ברוכים הבאים, אורח

שלום לכולם, קוראים לי ניר
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שלום לכולם, קוראים לי ניר 381 צפיות

שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 3 שבועות #146493

• nir0020
  • חבר חדש

שלום לכולכם וערב טוב,
אני בן 30 וכבר 15 שנה בעל תשובה, אני בחור ישיבה כבר 7 שנים אצל הבן של הרב גרשון אדלשטיין זצ"ל בישיבת אהבת אהרון בבני ברק. אני קרוב לאדמו"ר מצאנז בנתניה כבר עוד מעט 12 שנה, הוא עוזר לי מאוד ומחזיק אותי בהמון דבריםוגם מעודד אותי בהתמודדות שלי. באישורו ובאישור הראש ישיבה שלי אני לומד גם משפטים, אני סטודנט לשנה 2 במשפטים ועוד מעט 6 שנים בשידוכים ומקבל דיחויים על ימין ועל שמאל. וכן, גם אני סובל מפגם הברית ומצפייה בסרטים כאלה. 
עד לפני שנה וחצי, הפסקתי בצורת של 3 שנים ללא פגישה אחת אלא רק סירבו על סמך הפרטים האישיים שלי ולא רצו להוריד את זה למצב של פגישה.
זה משליך עלי סבל וייסורים כבדים כל ההמודדות הזו עם בעיית פגם הברית וגם עם העובדה שאני עדיין לא נשואי. ההתמודדות הזו מסבכת בכל כך הרבה דברים ולצורך ההתמודדות אני חייב לקבל עצות מבעלי ניסיון ומי שיודעים מה זה המלחמה היומיומית הזו!

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 3 שבועות #146496

שלום ניר 
יש באתר הרבה מאד אפשרויות 
אני ממליץ לך לנסות את התכניות בשיטת מהקל אל הכבד, תנסה להתחיל עם דברים שיותר מוצאים חן בעיניך ואם זה לא יעזור תתקדם הלאה, יש המון תקווה באתר הזה
נ.ב. אני לא יודע האם ניר זה השם האמיתי שלך, אבל אם כן אולי כדאי לך לא לחשוף כ"כ פרטים מזהים, כתבת גם שם של ישיבה וכו', אולי כדאי לך להיות יותר אנונימי, בכל אופן אתה בשידוכים...
בהצלחה

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146929

• nir0020
  • חבר חדש

"חיים אמיתיים", שלום לך ותודה על עצתך! אלא שבסופו של דבר, האדם קובע מה הוא חוסף בפני אחרים ולפני מי, וזה שאני בשידוכים לא משפיע כי גם ככה השדכנים והשדכניות לא עוזרים לי כבר 6 שנים, אזל סלח לי אחי היקר, אבל זה שאני חוסף את עצמי זה כי אני רוצה שכולם ידעו ולא משנה מי כאן, זה שיש מי שעוברים את אותה ההתמודדות כמו כולם, וכיוון שכולם כאן חווים את אותה התמודדות יומיומית, אז אין זהות בחסיפה או אם זה ישפיע או לא על שידוכים כי גם ככה אין בהם גרם של אמת! רק משוגעות הציעו לי אז לכל שדכנית כזו ורק בגלל שאני בעל תשובה שזו הטענה שלהם "אבל אתה בעל תשובה,לא לימדו אותך להסתפק במועט" אז עניתי להן ורק לאלו שהעלו לי את הסעיף ולא לכולן "אז אם היא בחורה כל כך טובה, תציעי אותה לבן שלך!". הלוואי ואמצע את מי שתהייה אישתי.! ואם אפשר על הדרך לספר לך, למה אני במצב רוח כזה כבר שנים, זה בגלל ששני רבנים שברו לי שידוכים שהיו יכולים להיגמר בחתונה, הם אמרו עלי שאני גנב ושאני לא שייך לישיבה ושאני משוגע. זה שהבנות ששמעו את הדברים האלה וקיבלו אותם כמקבלים מתנה מהשם יתברך, אז זה גם מעיד על מי שהן וגם מראה שקשה היום למצוא מישהי נורמלית! אתה מחפש מישהי מוצאת חן ושיש לכה חיבור איתה בשיחה, אבל מה שמעניין אותה זה "למה יש לך משקפיים מרובעות"?, "למה אין לך סמל של בורסלינו בזהב על הכובע"?, "למה אין לך נעליים שפיץ כמו לכל בחורי הישיבות"? ועוד שאלות של למה השמיים כחולים והדשה ירוק. בנות עם איי קיו אחד בודד! אז אני עונה להן בדרכים יצירתיות ובדחניות שגורמות להן לצחוק כמו למשל, "אני עם משקפיים מרובעות כי אני אדם מסודר ואני אוהב שכל דבר נמצא בפינה שלו". בתור סטודנט למשפטים אני חייב לומר לך, שלפי דו"ח מבקר המדינה של שנה שעברה, נתון מבהיל ש1 מתוך 6 זוגות חרדים בישראל מתגרש! וזה מפחיד כי אתה לא רוצה להיות שם אבל אתה מבין שאו שמדובר בבעייה של אנשים

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146930

אחי היקר והאהוב מאוד
הכאב זועק מכל מילה
אני מבין אותך מאוד הרצון שיקבלו אותי כמו שאני 
זה דבר שאני נאבק בו כל הזמן
כשהצטרפתי לתוכנית 12 הצעדים של אס אי 
רציתי להפסיק לאונן, וב"ה רק להיום אני נקי בניסים ובחסד אלוקים 
אבל על הדרך זכיתי בדרך חיים מדהימה שעוזרת לי להתמודד מול כל מיני מצבים בחיים
כל מיני דברים שאני רוצה ולא מצליח להשיג
התוכנית נותנת לי כלים איך להתמודד מול כעסים שיש לי על אנשים אצלי בלב כבר שנים 
לי זה מאוד עוזר אם תרצה פרטים אשמח לתת
ותדע שכולנו פה בשבילך לחזק לעודד ולתת תקוה
אוהבים אותך תמשיך לבוא!

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146935

• din123
  • דירוג זהב

ניר היקר אחד מהמנטרות שעזרו לי בחיים, 
לא רק כדי להשתחרר מהתאווה אלא סתם כדי להרגיש טוב עם עצמי זה 

אֵלִי, תֵּן בִּי אֶת הַשַּׁלְוָה – לְקַבֵּל אֶת הַדְּבָרִים שֶׁאֵין בִּיכָלְתִּי לְשַׁנּוֹתָם,

אֶת הָאֹמֶץ – לְשַׁנּוֹת אֵת אֲשֶׁר בִּיכָלְתִּי,

וְאֵת הַתְּבוּנָה – לְהַבְדִיל בֵּינֵיהֶם.

אתה צריך לחלק את החיים שלך ל2 רשימות

את מה שאתה לא יכול לשנות תקבל באהבה - זאת השליחות שלך...

את מה שאתה יכול לשנות - תמצא את האומץ לשנות גם כשזה פחות בא לך!

אבל לא פחות חשוב תלמד להבחין בניהם

מה שאתה יכול לשנות - כאן!!ועכשיו!! תעבוד עליו
אבל כל מה שלא כאן!!!ועכשיו!!! תכניס אותו לרשימה של הדברים שאתה לא יכול לשנות (ואם המצב ישתנה ואתה חושב שאתה יכול לשנות את זה תחזיר את זה לרשימה הראשונה)

אני מאוד מזדהה עם הכאב שלך 
ואני יכול לומר שאני גם כמה שנים בשידוכים... 
וגם לי יש קושי מסויים למצוא הצעות שמתאימות לי 

אני מקווה שתמצא את הרוגע שלך...
את היציבות בנפש שתאפשר לך להתמודד...

נ.ב. זה נראה שאתה מחזיק בהרבה רגשות טינה אולי על חברים, שדכנים, בחורות, ואולי אפי' על ה'...
לפעמים להוציא את זה החוצה זה טוב.
לפעמים לסלוח זה טוב.
אבל לשמור את זה בפנים זה אף פעם לא טוב... זה מזין את הדחפים להתמכרות לנפילה הבאה 
תתמקד במה שטוב כמה שאפשר....

באמת מתחבר לסיפור שלך מקווה שתמצא מנוחה ושלווה לנפש. וכמובן לא לאבד תקווה.

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146970

• יוסי91
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

ניר!

ברוך הבא לפורום!
אני מקווה שתצליח למצוא פה את מה שאתה מחפש!
יש באתר הרבה כלים, ממליץ באמת להתנסות כמו ש"חיים אמיתיים" כתב.

לגבי גוף ההודעות שכתבת, אני יכול לשמוע את הכאב מהמילים שאתה כותב. לצערנו טינות הם חלק בלתי נפרד מההתמודדות/התמכרות שאנו חווים (אני בכוונה לא כותב האם מדובר בהתמודדות או התמכרות מכיוון שאתה היחידי שיכול לקבוע את זה). מומלץ לשחרר את הטינות האלה כי בסופו של דבר הם פוגעות בנו מבפנים ויכולות לצאת בצורה של התמודדות או התמכרות.

בהצלחה!

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146972

יוסי91 כתב on 24 יוני 2023 21:08:

מומלץ לשחרר את הטינות

אשמח לדעת איך עושים את זה?

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים, 1 שבוע #146978

משה שלמה כתב on 24 יוני 2023 22:11:

מומלץ לשחרר את הטינות

צעד 4

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים #147009

מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 25 יוני 2023 03:49:

מומלץ לשחרר את הטינות

צעד 4

לא עובד לי
אני הבנתי שצעד 4 בא למצוא את הפגמי אופי
לא בשביל להשתחרר מהטינה

תגובה: שלום לכולם, קוראים לי ניר לפני 10 חודשים #147014

משה שלמה כתב on 25 יוני 2023 22:46:

מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 25 יוני 2023 03:49:

מומלץ לשחרר את הטינות

צעד 4

לא עובד לי
אני הבנתי שצעד 4 בא למצוא את הפגמי אופי
לא בשביל להשתחרר מהטינה

בוקר טוב.
אני לא יודע היכן אתה בצעדים, אבל זה עובד, רק צריך לדעת איך לעבוד אותו.
בצעד 4 אני כותב את כל הטינות שיש לי על אנשים, ואני בוחן מחמת איזה פגמי אופי אני מרגיש כל כך חזק את הטינה, ואח"כ בצעדים 5-6-7 אני פועל בשביל לשחרר אותם.
בהצלחה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.66 שניות

Are you sure?

כן