ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1

נושא: 90 או 40 3311 צפיות

90 או 40 לפני 12 שנים, 1 חודש #3298

• jhhctu
  • חבר קבוע
בס"ד

כשה אחד מחברי שמע על התוכנית של ה-90 יום ומקורה הוא מאד התרעם(ולכאורה בצדק) על כך שבכלל החשיבו
את דעתם של אותם המדענים כנגד דעתם של רבותינו ש-40 הוא הזמן לשינויי(על-אף הדוגמא מחז"ל על 30 יום אין זה אלא פלפול,שהריי לא דומה 90 יום ל90 נסיונות שהריי יכול שיהיה לאדם גם אלפיי נסיונות ב90 יום),
הנקודה היא מהיכן הסמכות להחשיב במשהו דעת מדענים כנגד דעת רבותינו בכלל ועוד להקדימה לדעת רבותינו..?

אני לא יודע אם אחראים לאתר רואים את זה אך איני יודע כייצד לשאול אותם ישירות ,אך אשמח גם לתשובות מחבריי הפורום..

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים, 1 חודש #3302

• moved
  • דירוג פלטיניום
1) פה באתר מתעסקים בשאלות של פיקוח נפש, שאלות של השקפה אפשר להפנות לפורומים מתאימים.
2) הרבה אנשים פה התנסו בתקופות של 30-40 יום וזה לא עזר להם לצאת לגמרי. 90 יום נראה תקופה יותר משמעותית להתסגל להרגלים חדשים.

אם אתה או חברך כאן לעבודה עצמית, אל תכלה את זמנך בעיניינים שוליים, תסתכל לייצר בעיניים ותתחיל להתלחם. ואם אתה דווקא רוצה תשובה עיניינית אז ראה את דברי המסילת ישרים לגבי " על כן יאמרו המושלים באו חשבון" (נדמה לי בפרק א' שם) -- על כן יאמרו המושלים ביצרם באו נחשב חשבונו של עולם. משל למה הדבר דומה, לגן הנטוע לצחוק וכו' ...תקשיב לאנשים שהגיעו לאכסדרה, הם יורו לך את הדרך במבוך.

בהצלחה ידידי   
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 1 חודש על ידי אסף1.

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים, 1 חודש #3304

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
דברים כדורבנות,
גם אני מצטרף להנ"ל,
אין שום סתירה ,
יש דברים שמספיק 40 יום ויש דברים שצריכים 49 יום ,
ויש שצריכים 90 יום , וזה רק הצעד הראשון , כי למעשה חמסע נמשך לעולם .
ואין חכם כבעל הנסיון , וחכמה בגוים תאמין,
דרך צלחה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים, 1 חודש #3305

• jhhctu
  • חבר קבוע
moved כתב on 26 פבר' 2012 13:28:

1) פה באתר מתעסקים בשאלות של פיקוח נפש, שאלות של השקפה אפשר להפנות לפורומים מתאימים.
2) הרבה אנשים פה התנסו בתקופות של 30-40 יום וזה לא עזר להם לצאת לגמרי. 90 יום נראה תקופה יותר משמעותית להתסגל להרגלים חדשים.

אם אתה או חברך כאן לעבודה עצמית, אל תכלה את זמנך בעיניינים שוליים, תסתכל לייצר בעיניים ותתחיל להתלחם. ואם אתה דווקא רוצה תשובה עיניינית אז ראה את דברי המסילת ישרים לגבי " על כן יאמרו המושלים באו חשבון" (נדמה לי בפרק א' שם) -- על כן יאמרו המושלים ביצרם באו נחשב חשבונו של עולם. משל למה הדבר דומה, לגן הנטוע לצחוק וכו' ...תקשיב לאנשים שהגיעו לאכסדרה, הם יורו לך את הדרך במבוך.

בהצלחה ידידי 

בס"ד

כמדומני שחברי אינו צריך זאת ,(אין לו אינטרנט _הוא התנתק) וגם כך אני מקבל רושם ממנו כשה עולה נושא זה נראה שאין הדבר קשור בו,ואני ב"ה מאז סינון האינטרנט כבר לא כ"כ מרגיש שהיצר מציק יותר מדיי(בשמירת הברית בכל אופן) כבר תקופה ארוכה,בזכות נקודת ציון(היום הולדת שלי 20) אני יכול להיות בטוח שלפחות כ-50 ימים אני שומר. לצערי לא הכרתי את האתר אחרת יכולתי להתקדם כבר מזמן,אך ב"ה לפחות היום מקווה להציל אחרים גם כן ע"י המדריך הזה.

כרגע אני חושב ב"ה גם לפתח את העיקרונות שיש כאן לגמילה מהאינטרנט ג"כ הוא רק גורם לי לביטול תורה והווח שיש לי ממנו מועט,אם לא שהייתי חיי בבית הוריי כבר מזמן הייתי משליך ב"ד את המחשב.

אם היה לי היכן לשלוח את ההודעה הזאת לא הייתי עושה זאת כאן,אני מודע לכך שלא לשם כך הפורום נועד,אך הייתה חשובה לי התשובה,יש לך מושג איך אוכל לשלוח שאלה זאת למפעילי האתר או לרב טברסקי?

עד אז אסתפק ב"אין לחכם אלא מה שעיניו רואות" ו "קבל את האמת ממי שאמרה" שכפי שאתה אומר המציאות מורה כן.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 1 חודש על ידי moshe.

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים, 1 חודש #3310

• פינחס
  • דירוג זהב
  • אין שום יאוש בעולם כלל!!!
אתה בהחלט צודק. אבל כל אחד יעשה מה שליבו חפץ: מי שחושב ש40 יום יספיקו קודם ינסה 40 יום ואם יצליח, למה שלא ימשיך ל90- אדרבה ישלים את שניהם!
קשה אבל לא אבוד

משתדל להזכיר לעצמי שיש דרך.

אפשר לצאת, בעזרת ה' ורק בעזרת ה'

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים, 1 חודש #3327

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
למיטב הבנתי אין סתירה בין 40 ל 90.
אם השתחררת אחרי 40 יום אתה יכול להמשיך גם ל 90.
שיהיה בהצלחה. 
אין יאוש 
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים #3593

• jhhctu
  • חבר קבוע
בס"ד

לא מזמן כשה דיברתי עם הרב שלי על האתר והעיקרון של ה90 יום הוא אמר לי שרבי חיים הכהן שליט"א המכונה "החלבן"(שיש רבנים גדולים שאומרים שהוא ראש ה-ל"ו צדיקים בדור)  אמר לו בדיוק את אותו דבר שה-90 יום הראשונים הם עיקר הקושי,עכשיו כשה שמעתי את זה מרב כזה גדול אני לא צריך עוד מקור.

לילה טוב.

בעניין: 90 או 40 לפני 12 שנים #3614

• moved
  • דירוג פלטיניום
ישר כוח, חיזקת אותי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן