מוציא ומשתחרר אני רגוע הרבה יותר 

תגובה: חוסר אונים מול התרגשות וסערה רגשית פנימית לפני 3 שנים, 3 חודשים #131540

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואו אחי ממש ממש מזדהה עם זה....

אני מתייחס לזה בתור אובססיה. אני אובבסיבי לדברים. אובססיבי כלפי אכילה, כלפי הרצון להיות צודק תמיד ושיצדיקו אותי ויסכימו איתי, כלפי משחקי מחשב כלפי סדרות וסרטים כלפי פוקר כלפי עישון וכלפי פורנו מן הסתם..

כל פעולה שאני עושה מתוך אובססיה אחריה אני מרגיש מרוקן... ואומלל.

חבר תכנית נתן הגדרה שלפי דעתי מדוייקת לאם אני עושה משהו מתוך אובססיה - לשאול את עצמי האם אני מסוגל לעצור באמצע אם מפריעים לי או לא.

כשאני אוכל אוכל בריא ולא לתאווה אני יכול להפסיק בכל רגע נתון אם הבוס ייכנס ויישאל אותי שאלה אבל אם אני אוכל זבל ומתוך תאווה אני יתעצבן שמפריעים לי באמצע האוכל..

אותו הדבר כלפי כל דבר כמעט. לימוד תורה או שיעור תורה במחשב בוודאי שאוכל להפסיק לצערי אין לי אובססיה שם.. אבל אם אהיה באמצע סדרה אתעצבן אם יפריעו לי... 

וכן הלאה...

מתפלל כמוך לאלוקים להשתחרר מכל האובססיות ולמצוא את המילוי הזה שאני מחפש שם באלוקים.

אוהבים

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן