ברוכים הבאים, אורח

אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום 4231 צפיות

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 5 חודשים #21528

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
הנושא של התמכרות לאתר הועלה כבר לפני שנה, בראשית פתיחת הפורום.
וואו, איזה דרך ארוכה עשה האתר, ורואים בחוש את המקצועיות המתפתחת.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 5 חודשים #21540

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אפה נעלמתם חברים יקרים? זקוקים לכם!! עושה רושם שלקחתם לעצמכם שנת-שבתון. ואם כן הגיע הזמן לשוב ולראות איך הפורום התפתח וכמה חברים חדשים "נולדו" כאן.
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 5 חודשים #21564

גם אני חשבתי כמו תת לחץ בתחילה, ולכן בתחילה שגיליתי שאני מתמכר לאינטרנט ניתקתי את המחשב שלא אוכל להתחבר, אבל מה שקרה אחרי תקופה קצרה, הרגשתי שאני משתגע ומחפש באופן נואש את האינטרנט בדרכים שונות ומשונות, מה שגרם לי לחזור לזה יותר חזק.
זה נכון שהרצוי ביותר לסגור את האינטרנט ואת המחשב לגמרי, אבל א. לפעמים אי אפשר כמו שכבר הזכירו. ב. אי אפשר לפתור התמכרות ב"זבנג וגמרנו"! זו טעות של המון מחנכים, או ליתר דיוק: חכמים בעיניהם שמנסים לחנך, את אחרים או את עצמם.
צריך לעשות הכל בחכמה ולא בבת אחת. אמנם צריך להזהר שלא להשאר תמיד במצב סטטי ולא להתקדם כי זה עצמו סיבה לנפילה שוב, כידוע מביאור הגר"א על הכתוב אורח חיים למעלה למשכיל למען סור משאול מטה, וזה תירוץ ידוע של היצה"ר שלא להתקדם בתואנה ש"אתה עוד לא מספיק חזק עד כדי כך", "לאט אבל בטוח", וכדו'. אבל מאידך גיסא גם בבת אחת אי אפשר, כמו שאם תשבור את הבקבוק וודקה לאלכוהוליסט הוא לא יגמל אלא יקנה חדש וישתה יותר הרבה בדווקא כדי להוכיח לך שלא הצלחת, וכדו' בכל התמכרות.
הפתרון צריך להיות מאידך למנוע מה שאפשר, כדוגמת דברים אסורים שזה וודאי צריך להפסיק מיד, וגם באינטרנט ובמחשב להפחית לפי כוחות הבנ"א, ואמנם באמת יש לבנ"א כוחות יותר ממה שהוא חושב, אבל צריך להיות משוכנע בזה, ואם הוא מרגיש שמעמיסים עליו (או הוא מעמיס על עצמו) יותר ממה שהוא יכול הוא יפרוק את זה במוקדם או במאוחר (בדרך כלל במוקדם) וכדי להתפרק הוא יחתוך לכיוון השני ביתר שאת וביתר עז.
ובמקביל להפסקה כמה שאפשר מה שהכי חשוב זה לעסוק במשהו אחר שייתן את הסיפוק שנדרש לבנ"א שבשביל זה הוא התמכר, כי התמכרות היא לא סיבה אלא תוצאה, כמו אלכוהוליסט שבדרך כלל זה לא מהטעם של המשקה אלא כבריחה מהחיים, "להטביע את יגונו בטיפה המרה", כך בדיוק בכל התמכרות אחרת הסיבה היא "בריחה", שאדם לא טוב לו בחיים מאיזושהי סיבה והוא מנסה לברוח אל עולם ורוד יותר. לכן הכי הכי חשוב מכל שלבי הגמילה (לעניות דעתי) להיות עסוק במשהו שייתן סיפוק ועונג וזה ייתן סיבה שלא יהיה לבנ"א משיכה פנימית לחזור להתמכרותו, כי בלי זה אי אפשר, והסיבה לזה היות שהאדם לא נברא אלא להתענג על ה' ולא בתענוגות גשמיים אלא רוחניים כמו שהמסילת ישרים בפ"א מביא מהמדרש "וגם הנפש לא תמלא" אפילו אתה נותן לה כל מעדני עולם אינם שווים לה, לפי שהיא מן העליונים, ולכן אם אין לאדם עונג בחייו ממילא הנפש שלו מחפשת עונג אחר, וזה יכול להתבטאות בכל מיני הנאות ותאוות שונות ומשונות.
וכשתמצי לומר, זה מה שכתב הרמב"ם הידוע (סוף הלכות איסורי ביאה, פרק כ"ב הלכה י"ט): יתרה מכל זאת אמרו, יפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה, וירחיב דעתו בחכמה - שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה, ובחכמה הוא אומר "איילת אהבים, ויעלת חן,  דדיה ירווך בכל עת, באהבתה תשגה תמיד".
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 5 חודשים #21570

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 289 ימים
  • דירוג פלטיניום
ואו, איזה פוסט בראשיתי...
אם יהיה שעת רצון ותראו את הדברים, אז ככה...

תת לחץ, גור אריה, שמירס', מגדלאור, היכן אתם????

