ברוכים הבאים, אורח

ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי
(0 צופה) 

נושא: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי 6517 צפיות

ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6710

• azulay
  • חבר חדש
בס"ד

אני הייתי חילוני, אני מתחזק כבר שנתיים ב"ה ובעצם שמירת הברית זה פחות או יותר
המצווה הראשונה שעשיתי בהתחזקות ב"ה, בעקבות זה התחזקתי בשאר המצוות.
בהתחלה הורדתי את התדירות לאחד לשבוע-שבועיים עד שאמרתי די עם השטויות והחלטתי שאני מספיק
לגמרי עם זה בלי נדר. בהתחלה זה היה קשה אחרי חודש-חודש וחצי כבר נהיה קל והפסקתי לחשוב על זה בכלל.
במשך השנתיים האלה דווקא היה לי קל ב"ה, פה ושם היו לי מחשבות ומהר העפתי אותם ב"ה.

אבל לפני שבועיים לא זוכר למה ומה גרם לזה... התחילו אצלי כל הזמן הרהורים,
ביום הראשון שזה התחיל הייתי בדיכאון מה שגרם לי לחטו חטאים אחרים ומהר התעשתי ב"ה
והפסקתי להיות בעצבות.
אבל ההרהורים נמשכו ברוב הימים זה היה כמעט כל היום ההרהורים האלה...
דברים שלצערי הייתי רואה פעם פתאום צפו לי בראש...
חיפשתי בשבועיים האלה כל הזמן היתרים לזה ומצאתי ממש קצת ששום רב לא מסכים איתם...
ב"ה לא עשיתי את החטא... לצערי היה פעם-פעמיים שראיתי דברים לא צנועים יחסית (ב"ה לא משהו מוגזם
וזה היה ממש לשנייה לא הייתי מסוגל).
בשבועיים היו זמנים שהרגשתי נקי והפסיקו לי ההרהורים וכבר לא חשבתי על זה...
אבל יום אחרי זה זה חזר לי...
גם מדי פעם צפים לי מחשבות רעות של ח"ו לעזוב את הדת רק בשביל שאני כביכול יוכל לחטוא בחטא הזה
חופשי...

ואני עדיין מתמודד עם זה, אני שומע ב"ה הרבה שיעורי תורה כדי למנוע ממני לעשות את זה,
עושה דברים שימנעו ממני לעשות אבל עדיין אני לא יכול לעשות את זה 24 שעות.

אם אפשר עזרה בבקשה... אני מאוד אודה לכם

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6712

• moved
  • דירוג פלטיניום
תתעודד אזולאי,

מצבך טוב פי כמה מהרבה מאיתנו כאן. אם בעבר נפלת הרבה ובכל אופן הצלחת לצאת מזה, זה אומר שאתה די בשליטה.

תכנס לטבלת 90 יום באתר, ותשתמש בחומרים שהאתר מציע, אני בטוח שזה יחזיר אותך למצב של נקיות מתמשכת.

אתה אומר שלפעמים אתה מרגיש צורך חזק לחזור לזה, וזה קשור להרגשה של דכאון וחוסר שמחה. גם אני סובל מצורך לברוח לתאווה כל פעם שאני רוצה הלהתנתק מהמציאות. כדאי לך לחקור קצת את ההרגשה שלך בעניין הזה. אולי תנסה להגדיר מתי בדיוק מתעורר אצלך הצורך לברוח לתאווה. אני בטוח שאם תגדיר לעצמך יותר טוב את מה שדוחף אותך, צוכל גם למצוא דרכים יותר טובות להתמודד עם אותם הרגשות בלי להזדקק לתאווה.

בהצלחה

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6721

• azulay
  • חבר חדש
ב"ה ה' זיכה אותי להיות הרבה בשמחה ולהודות על מה שקורה לי

ב"ה לא פגמתי עדיין אבל אני מפחד שזה ח"ו יקרה...
כשהראש שלי קצת פנוי זה פתאום חוזר לי... אני נזכר בהנאה הרגעית והאשלייתית הזאת
וזה מה שגורם לי את ההרהורים לתאווה הזאת...
אני ידוע שהפתרון הוא להעסיק את עצמי כל הזמן אבל אני לא חושב שזה ממש אפשרי,
להעסיק את הראש שלי 24 שעות..

גם הקטע זה קורה לפעמים בשירותים שעסוקים במחשבות וכו' וגם אסור לחשוב על דברי תורה וכו'...

לדוגמא אתמול בלילה ניסיתי לקרוא ספר של בגן האמונה ובקושי הצלחתי בגלל כל ההרהורים והמחשבות שהיו לי..

אני חושב שהסיבה שאני ח"ו חושב שאני רוצה לחזור זה בכלל ההנאה הדמיונית... רק שיצר הרע לא ממש
מזכיר לי שזה הנאה דמיונית...

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6725

• arielwriter
  • דירוג זהב
אתה אדם צדיק וקדוש אני עפר לרגליך!
בע"ה אתה תצליח גן האמונה זה ספר נפלא!
צא מהמחשובת צא מהעצבות זה היצר שמנסה להתל בך תנסה לשמוח כי במקום שהלב שמח יצר הרע לא יכול להיות!

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6728

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
וואו, כל הכבוד. אני לא מכיר אותך באופן אישי אבל לי מאוד עוזר ספורט - איירובי. כאשר אני עושה ריצה רצינית, זה נותן לי הרגשה של אדם חדש, והמון פעמים פותח לי דף חדש ממש.

בהצלחה חבר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

אזולאי היקר,קבל דברי חיזוק לפני 12 שנים #6735

"ובכל פעם שיוצא מדרגא לדרגא,אזי מתגברים עליו מחדש הקליפות,שהם התאוות והדימיונות והמחשבות והבילבולים ומתפשטים כנגדו בכל פעם מאד,ואינם מניחים אותו לכנס לשערי הקדושה שיעלה למדרגה השניה.ובזה טועים מחסידים הכשרים הרבה,כשרואה שפתאום מתגברים עליו תאוות ובילבולים ומניעות,ונדמה לו שנפל ממדריגתו,מחמת שקודם לא היו אלו התאוות והבילבולים מתגברים עליו כל כך,והיו נחים קצת,על כן הוא סובר שנפל חס ושלום.אבל באמת אין זו נפילה כלל,רק שצריך לעלות מדרגא לדרגא לפי בחינתו,ומחמת זה מתגברים עליו מחדש בהתגברות גדולה יותר...וצריך כל פעם ופעם להתחזק את עצמו הרבה לבלי ליפול מזה בדעתו כלל,עד שיתגבר עליהם וישבר אותם מחדש" [קיצור ליקוטי מוהר"ן תורה כה,ג]

אזולאי.זה קורה לכל בן עליה.ואדרבא,כמובא לעיל בדברי רבי נחמן, זה עצמו מעיד כי אתה בדרך למדריגה גבוהה יותר.חזק ואמץ מאד.

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6740

moved כתב on 29 אפר' 2012 13:02:

... כדאי לך לחקור קצת את ההרגשה שלך בעניין הזה. אולי תנסה להגדיר מתי בדיוק מתעורר אצלך הצורך לברוח לתאווה. אני בטוח שאם תגדיר לעצמך יותר טוב את מה שדוחף אותך, צוכל גם למצוא דרכים יותר טובות להתמודד עם אותם הרגשות בלי להזדקק לתאווה.

בהצלחה

הייתי רוצה קצת להרחיב את מה שmoved כתב, בעזרת חיזוק יומי שקיבלתי במייל (אגב - ממש מומלץ להירשם לזה, יש שם תובנות מדהימות).
לא יודע מי כתב את זה, אבל זה ממש ממקד את דרך הלחימה ביצר שאתה מדבר עליו:

התחושה החונקת הזאת
היה לי שותף לחדר חכם מאוד בישיבה. אחרי שראה אותי נאבק לאורך זמן בניסיון להתעורר בבוקר בזמן למניין הוא אמר לי, "הסוד לקימה בזמן הוא ללכת לישון בזמן".

לפעמים אנחנו נלחמים ביצר הרע מהכיוון הלא נכון.

אחרי נפילה שהייתה לי לא מזמן, הבנתי שהמאבק הוא לא בתשוקה לפעול, אלא באותה תחושה חונקת שהייתה אוכלת אותי מבפנים במשך ימים שלמים עד שהרגשתי שאני חייב לפעול על התאווה. התחושה החונקת הזאת הייתה ההתחלה של התקדמות במסלול שסופו התנגשות עם התאווה.

בזמן האחרון הצלחתי כמה פעמים לזהות את התחושה הזאת כשרק התחילה ולהסיט אותה על ידי התבוננות חיובית על אותו המצב שיצר אותה, וכך נמנעתי מעוד נפילה. הנה שתי דוגמאות:

ביום חמישי התעוררתי מאוחר, כשעה וחצי אחרי הזמן שבו תכננתי לקום. בדרכי החוצה התחילה לקנן בי התחושה החונקת הזאת – "אוי, לא, אני לא אצליח לעשות כלום היום!" המחשבות האלה התחילו למלא אותי ואז זיהיתי את זה! זו אותה התחושה החונקת שאוכלת אותי מבפנים ומדכאת אותי, לפעמים במשך ימים ואפילו שבועות, עד שבסוף אני נופל. אז במקום ללכת עם זה, אמרתי לעצמי שאספיק מה שאספיק ואהיה מרוצה עם זה. אחרי הכול, כל היום עוד לפניי ושעה וחצי זה לא סוף העולם. ההכרה הזאת מילאה אותי בשמחה ושמה קץ לתחושה החונקת. ובמשך כל אותו היום, היצר הרע הובס.

בשישי בערב, תודה לא-ל, היה לי שידור חוזר.

אחרי שחזרתי הביתה מבית כנסת, לא הרגשתי שום "השראה" בכלל. הייתי רחוק מזה. הילדים השתוללו, כמו שילדים משתוללים, והתחושה החונקת תקפה אותי שוב. הפעם לא הצלחתי למקד בדיוק מה זה שמדכא אותי. התחושה הייתה פשוט של משהו שהוא "יותר מדי" בשבילי. אבל זיהיתי את ההרגשה. ידעתי שאני לא יכול להמשיך איתה, אחרת בסופה תהיה נפילה. לכן, פשוט אמרתי לעצמי, הנה התחושה הזאת שוב, אבל אסור לי לתת לעצמי להיכנס לדיכאון הזה. איכשהו הצלחתי להוציא את עצמי מהמצב. הבנתי שעל אף כל הבלגן בבית, אני האבא הכי טוב שאני יודע להיות. התחלתי פשוט לשיר, "טוב להודות להשם".

ותודה לא-ל, אני עדיין נקי! אני יודע שהייתי נופל כבר לפני כמה ימים לולא מה שלמדתי בנפילה האחרונה שלי: תיזהר מהתחושה החונקת. היא לא אמיתית, זה רק היצר הרע שמנסה לגרור אותך למטה. יש כל כך הרבה דברים בחיים שאתה יכול למצוא ולשמוח בהם!

בהצלחה אחי!
אבא שבשמיים!!! אני באמת באמת רוצה להצליח, תעזור לי!!!

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6765

• azulay
  • חבר חדש
תודה מאוד חיזקתם אותי
במיוחד הקטע מליקוטי מוהר"ן על זה שזה מראה שאני עולה בדרגה ולא ההפך ח"ו...
כי חשבתי באמת שזה בגלל הדרדרות בדת או משהו ח"ו...

ברוך ה' אני כבר מרגיש יותר נקי, עולות לי מחשבות פה ושם אבל ה' זיכה אותי להעיף אותם מהר מהראש
ולא להמשיך לחשוב עליהם. מקווה שאני יצליח בע"ה.

I love you tate גם מה שכתבת חיזק אותי, למרות שאני לא בטוח שזה מה שגורם לי...
כי אני יכול להיות מאוד בשמחה אבל פתאום נהיים לי מחשבות על החטא וכו'...
ואז אני מתחיל להתפתות ולהילחם עם היצר בזה...

זה קורה לי שהראש לא ממש חושב על משהו ולא שקוע במשהו...
כמו שאמר הרמב"ם שאין יצר העריות מופיע אלא בראש הפנוי מחכמה, לא ידוע אם זה במדויק
אבל זה פחות או יותר ככה.

התבודדות מאוד עוזר להתמודד עם זה... לדבר עם ה' על זה ולבקש ממנו עזרה.
זה הרבה כח רצון, צריך פשוט להחליט שאני בלי נדר לא עושה את זה ולא משנה מה,
כל הפיתויים שיהיו לי אני לא ייתייחס אליהם בכלל, זה לא מה שאני רוצה.
אני יודע, קל לדבר קשה לפעול, אבל בע"ה ורק בע"ה אפשר להצליח

גם מה שעשיתי בזמן האחרון, כל פעם ב"נ שראיתי משהו לא צנוע במזיד... נתתי כסף לצדקה.
וככה יצר הרע גם פחות נלחם על זה כי אחרי הכל אפילו אם הוא יחטיא אותי הוא בזכות זה גרם לי
לעשות גם מצווה.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים על ידי .

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6880

• brit.kodes
  • רצף ניקיון נוכחי: 7 ימים
  • דירוג זהב
אזולאי היקר

ברשותך ירצה להוסיף כן קצת על כל הדברים הנפלאים והמחזקים שכתבו פה חברי
רציתי להתיחס לעניין מה שכתבתה
"גם מדי פעם צפים לי מחשבות רעות של ח"ו לעזוב את הדת רק בשביל שאני כביכול יוכל לחטוא בחטא הזה
חופשי..."

תדע לך שאין קשר בין עברות לבין מה שהשם רוצה אותך ואוהב אותך איך שאתה גם בין אדם שנכשל בעבירות
הוא עדין יהודי דתי והשם אוהב כל מעשה טוב שהא עושה

מדבריך ניכר שאתה עובד קשה . דע לך ראין לך מושג כמה השם מעריך את עבודתך אתה חשוב בעניו
עוד דבר חשוב ציינתה שאתה מפחד אז נכון כתוב שאשרי אדם מפחד תמיד
אבל פה אל לך לפחד תאמין חזק שאתה יכול ואל תחשוב תמיד מה יהיה ומהתוצאה של הנפילה
כמו שציינו פה חברי יש פה באתר כלים נפלאים שבטח יעזרו לך
תקרא גם את המדריך שיש באתר ותצטרף למייל היומי

ושיהיה בהצלחה השם איתך בכל מצב

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #6921

אזולאי היקר!
כל הכבוד על כל הדרך שאתה עושה.

לפעמים נותנים לנו מתנה מן השמים - עוזרים לנו להשיג כל מיני מדרגות רוחניות, ואחרי כמה זמן לוקחים מאיתנו את המתנה, כאומרים "ראית לאיפה אתה יכול להגיע? יופי. עכשיו תטפס לכאן בכוחות עצמך".

המלחמה מתחדשת מעת לעת. וזו באמת עבודה לכל החיים (או לפחות עד גיל זיקנה).
כל רגע ורגע שאתה נלחם להיות נקי יקר מאוד בעיני ה', וראוי שגם אתה תייקר אותו ותשמח בו.
כמו שכבר כתבו לפניי - הכלים שכתובים במדריך מועילים מאוד:
www.gye.org.il/index.php?option=com_zoo&view=category&Itemid=80

בהצלחה!

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #7165

• azulay
  • חבר חדש
נהיה לי בימים האחרונים מאוד קשה... כמעט נפלתי בברית ח"ו כמה פעמים...
ראיתי כמה דברים לא צנועים במזיד... קשה לי... קשה לי לעמוד בזה...
אני לא ידוע כבר מה לעשות זה לא יוצא לי מהראש... לא יודע פשוט מה לעשות...

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 12 שנים #7188

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
לא!
אל תעשה את השטות שאני עשיתי!
אל תיגע בזה בכלל! תתרחק מזה כאילו זה פצצה מתקתקת!
כשאתה רואה את זה זה מגביר את ייצור הזרע בגוף ובאיזשהו שלב יהיה יותר מידי והוא יהיה חייב לצאת.
תדבר עם ה' תגיד לו שאתה לא יכול לבד, תגיד לו לשלוט על התאווה שלך.
תדבר אתו עכשיו! תזכור שהוא אתך כל הזמן.
אתה לא יכול לבד, אף אחד לא יכול.
אפילו חכמים כבר אמרו: "יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום ואלמלא הקב"ה עוזרו אינו יכול לו"
חוץ מזה, כדי לנקות את הראש צא לריצה או להליכה או לכל סוג ספורט אחר.
זה יעזור לך.
בהצלחה מרובה,
אין יאוש
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 12 חודשים #7373

• azulay
  • חבר חדש
בבקשה עזרה...
ב"ה מיום חמישי הפסקתי להרהר על החטא הידוע... והפסקתי לראות מראות לא צנועות,
באמת שהיה לי טוב היה לי ראש נקי לא חשבתי על זה בכלל לא רציתי לחשוב על זה ולא ממש יצא
לי לחשוב על זה. אבל היום זה שוב חזר לי... וקשה לי... אני חייב עזרה מה' יתברך
אם מישהו יוכל לנסות לעזו אני אשמח מאוד

בעניין: ברוך ה' החזקתי יותר משנתיים אבל בשבועיים האחרונים קשה לי לפני 11 שנים, 12 חודשים #7388

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
דבר עם ה' עכשיו!
תגיד לו שאתה לא יכול לבד ושאתה צריך את עזרתו.
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

אזולאי,יש לי סוד בשבילך... לפני 11 שנים, 12 חודשים #7405

כבר כמה ימים שאני מתפלל עליך בהתבודדות,ומבקש מהשי"ת-"אנא ,עזור לאזולאי שלא יפול"."שיחזיק מעמד,שיתחזק ויתגבר"
שנשמע ממך בשורות טובות.בהצלחה.
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן