ברוכים הבאים, אורח

הקושי הכי גדול שלי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הקושי הכי גדול שלי 352 צפיות

הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146640

• wankerfox
  • חבר חדש

אדם שיודע לשם מה הוא נלחם יותר קל לו להילחם, מאשר אדם שלא מבין את מטרת הקרב. 

ככה אני. אני לא מבין את מטרת הקרב. אני חי בזוגיות כבר 10 שנים עוד מעט, יש לי 2 ילדים בן ובת ואין לי קשיים עם אשתי ביחסי אישות. 

עם זאת, אני משתמש גם בפורנוגרפיה אחת למשהו כמו שבוע פחות או יותר. 

אז הפורנוגרפיה לא פוגעת בחיי המין שלי. עכשיו לגבי הדת. סיפוק מיני עצמי הוא דבר טבעי לחלוטין ולא רק בני אדם אלה שאפילו בעלי החיים נצפו כי הם עושים את זה. אישית קשה לי להאמין שהאחד שיצר את האדם יגזור איסור על משהו כל כך טבעי כמו סיפוק עצמי. 

אז התחלתי לחקור ולא מצאתי את האיסור הזה רשום באופן מפורש בשום מקום בתורה. למעשה, המקור הקדום ביותר הוא בגמרא. רשום כי המוציא שכבת זרע לבטלה כאילו שופך דמים. אבל הדבר הזה הוא לא מבוסס פסוק מהתורה ולא מבוסס גם ביולוגית, שהרי לא די בזרע בכדי להביא ילד. זרע ללא ביצית הוא לא ילד אלה סתם קבוצה של תאים. 

נוסף על כך, גבר המקיים תשמיש המיטה עם אשתו הכשרה הורג מיליוני זרעונים בין אם הוא משתמש באמצעי מניעה בין אם לאו. כי ידוע שמתוך מיליוני זרעונים רק 1 (מקסימום 3) הופכים לילדים. השאר נוזלים החוצה ומתים בדיוק כפי שזה קורה בפורנוגרפיה. 

אז אין לי חיזוק מהתורה, זה לא מפריע לי לחיות עם אשתי, זה לא נראה לי איסור מבוסס או הגיוני. אני לא יודע מה לעשות. אני מרגיש כמו חייל ששכח לאיזו מטרה הוא נלחם בכלל...

נערך לאחרונה: לפני 11 חודשים על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146644

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום
בוקר ושבוע טוב. 
אני לא חושב שהבעיה היא זרע לבטלה.. 
שנים הישתמשתי עם עצמי , זה היה חלק כאורך חיי , למרות שהייתי אז חילוני , תמיד בגמר שימוש הייתי בהלקאה עצמית .
ללא מחשבה אם זה מותר או אסור. 
גיליתי שהאובססיה הזאת הפריע לי , מהקטע שלא יכולתי לחיות בלי זה .
ההתמכרות לזה והריכוז עצמי שמגיע בעקבות כך , גרם לי למצבי רוח שונים ומשונים עד כדי לכעסים מיותרים , וחוסר היתחשבות בבני ביתי או באנשים שאני "אוהב" שכבר לא ידעתי מה זאת אהבה. 
כיום לאחר נקיון של כ 6 שנים מפורנוגרפיה ושימוש עצמי ועם אחרים .
וואלה החיים שונים וניפלאים .
אוהבים אותך..

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146649

• שמח בחלקי
  • רצף ניקיון נוכחי: 667 ימים
  • דירוג פלטיניום

חבר אהוב ויקר! יפה כתבת. תודה על הדברים.
נראה באמת שיש קו גבול דק בין התמכרות מזיקה לבין משהו מדי פעם, וזה יכול להיות בכל התחומים.
לדוגמה, מכור לאלכוהול, כל אלכוהול יכול לגרום לו לעבור את הגבול לאבד את עצמו לבקבוק, לבנאדם אחר אין בעיה עם זה. או הימורים, מישהו שמהמר משהו מדי פעם, לבין מישהו שגומר את הכסף שלו על הימורים.

הצורך לרצון לשינוי זה משהו שמגיע מבפנים.

ראיתי פה בעבר מישהו שכתב שהיה בארה"ב וישב בקבוצה שלSA עם גויים שהבינו שהם מכורים ורצו שינוי. אין להם שום מחויבות דתית הלכתית לא לראות את זה.

אתה יכול למצוא גם באינטרנט יש NOFAB על אנשים שרואים שהפורנו מכלה כל שארית של תא מוח חיוני לטובת ההתמכרות הזאת והם מדווחים על האופן החיובי שזה מביא אל חייהם.

לפי מה שאתה כותב נראה שאין לך אובססיה פורנוגרפית ואתה חי את חייך ללא נקיפות מצפון.

הייתי שואל אותך, איך אשתך עם זה?
האם לא היית רוצה לתת את כולך למענה, לדעת שהיא האישה שלך שרק איתה אתה מקבל את הסיפוק, רק לה אתה נותן את העוררות שלך. וכן הלאה...

כמו כן לגבי עצמך, יש את הצד שמבין שאם הפורנו מפריש דופומינים ומעלה את סף הגירוי, יגיע שלב שאם אשתי לא תשתווה לביצועים הפורנוגרפים, הגירוי שלך יהיה נמוך יותר מתוך החיים האמיתיים.
מכור עוד יכול לשאול את עצמו, האם איבדתי שליטה על היכולת שלי לבחור? אני תלוי בפורנו והוא הנחמה שלי והוא השמחה שלי והוא שם  בשבילי ואני במערכת יחסים עם אהבה וירטואלית על פני אשתי אם ילדי?

אתה יכול לקרוא את "מעגל השינוי", לבחון לעצמך האם אתה נמצא בשלב "קדם הרהור" 

בהצלחה רבה! כולנו כאן יחד, דתיים ולא, למען עזרה הדדית ולהגשמת חלומות

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146659

תכל'ס זה מעשה אסור אולי לא מהתורה אבל מחכמינו ז"ל, יש מלא איסורים שבאו מחז"ל ולא מהתורה עצמה כמו לחכות שש שעות בין בשר לחלב ועוד הרבה יותר... תחפש בויקפדיה ותמצא מלא, אם אכפת לך מהתורה אז אכפת לך גם מחז"ל כי הם חכמי התורה ועליהם כתוב בתורה "ועשית ככל אשר יורוך"

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146692

wankerfox כתב on 11 יוני 2023 03:35:

אדם שיודע לשם מה הוא נלחם יותר קל לו להילחם, מאשר אדם שלא מבין את מטרת הקרב. 

ככה אני. אני לא מבין את מטרת הקרב. אני חי בזוגיות כבר 10 שנים עוד מעט, יש לי 2 ילדים בן ובת ואין לי קשיים עם אשתי ביחסי אישות. 

עם זאת, אני משתמש גם בפורנוגרפיה אחת למשהו כמו שבוע פחות או יותר. 

אז הפורנוגרפיה לא פוגעת בחיי המין שלי. עכשיו לגבי הדת. סיפוק מיני עצמי הוא דבר טבעי לחלוטין ולא רק בני אדם אלה שאפילו בעלי החיים נצפו כי הם עושים את זה. אישית קשה לי להאמין שהאחד שיצר את האדם יגזור איסור על משהו כל כך טבעי כמו סיפוק עצמי. 

אז התחלתי לחקור ולא מצאתי את האיסור הזה רשום באופן מפורש בשום מקום בתורה. למעשה, המקור הקדום ביותר הוא בגמרא. רשום כי המוציא שכבת זרע לבטלה כאילו שופך דמים. אבל הדבר הזה הוא לא מבוסס פסוק מהתורה ולא מבוסס גם ביולוגית, שהרי לא די בזרע בכדי להביא ילד. זרע ללא ביצית הוא לא ילד אלה סתם קבוצה של תאים. 

נוסף על כך, גבר המקיים תשמיש המיטה עם אשתו הכשרה הורג מיליוני זרעונים בין אם הוא משתמש באמצעי מניעה בין אם לאו. כי ידוע שמתוך מיליוני זרעונים רק 1 (מקסימום 3) הופכים לילדים. השאר נוזלים החוצה ומתים בדיוק כפי שזה קורה בפורנוגרפיה. 

אז אין לי חיזוק מהתורה, זה לא מפריע לי לחיות עם אשתי, זה לא נראה לי איסור מבוסס או הגיוני. אני לא יודע מה לעשות. אני מרגיש כמו חייל ששכח לאיזו מטרה הוא נלחם בכלל...

ברוך הבא חבר יקר!
אני מאוד מבין את הבילבול שלך
לדעתי השאלה היא האם אתה נהנה בחיים או לא
אם אתה נהנה וטוב לך מצויין
אם רע לך תלחם בזה 
כלומר מטרת הקרב זה להיות מאושר
מקווה שעזרתי אוהבים אותך בהצלחה

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146728

• aviyodea
  • דירוג זהב

אחי היקר!
מודה לך על הכנות שלך!! על שאמרת מה שאתה חושב בלי לחשוב מה יגידו אם אומר כך וכך.. 

