הכוח של לוח זמנים

הכוח של לוח זמנים

בכל חודש יש בערך 730 שעות, כן המון זמן. כמה מתוך הזמן הזה אנחנו ממש נמצאים בהתמודדות מול הפורנו? זה כמובן תלוי וכל אחד הוא שונה, יש כאלו שההתמודדות היא יומית, יש כאלו שהיא שבועית וכן הלאה. אבל גם מי שההתמודדות היא די תכופה, עדיין מדובר בדרך כלל בחלק קטן מאוד של הזמן. בדרך כלל, כאשר אנחנו מנסים להפסיק, אנחנו משקיעים את כל הכוחות שלנו לשנות את מה שאנחנו עושים בשעות של ההתמודדות עצמה, אבל מה עם כל השעות שבהן אנחנו חיים את החיים עצמם? אולי נדמה שהזמן הזה לא קשור ולכן אין מה להתייחס אליו, אבל זאת טעות. למעשה, הזמן שבין הגלים, או הזמן שבין המלחמות, חשוב לא פחות, ואולי אפילו יותר, מהזמן של המאבקים עצמם. יש גנרלים מפורסמים שטוענים שהניצחון במלחמה תלוי במה שעושים בזמן המנוחה שבין הקרבות, יותר ממה שעושים בקרבות עצמם.

כולנו מכירים את הזמנים האלו שבהם אנחנו קמים בבוקר, ממלאים את היום בעשיה, מרגישים טוב עם עצמנו והולכים לישון עם תחושת סיפוק. בימים האלו אנחנו לא מרגישים צורך לפנות אל הפורנו, כי פשוט טוב לנו עם עצמנו. לעומת זאת יש ימים אחרים שגם אותם כולנו מכירים, שבהם אנחנו קמים מאוחר, כל היום הפוך, אנחנו בלחץ בלתי פוסק, מנשנשים אוכל לא בריא, נמרחים על המחשב בלילה, ואז נגררים למיטה בהרגשה רעה. ימים כאלו כמעט תמיד הם ימים שבהם אנחנו צופים בפורנו ונופלים. מסתבר שמה שאנחנו עושים במהלך היום כולו משפיע על רמת ההתמודדות שלנו, וזה יכול להיות מה שיבדיל בין יום נקי ליום של נפילה.

כמובן זה לא משימה קלה לשלוט ביום שלנו, אבל הדרך לעשות את זה עוברת דרך לוח זמנים מסודר ככל האפשרי. לוח זמנים כולל את הזמן שבו נקום ובו נלך לישון, את הזמן שנשקיע בעבודה וכן הלאה, אבל מעבר לכך, כאשר אנחנו כותבים את לוח הזמנים שלנו כדאי שנשאל את עצמנו ארבע שאלות:

א. כמה זמן אני משקיע ב”שלושת הגדולים” שהם כמובן אכילה בריאה, שינה מספקת והתעמלות גופנית. האם יש לי מספיק זמן לדאוג לגוף שלי לצרכים שלו?

ב. כמה זמן אני משקיע בסיפוק הצרכים הנפשיים שלי. האם אני מקדיש זמן שקט למחשבה, לקריאה, להאזנה למוסיקה או לכל פעילות אחרת שמרגיעה אותי?

ג. כמה זמן אני משקיע בקשרים בין-אישיים. האם אני מקדיש זמן לשבת עם בני משפחה, לצאת עם חברים ולהתחבר פנים אל פנים עם אנשים אחרים? (זה כמובן לא כולל זמן של פייסבוק ושאר קשרים שטחיים).

ד. כמה זמן אני משקיע בדברים שאני אוהב. האם אני זוכר להקדיש חלק מהיום שלי גם עבור תחביבים ודברים אחרים שאני אוהב לעשות או שהם נדחקים שוב ושוב?

כדי שזה יהיה אפקטיבי, כדאי מאוד שנעלה את לוח הזמנים שלנו על הכתב ולא נסתפק במשהו מעורפל שאנחנו אומרים לעצמנו. ככל שזה יותר ברור ונמצא מול העיניים שלנו, כך יש יותר סיכוי שנצליח ליישם את זה.

מצד שני חשוב לזכור שיצירת לוח זמנים זה לא תהליך פשוט, ובפרט אם עד עכשיו סדר היום שלנו היה מבולגן, ייקח לנו זמן עד שנצליח ליצור את השינוי הזה. לכן חשוב שלא נהיה מידי קשוחים עם עצמנו עם אנחנו לא מצליחים לעמוד בכל התכנית שלנו. לפעמים כדאי לנו מראש להחליט שננסה להגיע לחמישים אחוזי הצלחה, ואחרי שנצליח נוכל להתקדם הלאה. זהו תהליך שלוקח זמן, אבל הוא חשוב מאוד מכדי שנוותר עליו.

בחן את עצמך

בדוק איפה אתה על הרצף בין נפילות להתמכרות בעזרת 7 שאלות פשוטות (3 דק'), וקבל המלצות אישיות בדרך שלך לחופש מפורנוגרפיה.

אנונימי

חינמי

מוכח מחקרית

התחל עכשיו

רוצה להשקיע בשינוי?

מחקרים מראים שהרבה יותר קל ויעיל להפסיק צפייה קבועה בפורנוגרפיה בעזרת כמה כלים ממוקדים.

מה תקבל?

  • תקבל בחינם: תוכנית מקיפה ומקצועית
  • תלמד: לזהות את הגורמים
  • תלמד: לצמצם את האתגר
  • תלמד: להתגבר גם על דחף חזק
  • תקבל בנייה הדרגתית ויציבה של היכולות שלך

כולל בונוסים בשווי מאות דולרים:

מעקב יומי

מדיטציות

סרטונים

דפי עבודה

סטטיסטיקות

הירשם בחינם

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי:

משימה יומית חדשה
העקרונות הכי חשובים
בלי בזבוז זמן
התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה
חינם!
מידע נוסף

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי

משימה יומית חדשה

העקרונות הכי חשובים

בלי בזבוז זמן

התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה

חינם!