ברוכים הבאים, אורח

האם אני מכור?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: האם אני מכור? 2773 צפיות

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 4 חודשים #52192

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום

ובמשפט אחד. עד היום התפללת שתפתר לך בעיה מסוימת והחיים ימשכו כרגיל,
כאן התחדש שהבעיה אמנם לא תפתר (באופן שרצינו שיקרה עד היום) אך החיים הם שישתנו.

משפט חזק,
הוסיף הרגשה שלי לפני כחודש הייתי בכותל בירושלים, שיתפתי אחרי זה חבר, שאחרי כל הרבה שנים הפסקתי להבטיח "שאני כבר לא יפול" אני יודע שאני יכול בקושי לבקש יום אחד נקי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 4 חודשים #52198

eitan76 כתב on 05 ינו' 2014 20:49:

אז איפה החידוש? האם זה בזעקה לה' לפני הנפילה ולא רק אחריה?
הנה ממש לפני עשר דקות תקף אותי גל שקרא לי ללכת בעקבות התאווה אחרי כמה ימים של נקיות. אני מודה ומתוודה כי כמעט ועשיתי זאת. ברגע האחרון נכנסתי לכאן במקום למקום אחר מוצלח הרבה פחות... אני מרגיש ומעריך שאחרי שאצא מפה גם הרצון שהיה קודם לתאווה כבר לא יהיה שם (ואולי אני טועה?). איפה הייתה פה הכניעה? או שלא הייתה פה?

א. חידוש? לא יודע. החלמה יש ב"ה, עינינו רואות אותה.
אני הגעתי ל-SA כשהייתי נקי מנפילות כ-7 חודשים(!) באותו הזמן לערך למדתי בישיבה את הסוגיה שלעיל, והיה לי ברור ש'תורה מביאה לידי זהירות' - קשר לקב"ה יביא אותי להיזהר בדרכי, להבחין כי אני עומד במקום\מצב מסוכן ועלול ליפול, ובע"ה אתרחק משם. בשפת התכנית: צעדים 1-2-3.  ב"ה הזהירות הזו החזיקה מעמד למעלה משנה נוספת, xסה"כ 597 יום. כשהקב"ה זימן בפני הזדמנו עסקית שהכריחה אותי ללכת בדרך חדשה, וברור לי שאני צריך להתקדם איתה, הרי אני נקי כשנה ו-8 חודשים, וכבר לא צריך להיות ספון במקום והמוכר אלי... זהירות מה'לא מוכר' לא היתה רלוונטית, הרי אני מנסה לצעוד בדרך חדשה בעולמו של הקב"ה... הלחץ והפחד מהלא נודע הכריעו אותי, והפתח הראשון שמצאתי הפנה אותי ישירות אל המפלט המוכר והידוע: סרטון תמים (באמת) שמערכת 'רימון' חסמה-> גישה לרשת אלחוטית של שכנים-> גיליתי שהסרטון התמים מובא באתר לא תמים-> שיטות באתר הלא תמים, ונפילה...
נסיונם של מכורים לאלכוהול ותאווה המובאים בספר הגדול ובספר הלבן (אפשר לקבל במייל לכתובת שהביאו לך למעלה) אומר שההתמכרות מתלבשת על ריק רוחני שמבצבץ מבעד לפגמי אופי (יש מי שיכנה אותם 'מידות מקולקלות'. תקרא להם איך שתקרא להם, רק אל תתן לנקיפות מצפון למשול בך, רק לא-ל רם ונישא... ). ההחלמה מתמקדת במילוי רוחני, והחלמה מפגמי האופי, שם נמצאת עיקר 'העבודה' - צעדים 4-9.

אפשר לשמור על נקיות לאורך זמן כלשהו , קצר או ארוך, בעזרת שרירים חזקים. כניעה מאפשרת לעשות שינוי בחיים.

רוב ברכה
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 4 חודשים #52204

eitan76 כתב on 05 ינו' 2014 20:49:

אני חייב לומר כי הכנסת אלוקים לתוך המשוואה נראית לי קצת מוזרה... הוא לא היה שם כל הזמן? כלומר, אני מעריך שהאנשים שנמצאים פה הם מה שמכונים (לכל הפחות) שומרי תורה ומצוות. האמונה איננה זרה להם. אני כשלעצמי מדבר עם רבש"ע שנים על התאווה שלי ועל התסכול האיום הנובע ממנה; מבקש ממנו כוחות. מתחנן ומתפלל שייקח אותה ממני או לחילופין שייתן לי כלים להתמודד. אני כמובן לא בא להעיז פנים כלפי שמיא, אבל עד היום כל הדברים הללו שאותם בקשתי לא קרו (לפחות לא כמו שדמיינתי או רציתי שיקרו).
אז איפה החידוש? האם זה בזעקה לה' לפני הנפילה ולא רק אחריה?

אני באמת לא מבין בזה הרבה, אבל אני יכול לשתף במשהו שלמדתי פה בפורום ומאד עוזר לי. יכול להיות שאני טועה לגמרי בהבנה - הותיקים פה ודאי יודעים הרבה יותר ממני

כשאתה מתפלל שהקב"ה יעזור לך, אתה בעצם מסתכל על כך מהזוית של - אני לא רוצה ליפול, תעזור לי. אתה מדחיק לגמרי את הצד שבך שמאד מאד רוצה ליפול.. על הצד הזה אתה לא מדבר בכלל עם הקב"ה..
הצעדים מלמדים אותנו לשתף את הקב"ה דוקא שם.
להגיד לקב"ה שאני רוצה ליפול, שמאד מאד בא לי להתאוות, שמצדי אני נשאר מחובר למחשב עד הלילה. לכן אני מבקש שהקב"ה הוא זה שימנע ממני ליפול  כי אני לא אמנע את זה מעצמי

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 4 חודשים #52222

• יגל לבי
  • דירוג זהב
  • בוראי, אני חסר אונים ! אנא עזור לי.
קוה

הסיפור שלך מדהים !