מצטרף לקריאת מתנת

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 5 חודשים #21576

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
הם כנראה בSA 
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 4 חודשים #23187

• 1only
  • דירוג כסף
  • (יניב)

גם אני חשבתי כמו תת לחץ בתחילה, ולכן בתחילה שגיליתי שאני מתמכר לאינטרנט ניתקתי את המחשב שלא אוכל להתחבר, אבל מה שקרה אחרי תקופה קצרה, הרגשתי שאני משתגע ומחפש באופן נואש את האינטרנט בדרכים שונות ומשונות, מה שגרם לי לחזור לזה יותר חזק.
זה נכון שהרצוי ביותר לסגור את האינטרנט ואת המחשב לגמרי, אבל א. לפעמים אי אפשר כמו שכבר הזכירו. ב. אי אפשר לפתור התמכרות ב"זבנג וגמרנו"! זו טעות של המון מחנכים, או ליתר דיוק: חכמים בעיניהם שמנסים לחנך, את אחרים או את עצמם.
צריך לעשות הכל בחכמה ולא בבת אחת. אמנם צריך להזהר שלא להשאר תמיד במצב סטטי ולא להתקדם כי זה עצמו סיבה לנפילה שוב, כידוע מביאור הגר"א על הכתוב אורח חיים למעלה למשכיל למען סור משאול מטה, וזה תירוץ ידוע של היצה"ר שלא להתקדם בתואנה ש"אתה עוד לא מספיק חזק עד כדי כך", "לאט אבל בטוח", וכדו'. אבל מאידך גיסא גם בבת אחת אי אפשר, כמו שאם תשבור את הבקבוק וודקה לאלכוהוליסט הוא לא יגמל אלא יקנה חדש וישתה יותר הרבה בדווקא כדי להוכיח לך שלא הצלחת, וכדו' בכל התמכרות.
הפתרון צריך להיות מאידך למנוע מה שאפשר, כדוגמת דברים אסורים שזה וודאי צריך להפסיק מיד, וגם באינטרנט ובמחשב להפחית לפי כוחות הבנ"א, ואמנם באמת יש לבנ"א כוחות יותר ממה שהוא חושב, אבל צריך להיות משוכנע בזה, ואם הוא מרגיש שמעמיסים עליו (או הוא מעמיס על עצמו) יותר ממה שהוא יכול הוא יפרוק את זה במוקדם או במאוחר (בדרך כלל במוקדם) וכדי להתפרק הוא יחתוך לכיוון השני ביתר שאת וביתר עז.
ובמקביל להפסקה כמה שאפשר מה שהכי חשוב זה לעסוק במשהו אחר שייתן את הסיפוק שנדרש לבנ"א שבשביל זה הוא התמכר, כי התמכרות היא לא סיבה אלא תוצאה, כמו אלכוהוליסט שבדרך כלל זה לא מהטעם של המשקה אלא כבריחה מהחיים, "להטביע את יגונו בטיפה המרה", כך בדיוק בכל התמכרות אחרת הסיבה היא "בריחה", שאדם לא טוב לו בחיים מאיזושהי סיבה והוא מנסה לברוח אל עולם ורוד יותר. לכן הכי הכי חשוב מכל שלבי הגמילה (לעניות דעתי) להיות עסוק במשהו שייתן סיפוק ועונג וזה ייתן סיבה שלא יהיה לבנ"א משיכה פנימית לחזור להתמכרותו, כי בלי זה אי אפשר, והסיבה לזה היות שהאדם לא נברא אלא להתענג על ה' ולא בתענוגות גשמיים אלא רוחניים כמו שהמסילת ישרים בפ"א מביא מהמדרש "וגם הנפש לא תמלא" אפילו אתה נותן לה כל מעדני עולם אינם שווים לה, לפי שהיא מן העליונים, ולכן אם אין לאדם עונג בחייו ממילא הנפש שלו מחפשת עונג אחר, וזה יכול להתבטאות בכל מיני הנאות ותאוות שונות ומשונות.
וכשתמצי לומר, זה מה שכתב הרמב"ם הידוע (סוף הלכות איסורי ביאה, פרק כ"ב הלכה י"ט): יתרה מכל זאת אמרו, יפנה עצמו ומחשבתו לדברי תורה, וירחיב דעתו בחכמה - שאין מחשבת עריות מתגברת אלא בלב פנוי מן החכמה, ובחכמה הוא אומר "איילת אהבים, ויעלת חן,  דדיה ירווך בכל עת, באהבתה תשגה תמיד".

לצטט את הדברים רק לשם הציטוט!!!!
סיכמת/אמרת הכל. כל מילה שלי מיותרת.
(עכשיו אם אצטרך אדע איפה למצוא את הכל כתוב כמו שכתבת)
"אבוד" זה משהו שלא קיים

בעניין: אני חדש ואני רוצה להבין אם אני שייך לפורום לפני 11 שנים, 4 חודשים #23222

• פינחס
  • דירוג זהב
  • אין שום יאוש בעולם כלל!!!
אני יודע שזה הורס לי את החיים אבל אני הגעתי למצב שאני בכלל לא נלחם, פשוט הרגלתי את עצמי לעונג הבזוי הזה, והגעתי למצב שזה נותן לי חיות בחיים, ז"א אני אומר לעצמי היום בלילה אני אשחית זרעי ויהיה לי תענוג. וזה מה שעושה אותי שמח.

יש לי רק דבר אחד לומר לך:
12 הצעדים מוכיחים לך שהתאווה (האוננות, הפורנו, המין) באה למלא חוסרים בנפש.
כלומר, אתה לא שמח. מה עושים? הולכים לפורנו. יש לנו, המכורים איזושהיא בעיה בנפש שמוצאת לבעיות שלנו פתרונות לא נכונים.
12 הצעדים מלמדים אותנו למצוא את הפתרונות הנכונים ולא לברוח מהחיים אל התאווה.

תמשיך ללכת איתנו-ותצליח, בעזרת ה'.

פינחס
קשה אבל לא אבוד

משתדל להזכיר לעצמי שיש דרך.

אפשר לצאת, בעזרת ה' ורק בעזרת ה'
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן