ברוכים הבאים, אורח

תהליך התנקות
(0 צופה) 

נושא: תהליך התנקות 22104 צפיות

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 3 שבועות #148114

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום

יוסי ליבי איתך. 
ה' ירחם עליך ויעזור לך, למצוא את מקומך בעולמו בכל העיניינים. 
דוד המלך אומר שבטך ומשענתך המה ינחמוני. מסביר רש''י, שהיסוריים הם עצמם נחמה. נוהגים לומר, שלפעמים אנו רואים בייסורים את ההשגחה פרטית, הם קצת מעל הטבע, ומבינים שאנחנו בטיפול מיוחד. 
מאחל לך שתגיע לזמן של הראנו ה' חסדך, תראה ותבין את כל החסדים שה' עושה עמך.
ובנתיים תצליח להיות חזק, ולא לברוח לאן שאנשים כמונו בדרך כלל בורחים. 

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 3 שבועות #148117

• din123
  • דירוג זהב

היי יוסי, 
אני רואה אותך הרבה בתגובות כשאתה מחזק את שאר החברים בפורום 
ולראות מה עובר עליך באותו זמן ממש
זה גדולה למצוא מתוכך מקום להשפיע ולעזור גם בניסיונות האלה שאתה עובר

אני מאחל לך שהכל יסתדר לך על הצד הטוב ביותר בעזרת ה' 
אוהבים אותך ! 

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 3 שבועות #148122

• יוסי91
  • רצף ניקיון נוכחי: 1 יום
  • דירוג פלטיניום

שלום חברים,

תודה רבה על התגובות שלכם, הם מחזקות אותי בזמנים קשים.

הגעתי היום לעבודה וביטלתי את השימוע.. כמובן שזה אומר שפוטרתי מהעבודה..
הרגשות קשים.. אם להגיד את האמת לא רציתי לעבוד שמה כי מי שאני אמור להחליף לא הפסיקה לריב עם אנשים ולעצוק כל הזמן... אז הבנתי שזה לא תפקיד טוב..
אבל עדיין זה כואב.. זה רגשות לא קלים שאומרים לך שאתה לא מתאים למשהו מסוים. זה כאילו אומרים לך: "אתה לא מספיק טוב כדי להיות איתנו". אני מבין בראש שזה לא נכון אבל הרגש מבין את זה בצורה אחרת.

אלי,
אני מנסה להבין מה אתה מנסה לסמן לי.. בבקשה תעזור לי בכך...
במה אני אמור לעסוק.. מה אני אמור לקדם בעולמך..

אני חושב שאני מבין שאני צריך להתעסק במשהו אחר אבל אני עדיין לא בטוח במה בדיוק..

רצונך יעשה ולא רצוני!

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 3 שבועות #148149

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

שלום חברים,

לצערי אני מועד הרבה ביומיים האחרונים (קורה לי לא מעט שאני מועד אבל עכשיו המעידות הם ארוכות יותר מבדרך כלל).. אני שם לב לירידה בפיכחון שלי..
בנוסף לכל הטלטלה שאני חווה ביומיים האחרונים בנושא של העבודה..  יש משהי ששלחה לי הודעה וזה משפיע עלי בצורה לא טובה..
וגם השותף שלי .. שיש לו חסרון באופי בלתת לאנשים אחרים פרטיות מסתכל עלי בשבע עיניים ולא מבין למה לא הלכתי היום לעבודה (באמת שזה מה שחסר לי עכשיו) 

אלי,
תעזור לי לשחרר את הבחורה ששלחה לי הודעה, אני מאחל לה רק טוב ברוחניות ובגשמיות אבל נכון לכרגע זה לא טוב עבורי להישאר איתה בקשר.
תעזור לשותף שלי ללמוד איך לכבד את הפרטיות של אנשים אחרים. ובאופן כללי בכל עבודת המידות שקשה עבורו.
תעזור לי להישאר נקי ומפוכח גם בתקופות כאלה.

רצונך יעשה ולא רצוני

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 3 שבועות #148151

אוהב ומזדהה מאוד
אני גם מעדתי ומעדתי עד שנפלתי
ובראיה לאחור ראיתי שקצת התחלשתי בקשר האוהב לאלוקים
אז ישבתי ורשמתי לעצמי איך אני רואה את היחס שלו אליי "אוהב, מבין מתחשב...
וזה  ממש ייצב אותי 
באהבה שלמה 

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 3 שבועות #148156

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • דירוג פלטיניום

יוסי היקר, זה כל כך טבעי שמועדים בזמנים כאלה קשים.
אבל אנחנו כאן בעבודה מעל לטבע. מכוחו הגדול של הקב''ה ולא מכוחנו.
תמשיך ותחזיק, ה' יעזור לך למצוא את המקום של בכל העיניינים. 

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 2 שבועות #148215

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

לילה טוב חברים,

ב"ה ימים טובים עוברים עלי לאחרונה מסיבות טובות.
אומנם אני עדיין מועד הרבה כל יום.. האמת שאני מכיר את שיטות שעוזרות במצבים כאלה... אבל קשה לי מאוד לוותר על התאווה..

אסירות תודה שלמרות הכל אני נקי 169 יום.. מי יודע .. אולי אם ירצה ה' אצליח להגיע לחצי שנה של נקיות.

רצונך יעשה ולא רצוני

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 1 שבוע #148435

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

שלום חברים,

שמתי לב שפחות רשמתי באתר. ניסיתי לחשוב מה בדיוק השתנה לפני שבוע והבנתי שהמטפלת שלי אמרה לי שהיא לא מחשיבה את האתר בתור כלי לניקיון.. אולי זה קצת השפיע עלי.. 

בנושא אחר ניסיתי מספר פעמים את הקבוצות החיות בשבוע וחצי האחרון אבל לצערי, נכון לזמן זה, אני לא מצליח להתחבר. אני חושב שחלק מזה שייך לסיבות הבאות:
1. אתמול חבר העביר מסר, הכוונה שלו הייתה טובה אבל אני חושב שהיה יותר מידי פירוט לגבי אופן הנפילות שלו,  קשה לי להבין איך לשמוע פרטים מדויקים של הנפילות יעזרו לשומע אותם להיות נקי ומפוכח יותר. 
2. הסיטואציה מאוד מוזרה עבורי - לשבת עם אנשים שאני לא מכיר באותו חדר ולדבר על דברים שאני לא מדבר אפילו עם החברים הכי טובים שלי.
3. כל מפגש אני שומע בין 10-30 פעמים (בלי הגזמה) כמה המכורים למין חולים. (אישית אני לא מתחבר לכך. אני לא מרגיש שאני חולה. אני פשוט מרגיש שיש לי הרבה מה לתקן) אבל גם לדעה שלהם, איך לשמוע כל מפגש שאתה חולה במשך עשרות פעמים יעזור לך להחלים?
4. מרגיש לי שיש חברים שעלו על הגל ואני שמח בשבילם אבל הם מדברים רוב המפגש.  מה עם שאר החברים?

חשוב לי לציין שאני לא ממליץ לאף אחד להגיע או לא להגיע לקבוצות החיות. אני פשוט פורק את ההרגשה שלי.
אשמח לשמוע את הדעות של חברים שהם וותיקים בקבוצות

ובנושא האחרון, אני עדיין נקי, אבל לא מפוכח. מאוד רוצה להתחיל לעבוד על מפוכחות אבל אני לא יודע איך (אשמח לשמוע מחברים באתר כלים/טיפים למעבר בין נקיות למפוכחות)

אלי,
1. תעזור לי להבין ולהפנים שהכתיבה בפורום חשובה וטובה עבורי
2. במידה והדבר טובה עבורי, אנא תעזור לי להתחבר לקבוצות החיות. 

רצונך יעשה ולא רצוני

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 1 שבוע #148439

אוהבים אותך מאד. 
אשמח קצת להגיב.
1. אני לא יודע מה היה שם, אבל לפעמים באמת הפירוט המלא מדי הוא לא במקום הנכון. אכן, בצעד ראשון אני מודה בפני החברים על החוסר אונים שלי מול התאווה, ואם רק אומר שאני פועל על תאווה ומאונן, זה לא באמת הודאה בחוסר אונים, ומצד שני צריך לדעת מה הגבול והטעם הטוב.

2. אולי זו סיטואציה מוזרה, אבל זה הדבר הכי טוב שקורה לי בחיים. החברים האחרים שלי לא יקבלו אותי כמו שאני, אבל החברים בקבוצות יקבלו אותי בדיוק כמו שאני.

3. אני מבין את הקושי, אבל כשהבנתי שאני חולה, וקיבלתי את המחלה שלי, אז התחיל הפתרון שלי. חולה זה לא אומר שכל מה שאני עושה הוא מעשה חולני, ומאידך זה אומר שיש דברים שאני צריך לעשות שם דרך עם עצמי, וגם בהתחלה אני באמת לא רואה את הפגמי אופי שלי ואת כל הדברים שאני צריך להשתנות  בהם. זהו תהליך שלוקח זמן, לא ביום אחד מכירים את עצמינו.

4. כל מי שרוצה לדבר יכול לדבר, הרבה פעמים החברים הותיקים יותר יש להם יותר מה לדבר. יש זכות דיבור לכולם באותה מידה בדיוק. אם נראה לך שזה לא היה כך, תוכל לפנות ולדבר  על זה עם המזכיר של הקבוצה.

ובאופן כללי, לגבי הקבוצות, אכן בהתחלה אנחנו לא מבינים את השפה של התוכנית, והרבה פעמים אנחנו לא מבינים מה הקשר בין מה שמדברים בקבוצות ובצעדים, לבין האוננות ושאר הפעולות שלי על התאווה, יש לנו הרבה ספיקות, חששות ופחדים. 
מה שעזר לי, זה קודם כל להמשיך לבא כי זה הקבוצות זה הדבר היחיד שנתן לי תקווה, ומעבר לכך, זה לשתף חברים על כל החששות שלי, ולהתפלל לאלוקים לכוון אותי בדרך. ולקבל את זה שלא בהכרח שמיד אני אבין את הכל וארגיש במקום הנכון. וכמו שאומר המשפט "אם אתה מרגיש לא שייך - אז הגעת למקום הנכון".

בהצלחה רבה
אוהב אותך מאד
אולי עוד ניפגש באחד הימים
או שכבר יצא לנו מתישהו להיפגש...

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 1 שבוע #148446

יוסי היקר!
א.קודם כל, כל הכבוד על האומץ ללכת לקבוצה חיה זה לא מובן מאליו!!!
אני מאוד מבין אותך לגבי מספר שתים ואני חושב שזה מאוד בריא להרגיש לא בנוח להיפתח בפני אדם שאתה לא מכיר, לכן אני ממליץ לך להחליף מספרי טלפון עם החברים ולאט לאט להכיר ולהתחבר כדי שתוכל להרגיש בנוח לדבר ולשתף שזה מתנה מאוד גדולה ומשחררת
ב.כיון שאני רואה שאתה באמת מנסה לעבוד על עצמך אני ירשה לעצמי לומר לך משהו אולי חריף אתה יודע מה אני ידבר על עצמי אם תרצה תקיש
אחד העקרונות החשובים ביותר שלמדתי בתוכנית זה שכשמשהו מציק לי זה לא כי הסביבה שלי לא בסדר אלא התפיסה והגישה שלי לאירוע, כשמישהו מדבר בין אם זה על הנפילות שלו או על משהו אחר וזה מציק ליאני בעצם נותן לו לנהל אותי! מה שנקרא "מסרנו את עוצמתנו לאחרים"
אני לא יקבע לך מה הפגמי אופי שמנהלים אותך אני יגיד על עצמי שבדרך כלל כשאני יוצא מאוכזב מקבוצה זה בגלל פגמי אופי של שליטה "איך אני רוצה שזה ייראה" או שיפוטיות וביקורתיות
אני מאמין שהשלווה שלי נמצא בידיים שלי ואם אני בטינה על משהו זה לא אשמת אף אחד אחר בלעדי ונכון זה קשה לאגו לקחת אחריות אבל מצד שני זה יתרון ענק כי אם הבעיה אצלי אני יכול לפתור אותה אם הבעיה אצל אחרים אני נידון לסבל כל ימי עד שאתקן את כל העולם...
אוהבים אותך מאוד משה שלמה

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 1 שבוע #148475

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה על התגובות חברים!
קראתי והחכמתי .

היום היה יום נחמד.. אבל לא מספיק מנוצל..
גם היום מעדתי אבל לא נפלתי.. זה מתחיל להיות שגרה המעידות האלה ואני לא אוהב את זה.

קיבלתי היום הודעה מקרוב משפחה. ההודעה לא הייתה במקום וקצת נפגעתי ממנה... לאחר כמה זמן הקרוב משפחה התקשר ושאל אותי האם נפגעתי מההודעה ועניתי בשלילה (זה קרוב משפחה שהוא מאוד עקשן ואין ממש טעם לדבר אתו על נושאים כאלה).
האמת שבמקרה הזה אני באמת חושב שקיבלתי יחס לא תקין (וגם לא היה שום סיבה טובה לעשות זאת.. ההודעה נובעת מפגמי אופי של הקרוב משפחה שלי).

אלי,
תעזור לי לשחרר את ההודעה שקיבלתי. גם במקרה שאני צודק וגם במקרה שאני טועה אני לא רוצה שהדבר הזה ינהל אותי.
תעזור לקרוב משפחה שלי לעבוד על המידות הלא מתוקנות שלו. בנוסף, שירגיש הרבה שמחה וביטחון בה'.
תעזור לי לדעת מה הדרך להגיע לפיכחון ולא רק לנקיות.

רצונך יעשה ולא רצוני.

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים, 1 שבוע #148502

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום

המשתוקק - תודה על התגובה,

שלום חברים,
חשבתי שהיום אני אכתוב הודעה משמחת.. הרי הגעתי ל180 יום נקיים.. שזה אומר חצי שנה של נקיות.
לצערי, אני ממש לא מרגיש ככה. הרצון ליפול היום כ"כ חזק. אני באמת מקווה שאצליח לעבור את היום זה.

אני לא בטוח למה התאווה כ"כ חזקה היום.. אני חושב שזה שילוב של כמה דברים - ההודעה מאתמול.. בבוקר שקמתי לא הרגשתי טוב.. לפני שעה הכנתי מתנה קטנה לזוג חברים שלי וזה לא עבד בדיוק כפי שרציתי בסוף.. ועוד כמה דברים קטנים שלא התרחשו כמו שרציתי.

בסופו של דבר, אני באמת לא מבין למה אני מרגיש ככה כי כל הדברים שקראו היו קטנים יחסית ובדרך כלל אני לא מרגיש גל חזק בגלל דברים כאלה.

תתפללו בשבילי שאצליח לעבור את הגל הזה!

אלי,
תעזור לי לקבל את המציאות כפי שהיא.. 

רצונך יעשה ולא רצוני.

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים #148592

• יוסי91
  • דירוג פלטיניום
לילה טוב חברים,

לצערי אני רואה עכשיו ששלחתי הודעה והיא כנראה לא נשלחה..

המשתוקק - ב"ה לא נפלתי..

אני ממשיך ללכת לקבוצות החיות.. הרבה אנשים אומרים שהקבוצות החיות זה עוזר מאוד..

נכון לכרגע אני פחות מרגיש ככה..

החיבור לקבוצות החיות מאתגר עבורי.. ואני מקווה שאמצא דרך להתקשר איתם בצורה טובה יותר.

בנושא של המעידות - אני ממשיך למעוד הרבה.. יש בי חלק שרוצה ליפול ולהתחיל את הספירה מחדש.. יש קול שאומר לי "מה שווה רצף נקיות של כחצי שנה אם אתה כל הזמן מועד?! אתה סתם עובד על עצמך! אולי כדאי שתיפול ותאפס את הספירה ואז יהיה לך מוטיבציה להיות מפוכח ולא רק נקי".

אני יודע שהקול הזה משקר... הוא נשען על כך שאני צריך להיות מפוכח (בזה הוא צודק) אבל אין שום צורך ליפול כדי להתחיל להיות מפוכח ואני יכול לדעת את זה מההיסטוריה שלי.. מתי נפילה עמוקה יותר גרמה לי להיות נקי לאחר מכן?  זה רק גרם לי ליפול יותר או להיות ברגשות יותר רעים.

אלי,

1. תעזור לי להיות מפוכח. אני רוצה את זה מאוד ופשוט לא מצליח להגיע לזה.

2. תעזור לי להתחבר לקבוצות החיות במידה וזה הדבר שאותו אני צריך לעבור.

רצונך יעשה ולא רצוני

לילה טוב חברים

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים #148604

יוסי אני רואה שכתבת שיש קול בך שרוצה ליפול ולהתחיל את הספירה לאחור אז יש לי משהו להגיד לקול הזה ולך שלא יעזור נפילה כי עדיין ישארו 185(נכון לכתיבת השורות) נקיים שבהם זכית להגיע למדרגת יוסף הצדיק ולכן נפילה לא תעזור לקחת את הקדושה (הפסד  נקודתי כן, אבל זה לא משליך על יותר מחצי שנה נקיה וקדושה) ולא יחשב לספירה מחדש 

תגובה: תהליך התנקות לפני 8 חודשים #148606

יוסי היקר

אתה נקי כבר 185 יום.
נ ק ו ד ה .
מעידה זה לא נפילה ואדרבה, במקום מסויים היא ניצחון. הרי, מעידה בקלות יכולה להביא נפילה, ולמרות זאת אתה מתגבר ולא נופל.
תחשוב כמה גבורה זה דורש.

החלק שרוצה ליפול זה החלק שפוחד לאבד את הכל, להישאר בלי כלום. שלא רוצה את הלחץ הזה. את המחוייבות ל"185 יום אני נקי, אני טיפש גמור אם אני נופל עכשיו". 
טבעי שננסה להשתיק אותו. להשתחרר ממנו. אבל נפילה רק תדחיק אותו לקצת זמן. ומיד אחרי הקול הזה יחזור "איך נפלתי אחרי כזה הרבה זמן??"

אל תילחץ מהלחץ, הוא יירגע מאליו כשתקבל אותו.

זמן ליצירת דף: 0.62 שניות

Are you sure?

כן