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 4 חודשים #52303

• eitan76
  • חבר חדש
  • פותח את ידך
ואוו...

כמה חומר למחשבה. פתחתם לי פתח בכיוון שלא הרהרתי בו לפני כן. מדובר פה בדיוקים של מ"מ על מ"מ... אני מניח שאם הייתי צריך להסביר את זה למישהו מבחוץ, שלא מכיר את ההרגשה וההתמודדות, לא הייתי מצליח וככל הנראה הוא גם לא היה מבין...
ככל שני מפנים אני מגלה עובדה קשה על עצמי: לא בא לי לוותר על התאווה! ב- 24 שעות האחרונות היא חזרה ובגדול. כמה וכמה פעמים שמעתי אותה לוחשת לי ששבוע וחצי של נקיות היא הישג יפה, אבל אני הרי חולה ולא אשם בכך, אז מגיע לי קצת מהחומר...
פניתי אל ה' ואמרתי לו: ריבונו של עולם, אני באמת באמת רוצה עכשיו ליפול. בא לי כמו שלא היה בא לי מעולם, ואין לי כוח ויכולת לעשות כלום. בבקשה ממך תושיע אותי!. והוא הושיע בחמלתו... עד לפעם הבאה כמה שעות מאוחר יותר.
בנתיים ב"ה אני עומד ומחזיק מעמד.
מה שהתחוור לי בין השיטין, היא שאני לא רוצה באמת לוותר עליה, על התאווה. הקולות האלה בראש שמספרים לי כמה מסכן אני שנגזר עלי לחיות בלעדיה. כמה אומלל יהיו חיי בלעדיה.
אוף... כמה הדרך היא ארוכה. כמה מפחידה המחשבה שאני עלול ליפול.
לא בטוח

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 4 חודשים #52311

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום
eitan76 כתב on 07 ינו' 2014 11:28:

אוף... כמה הדרך היא ארוכה. כמה מפחידה המחשבה שאני עלול ליפול.

יש משפט, דרך פשוטה לאנשים מסובכים,

ונגד המחשבה של הפחדים שתיפול,
אם תעשה את הפעולות הנכונות, בעיקר חברים תפילות, עשית את שלך ואלוקים ישמור עליך שלא תיפול.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52655

• eitan76
  • חבר חדש
  • פותח את ידך
נפלתי.
וזה היה כ"כ מיותר, וטפשי וחסר משמעות .
ועכשיו אני אפילו לא יודע איך להרגיש.
מפחד להרגיש.
רוצה שהגלגל יחזור אחורה , שאוכל להמשיך מהמקום בו נפלתי כאילו לא נפלתי, אבל זה הרי לא נכון.
אם יש משהו שהנפילה הזאת לקחה ממני (ולו לזמן מה) זה את הגאווה על כך שהנה אני מצליח.
פתאום הדיבור על להצליח רק היום מקבל משמעות קיומית אחרת.

אין לי מה להוסיף רגע.
בא לי להעלם
לא בטוח

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52657

• אבי גולן
  • דירוג פלטיניום
eitan76 כתב on 12 ינו' 2014 22:13:

נפלתי.

בעבר לפני שנכנסתי לקבוצות כשעוד ניסתי אולי אני יכול לבד,
נכנסתי פעם לשירותים "רק להחליף בגדים" ותוך 3 דק' יצאתי כבר אחרי נפילה על כלום,
זה מכור!!!!!!!!!!!

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52659

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום לך חבר יקר

אומרים שיש נפילה אחת שהיא מועילה. זו שמביאה אותנו אל רכבת ההחלמה.
מאחל לך שיהיו לך הכוחות לעשות כל מה שצריך כדי להישאר נקי. לפחות היום. הלילה.
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52665

eitan76 כתב on 12 ינו' 2014 22:13:

נפלתי.
ועכשיו אני אפילו לא יודע איך להרגיש.
מפחד להרגיש.

איי, מכיר את התחושה יותר מדי מקרוב, יותר מידי טרי

אוהבים!
"ופשוט הוא שאפילו אם יפקח האדם על עצמו, אין בכחו לינצל אלולי הקדוש ברוך הוא עוזרו, כי היצר הרע תקיף מאד" (רמח"ל, מס"י פ"ב)
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52674

• העברי
  • דירוג פלטיניום
אוהב אותך אחי
מאוד מזדהה עם התחושה שבא לי להיעלם
תודה על השיתוף

בעניין: האם אני מכור? לפני 10 שנים, 3 חודשים #52915

• להבות אש
אתה לא היחיד, כולנו אוהבים אותך, כולנו עברנו את זה גם. קרה לי הרבה פעמים שבבוקר הייתי נופל ואז מיד קם וצריך ללכת לשחרים, או שהייתי נופל בלילה מיד אחר ק"ש שעל המיטה, העיקר הוא לא להעניש את עצמך, אתה חולה. מה זאת אומרת? שגם אם תיפול ה' לא התרחק ממך, פשוט תמשיך עם החיים כרגיל ואל תתכנס בתוך עצמך ותיאבד, נכון שצריך להתגבר ולעשות את הצעדים, אבל כאשר נופלים, אז הנפילה היותר גרועה באה אחרי שרואים פורנו או מוציאים זרע לבטלה, זו הנפילה שנקרא יאוש, אנו צריכים להבין שאנו חסרי אונים ולא מיואשים,

אוהבים
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן