עולם האינטרנט: נגישות, חינמיות ואנונימיות

נחזור רגע אלף שנים אחורה ונחשוב על אדם שרוצה לפתע ארוחה דשנה, מה זה דורש ממנו? אוהו, הרבה עבודה. הוא צריך ללכת לשדה, להדליק אש, לבשל לאט לאט את האוכל, ובסוף התוצאה גם לא משהו כי הרבה מצרכים כמובן אין לו בנמצא. בקיצור, עד שהוא יאכל משהו, יצא כבר כל התיאבון… והיום? הוא יכול להכניס מנה חמה למיקרוגל ובתוך דקה יש לו ארוחה, או להיכנס לכל מסעדה ולהזמין מה שהוא רוצה. לא פלא שהיום יש כל כך הרבה אנשים שמתמודדים עם עודף משקל.

עולם האינטרנט מציע אשליה, אבל יש בו מעבר לכך שינוי לעומת כל מה שהיה מוכר לאנשים שהתמודדו עם המשיכה למין בדורות הקודמים עד הדור שלנו ממש. רק בעשרות השנים האחרונות נהיה מצב בו כל הפורנו נמצא במרחק לחיצה אחת במחשב, וזה כולל מספר שינויים מהותיים:

האינטרנט הפך את הפורנו לנגיש, חינמי ואנונימי. אם בעבר הלא רחוק אדם היה צריך ללכת לחנות כדי לקנות מגזין פורנו, להסתכן שמישהו יראה אותו, לחשוב איפה לקרוא בו ואיפה להחביא אותו, היום אדם יכול להוציא את הסמאטרפון או לגשת למחשב, ובתוך רגע הוא יכול להתחיל לצפות בפורנו באנונימיות גמורה ובחינם. אין צורך בהכנה שדורשת זמן רב ומוציאה את החשק (וגם מאפשרת להתחרט באמצע), אין כמעט חשש להיתפס, וזה לא עולה כלום. כאשר זה כל כך זמין וכל כך חסר סיכונים, אין כמעט מה שיעצור אותנו בדרכנו לשם.

מדינות רבות העלו את מחירי הסיגריות כדי לגרום לאנשים להפסיק לעשן, מתוך הבנה שככל שיהיה קשה יותר לעשן, אפילו בגלל סיבות שהן כביכול צדדיות, כך יהיה קל יותר לאנשים להיגמל. לעומת זאת הפורנו עדיין בחינם, ולא רק שהוא בחינם למי שמחפש אותו, אלא שגם מי שלא מחפש אותו עלול להיתקל פעמים רבות בפרסומות ואתרים קופצים שממש מושכים אותו פנימה, גם כשהוא ממש לא רוצה להגיע לשם.

לכן, אין פלא שהדבר הפך למגיפה במימדים רחבים כל כך, כיון שהוסרו המכשולים הטבעיים שהיו לאדם כדי שלא להגיע לשם. אדם בעל חזות דתית יתבייש לקנות מגזין פורנו ברחוב, אבל הבושה הזאת לא קיימת כאשר מדובר בגלישה אנונימית באינטרנט. בחור מתבגר יהסס לפני שהוא יוציא כסף על נפילה, אבל באינטרנט הכל חינמי. כאשר הדבר כל כך נגיש וחסר מחסומים, נשארו רק המחסומים הפנימיים של האדם העומדים מול הרצון שלו והכמיהה אל הפורנו, והמאבק הופך להיות קשה פי כמה וכמה.

חשוב שנבין את הדינמיקה של הדברים, כיצד העולם הזה שמגלגל מליארדי דולרים בשנה עובד כמכונה משומנת שמטרתה לגרום לנו ללחוץ על הלינק והתמונה שאנחנו לא רוצים ללחוץ עליהם. עצם המודעות לכך עוזרת לנו, כי כשאנחנו במודעות אז המחסומים הפנימיים שלנו – אלו שנותרו לבד במערכה – יכולים לפעול בצורה טובה יותר. המודעות היא יציאת החירום שלנו, בהמשך נציע מספר כלים שיכולים לסייע לעשות את הצעד כדי לצאת החוצה.

בחן את עצמך

בדוק איפה אתה על הרצף בין נפילות להתמכרות בעזרת 7 שאלות פשוטות (3 דק'), וקבל המלצות אישיות בדרך שלך לחופש מפורנוגרפיה.

אנונימי

חינמי

מוכח מחקרית

התחל עכשיו

רוצה להשקיע בשינוי?

מחקרים מראים שהרבה יותר קל ויעיל להפסיק צפייה קבועה בפורנוגרפיה בעזרת כמה כלים ממוקדים.

מה תקבל?

  • תקבל בחינם: תוכנית מקיפה ומקצועית
  • תלמד: לזהות את הגורמים
  • תלמד: לצמצם את האתגר
  • תלמד: להתגבר גם על דחף חזק
  • תקבל בנייה הדרגתית ויציבה של היכולות שלך

כולל בונוסים בשווי מאות דולרים:

מעקב יומי

מדיטציות

סרטונים

דפי עבודה

סטטיסטיקות

הירשם בחינם

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי:

משימה יומית חדשה
העקרונות הכי חשובים
בלי בזבוז זמן
התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה
חינם!
מידע נוסף

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי

משימה יומית חדשה

העקרונות הכי חשובים

בלי בזבוז זמן

התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה

חינם!