ברוכים הבאים, אורח

נפילה אחרי יום כיפור
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: נפילה אחרי יום כיפור 293 צפיות

נפילה אחרי יום כיפור לפני 2 שנים, 6 חודשים #139420

• mayan006
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • חבר קבוע

במוצ"ש שאחרי יום כיפור נפלתי, זה היה חוויה נוראית עבורי, אחרי שהרגשתי שכל החטאים שלי נוקו וההרגלים שלי השתנו, פתאום בום, בפנים, כל מה שהתפללת וכיוונת לא שווה כלום, אתה עדיין אותו אפס ואין לך סיכוי לצאת מזה. ככה הרגשתי באותו הרגע, זה באמת היה אחרי שכבר ניסית המון כלים, וכבר הייתי באתר הזה, וזה פשוט שבר אותי מבפנים. הרגשתי שאני לא יודע מה לעשות, איך להתמודד, שאני יהיה ככה כל החיים. אבל אז קול בראש שלי אמר לי, שכל מה שאני מרגיש זה מחשבות של יצר הרע. מיד התחלתי לחפש לעצמי שיטה חדשה, איך אני יכול להלחם נגד היצר הזה, והפעם לדחוק אותו ל90 יום ולא רק לשבועיים, חשבתי על כל מיני רעיונות, ואז נזכרתי שפעם, הייתי באתר הזה, אבל אף פעם לא השתמשתי בפורום ובאנשים שנמצאים בו, ומאז כבר מנעתי מעצמי פעמיים לפחות נפילה בטוחה בזכות דיבור עם אנשים וכתיבה בפורום וקריאה של פוסטים, תודה רבה לכל מי שהציל אותי, אתם אנשים פשוט טובים! מקווה שהפעם אצליח לשבור את השיא שלי וגם להגיע ל90 יום. מקווה שאצליח!
(לא רוצה לחטוא בשקר, הסיפור הזה מסופר בצורה סיפורית, הפרטים החשובים נכונים יכול להיות ששינתי סדר או הגזמתי.)

תגובה: נפילה אחרי יום כיפור לפני 2 שנים, 6 חודשים #139426

אח יקר ואהוב,
ראשית כל אוהבים אחי, ההתמודדות שלנו לא פשוטה, התאווה שלנו לא "מתחשבת" בנו, היא תובעת את שלה ולא אכפת לה גם אם תהיה כהן גדול בקודש הקודשים, כשהיא תוקפת היא תוקפת.
כתבת:
"במוצ"ש שאחרי יום כיפור נפלתי, זה היה חוויה נוראית עבורי, אחרי שהרגשתי שכל החטאים שלי נוקו וההרגלים שלי השתנו, פתאום בום, בפנים".
זוהי הנקודה אח יקר ואהוב. ואני אומר לך אותה אחרי שעברתי שנים רבות של ייסורים כאלה. אחרי פורים. אחרי פסח. באמצע עשרת ימי תשובה. מיד אחרי כיפור. וכו'.
"אחרי שהרגשתי שכל החטאים שלי נוקו".
עובדתית - זה נכון, אכן כל החטאים שלך נוקו. נולדת מחדש. השם יתברך קיבל את תשובתך.
אבל החלק השני של ההרגשה לא נכון
"וההרגלים שלי השתנו, פתאום בום".
אז זהו, שהם לא השתנו, וזה לא "פתאום בום".
הרצון שלך השתנה, הבנת שאי אפשר יותר להמשיך עם הנפילות, הבנת שאתה חייב לעשות משהו, קיבלת על עצמך קבלות טובות, היית כולך פקעת כיסופים והיטהרות.
וכל זה היה אמיתי וטהור וכנה ורצוי לפני בורא עולם.
א-ב-ל
ההרגלים שלנו יכולים להשתנות באמת ובתמים רק אם נתחיל לצעוד עם כלים מעשיים - ספציפית פה אני מדבר על שיטת 12 הצעדים. אני לא כזה מומחה בשיטה הזו כי אני בסך הכל בצעד 3. עוד לא מעיז להגיע לצעד 4.
אז התאווה שלך הבינה שהיא צריכה לעשות מהלך טקטי, לתת לך את ההיטהרות של כיפור, כי אם גם את זה היא תיקח לך אז אתה תתחרפן עליה,
ולכן היא שתקה בכיפור ונתנה לך להתפלל ולחזור בתשובה והכל טוב,
אבל היא לא נעלמה.
כדי שתצליח להילחם בה ולנצח אותה לאורך זמן,
גם בלי עזרים מרגשים ואקסטרא, כדוגמת כיפור,
תצטרך להתחיל לעבוד עבודה יומיומית של צעדים.
להתחבר לקבוצות, (למצוא ספונסר טוב, עוד לא מצאתי, תתפללו עלי...)
ואלוקים אוהב ינחה אותך בדרך הנכונה לנקיות מוחלטת והחלמה שלמה אמן.

תגובה: נפילה אחרי יום כיפור לפני 2 שנים, 6 חודשים #139442

• mayan006
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • חבר קבוע

תודה רבה

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן