ברוכים הבאים, אורח

פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר.....
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... 3087 צפיות

פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 9 חודשים, 2 שבועות #147585

• 9625
  • דירוג זהב

היי חברים!!!!! 
איזה כיף לפגוש אתכם! ואיזה כיף לא לפגוש! 
סליחה על הבלבול. ותסלחו גם אתם לי. כי גם אני קצת מבולבל. מאוד מבולבל מהמצב שלי וממה שמצופה ממני, וגם קצת קצת מבולבל מהתרגשות שמצאתי את הפלטפורמה הזו.
האם כיף לפגוש או לא לפגוש? פשוט מאוד. כיף לשמוע ולהשמיע, וגם כיף לא להיחשף.
המילה פורנו, לא מספיק ברורה אצלי. ז"א אותם תכנים המוגדים כך באופן רשמי היו אצלי תמיד מחוץ לתחום. 
מנגד, פרסומות בגדי נשים, לדוגמא, או הבעה מרשימה של אשה אפי' מכוסה בצניעות, היו גורמים לי לעוררות [למה אני אומר היו? כי מאז לפני מס' שבועות שאני צריך כל בוקר להגיש "דוח" מה היה אתמול, אני מתבייש ולא צורך חומרים אלו. שבח לקל בורא עולם ותודה עמוקה לשליחיו הנאמנים].
לעומת זאת, עיקר ההתמודדות שלי כעת היא עם הפתעות. ברחוב, באוטובוס, במרכזים מסחריים, וכדומה.
ההגדרה שלי היא, עם עבירות "מתוכננות" קל לי יותר, עם עבירות "פתאומיות" קשה לי יותר.
לגבי אוטובוס אני יכול לומר כך. כיום, 20/7/23, יש לי תנאים די נאותים לשמור את עצמי באוטובוסים שבהם בעיקר אני נוסע.
יש לי נסיעה קבועה בבוקר במשך כשעה באוטובוס עם קהל די דליל, אני לוקח משהו לקרוא, ועסוק בזה.
בשעות אחהצ, האוטובוס קצת יותר מלא. אבל עדיין, אני עולה קרוב לתחילת המסלול, יושב בספסל לבד, וכנל קורא איזשהו חומר שדורש תשומת לב.
אבל כשמשהו משתנה, נסיעה שלא בשגרה, קשה לי יותר. קשה לי להתארגן מראש עם חומר. קשה לי [לפעמים] למצוא מקום שמעמיד אותי בפחות ניסיונות. [במאמר המוסגר, דבר שאני מקפיד עליו כבר הרבה זמן, לשבת באוטובוס בטור השמאלי, כדי שבעצירה בתחנות אהיה פחות מגורה ממי שעומד בתחנה. אשמח לקרוא את חוות דעת החברים על זה].
ביי חברים!!!!!
אשמח לשמוע ממכם!!!!!!!!!

הסיפור מאחורי תמונת הפרופיל:
אחד הכלים להתמודד עם תאווה, הוא לזהות את הנקודה שלפני נקודת האל-חזור.
להגיע לנקודת האל-חזור ואז להלחם, זה גם קשה וגם מתיש.
לצורך דומה לזה בכביש קיים תמרור מס' 623.
לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.
אם אשכיל לזהות את הנקודה הזו, יהיה לי הרבה יותר סיפוק והרבה פחות נפילות.

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 9 חודשים, 2 שבועות #147590

• יוסי91
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

שלום חבר חדש,

כל הכבוד על ההודעה הראשונה! אני עדיין זוכר את ההתרגשות הגדולה שהייתה לי שכתבתי את ההודעה הראשונה.

לגבי תוכן ההודעה:
האמת שאני לא כ''כ מבין את המצב שבו אתה מתמודד ולכן לא אייעץ כדי לא להטעות אותך חלילה.
רק אספר שלי בעבר גם היה בעיה עם אוטובוסים אבל כיום המצב הרבה יותר טוב. (אצלי מה שעבד זה חיפוש סיבות השורש שאני "הולך" לכיוון התאווה ובמהלך הטיפול בשורש הנסיעות נהיו רגועות יותר).

בהצלחה בדרך!

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 9 חודשים, 1 שבוע #147774

• 9625
  • דירוג זהב

היי חברים!!!!!
יום ראשון, יב אב תשפג.
מגיע לי מזל טוב!!!!!!!!! שמונה שנות נישואין!!!!!!!
מוזמנים לשאול את אשתי אם מדובר על שנים מוצלחות או לא..........
אני מחכה להגיע לשלווה אמיתית ברמה שלא אצטרך להילחם על כל "הצצה".
מס' שאלות.
שאלה לצוות הטכני: מזה כשבועיים, אני לא יכול לציין במעקב שבאתר את אופי הנפילות והרגשות. מיד אחרי סוג הנפילה נהיה "באג" והאתר לא מגיב. האם התקלה היא בגלישה שלי? או באתר? צריך תדרוך מיוחד? אשמח להסבר.
שאלה לכל  החברים: בתי בת ה-5 אוהבת לשבת עלי. קורה לעיתים קרובות שאני מתחמם ומגיע לזיקפה ע"י זה. זה מאוד מביך ולא נעים. שאלתי: האם יש בזה בעיה הלכתית/ השקפתית/ חוקית, האם אני צריך לדחות אותה ממני [שזה יהיה קשה לה רגשית] או לא.
בקשה אישית: אבקש לא לקבל התייחסות לשאלה זו ממישהו שלא נמצא בסיטואציה [רווק/מבוגר בלי ילדים קטנים].
יום טוב לכולכם!!!!!

לא תמיד התמרור ברור כמו בכביש, לפעמים הוא קצת נמוך, לפעמים הוא קצת מטושטש, אבל תמיד הוא קיים.

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 9 חודשים, 1 שבוע #147777

6925 כתב on 30 יולי 2023 05:23:

היי חברים!!!!!
יום ראשון, יב אב תשפג.
מגיע לי מזל טוב!!!!!!!!! שמונה שנות נישואין!!!!!!!
מוזמנים לשאול את אשתי אם מדובר על שנים מוצלחות או לא..........
אני מחכה להגיע לשלווה אמיתית ברמה שלא אצטרך להילחם על כל "הצצה".
מס' שאלות.
שאלה לצוות הטכני: מזה כשבועיים, אני לא יכול לציין במעקב שבאתר את אופי הנפילות והרגשות. מיד אחרי סוג הנפילה נהיה "באג" והאתר לא מגיב. האם התקלה היא בגלישה שלי? או באתר? צריך תדרוך מיוחד? אשמח להסבר.
שאלה לכל  החברים: בתי בת ה-5 אוהבת לשבת עלי. קורה לעיתים קרובות שאני מתחמם ומגיע לזיקפה ע"י זה. זה מאוד מביך ולא נעים. שאלתי: האם יש בזה בעיה הלכתית/ השקפתית/ חוקית, האם אני צריך לדחות אותה ממני [שזה יהיה קשה לה רגשית] או לא.
בקשה אישית: אבקש לא לקבל התייחסות לשאלה זו ממישהו שלא נמצא בסיטואציה [רווק/מבוגר בלי ילדים קטנים].
יום טוב לכולכם!!!!!

ראשית, מזל טוב.
שנית, היו לי בשנות השימוש דברים כאלה, לא עם ילדיי כי לא הייתי נשוי אז, אבל עם בני משפחה אחרים. במציאות אצלי אני יודע שזה הגיע באופן ברור מההתמכרות שלי לתאווה, כך שבין אם יש בזה בעיה הלכתית / השקפתית / חוקית ובין אם אין בזה בעיה, ברור שזה הגיע אצלי ממקום מאד מאד לא טוב ומאד לא בריא.

אני חושב שכל אדם יכול להגיע בכל מיני סיטואציות לחימום כזה או אחר, אבל נראה לי שמעצם זה שאתה שואל את השאלה, זה אומר שאתה מרגיש שמשהו כאן לא תקין, וזה אולי אפילו קצת מעבר לאיזה מצב פיזי רגעי שקורה לנו בגוף.
אם אני טועה תתקן אותי ואני מתנצל מראש, רק נראה לי מתוכן השאלה לכן אני כותב כך. וכיון שכן אני חושב שאתה צריך למצוא את הדרך איך להימנע מזה, מבחינה טכנית, אתה יכול להמשיך להיות אבא אוהב ולהחזיק אותה עליך,  אך לא במקומות רגישים בגוף. ובכל אופן, גם אם זה לא מגיע למקומות בעיתיים מדי, ראוי להימנע מחימום, גם לפי ההלכה.

לגבי התקלה באתר, לפעמים יש תקלות שהפתרון להם זה למחוק את הקוקיז / עוגיות בדפדפן, תנסה לעשות זאת, ואם זה לא יעזור תעדכן ואשלח במייל את השאלה שלך למתכנתים של האתר.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 9 חודשים, 1 שבוע על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 9 חודשים, 1 שבוע #147787

• 9625
  • דירוג זהב

חשוב לי להסביר את עצמי.
אין לי הרהורים ולא קצה חוט של כוונה לפגיעה ח"ו בנפשה של ביתי ולא בגופה.
המצב הוא שהיא, בלי רצוני, לוחצת לי. ונהיה סוג של תגובה פיזיולוגית של התקשות.
שאלתי היתה האם אני מחויב בכל זמן שהיא לידי לעמוד, או להיות בתנוחה שלא מאפשרת לה להתקרב לאזור האישי שלי.
האם אני מתייחס לזה במשהו רגעי פיזי או מהותי? אין לי תשובה ברורה לזה. אני כן יכול לומר שדבר כזה לא נספר אצלי כנפילה [בדוח היומי של האתר]. וזאת מכיוון שאני לא חושב שעשיתי משהו רע.
מודה לכם מעומק הלב על ההזדהות וההתיחסות!!!!!!

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 8 חודשים, 2 שבועות #148119

• 9625
  • דירוג זהב

קצת שונה מהאווירה של אלול.......
כשאני הולך באזור חילוני אני מוכרח להסתכל למטה, כדי לא לדרוך על צרכים של כלבים......
השאלה היא, אם אני לא מפסיד את השכר של ההתגברות על שוטטות העינים כאשר האינטרס שלי הוא בכלל אסטטי....
כמובן, זה לא באמת ככה. למרות הצורך האסטטי ולמרות האיסור שיהיה רבב על בגדו של תלמיד חכם, עדיין יש מרחב גדול של התמודדות. והפחד מזה שאני אצטרך יום למחרת לפרט נפילות, שומר עלי שלא לשוטט עם העינים.
שאלה ששאלתי בעבר והיא חוזרת שוב: לאחר דיווח מעקב יומי נהיה "באג" והתוכנה לא מגיבה. אני עושה איקס ואז יכול להמשיך לפורום, סרטונים וכל הדברים הטובים. אבל את המעקב אני לא מצליח להשלים.
כבוד המפקח "מתחיל שוב", אתה המלצת לי למחוק את העוגיות. אשמח להסבר מה בדיוק לעשות ובעיקר איך.
שאלה: הגמ' אומרת אם יאמר אדם שלא עסק בתורה טרוד הייתי ביצרי יאמרו לו כלום היית טרוד יותר מיוסף?!
שאלתי [אצלי ב"ה זו לא שאלה מעשית. אבל יש חברים בפורום שלדעתי בסתר ליבם שואלים את זה], אולי ליוסף לא היו את הנסיונות שקיימים היום ברשתות? אולי על דורינו זה לא נאמר? 
קשה לי לומר דברים כאלו. אבל יותר קשה לי להתבשל עם המחשבות ולשתוק.
יום טוב לכולם. אוהב אתכם!

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 8 חודשים, 2 שבועות #148132

אני אישית לא טרוד ביצרי
אני טרוד במחלה רוחנית נפשית וגופנית
בהצלחה

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 8 חודשים, 2 שבועות #148133

1. לחץ כאן לראות איך מוחקים עוגיות.

2. אני גם מצטרף לדברי משה שלמה, וגם אני לא חושב שאני יכול לדבר ולדון על יוסף הצדיק ועל דברי הגמרא, ואני לא חושב שדברי הגמרא נאמרו לשעתן ולא לדורות.
גם היה את אלעזר בן דורדייא שלא היה בדור שלנו ובכל זאת עד ששב בתשובה שלמה עשה הרבה מאד דברים. וגם יש את "מתחיל שוב וצועד לאלוקים" שעוד הרבה הרבה לפני שהוא ראה צורת אשה לא צנועה אפי' מעט, הוא כבר היה 'מכור' מאד ל'תאווה', וגם בלי כל הרשתות ושאר הדברים, הוא היה חסר אונים מול התאווה.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 8 חודשים #148355

