ברוכים הבאים, אורח

כנראה שכן צריך לכתוב יומן
(0 צופה) 

נושא: כנראה שכן צריך לכתוב יומן 22997 צפיות

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 2 שבועות #149265

אני מעריך את שלושתכם... אני כותב זאת ברצינות, לא רק בשביל משחק מילים או משהו.

אני מעוניין לענות לשאלה של אלי. התשובה היא לא ספציפית ביחס אליך ודרך העבודה המומלצת בשבילך, אלא התשובה היא באופן כללי לגבי הצעדים.

בעצם התשובה שלי היא לא עונה ישירות לשאלות הנ"ל אלא יותר דוחה אותם (לא שאין תשובות לשאלות הללו, אך אני מעוניין להתמקד כעת בענין אחר).

כשיש לי מחלה שלא הצלחתי למצוא לה תרופה, עד שיום אחד הגיע רופא ומצא תרופה שתעזור למחלה שלי, אני לא אשאל איך זה בדיוק עובד, האם זה נכנס לורידים או לעורקים, האם זה מגיע למח או רק ללב, וכו' וכו'. אני כמובן אשמח לדעת מהרופא שזה אכן מרפא אותי, וכמה זמן זה יקח, אבל מעבר לזה לא אשאל. ועכ"פ זה לא יהיה הדבר שימנע ממני לקחת את התרופה, אולי ביום מן הימים אני אבין איך התרופה עובדת, אבל זה לא רלוונטי בשבילי.
בדיוק כמו שאני אוכל ואני לא באמת מבין ויודע איך זה מחייה אותי ונותן לי כוחות וכו'. אבל אני יודע שאני צריך לאכול בשביל להתקיים ובלי זה אני לא אתקיים, לכן אני אוכל.

לכן כשהתחלתי לעבוד את הצעדים לא ניסיתי להבין אותם, פשוט עשיתי אותם. יש משפט בקבוצות שאומר "תוציא את הצמר גופן מהאוזניים ותשים בפה", עד היום הייתי רגיל לחשוב בצורה מסויימת ולא הייתי מוכן לשמוע משהו אחר, כיום אני צריך לעשות משהו אחר - כי מה שניסיתי במשך כל השנים הוביל לבסוף לאותו מקום של נפילה ושימוש וסבל נוראי, ולהתחיל להקשיב לאחרים, לכן צריך להוציא את הצמר גפן מהאוזניים, אבל זה לא מספיק, אלא אני צריך לשים אותו בפה ולא לשאול שאלות, אלא פשוט לעשות. זה מה שעובד לי.
אגב, גם היום אני לא בטוח שאני מבין את הצעדים, ואיך זה עובד, אבל זה פשוט עובד.

לגבי האנשים ששלחת לתוכנית, אין לי מושג במה בדיוק מדובר, אך אשמח לשאול כמה שאלות.
1. מי החליט שאכן הם צריכים ללכת לקבוצות? זאת אומרת מה היתה הסיבה לשלוח אותם דוקא לקבוצות?
2. מה כוונתך נחשפו ללא צורך? לאיזה דבר הם נחשפו? ולמה זה ללא צורך?
3. האם הם עשו הכל ולא ראו תועלת? או שלא עשו וממילא לא ראו? ושאלה נוספת על זה, יש להם פתרון אחר שכן עובד להם? או שעדיף להם לשבת בבית ולהמשיך להשתמש במקום להיות בקבוצות ולמצוא אולי פתרון שיגיע בזמן שאלוקים יחליט ובזמן שיהיה להם נכונות לעשות את הכל?

אני שואל את השאלות בשביל להעלות את הנקודות לדיון, ולא בשביל להתנגח או משהו כזה ח"ו.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 2 שבועות #149266

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה רבה לכולם, מעריך מאד את כולם. ובפרט את ידידינו המשתוקק שהיה מהראשונים שעקבו אחרי כשנכסתי לכן, ונמצא כאן בשבילי הרבה פעמים כשאני צריך. ומאד מאד ידידינו המתחיל שוב, שעוקב ומעודד ומתמסר לכל מי שנכנס לכאן, ומנסה לעזור לכל אחד בחכמה ובכבוד. הערכה מיוחדת על השקעת הזמן שהשקעת בכתיבת ההודעה הקודמת.
תחילה אני רוצה לספר לכל החברים, כולל למשה שלמה, שאני מקבל מוסר באהבה. ולכן החלטתי להיכנס לכאן יותר לנסות לראות מה יש לפורם להציע לי עוד. עד עכשיו הייתי נכנס לכאן בעיקר בקריז, או אחרי נפילה. אך באופן כללי פשוט מחוסר זמן לא עשיתי זאת [כל דקה שאני כאן אני מפסיד כסף, אפילו שגם כל דקה שאני גולש בזבל אני מפסיד כסף, כשאני כאן אני זוכר זאת]. ועכשיו החלטתי כאמור, להיכנס יותר.
לטובת אלו שלא ראו את ההודעות טרם נערכו ונמחקו, והיות ויתכן שבשרשור הזה יהיה תועלת לעוד, אסביר שאחד החברים היקרים תקף אותי על כך שכל מה שאני עושה בשביל לטפל בעצמי זה להיות כאן בפורם, ולמעשה צריך לעשות את הצעדים. ועל זה אנו דנים עכשיו - ואקבל את האמת בעז''ה ממי שאמרה.
ועכשיו אפנה לתוגבתך ידידי המתחיל [3164 ימי נקיון]. 
כל מי שעוקר אחריך רואה כמה שאתה לגמרי ענייני, ולכן אני מרשה לעצמי לנהל דיון [לחלוטין לא וויכוח]. 
ארצה דווקא להמשיך עם המטאפורה שלך, אין ספק שאם רופא יש לו תרופה שעובדת לוקחים אותה בלי שאלות. אבל אתה גר במקום בו הרופא בקופ''ח שיש לו MD נהיה רופא טבעוני, והוא מציע לך על דלקת הגרון שקיבלת, לקחת אנטיביוטקה, במימון קופ''ח, וחוץ מזה, אצה טבולה בעשב טבעי מהרי האימליה שעולה כמה מאות ש''ח. אפילו שאתה יודע שאכן הוא מרפא היטב את כל היישוב אתה תקח רק האנטיבוטקה שהציע לך ואת שאר הדברים תשאיר לו. מפני שבזה אתה מאמין ובזה לא. 
כך שאין ספק שיש דברים מתוך השנים עשר צעדים שעובדים אין ספק. עובדה כל האתר הזה זה רעיון שנלקח משם ואני כאן כי זה עובד. אבל האם כל הצעדים כולם הם מקשה אחת ? וחוץ מזה יש את המחיר. הצעדים חייבים ללכת עם חשיפה מול אנשים אחרים. זה מחיר שאצל חלק מהחברים הוא יקר מאד מאד. 
ואסכם את השאלה החשובה ביותר, שמשום מה לא ענית לי עליה. אני נמצא כאן הרבה זמן, אכן גם נופל, אבל כאמור במקום הרבה יותר טוב מאשר הייתי קודם. - מה הצעדים נותנים, לא אצטרך לעבוד. או בטוח לא אפול ?
בהערכה רבה, אשמח לתשובה שתבהיר, ואולי נמשיך ללמוד כאן ולהחכים.

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 2 שבועות על ידי אלי שומר.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 2 שבועות #149268

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

ישבתי שעה כתבתי תגובה, ובטעות לחצתי מחיקה זמנית וזה נעלם. 
מישהו יודע איך לשחזר ? הכל משמים. אין לי זמן לכתוב שוב מחדש את הכל. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 2 שבועות #149269

אלי שומר כתב on 27 נוב' 2023 15:48:

ישבתי שעה כתבתי תגובה, ובטעות לחצתי מחיקה זמנית וזה נעלם. 
מישהו יודע איך לשחזר ? הכל משמים. אין לי זמן לכתוב שוב מחדש את הכל.

שוחזר בהצלחה 

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 2 שבועות #149270

אלי שומר כתב on 27 נוב' 2023 15:44:

תודה רבה רבה לכולם, מעריך מאד את כולם. ובפרט את ידידינו המשתוקק שהיה מהראשונים שעקבו אחרי כשנכסתי לכן, ונמצא כאן בשבילי הרבה פעמים כשאני צריך. ומאד מאד ידידינו המתחיל שוב, שעוקב ומעודד ומתמסר לכל מי שנכנס לכאן, ומנסה לעזור לכל אחד בחכמה ובכבוד. הערכה מיוחדת על השקעת הזמן שהשקעת בכתיבת ההודעה הקודמת.
תחילה אני רוצה לספר לכל החברים, כולל למשה שלמה, שאני מקבל מוסר באהבה. ולכן החלטתי להיכנס לכאן יותר לנסות לראות מה יש לפורם להציע לי עוד. עד עכשיו הייתי נכנס לכאן בעיקר בקריז, או אחרי נפילה. אך באופן כללי פשוט מחוסר זמן לא עשיתי זאת [כל דקה שאני כאן אני מפסיד כסף, אפילו שגם כל דקה שאני גולש בזבל אני מפסיד כסף, כשאני כאן אני זוכר זאת]. ועכשיו החלטתי כאמור, להיכנס יותר.
לטובת אלו שלא ראו את ההודעות טרם נערכו ונמחקו, והיות ויתכן שבשרשור הזה יהיה תועלת לעוד, אסביר שאחד החברים היקרים תקף אותי על כך שכל מה שאני עושה בשביל לטפל בעצמי זה להיות כאן בפורם, ולמעשה צריך לעשות את הצעדים. ועל זה אנו דנים עכשיו - ואקבל את האמת בעז''ה ממי שאמרה.
ועכשיו אפנה לתוגבתך ידידי המתחיל [3164 ימי נקיון]. 
כל מי שעוקר אחריך רואה כמה שאתה לגמרי ענייני, ולכן אני מרשה לעצמי לנהל דיון [לחלוטין לא וויכוח]. 
ארצה דווקא להמשיך עם המטאפורה שלך, אין ספק שאם רופא יש לו תרופה שעובדת לוקחים אותה בלי שאלות. אבל אתה גר במקום בו הרופא בקופ''ח שיש לו MD נהיה רופא טבעוני, והוא מציע לך על דלקת הגרון שקיבלת, לקחת אנטיביוטקה, במימון קופ''ח, וחוץ מזה, אצה טבולה בעשב טבעי מהרי האימליה שעולה כמה מאות ש''ח. אפילו שאתה יודע שאכן הוא מרפא היטב את כל היישוב אתה תקח רק האנטיבוטקה שהציע לך ואת שאר הדברים תשאיר לו. מפני שבזה אתה מאמין ובזה לא. 
כך שאין ספק שיש דברים מתוך השנים עשר צעדים שעובדים אין ספק. עובדה כל האתר הזה זה רעיון שנלקח משם ואני כאן כי זה עובד. אבל האם כל הצעדים כולם הם מקשה אחת ? וחוץ מזה יש את המחיר. הצעדים חייבים ללכת עם חשיפה מול אנשים אחרים. זה מחיר שאצל חלק מהחברים הוא יקר מאד מאד. 
ואסכם את השאלה החשובה ביותר, שמשום מה לא ענית לי עליה. אני נמצא כאן הרבה זמן, אכן גם נופל, אבל כאמור במקום הרבה יותר טוב מאשר הייתי קודם. - מה הצעדים נותנים, לא אצטרך לעבוד. או בטוח לא אפול ?
בהערכה רבה, אשמח לתשובה שתבהיר, ואולי נמשיך ללמוד כאן ולהחכים.

אלי היקר, 
תודה גם לך על ההודעה המושקעת והמכבדת את כולם.
כמה דברים, לגבי האנטיביוטיקה וכו', מה תעשה כאשר אתה כבר עשר שנים לוקח את האנטיביוטיקה שכולם לוקחים בשביל דלקת גרון ועדיין גרונך כואב יומם וליל??? והרופא אומר לקחת גם את הדבר הנוסף הזה?
הוא גם מוסיף לך, שיש בעולם עשרות מליוני אנשים שזה עזר להם?
(לגבי מה שכתבת כאן לגבי האתר, אני לא בטוח שכולם יסכימו איתך, האוירה כאן באתר היא כלל לא של הצעדים, אלא כלים אחרים שאינם שייכים כלל לצעדים, הם אכן טיפול בהתמכרות, אבל זה לא שייך כלל לרוח הצעדים, וכאן בפורום ניתן למצוא מספר מועט של חברים שעובדים וכותבים ברוח הצעדים)

לגבי השאלה שלך ששאלת על עצמך, אכן בהודעה הקודמת עניתי יותר באופן כללי על הדברים שהעלית ולא התייחסתי אליך אישית.
אומר בבירור, עבודת הצעדים היא עבודה יומיומית, וגם יש טריגרים מול התאווה, זה לא נעלם לשום מקום, אבל זה משהו אחר לגמרי, וככל שמחוברים יותר לדרך כך גם הטריגרים מול התאווה רחוקים מאד. התוכנית גם לא יכולה להבטיח לי שאני לא אפול, אך אצלי יש לי הבטחה הפוכה והיא שאפול ואפול, כך היו שנים רבות מאד עד שהגעתי לתוכנית, שאז התחיל לקרות הנס, מה שלא קרה ולא הצלחתי לעשות על ידי כל הנסיונות שלי להפסיק להשתמש.
אך הנקודה היא הרבה מעבר לזה.
התוכנית לימדה אותי שהשימוש בתאווה הוא לא הבעיה שלי, אלא הבעיה שלי זה אי היכולת שלי להתמודד עם החיים וכפתרון לזה ברחתי שוב ושוב לתאווה. אכן מעולם לא הרגשתי שיש לי קושי להתמודד עם החיים, אך ברגע שהתחלתי להיות נקי התחלתי להרגיש את הרגשות שלי, ולאט לאט למדתי יותר ויותר לזהות ולהכיר את עצמי, ובמקום לברוח לתאווה התחלתי לחוות  את החיים ואת הקושי, ולמצוא את הפתרון אצל אלוקים ולא בתאווה.
קיבלתי הרבה מאד מתנות בזכות זה, הרבה הרבה מעבר לנקיון מול התאווה.
אומר לך משהו קצת מצחיק (יש איזה הגדרה לדבר הזה, אני לא זוכר איך זה נקרא).
לפני שהתארסתי סיפרתי לאשתי באופן מסויים על ההתמכרות שלי ועל הקבוצות, ולולא שהייתי עושה צעדי 9 לא הייתי מסוגל לעשות את זה, כיון שהייתי צריך כאן הרבה אומץ לעשות את הדבר הנכון לעשות, וביחד עם זה הרבה אמונה באלוקים שלא בגלל הדבר הזה לא אתחתן לעולם, למרות שאלו הן הפחדים שליוו אותי עד האירוסין, ששום בחורה בעולם לא תרצה להתחתן איתי.
ובזכות הצעדי 9 הרבים שעשיתי, זכיתי להיות במקום שאני יכול לעשות את הדבר הנכון ולחיות באמונה שלמה ששום דבר בעולמו של אלוקים לא קורה בטעות.
המצחיק בדבר הזה, שלולא שהייתי בקבוצות לא הייתי לספר לאשתי שאני בקבוצות, וממילא לא הייתי צריך את הצעדי 9 בשביל שיהיה לי את הכח לעשות את זה, למרות שיתכן שגם מישהו שהוא לא בקבוצות צריך לספר על כך לאשתו לפני החתונה, אבל זה כבר ענין אחר.
וכך בעוד הרבה מאד מקרים ביום-יום אני מתנהל בצורה אחרת, בזכות עבודת הצעדים, וזה מתנה גדולה.
בספר הגדול מציינים הבטחות של התוכנית למי שעובד את הצעדים, ועוד לפני שעובר את מחצית הדרך הוא זוכה להרבה מתנות.

סך הצלחה

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 2 שבועות על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149283

המשתוקק היקר, ראיתי כאן את תגובתך וגם את המייל.
אני לא חולק על העובדות הללו, ושים לב שגם אתה כותב "לדעתי הם נפלו בעיקר בצעד 4", זאת אומרת שהם התחילו לעבוד את הצעדים ולא המשיכו לעבוד אותם, ואכן באופן הזה זה לא עובד, כלשון אחד הספרים "חצי פעולה לא תתן לך חצי תוצאה אלא כלום".
ומלבד זאת, לכן מה עדיף לעשות? כלום? (אני מדגיש שאני לא פונה ישירות לא אליך ולא לאלי ולא לאף אחד, ושים לב שגם מתחילה העדפתי לא לכתוב ספציפית על אלי למרות שהוא ביקש).
אתן לכך משל (כמובן כל אחד יתווכח עד כמה זה ממש דומה, אבל אני נותן המשל רק בשביל הכיוון):
בן אדם חולה במחלה שהוא אמור למות ממנה תוך 24 שעות, ואומרים לו שיש אופציה אחת להירפא ממנה ע"י ניתוח מסויים, שיש 5 % שמחלימים מהמחלה אחרי הניתוח, והנותרים מתים תוך 24 שעות. מה עליו לעשות? (בלי סברות הלכתיות של שב ואל תעשה עדיף וכדומה).

ובשביל לסיים בדבר טוב, אספר בדיחה קטנה:
בן אדם אחד הגיע לרופא לניתוח מסובך שלא כל האנשים זוכים להישאר בחיים אחרי הניתוח, והוא רואה שהרופא מאד מאד רגוע.
הוא שאל את הרופא איך אתה כ"כ רגוע מהניתוח הזה?
ענה לו הרופא: הסטיסטיקה היא שרק 1 מתוך 100 שעוברים את הניתוח נשאר בחיים, ועד היום עשיתי 99 ניתוחים וכולם מתו, אז אתה בודאי תחיה,
כמובן שהפציינט מיד ברח משם......

בריאות איתנה אצל כולם...

לסיום, גם אני כמוך לא רוצה לפתוח כאן שוב את הנושא שכבר נידוש הרבה, אני לא יכול לומר לכולם לסיים כעת את הנושא, כי מדוע שתהיה לי את הזכות לכתוב את ההודעה האחרונה בנושא, שכביכול רק זה נכון ומה שאחרים אומרים זה לא נכון, אבל מה שודאי שכדאי שנשתדל (כולל אנכי הקטן) להיות ממוקדים ועניינים, ולא להתמרח שוב באופן כללי לכל הנושא.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149284

ב"ה

כמי שממעט מאד לכתוב בפורום, ובודאי לא להתערב ולקחת צד בויכוחים בפורום, רציתי רק להפנות זרקור על נקודה אחת:

בעצם מה איכפת למי שצועד בצעדים אם יש אחרים שאינם מאמינים בצעדים או אפילו מזלזלים או מתנגדים להם.
העיקר שלך זה עוזר, אז תמשיך לצעוד בהם בכל הכח, השני טוען שלא עוזר לו או לא מאמין בהם, אולי זה באמת לא עבורו, ואולי כן, אבל זה כבר בעיה שלו.
וכן מאידך, אלו שלא צועדים בצעדים, מה בוער להם למצוא פרצות וחסרונות בצעדים, לא בא לכם, אז לא.
אם נזכה להתבונן פנימה בתוך עצמנו בנקיות מוחלטת, נגיע למסקנה שהכל מסתובב סביב רגשות אישיים שמוצפים בנו מול אלו שסבורים אחרת מאתנו.
כשנזכה לכך נרגיש דבילי ומגוחך להתווכח.
מי יתן ונזכה.

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 1 שבוע על ידי נפש שוקקה.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149285

נפש היקר!
זה הפוסט החזק והעוצמתי ביותר שקראתי
מאז שהצטרפתי לפורום
תודה משה

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149286

• ariel12345
  • חבר חדש
[dir=rtl]אח יקר ואהוב ❤️❤️❤️
אתה מחזק אותי ואתה חזק בעצמך 
תודה רבה על השיתוף אתה יכול

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149287

באהבה
אני תמיד שמח לעזור!

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149289

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

קודם כל תודה לכל החברים היקרים התומכים מעודדים ומגיבים. 
נפש היקר, הפוסט שלך מזכיר לי את הפירוש עפ''י דרוש לדברי הגמ' (מגילה יח' א') מילה בסלע שתיקה בתרי, שהכוונה למילה יש ערך אצל מי שעל כל מילה שמוציא מפיו שותק שתיים. - גם אם אינני מסכים לגמרי עם כל הפוסט, אין ספק שאתה מהאנשים הכי עוצמתיים בפורום הזה. - "להאיר" על מה שכתבת, ראשית כולם כאן מתכוונים לשם שמים, אני בטוח שמשה שהצעדים כל כך עוזרים לו, פשוט מרחם על כל מי שמדשדש בדרך אחרת ולא תופס את האור הגדול והיד המושטת לו. וגם אתה לא דנת אלא בנגיעות נסתרות בתת ההכרה, וכנראה שהם כן נמצאים אצל חלק. 
אני דן בנושא בצורה הכי אמתית שלו, לא בתור דיון סתם אלא מנסה להבין האם יש לי דרך אחרת שאוכל לעשות. 
ידידי המתחיל שוב. - אני לא אאריך לענות על שאלותיך בקשר לאלו שהלכו לצעדים ולא עזר להם. ידידינו המשתוקק כבר ענה מספיק. וכאמור הנדון כאן הוא לאו דווקא הצעדים ככל. - נדמה לי שבכל המשלים שלך אתה מתייחס לצעדים כאל תרופת חינם, שאין לה מחיר ולעולם לא מזיקה. כפי שכתבתי אצל חלקנו המחיר של החשיפה יקר מנשוא. והנזק, אם יתכן שמי שהתחיל עם הצעדים, ולא היה לו כוח לעשות את כולם עלול בגלל זה ליפול עמוק יותר, זה כבר נזק גדול מדי שאולי בגללו לא כדאי לנסות. 
על מה שכתבת שהתוכנית נתנה לך להבין שההתמכרות היא תוצאה ויש לך בעיות עמוקות שהם הגורמות וכו'. אין ספק כל אדם שחי יש לו בעיות עמוקות, ובאשר הוא אדם צריך לעבוד על עצמו. ברור לי שיש לי הרבה מה לעבוד על עצמי, ושנים רבות כל יום אני יושב ועושה חשבון נפשי ומנסה להשתפר. אך עם כל הענווה, אני חושב שיש בעולם אנשים עם פגמים גדולים יותר ועדיין הם אינם מכורים. 
השאלה המרכזית שלי, האם לדעתך אפשר לקחת את הצעדים בצורה חלקית. קרי בלי להחשף, ומימלא בלי ספונסר שיושב עליך.
האם נוכל כאן לנתח את הצעדים ולנסות לעבוד איתם. או שזה החבילה, הכל או כלום לא. 
בהערכה רבה מאד לכולם. 
אלי שומר. 

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149297

אני ממליץ ללכת לפסיכולוג
שם גם אתה לא נחשף
גם אפשר ללמוד איך להתנהל מול פחדים 
(פחד להיחשף, פחד להשתנות ..)
וגם יש מטפלים שעובדים לפי שיטת 12 הצעדים
אוהב אתכם חברים יקרים
בהערכה והבנה של ריגשותיכם וחששותיכם
נ.ב. אני יכול לשתף על עצמי
שלכאורה בלי הטיפול שהתחלתי לפני ששמעתי על אס אי
לא יודע אם הייתי מצליח בקבוצות ובצעדים

משה
נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 1 שבוע על ידי משה שלמה. סיבה: הוספה אישית

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149298

המשתוקק היקר,
ראשית, בשום משל שהבאתי לא התייחסתי לנזקים או הפסדים שיש מההגעה לקבוצות. אמנם אלי שאל את השאלה הזאת כלפי עצמו, שנראה לו שזה שיקול נכון כלפי עצמו לא להגיע לקבוצות בגלל הפסד. אך במשלים שלי עניתי על השאלה הראשונה שלו, שמובאת כאן למטה, וגם המשל השני נסוב על הענין של המשל הראשון.

אלי שומר כתב on 27 נוב' 2023 01:32:

אנסה להבין ממשה שלמה היקר איך ולמה בדיוק מגיעים עם 12 הצעדים. האם אז מגיעים למצב שלא צריך להילחם, האם בזכות הצעדים לא נופלים שוב ? לא רוצים ליפול ?
עד כה לא הגבתי על הרמיזות החוזרת למען הדרך היחידה שצריך ללכת בה, כאן בפרום, כדי לא לעשות ריפיון למי שהולך בשיטה זו.
אבל אומר שבאופן אישי חוץ מאת הצעד הראשון, לא הצלחתי להבין את שאר הצעדים בכלל. 

----------
לגבי הנזקים של חברים שהגיעו לתוכנית, שאלתי על כך כמה שאלות ולא קיבלתי עליהם בדיוק תשובות.
חוץ ממה שאלי כתב שיש כאלה שהחשיפה זה מחיר יקר אצלם, או מה שאתה כתבת שיש חברים שזה לא עבד להם.
לגבי מה שאתה כתבת כבר הגבתי למעלה שזה בגלל שהם לא עבדו (לפי דבריך בהודעה שלפני כן), וממילא אם זה כל הבעיה אצלם, ואין להם שום נזק, אז בודאי שהמשל שכתבתי שם נכון מאד.
----------

המשתוקק כתב on 29 נוב' 2023 19:25:
מתחיל שוב יקירי, אהבתי את מה שכתבת ואני לא חולק.

אמנם אני מזדהה עם ההערה של ר' אלי שומר, שנדמה שבכל המשלים שלך אתה מתייחס לצעדים בתור תרופה שיכולה רק להועיל אך לא להזיק, ואני מרגיש שזה לא נכון. כן יש לזה תופעות לוואי טכניות (כגון חשיפתי לאנשים - שבשבילי זה דבר מאוד מפחיד שיכול להזיק) וכן מהותיות, לדעתי - לשיטתך, יש להמשיל את זה לתרופה שכן עלולות להיות לה תופעות לוואי קשות, אך היא מרפאת ומ"מ בלעדיה הנזק יותר גדול.

על המצב הזה לא המשלתי שום משל כמו שהסברתי מקודם,
אבל גם לדבריך אתה מסכים איתי שבסיכום הסופי הרווח שווה מול ההפסד, וא"כ בכזה מקרה יש ספק מה לעשות?
זה כ"כ שונה מהמשל הזה שהבאתי למעלה, וכעת אני קצת יותר מדגיש את הדברים.
"בלי הניתוח הבן אדם ימות תוך 24 שעות בגלל המחלה, וע"י הניתוח יש סיכויים גדולים שהוא לא ימות, ואם הניתוח לא תעבוד אז הוא ימות תוך 24 שעות בגלל הניתוח. "
גם אם יש פתרונות שונים, כמו שאתה מסביר שאלי שואל, אבל זה שאלה בשלב הפרקטיקה, אבל לא בכל העקרון. זאת אומרת, מי שבמצב גרוע עם התאווה (מה זה נקרא גרוע? אפשר להתייעץ עם חברים ותיקים) ואין לו פתרון שעובד לו, ומציעים לו לעבוד את הצעדים, ומחמת שהוא לא רוצה להיחשף וזה מחיר יקר לו להיחשף (אני לא רוצה עכשיו לדון על הפרט הזה), לכן הוא צריך לשלול את כל הפתרון הזה של קבוצות הצעדים???

זו שאלה שאדם באופן אישי יכול לשאול ולהתייעץ מה נכון בשבילו, וכמובן הוא לא מחוייב לדעה של שום אדם, אבל מאידך, זה לא סיבה לפסול באופן גורף את הפתרון.

וגם צריך לזכור, שיש אנשים שכל יום שהם לא נמצאים בפתרון אלא בבעייה, הם ממשיכים להזיק לא רק לעצמם ולמשפחתם, אלא לעוד ועוד אנשים שנהרסים להם החיים בגלל המחלה של אותו אדם... עד שלבסוף הם נעלמים לפתע מהעולם, וכביכול בחייו הוא לא היה צריך להיחשף לאנשים ולשלם מחיר יקר, אבל במותו - הכבוד ממנו והלאה.

הבהרה לאלי ולמשתוקק ולשאר מי שקורא את המשפטים האחרונים:
אני מבין מאד את הקושי להיחשף, וגם יתכן מאד שהסיפור שלכם עם החשיפה מפחיד יותר משלי, למרות שגם יתכן שלא, ובכל אופן התיאור שתיארתי על האדם שנעלם, אינו מכוון אישי לאף אחד ממכם, רק כתבתי את התיאור הקיצוני, כדי שיובן מה שכתבתי כאן שאין טעם מחמת הדברים הנ"ל לשלול באופן גורף את הפתרון של הקבוצות.

(להזכירכם, הייתי בשידוכים כשהגעתי לקבוצות, ומכניסתי לקבוצות לא הייתי אף פעם בסדר שלישי בישיבה, וגם בסדר שני הייתי רק חלק מהזמן... וציפיתי להתחתן עם אשה שתרצה בעל מתמיד שלומד שלש סדרים, ובכל זאת למרות הכל הגעתי לקבוצות... וגם לבסוף התחתנתי עם אשה שרצתה ורוצה בעל מתמיד שלומד שלש סדרים... וב"ה היא גם זוכה לזה כיום.... ואל תדאגו לקב"ה, הוא יודע לסדר היטב את הדברים כדי שהשידוכים שנקבעו ארבעים יום קודם יצירת הולד יצאו לאור העולם, גם אם כביכול יש סיבות שהיה נראה שאמורות למנוע את הדבר)
-----------

דבר נוסף, היה נשמע לי מדברי אלי ומדבריך בהודעות הקודמות, שיש חברים ששלחתם לקבוצות ובגלל התוכנית הם במצב הרבה יותר גרוע מאשר בלי התוכנית.
ועל זה אני רוצה לשאול, למה החלטתם לשלוח לקבוצות? אתם מכירים את הקבוצות? אתם בטוחים שזה טוב לכל אחד?

אגב, לפי הסיפורים שלכם, נשמע לי שאתם שלחתם חברים מהפורום לקבוצות, יותר ממה שאני שלחתי.
ועל כן אשמח לשאול אתכם חידה.
1. כמה חברים הגיעו לקבוצות אחרי שיחה איתי?
2. לכמה חברים המלצתי באופן אישי להגיע לקבוצות?
התשובות לשתי השאלות הן בין 1 ל -3, בואו תנסו לנחש.

באהבה רבה
מתחיל שוב - וצועד לאלוקים

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 1 שבוע על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149307

• 9625
  • דירוג זהב

מסופר על חסיד שבא לרבו והתאונן על קשיי הפרנסה עם משפחה ברוכת ילדים.
שאל אותו רבו, כולם אהובים? עונה החסיד, חסד ד', כן.
כולם ברורים? חסד ד' כן.
כולם עושים רצון קונם? הודו לד' כן.
אומר לו רבו, אז מה הבעיה? תגיד תודה לד'!!
אומר החסיד, הבעיה היא שכולם פותחים את פיהם!!! ואין לי מה לתת להם לאכול!!!
חברים יקרים!!! אנא ממכם!!!!
כולם אהובים וכולם ברורים. יש שבעים פנים לתורה. אני אמנם אורח ולא בעל הבית, אבל לא נעים לי לראות את הדיון שלא מתקדם למראית עין חוץ מאשר "וכולם פותחים את פיהם". 
בקשה אישית. יש סיכוי להעביר את הדיון להתכתבויות פרטיות???
הרושם שנוצר אצלי הוא שהדיון לא מוסיף לכלל חברי הפורום.
יעוין בהודעתו של ידידינו "נפש שוקקה" לעיל.
אוהב אתכם חברים!!!

כלל בחיים:
במקום לקב!ע, אי אפשר!
תשאל, איך אפשר?

9625fe@gmail.com

תגובה: כנראה שכן צריך לכתוב יומן לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149308

אכן ההמלצה לא היתה מכוונת אליך
ההמלצה היתה מיועדת לאלה שרוצים לטפל בעצמם 
בלי להיחשף ועדיין לעשות את הצעדים
בעיני טיפול זה דבר מאוד מומלץ בכל אופן
זה עוזר לנו להבין את עצמנו יותר טוב
אוהבים אתכם ומאמינים בכם
משה שלמה

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 1 שבוע על ידי משה שלמה.
זמן ליצירת דף: 1.09 שניות

Are you sure?

כן