הדרך החוצה: לכל אחד יש סיכוי

אחת התופעות המלוות אנשים שמבקשים לחדול מצפייה בתכנים מיניים או מהתנהגות מינית שהם לא שלמים איתה, היא תופעה שניתן לכנותה: “רוצה ולא רוצה”. זאת בעיה מרכזית שאיתה מתמודדים רבים מאיתנו. מצד אחד מקננת בנו משיכה גדולה לצפייה בתכנים הללו, יש זמנים שאנו רוצים לעשות רצון עז, ויהי מה. מצד שני, אנו שואפים שאיפה גדולה לא פחות לחדול מדפוס ההתנהגות הזה. ככל הנראה, לולי כה ביקשנו לחדול מכך, לא היינו מגיעים לכאן. כך מתחוללת התנגשות בין שני מקומות משמעותיים באישיות שלנו, ואנו נותרים תקועים בתווך, קרועים בכל כיוון אליו אנחנו הולכים.

המצב הבסיסי הוא רצון להפסיק התנהגות שגורמת לנו כאב, ולכן לא משנה אם אותה התנהגות היא צפייה בתכנים מיניים או כל התנהגות אחרת. לצורך העניין, אדם שרוצה לעשות דיאטה נמצא בדיוק במצב כזה, מפני שגם הוא רוצה לחדול מהאכילה הלא נכונה אך אינו מצליח.

כיצד מתמודדים במצב מסובך כזה? מסתבר שיש כלים שפותחו במיוחד על מנת לעזור לאנשים במצב שלנו, וכי כלים אלו יעילים וברבות הזמן רשמו הצלחות לא מבוטלות.

אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש, הקדישו ומקדישים מאמצים רבים לפיתוח שיטות שיעזרו לאנשים שנמצאים במצב שלנו, והמאמצים שלהם נושאים פרי. ישנן היום גישות שונות, המבוססות על תיאוריות והנחות יסוד שונות, אך המטרה שלהן היא אחת: לסייע לאנשים לחיות חיים טובים יותר, באמצעות שחרורם מהכבלים שמונעים מהם לחדול מהתנהגויות שמכאיבות להם.

מאז הוקם “שמור־עיניך”, השתמשנו לכל אורך הדרך בכלים ובשיטות המתקדמים ביותר, תוך בדיקה מתמדת לבחינת ההתאמה המקסימלית להתמודדות ולצרכים שלנו שלנו, ולבדיקה למי מהם סיכויי הצלחה גבוהים יותר. כך נוצר המדריך הראשון שלנו להתמודדות עם צפייה בתכנים מיניים והתנהגויות קומפלקסיביות בתחום הזה, שבו רוכזו כעשרים כלי פעולה. כלים אלו חוללו פלאים למאות אנשים שהשתמשו בהם והצליחו לשפר את מצבם בצורה משמעותית ביותר. אבל למרות שטוב הוא בוודאי טוב, עדיין העוד יותר טוב – הוא עוד יותר טוב, ולכן החלטנו להשקיע מאמצים רבים בהכנת תכנית חדשה ופורצת דרך בתחום.

הספר שבידך הוא פרי מאמצים כבירים אלו, להם התגייסו מספר אנשי מקצוע מובילים בתחום. אנשי מקצוע אלה חברו לכמה מחברי שמור־עיניך, שעברו בעצמם את התהליך, והוא מכיל את “המילה האחרונה” בתחומים של שינוי הרגלים. התכנית שלנו מתפרסת על מנעד רחב ביותר של מידע רלוונטי, החל משינוי התנהגותי, דרך טיפול קוגניטיבי ועד מידע מתחום הנוירולוגי. גיבוש המידע לכלל מתווה מעשי מייצר עבורך הזדמנות נדירה לביצוע שינוי משמעותי בחייך.

באתר GYE, אנו משתמשים בניסיון ארוך השנים שיש לנו בעבודה עם מאות ואלפי אנשים שפנו לעזרה, לצד השימוש בידע שהתקבל מתחומי מחקר שונים על ידי מומחים בעלי שם. השילוב של התיאוריה והפרקטיקה הוביל אותנו ליצירת התכנית הנוכחית, שהיא בעלת סיכויים טובים עבור כל מי שמתמודד עם המשיכה לפורנוגרפיה ומבקש להפסיק את ההתנהגות הכפייתית שלו.

GYE מציעה כלים להבין את הבעיה, וגם קולקציה של צעדים יומיומיים שיסייעו בהתמודדות עמה. חלק מהצעדים האלו קשורים ישירות להתמודדות שלנו וחלקם לא. הצעדים כמובן כוללים דרכים ליצירת “אזורים בטוחים” שבהם אין לנו גישה לתכניים מיניים; שבילים לרכישת דרכי תגובה נכונות ועוד. אבל חלק אחר מהצעדים לא עוסקים ישירות בהתמודדות שלנו מול תכנים והתנהגויות מיניות לא רצויות, אלא בחלקים אחרים של החיים שלנו, כמו בריאות הגוף והנפש, יצירת קשרים חברתיים איכותיים ועוד.

בחן את עצמך

בדוק איפה אתה על הרצף בין נפילות להתמכרות בעזרת 7 שאלות פשוטות (3 דק'), וקבל המלצות אישיות בדרך שלך לחופש מפורנוגרפיה.

אנונימי

חינמי

מוכח מחקרית

התחל עכשיו

רוצה להשקיע בשינוי?

מחקרים מראים שהרבה יותר קל ויעיל להפסיק צפייה קבועה בפורנוגרפיה בעזרת כמה כלים ממוקדים.

מה תקבל?

  • תקבל בחינם: תוכנית מקיפה ומקצועית
  • תלמד: לזהות את הגורמים
  • תלמד: לצמצם את האתגר
  • תלמד: להתגבר גם על דחף חזק
  • תקבל בנייה הדרגתית ויציבה של היכולות שלך

כולל בונוסים בשווי מאות דולרים:

מעקב יומי

מדיטציות

סרטונים

דפי עבודה

סטטיסטיקות

הירשם בחינם

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי:

משימה יומית חדשה
העקרונות הכי חשובים
בלי בזבוז זמן
התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה
חינם!
מידע נוסף

חופש מפורנו - לאנשים עסוקים

יצרנו אתגר אימיילים, במיוחד למי שרוצה לעבוד קצר, לעניין, מסודר ומקצועי

משימה יומית חדשה

העקרונות הכי חשובים

בלי בזבוז זמן

התקדמות מסודרת - מהבסיס למעלה

חינם!