• 9625
  • דירוג זהב

אבא!!!!!!!! אני מתחנן!!!!!!!
שלא אאבד את כל המליונים שקיבלתי בחודשיים האחרונים מאז שהגעתי לפה!!!!!
ההתמודדויות שהיו לי עד שהגעתי לפה, היו של קושי כפייתי בשמירת העינים, ובעיקר קושי להבין בזמן אמת מה הבעיה בזה.
ברוך ד', תודה לו ולכל שליחיו הנאמנים מפעילי האתר האדיר הזה, הצלחתי להיגמל מזה במשך תקופה נכבדה.
אבל פתאום הרגשתי שאני בנסיגה. רק-לראות-אם-זה-גבר-או-אשה, כבר לא נמצא אצלי מחוץ לתחום. במעקב היומי החלטתי שכזה דבר נחשב נפילה בדרגה 1. אבל עדיין, בזמן אמת, קשה לי לחוות בצורה מספקת את ה'פאדיחות' לדווח על כזו נפילה יום למחרת.
אני יודע שאני לא מתמודד עם מה שהרבה חברים מתמודדים, אבל בכל זאת [ובתודה ענקית לבורא עולם ששומר עלי מנסיונות קשים יותר], אני מרגיש שעברתי מהילוך DRIVE להילוך REVERS וזה מה שקשה לי.
אנא עצתכם. 
נ.ב. בקשה אישית, לא לעודד אותי בדברים שאני עצמי כתבתי [להודות לד' שאין לי נסיונות יותר קשים].

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 8 חודשים #148358

אוהבים אותך מאד!
אני מאוד מבין את הפחד "לאבד את המיליונים" 
אני הייתי ממליץ פחות להתמקד בפחד
אם אלוקים רוצה שאני יפסיד אני יפסיד
אני צריך להתמקד במה אני יכול לעשות עכשיו
הפחד רק גורם לי לברוח לתאוה
נערך לאחרונה: לפני 8 חודשים על ידי משה שלמה.

הסבה ליומן מסע לפני 8 חודשים #148457

• 9625
  • דירוג זהב

היי חברים!!!!!
ברוך ד' יש שיפור.
אתמול חיכיתי לאוטובוס, ויחד איתי חיכתה בחורה שלדעתי אם הייתי עומד מאחוריה בזמן שהיא משלמת הייתי מסכן את השמירה שלי.
עשיתי תרגיל קצת ילדותי, ונעמדתי באזור שאליו האוטובוס אמור להגיע, ועקפתי אותה כדי לא להיקלע לסוטאציה הנל.
ההנחה שלי היא, שאותה אחת וגם מישהו אחר [אם היה שם], סובבו עלי אצבע. מה, אתה ילד קטן? לא יכול לחכות רגע?

ואז נזכרתי בדברי המשנה במס' עדויות

מוטב לי להקרא שוטה כל ימי, ולא ליעשות שעה אחת רשע לפני המקום

והבנתי שאני במקום טוב.
יום טוב ובהצלחה לכולם.
אוהב אתכם!!!!!!

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 7 חודשים, 3 שבועות #148625

• 9625
  • דירוג זהב

שלום חברים!
אתם יודעים מה זה ראשי תבות תשפד?
זה בעצם החוייה שלי. תחושה של פריצת דרך.
יש רבים וטובים שאין להם עדיין את התחושה הנל אבל אני בטוח שיש להם תקוה של פריצת דרך.
שמעתי הרבה דברים טובים בחיי. יתכן שגם רעיון המעקב [שהוא זה שפועל אצלי בעיקר], הוא רעיון ששמעתי עליו בעבר. אלא שזה היה מורכב מסיבות של אי נעימות. וכאן, הכל כל כך נעים, כל כך מזמין, כל כך מלטף ומעודד.
כפיים רבותי, כפיים!!!!!!!!!
ברשותכם, אדלג על ראש השנה ויום כיפור, ואבקש ללמוד מניסיונכם על ימי חג הסוכות.
חז"ל לא ריחמו על הימים הללו. הגמ' בקידושין פא מגדירה את הרגל בתור הפצע הפתוח של השנה. במס' סוכה נב [או בסביבות אותו דף], מביאה את המכשולות שהיו יכולים להיות בבית המקדש בזמן שמחת בית השואבה ואת התיקון שעשו בגלל חששות אלו.
הימים הללו יכולים להיות מאוד גבוהים בהשגות שלהם, אבל מאוד מסוכנים מבחינה רוחנית. [יהיו כנראה כאלו שימחקו את המילה 'אבל', כי דוקא בגלל רוממות הימים יש להם את היצר הגדול יותר. אבל ברשותכם נעזוב את הנושא הזה].
כיון שחשוב לי להצטייד היטב לקראת הימים הללו, אני מבקש להיערך זמן ניכר לפניהם.
דבר אחד אני יכול לומר בדרך משל.
אם התגלגלה אלי הקלטה של מתיחה שעשו למישהו על זכייה בלוטו, לדוגמה, ולאחר מס' שעות אני מקבל שיחת טלפון על זכייה בלוטו, האינסיטקט הטבעי שלי הוא לחשוד שמדובר במתיחה. איך בדיק אגיב? יש מה להתלבט. אבל, ברור שיהיה לי את החשש הזה.
אולי, אם אני אכנס לחג עם מאמרי חזל הנזכרים ב'שלוף', יהיה לי קל יותר במלחמת היצר.
בכל אופן, אשמח לקבל מנסיונכם ומחכמתכם!!!!!
באהבה, 9625 

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 7 חודשים, 2 שבועות #148737

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום

א. בקשר לישיבה של הבת שלך, זה אכן מצוי שיש אנשים שיש להם סף קישוי גבוה. זה לא מצב אסור מה שאתה מתאר אבל הוא לא טוב. הפתרון די פשוט שהיא תשב על השוק ולא על הרגל למעלה, הסיפור של הקישוי נוצר מכך שהיא יושבת בערך על האיבר, היא לא תרגיש עם זה שום דבר רע.
ב. גם לי היה הרבה פעמים תקלה עם העידכון לא יודע מדוע. 
ג. אדם לא צריך לחפש שכר על ניסיונות אלא להשתדל לברוח מהם כמה שיותר.
בהצלחה אוהבים אותך

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 6 חודשים, 3 שבועות #148930

• 9625
  • דירוג זהב

בוקר טוב חברים!!!
מייחל לשלוותכם ולשלומכם בכל מקום שאתם!
סליחה, אני לא מזדהה אתכם, אני מפוחד יחד איתכם. לפני כשעה ראיתי מקום שבו נפל טיל בשבת. מאוד מלחיץ.
בחג הסוכות, לא עדכנתי בכלל. מטעמי נגישות לאתר. הנגישות שלי היא רק בעבודה, ובגלל שלא הלכתי לעבודה לא היה לי איך לעדכן.
בכל אופן, אני רוצה לדעת מה אני אמור לעדכן כאשר היו לי נפילות של ראיות אסורות, אבל אף לא אחת מהן הגיעה למצב של "דגירה". כלומר הבטה ממושכת במוקד משיכה.
אני הרגשתי הרבה פעמים תחושת תבוסה. עם זאת, הרבה יותר פעמים הרגשתי תחושת ניצחון. הרגשתי שהמקומות שבהם הייתי פעם, לפני ההתחברות לאתר, רחוקים ממני. הרגשתי שאני יכול להוריד את המשקפיים בלי שאני חושש שיצחקו עלי.
אנא עצתכם מנסיונכם, מה עלי לדווח.
כנראה שתעניות בה"ב שתיקנו חכמים לאחר ימי החגים יקבלו משמעות חדשה אצלי. 
באהבה, אפי
9625fe@gmail.com

תגובה: פה אשב כי איויתיה..... לדרך הזו אני הכי מתחבר..... לפני 6 חודשים, 3 שבועות #148943

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום
9625 כתב on 08 אוק' 2023 05:35:

בכל אופן, אני רוצה לדעת מה אני אמור לעדכן כאשר היו לי נפילות של ראיות אסורות, אבל אף לא אחת מהן הגיעה למצב של "דגירה". כלומר הבטה ממושכת במוקד משיכה.
אני הרגשתי הרבה פעמים תחושת תבוסה. עם זאת, הרבה יותר פעמים הרגשתי תחושת ניצחון. הרגשתי שהמקומות שבהם הייתי פעם, לפני ההתחברות לאתר, רחוקים ממני. הרגשתי שאני יכול להוריד את המשקפיים בלי שאני חושש שיצחקו עלי.
אנא עצתכם מנסיונכם, מה עלי לדווח.
כנראה שתעניות בה"ב שתיקנו חכמים לאחר ימי החגים יקבלו משמעות חדשה אצלי. 
באהבה, אפי
9625fe@gmail.com

מניסיוני צריך להיאבק בעיקר  על מה שאתה קורא דגירות. אם בזה את מנצח, אתה מנצח גדול.
הרבה אהבה, בהצלחה. 

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 1.01 שניות

Are you sure?

כן