ברוכים הבאים, אורח

ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי
(0 צופה) 

נושא: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי 6516 צפיות

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7683

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
אזולאי היקר, אני כולי תקווה שאתה עדיין נקי ולא נפלת, אבל גם אם חלילה כן, עדיין מיועדים הדברים אליך...

כאחד שחווה תקופה ארוכה של נקיות ואח"כ נפל, לדעתי עיקר העניין [לפחות אצלי] זו עצם המלחמה! זה שאני בא בכוחותי לנצח את היצר, זו הבעיה! אני זוכר שאחרי מעלה מחצי שנה, היו שבועיים שנאבתי עם עצמי, כן לחטוא או לא לחטוא, ובגלל שאיפשרתי למחלה להכנס - היא פרצה, כי היא חזקה ממני!  הלכתי לפני זמן מסויים לטיפול בנושא ההתמכרות למין, והמטפל אמר : בזמן שאתה מפציץ את צבאות התאווה בארטילריה ובאטום, הוא עומד מהצד מחייך עושה שכיבות שמיכה, ואז מתנפל עליך.
הסוד הוא, לוותר, לדעת שהתאווה גדולה עליי, ממש גדולה עלי, ואני לא מסוגל, לכן אבקש מה' שיקח אותה ממני. לזכור שאני לא נלחם אלא מחלים ממחלה, שהתרופה שלה הוא וויתור על התאוה .
בהצלחה גדולה, בעזרתו יתברך!

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7814

• azulay
  • חבר חדש
תודה רבה אל יחוס

ב"ה לא נפלתי אבל היו פעמים שרחמנא ליצלן הייתי קרוב...
היה לי תקופת נקיות בזמן האחרון ב"ה... למרות שהיום זה התחיל עוד קצת לתקוף...

גם חבר שלי אמר לי שהטעות היא היא שאני מנסה לא לחשוב על זה לא לנסות את זה...
ואז אני דווקא חשוב על זה...

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7815

• YeshAtid
  • דירוג פלטיניום
אזולאיי אחי היקר וכל מי שפה ! שימו לב היום בערב בשעה 20:45 בתוכנה סקייפ יש שיעור אם יש לך סקייפ אחי דבר איתי זה קבוצת תמיכה אנחנו רוצים להקים אחת כזאת וירטואלית לעשות קשר לחזק להחליף טיפים וחיזוקים ובע''ה לאט לאט נשתנה... מתאים גם לצעירים ומבוגרים וחברים אני לא רוצה להיות שם עם עוד בן אחד בואו תצטרפו זה שוקל רק 3 מגה מי שמעוניין שיבוא איתי לפרטי ונדבר
יש עתיד
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7816

• נעם ה'
אזולי היקר,
מצבי מאוד דומה לשלך. אחרי הפסקה ארוכה התחילה המלחמה מחדש.
אני מתמודד בכמה דרכים ואשמח לשמוע אם יש לך מה להוסיף:
1. חושב  ומתרכז בדברים אחרים: לקחתי על עצמי עוד כמה דברים לעשות שבהם אני מחויב לאחרים ובגלל שאני חייב להם אין לי רגע פנאי ואני חייב לעשות כל דבר בזריזות כדי להספיק. חלק מהדברים כוללים עבודה פיזית קשה, שגם היא מצד עצמה מועילה לשבירת היצר. (הבטחתי לאישתי לשקם את הגינה המוזנחת... אז עכשיו יש לי גינה ואני עייף רצח ואין לי כח לשטויות).
2. רשימת מחשבות: אני חושב על הפרצוף החמוד של הבת שלי, על מצב החשבונות בבנק (מעיק), על שמות קדושים ומסובכים מלאי אותיות ועוד. כך אני מסיח את דעתי אליהן בקלות יחסית.
3. אני מתבודד מידי  יום, עד יעבור זעם. עם תוקף אותי היצר שוב באמצע היום אני עוזב הכל והולך לדבר עם ה' שייקח אחריות על המוצר (אני) שהוא שלח לעולם הזה עם הג'וק המעצבן הזה. (טוב, אני יודע שזה אוצר שיכול להעלות אותי וכו' וכו', אבל באופן זמני האוצר הזה ממש מעיק!!!)
4. אני הגעתי למחשבה שאני לא ממש מכור כבד. לכן, השהות בפורום הזה לא תמיד מועילה לי. הורדתי מינון וזה עזר לי פלאים. אני "קוטף" לעצמי מידי פעם כמה עצות מועילות ולא שוקע בסיפורים. חלקם פוגעים בי יותר ממועילים.
המון הצלחה!
נעם

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7824

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
נועם שלום,

אני שמח שאתה איתנו, ושמח גם שהורדת מינון כאשר הבנת שזה גם יכול להזיק.

היום בקבוצה דיבר עובד (moved) וסיפר שאחרי הנפילה האחרונה שלו הוא התלבט מה הלאה, כיון שמצד אחד היתה לו תקופת נקיות ארוכה ומצד שני בסוף היא הסתיימה. הוא דיבר עם יחזקאל ושאל האם זה לא הגיוני ולכאורה מצב טוב, כיון שככה הוא יכול להגדיל את המרווחים בין הנפילות ולהוריד את רמת ההתמכרות ולכאורה זה יספק אותו.

יחזקאל הסכים איתו אבל שאל אותו למה הוא צריך את זה ולמה שהפעם הזאת לא תהיה הפעם האחרונה? אז נכון שאפשר להיות "מכור לא כבד" וליפול רק פעם בתקופה ארוכה, אבל אפשר גם להפסיק את ההתמכרות לגמרי. אני יודע שלא לכל אחד מתאימה כל שיטה, אבל כשאני רואה אנשים מסביבי שהיום שבו הם הצטרפו לתכנית היה היום האחרון בו הם נפלו - אני לא צריך יותר מזה כדי לדעת שזה המקום שלי.

שלא תבין לא נכון: אני ממש לא רוצה לשכנע אותך לעשות צעד כזה או אחר. אני מתייחס רק למשפט אחד מתוך ההודעה שלך כשאתה כותב "אני לא ממש מכור כבד", ומכלל לאו אתה שומע הן, שלמרות שאתה לא מכור כבד - אבל הגעת למסקנה שאתה מכור קל.

ואם שגיתי ה' יכפר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7838

• נעם ה'
שלום ר' זלמן,
אני מסכים עם התאור של "מכור קל". האם אתה ממליץ ל"מכור קל" לעשות את אותו תהליך או שנכון יותר לברור חלק מהצעדים ולהתמיד בהם? ברור לחלוטין שחובה לטפל. השאלה היא רק איך. ועל השאלה הזו לי עצמי עדיין אין תשובה. (ברור לי באותה מידה כי השהות היתרה כאן לא עשתה לי טוב).
הדברים שכתבתי לעיל הם חלק מהצעדים שכן לקחתי לעצמי. הצעדים הקשים יותר עומדים בנדרים שלי שאם אפול כך וכך.... אעשה גם את הצעדים האחרים שפחות נעימים לי אבל כנראה שהם יהיו הכרחיים.
נעם

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7841

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
דבר ראשון, תתרחק כמובן מכל דבר שעושה לך רע, גם אם לאנשים אחרים זה עושה טוב. הדרך בה אתה משתמש בפורום היא מצויינת. תוכו אכל - קליפתו זרק. אתה משתמש במה שטוב לך וזורק מה שרע לך, ובאופן כללי ממעט בשימוש כאן.

לגבי הענין של מכור קל ומכור כבד, שים לב לדבר מעניין: התכנית של 12 הצעדים לא מתעסקת בהתמכרות מסויימת אלא בכל סוג של התמכרות, וגם לא מבדילה בין רמות ההתמכרות, אלא מתעסקת בבסיס ההתמכרות עצמה. יתריה מכך, לפי הרב ד"ר טווערסקי, התכנית מתאימה גם לכאלו שאינם מכורים. אז בשונה מנדרים ושאר צעדים קשים, כאן אין משהו לא נעים אלא להיפך, יש כאן תכנית שרק מקדמת אותי בהתחברות לה'.

אני מבין שאתה מכור קל וגם עסוק ב"ה מאוד, ולכן אתה לא חייב להשתתף באותה אינטנסיביות שמשתתפים המכורים הכבדים כמוני, אבל הרעיון עצמו נראה לי מבורך ואני לא רואה סיבה שלא להשתתף ולהתקדם.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #7932

• azulay
  • חבר חדש
תודה רבה לשניכם

ברוך ה' אני לא חושב שאני מכור ה' זיכה אותי שמההתחזקות שלי לא נפלתי בחטא הזה ב"ה.
ב"ה נהייתי נקי אבל היום משום מה זה קצת חזר אלי (ההרהורים לחטא)... כמעט כל פעם שזה קצת חוזר אלי
אני נכנס לפורום וב"ה אתם מצליחים לחזק אותי

אחד העצות הטובות זה פשוט לא לחשוב על זה, לא לנסות לא לחשוב על זה.
כמו שאמרת להתעסק כל הזמן בדברים, שעמום מביא לידי עבירה.

דבר שני, לפחות לי זה ב"ה עוזר... לחזק אחרים בעניין הזה עוזר לי.
לפעמים קשה לי לשכנע את עצמי למה לא כדאי וכו'... אבל אחרים יותר קל לנסות
לשכנע... ואז שאני משכנע אחרים וכותב להם את זה אז זה נכנס גם אצלי יותר
למודע וזה מחזק גם אותי על הדרך.

דבר שלישי עצה ששמעתי שב"ה מאוד עוזרת לי... פשוט לתעב את זה...
לשנוא זימה, לתעב את זה... לא לראות את זה כמשהו מפתה אבל אסור...
אלא כמשהו מגעיל, מתועב, מלוכלך, בהמי (אפילו בלי לחשוב על האיסור שבדבר)...
פשוט להגיד שזה דבר מגעיל שאתם לא רוצים מגע או קשר עם זה.

זה כמו נגיד חזיר לדוגמא... זה לא נראה לי כדבר מפתה וטעים שקשה לי לעמוד
בפיתוי. אלא ההפך... זה נראה לי כמשהו מגעיל ומסריח וגם מזיק לבריאות
שגם בלי האיסור לא הייתי אוכל בשר חזיר.

העצה הכי טובה באמת זה לבקש מה' שיעזור לך עם זה...
אם אתה מרגיש שאתה לא עומד בנסיון תבקש מה' שיבטל את הנסיון
שאתה לא רוצה לא את הנסיון ולא את השכר שלו.

בהצלחה צדיקים
הכי חשוב לא להתייאש ומה שאמר שלמה המלך עליו השלום "שבע יפול צדיק וקם".

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #8123

• דובי
  • דירוג פלטיניום
לחבר אזולאי היקר
  צהרים טובים
        מה שלי עוזר כיום לשמור ולא ליפול(לפני כן נפלתי כמה פעמים ביום) זה התוכנית .  אינטרנט רימון סגור אפי' ליוט יוב .
והפסקתי לראות סרטים שיש בהם נשים(צנועות או לא . לא משנה)למרות הקושי הגדול בשבילי ..
יכול להיות שאתה כבר עשית את הצעדים האלה . לי הם היו קשים אבל הם עוזרים ומאוד
  עלה והצלח בדרך אל ההר

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9286

• azulay
  • חבר חדש
הצילו!!!
בימים האחרונים יצר הרע כמעט הפיל אותי בחטא....
קודם כל בשביל רקע, אני בן 18 ב"ה וה' יתברך זיכה אותי לשמור יותר משנתיים על הברית.
בשבועות האחרונים נהיה לי קשה והרהורים באים לי...
אבל בימים האחרונים כל הדברים שלצערי הייתי נוהג לראות לפני שהתחלתי לחזור בתשובה צפים לי בראש...
עד שהייתי בטוח שהם נמחקו לי מהזכרון... הם צפים לי בראש...
קשה לי לעמוד בזה... מצד אחד אני רוצה להיות טהור ולא לחטוא
מצד שני יש קצת רצון ח"ו להנאה... קשה לי לעמוד בזה בבקשה עזרה!!

ניסיתי לשים חסימה אבל היא קצת דפקה לי את המחשב הדפדפנים לא עבדו לי
אז ביטלתי אותה... לבטל את האטינטרנט זה לא רלוונטי... האינטרנט הוא כרגע
הישיבה שלי... באינטרנט אני לומד תורה, מוסר שומע הרצאות, מתחזק, לומד הלכות וכו'.
בלי אינטרנט נראה לי אני יותר יתחלש וח"ו ייכשל בחטא הזה.

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9319

ל"אזולאי",
ניסית לעבור לאנטרנט מסונן?
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9323

• azulay
  • חבר חדש
ניסיתי להתקין את התוכנה K9, זה עשה לי בעיות הדפדפן לא עבד לי... אז ביטלתי את זה.
רציתי אינטרנט רימון אבל זה להחליף ספק וזה... לא ממש בא לי להסתבך עם כל זה עכשיו.

זה לא יעזור אבל... יש לי לצערי במחשב במאפיינים->שולחן עבודה כל מיני רקעים וחלק מהרקעים
שם לא צנועים בעליל... (הם היו פה שמקיבלתי את המחשב אם אני לא טועה)...
ניסיתי למחוק אותם מהרשימה של הרקעים שם... לא הצליח לא יודע אם אפשר למחוק.
בקיצור  מתי שהאינטרנט לא עבד או שהצלחתי להתגבר קצת על היצר ולצאת מהאינטרנט
אז הוא ישר גרר אותי לראות את הרקעים האלה...

וגם בלי מחשב לצערי יש לא מעט דרכים לראות דברים שאני לא צריך לראות
שיצר הרע יכול לגרום לי לראות...

אזולאי היקר לפני 11 שנים, 11 חודשים #9427

יש לי עצה בשבילך.
צא קצת מעצמך! מהבעיות שלך!
איך? כתוב קצת בפורום,חלק מנסיונך עם אחרים.תשתתף בשיחות הטלפון.
חוץ מהאשכול שלך אני לא רואה אותך בשום מקום אחר...
משעמם קצת,לא?

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9523

• mi ani
  • רצף ניקיון נוכחי: 1568 ימים
  • דירוג פלטיניום
azulay כתב on 07 יוני 2012 10:20:

ניסיתי להתקין את התוכנה K9, זה עשה לי בעיות הדפדפן לא עבד לי... אז ביטלתי את זה.
רציתי אינטרנט רימון אבל זה להחליף ספק וזה... לא ממש בא לי להסתבך עם כל זה עכשיו.

זה לא יעזור אבל... יש לי לצערי במחשב במאפיינים->שולחן עבודה כל מיני רקעים וחלק מהרקעים

בס"ד

"אזולאי" היקר! אני נדהם מהעוצמות שאתה מגלה !
תמשיך להיות לוחם אמיץ וכך, ורק כך תנצח במלחמה...
(גם אם תפסיד קרב אחד או שניים)
נראה לי שקרב חשוב שיכול לסייע לנצח במלחמה הוא סינון אמיתי שעושה "בעיות" במחשב
כלומר: -לפעמים עדיף שהסינון מחמיר מדי, מאשר שהסינון מקל מידי...
כי נפלתי קמתי! כי אשב בחושך ה' אור לי!
הסיפור שלי
forum.gye.org.il/index.php?PHPSESSID=a76822ede5e4cf190e1b2fdb3243da39&topic=1081.0

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 11 חודשים #9586

• azulay
  • חבר חדש
miani כתב on 09 יוני 2012 22:57:

בס"ד

"אזולאי" היקר! אני נדהם מהעוצמות שאתה מגלה !
תמשיך להיות לוחם אמיץ וכך, ורק כך תנצח במלחמה...
(גם אם תפסיד קרב אחד או שניים)
נראה לי שקרב חשוב שיכול לסייע לנצח במלחמה הוא סינון אמיתי שעושה "בעיות" במחשב
כלומר: -לפעמים עדיף שהסינון מחמיר מדי, מאשר שהסינון מקל מידי...

ניסיתי להתקין את ה-K9 אבל הדפדפן לא עבד לי בכלל... מילא בעיות קטנות...
אבל בלי דפדפן בכלל עדיף כבר לנתק את האינטרנט וזהו חבל גם על הכסף...
אני רוצה סינון אבל שהאינטרנט יעבוד גם..
זמן ליצירת דף: 0.69 שניות

Are you sure?

כן