תחילה אציין שאתה מעלה כאן שאלה יסודית מאוד!!! ואנשים יכולים לעבוד מאוד קשה בגלל שמטרת הדרך לא ברורה להם! והדיון כאן סביב מה שהעלית יכול בהחלט לעזור לכולנו!

אומר לך את דעתי הקטנה.

בנוגע ליחס לדת- איני חושב שיש עניין לומר לך את השקפת העולם של התורה ואת מקור האיסור, זה עניין אמוני בינך לבין עצמך, ואם תרצה לברר, תוכל בקלות לברר אצל טובים וחכמים ממני.

אמנם רציתי להתייחס לדבריך, ולהגדרתך שעניין זה 'טבעי'. נכון הוא טבעי! אבל האם כל דבר טבעי צריך להישאר בטבעיותו או שצריך לעבור בקרה של השכל שלנו האם זה דבר טבעי שאני מעמיד אותו על גבולותיו לפי הבנתי בגבולתיו הנכונים שיביאו אותו על שימושו הטוב ביותר, או שכיוון שהוא טבעי אני משחרר אותו לחיות בטבעיותו?
אני חושב שהשאלה היא שאלה רטורית..
בדומה לאכילה- אכילה היא דבר טבעי, אמנם מי שנותן לה להיות ללא גבולות, היא לא תעשה לו טוב. וכן בדיבור, במנוחה, בהנאה, בקיצור, בהכל בחיים- בלי הגבול הברור-העניין מאבד מאיכותו.

אז מה הגבול הנכון לסיפוק המיני? או, מי יקבע את הגבול הנכון לכך? 
זו בחירה שלך איך לנהל את חייך.. אם אתה חושב ששימוש בפורנוגרפיה מזיק לך או מחסיר ממך עניין מסויים או מפתח תלות וכדומה ובעיניך זה חרג מהגבולות אז אתה יכול להילחם על החזרתו לגבולותיו הנכונים.

ואם בעיניך זה עדיין הגבולות הנכונים לחיים מאושרים לך על זה.. 

אתה מחליט מי יקבע את הגבולות, התורה הכתובה, חז"ל, אתה, חכמת המדע כיום, הסביבה, ולפי זה תחליט..

רק שיש בעייה קטנה כשאתה הוא המחליט, וכן לגבי כל אחד מאיתנו על עצמו, הוא מחליט- אבל הוא גם נוגע בדבר, הוא מקבל הנאה מצד מסויים אז כיצד יוכל להחליט בצורה שקולה?

לעניות דעתי, עצם המודעות לעניין הזה שיש נגיעה אישית בהחלטה יכול לעזור לנטרל את הנגיעה. העמקת המבט אל האמת תוך ידיעה שיש נגיעה אישית עוזר לנטרל אותה.

בדיוק כמו שכתבת כאן אף שיש לחשוש מתגובות מסויימות ואולי הנגיעה אישית אומרת לך 'אל תכתוב' ובכל זאת כתבת כי הבנת שזה הנכון ושמת בצד את החשש מתגובות. (יכול להיות שלך ספציפית לא מעניין איך יגיבו ולא הייתה כלל התמודדות, אבל הרעיון מובן).

מאחל לך המון הצלחה!!! שהדרך בעזרת ה' תהיה ברורה ומוצלחת!!

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 11 חודשים #146786

• תשבי
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג כסף

חבר יקר ואהוב
דבר ראשון העלית נקודה ממש מעניינת מחוץ לקופסה, כי כל מי שכאן מן הסתם הגיע חדור מטרה.
ועכשיו לדבריך:
למרות שהאתר אינו עוסק בענייני דת ואמונה, אבל מכיון שניכר ממך שהנך מאמין בה' ורוצה לעשות את רצונו, אני אנסה לברר לך מדוע הגעת למקום הנכון, בפרט שנראה שהגעת לכאן כי יש לך צל כבד שאולי מעשיך לא רצויים אצל הבורא, אלא שזה לא מחודד וברור לך.
אז אקדים שנכון מה שכתבת שאין על כך פסוק מפורש, והאיסור מפורש על ידי חכמים. וכאן המקום להרחיב בנושא 'דברי חכמים':
כמו שכתבו כאן, המון מנהגים ביהדות, כפי שהיא מקובלת היום בציבור הדתי, היא מדברי חכמים. חשוב להבין שהתורה שאנו מקיימים, לא מצאנו אותה באיזה מערה, וניסינו להמציא לה פירושים שונים ומשונים. התורה נתנה לנו על ידי משה רבינו אחר התגלות ה' על הר סיני, הוא כתב אותה ולימד אותה לעם ישראל כפי שצוהו ה' לפרשה, כמו שכתוב (דברים ד ה) ראה למדתי אתכם חקים ומשפטים כאשר צוני ה' אלה-י... וזה המושג 'תורה שבעל פה'.
זה דומה ללימודי אקדמיה, שאתה יכול לקבל חומר כתוב אבל לא תבין דבר ללא שמישהו ילמד אותך את כוונת הכתובים.
מלבד זה יש מצוות רבות שהם 'הלכה למשה מסיני' שמשה מסר אותם בעל פה ולא רשם אותם בתורה, אבל הם מחייבות כמו מצוה מהתורה. לכן המסורת היהודית חשובה מאד, ועם ישראל שמר ושומר אותה בכל פרטיה משך אלפי שנים, כי לקרוא את הפסוקים מעצמך ללא המסורת ולקיימם, זה כמו לקרוא תקציר של תוכנית ניתוח, ולבצע את הניתוח ללא הדרכה.
ולכן תדע שהוצאת זרע לבטלה זהו איסור מוסכם ביהדות המסורתית ואין חולק על זה, כי זוהי מסורת ממשה רבינו שכך נאמר לו מפי ה' גם אם האיסור לא כתוב בתורה.
ואני אסיים שכוונותיך רצויות מאד, ותמשיך לחקור באופן אובייקטבי עד שתגיע לחקר האמת.
מצטער על האריכות ומקווה שעזרתי לך

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 10 חודשים, 1 שבוע #147192

• ייצחק
  • חבר חדש

הייתי רוצה לציין דברים חשובים לפי דעתי
1. אני חייב לומר שזה ממש כיף לראות פורנוגרפיה הכי כיף בעולם רק הנקודה המרכזית זה מה אתה מרגיש אחרי אם אתה אחרי זה מרגיש סבבה אז אין לי מה להגיד אבל אם אם  אתה מרגיש זבל וריקנות זה אומר שזה שקר. כי דבר שהוא אמיתי אמור לתת לך סיפוק אמיתי אחרי ולא הפוך (לדוגמא היה לך קשה לעשות חסד למישהו ובסוף כן עשית אז אחרי זה יש לך הנאה שאין לה תחליף)
2. ככה אני חושב על זה האם היית שאשתך גם תראה פעם בשבוע פורנוגרפיה ?  ואם התשובה היא לא אז למה לך מותר ? (ככה אני חושב וזה עוזר לי )
3. האם הייתי רוצה שהילדים שלי יראו מידי פעם  דברים כאלה ? כי מה שאנחנו עושים הילדים שלנו יעשו בדיוק אותו דבר בסוף הכל מתגלה.
4. ודבר אחרון אני מרגיש שאני לא חושב על נשים אחרות אז כל התשוקה והחשק הוא רק לאשתי.
ושיהיה בהצלחה לכולנו

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 10 חודשים, 1 שבוע #147240

שלום חבר יקר
השאלה החשובה בעיניי היא האם זה מפריע לך?
גורם לך סבל?
אני גם נופל בתדירות שלך ואישתי מפרגנת לי על הביצועים
ועדיין כל נפילה גורמת לי סבל נוראי
אז אם זה לא מפריע לך
עוף על עצמך
ברור שחכמים אסרו את זה
אבל לרוב האהאנשים זאת לא סיבה מספיק טובה כדי לרצות להפסיק
בהצלחה
אוהבים אותך

תגובה: הקושי הכי גדול שלי לפני 10 חודשים, 1 שבוע #147324

• mose
  • חבר ותיק

אלן חבר
רק שאלה אתה מדמיין לעצמך איך הילד שלך עולה עליך שאתה רואה פורנו? או אשתך????...
ולגבי ההתייחסות מהתורה. למי שמאמין בתורה שבכתב אז יש המון המון מקורות לעניין זה. אני אישית מכיר מה שכתוב על זה בזהר. 
וכמובן שכולם הגיעו לכאן בעיקר כי הם רוצים לעזור לעצמם. כמוני למשל..
שיהיה לך בהצלחה וכמו שאומרים ידיעת המחלה חצי תרופה
אוהבים אותך אחינו היקר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן