ברוכים הבאים, אורח

המחלה הזאת הורגת
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המחלה הזאת הורגת 1027 צפיות

המחלה הזאת הורגת לפני 6 שנים, 11 חודשים #103363

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אתחיל בהבהרה: אני לא מכיר את המקרה, לא את הבן אדם החשוד ולא את אלו שמאשימים אותו. הדברים הבאים נכתבים מתוך נקודת מבט אישית שלא מתיימרת חלילה לקבוע שום דבר בקשר למעורבים בפרשה אלא רק לנסות ללמוד מזה משהו לגבי המצב האישי שלי.

בחדשות פורסם כי אב בית בישיבה בירושלים שכנגדו הוגש כתב אישום על תקיפת נערים, נמצא הבוקר ללא רוח חיים בתא המעצר במגרש הרוסים בירושלים כשחולצה כרוכה לצווארו.

אני לא יודע האם האדם היה מכור או לא, אבל אני יודע שהתחום הזה של פגיעות מיניות באנשים אחרים גובה קרבנות בנפש, הן מצד התוקפים כמו המקרה הנוכחי, והן מצד המותקפים כפי שקורה למרבה הצער הרבה יותר מידי פעמים.

ברור שלא כל סוטה הוא מכור, וברור שגם מי שמכור אין לו שום זכות שבעולם לפגוע באדם אחר. לומר "אני  מכור" זה לא תירוץ למעשים שכאלו אלא בדיוק ההיפך, זה קריאת אזעקה שדורשת טיפול מקצועי דחוף בכל מחיר, גם אם המחיר הוא החשש מחשיפה, הבושה הגדולה ואפילו פירוק המשפחה בעקבות כך. זה לא מחיר קל לשלם, אבל זה מחיר הכרחי לאדם שפוגע באנשים אחרים ומעמיד את חייו ואת חייהם בסכנת מוות כפשוטו.

אין שום תירוץ ושום הצדקה לאדם שפוגע באנשים אחרים, בין אם הוא מכור ובין אם הוא סוטה, או סתם אחד ש"יצרו גבר עליו". זה בכלל לא משנה. הגבול בנושא הזה הוא ברור ביותר. כל זמן שאדם פוגע בעצמו, הוא יכול להמשיך לשקול האם שווה לו החשיפה כדי להפסיק את הפגיעה העצמית או שהמחיר של הגמילה גבוה מידי, אבל ברגע שמדובר על אנשים אחרים אז אין כאן בכלל שאלה ואין מחיר שהוא גבוה מידי. זה כבר לא זכות ללכת להחלמה - זאת חובה אישית, ומי שפוגע באחרים ולא פונה לעזרה הוא פושע.

מה שאני רוצה להזכיר לעצמי זה שהמחלה הזאת הורגת. יתכן שהמקרה הספציפי הזה לא היה של אדם מכור ויתכן שכן, אבל ברור לי שיש מקרים רבים של אנשים שעושים מעשים כאלו נגד רצונם והם סובלים בצורה נוראית מהמעשים ומההשלכות שלהם. יש כאלו שרוצים להפסיק בכל כוחם אבל פשוט לא מצליחים. הם התזכורת שלי לכך שאין מחיר שהוא גבוה מידי כדי להחלים, ומאידך חוסר הטיפול במחלה הזאת יכול להביא למוות. 

נכון שלא כל מי שצופה בפורנו הוא מכור וגם לא כל מי שמכור לפורנו יגיע למצב של פגיעה באדם אחר חלילה, אבל עדיין המקרים האלו, למרות שהם נדירים, הם תזכורת לאן אפשר להגיע, ובעיקר הם תזכורת לכך שהאפשרות של פניה ובקשת עזרה טובה אלפי מונים יותר מאשר להמשיך לסבול לבד.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: המחלה הזאת הורגת לפני 6 שנים, 11 חודשים #103365

• שימי2
  • רצף ניקיון נוכחי: 1095 ימים
  • חבר חדש
הכותרת של הנושא ממש מחרידה ויותר מחריד שזה אמיתי. כאשר המחלה - התאוה מתגברת וטורפת , המוח השכל והשפיות ממני והלאה. אני לא חושב על כלום, לא חושב על השלכות של המעשים -אפשרות של ההיחשפות שתביא לסכנת הנישואין, לפיטורין מעבודה טובה, להרחקה מהקהילה אבל יותר מזה אני לא חושב גם להידבק במחלה שעלולה לגרום למוות. אלו הם פניה של התאוה. היא מסנוורת. כמובן זה לא בא מיד. אם לפני 10 שנים היו לי קוים אדומים ברורים שלהתדרדרות כזו אני ודאי לא אגיע אלא "רק" אוננות, "רק" פורנו אזי המחלה לא עומדת במקום היא לאט לאט מתחילה לדרוש עוד ועוד..כשהגעתי לראשונה לתוכנית חשבתי שהמחלה הורגת הכוונה לרוחניות שזה וודאי נכון, אבל היום אני מבין שמחלה זו מסוכנת הרבה יותר ממה שחשבתי פעם. שהקדוש ברוך יתן לי כח ולכל אחד ואחד מאיתנו לקבל להבין ורק להיום לוותר על התאוה. כי אני רוצה לחיות!

תגובה: המחלה הזאת הורגת לפני 6 שנים, 11 חודשים #103376

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
מאוד מזדהה עם הפוסט,
למרות שבאסירותודה מעולם לא פגעתי באחרים, מאוד הזדההתי עם הפוסט,
בשימוש הייתי מתחזק את ההכחשה כשהייתי קורא כתבות על אנסים או פדופילים ואומר לעצמי הנה אני בסדר ס"ה נהנה לעצמי ולא מזיק לאף אחד,
ורק היום כשאני מבין מה עוללתי לעצמי ואישיותי בכל השנים אני מזדהה עם החור אונים גם של פוגעים שונים,
ומבין שגם אני יכולתי להגיע לשם...
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: המחלה הזאת הורגת לפני 6 שנים, 11 חודשים #103418

המחלה הזו יותר קשה מ'הורגת'...
לפעמים עדיף למות מאשר להתמודד עם הסבל שהיא יוצרת.
בלי להיכנס לפרטים, היא מביאה אנשים להתמודד עם תוצאות של מעשים שלהם ברמה כזו שהם יצרו דברים שהם בגדר אל חזור.
הם הרסו חיים של ילדים והוריהם בלי אפשרות לתקן, זה סבל נפשי נוראי, ביודעי ומכירי קאמינא...

תגובה: המחלה הזאת הורגת לפני 6 שנים, 11 חודשים #103419

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

לגמריי. 
המחלה הזו הורגת.
היא הורגת את הגוף. את הנפש. את הנשמה. של המכור. של הפוגע. של הנפגע. של הילדים. של הנשים. ולא, זו לא רשימה שבאה לייסר ולהתייסר. זה רק כדי שניקח את "התרופה" שלנו בתשומת לב מירבית. שנעריך את הנס שקרה - קורה לנו ואיתנו. שנייקר אותו ונודה עליו. 

שנעביר אותו הלאה - יש פיתרון. 

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: המחלה הזאת הורגת לפני 2 שנים, 3 חודשים #140965

סוד הכניעה כתב on 12 מאי 2017 13:48:

אתחיל בהבהרה: אני לא מכיר את המקרה, לא את הבן אדם החשוד ולא את אלו שמאשימים אותו. הדברים הבאים נכתבים מתוך נקודת מבט אישית שלא מתיימרת חלילה לקבוע שום דבר בקשר למעורבים בפרשה אלא רק לנסות ללמוד מזה משהו לגבי המצב האישי שלי.

בחדשות פורסם כי אב בית בישיבה בירושלים שכנגדו הוגש כתב אישום על תקיפת נערים, נמצא הבוקר ללא רוח חיים בתא המעצר במגרש הרוסים בירושלים כשחולצה כרוכה לצווארו.

אני לא יודע האם האדם היה מכור או לא, אבל אני יודע שהתחום הזה של פגיעות מיניות באנשים אחרים גובה קרבנות בנפש, הן מצד התוקפים כמו המקרה הנוכחי, והן מצד המותקפים כפי שקורה למרבה הצער הרבה יותר מידי פעמים.

ברור שלא כל סוטה הוא מכור, וברור שגם מי שמכור אין לו שום זכות שבעולם לפגוע באדם אחר. לומר "אני  מכור" זה לא תירוץ למעשים שכאלו אלא בדיוק ההיפך, זה קריאת אזעקה שדורשת טיפול מקצועי דחוף בכל מחיר, גם אם המחיר הוא החשש מחשיפה, הבושה הגדולה ואפילו פירוק המשפחה בעקבות כך. זה לא מחיר קל לשלם, אבל זה מחיר הכרחי לאדם שפוגע באנשים אחרים ומעמיד את חייו ואת חייהם בסכנת מוות כפשוטו.

אין שום תירוץ ושום הצדקה לאדם שפוגע באנשים אחרים, בין אם הוא מכור ובין אם הוא סוטה, או סתם אחד ש"יצרו גבר עליו". זה בכלל לא משנה. הגבול בנושא הזה הוא ברור ביותר. כל זמן שאדם פוגע בעצמו, הוא יכול להמשיך לשקול האם שווה לו החשיפה כדי להפסיק את הפגיעה העצמית או שהמחיר של הגמילה גבוה מידי, אבל ברגע שמדובר על אנשים אחרים אז אין כאן בכלל שאלה ואין מחיר שהוא גבוה מידי. זה כבר לא זכות ללכת להחלמה - זאת חובה אישית, ומי שפוגע באחרים ולא פונה לעזרה הוא פושע.

מה שאני רוצה להזכיר לעצמי זה שהמחלה הזאת הורגת. יתכן שהמקרה הספציפי הזה לא היה של אדם מכור ויתכן שכן, אבל ברור לי שיש מקרים רבים של אנשים שעושים מעשים כאלו נגד רצונם והם סובלים בצורה נוראית מהמעשים ומההשלכות שלהם. יש כאלו שרוצים להפסיק בכל כוחם אבל פשוט לא מצליחים. הם התזכורת שלי לכך שאין מחיר שהוא גבוה מידי כדי להחלים, ומאידך חוסר הטיפול במחלה הזאת יכול להביא למוות. 

נכון שלא כל מי שצופה בפורנו הוא מכור וגם לא כל מי שמכור לפורנו יגיע למצב של פגיעה באדם אחר חלילה, אבל עדיין המקרים האלו, למרות שהם נדירים, הם תזכורת לאן אפשר להגיע, ובעיקר הם תזכורת לכך שהאפשרות של פניה ובקשת עזרה טובה אלפי מונים יותר מאשר להמשיך לסבול לבד.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.78 שניות

Are you sure?

כן