ברוכים הבאים, אורח

חשיבה לפני הנפילה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: חשיבה לפני הנפילה 2459 צפיות

חשיבה לפני הנפילה לפני 12 שנים, 1 חודש #4388

• eli
  • חבר קבוע
חשבתי  שזה יחזק .הרעיון הזה הוא מתוך הסיפרון "בשביל הנשמה "למי שקרה זה תיקון למה שכתבתי לפני כן:הוא רץ בין האמונים בידים סגורות כשאל פניו נסוך חיוך ארמומי רחש אבר בין הקהל מה הוא מחזיק בתוך הידים שלו אולי יש בתוך ידיו את מה שחיפסתי כל חיי אולי איזה משהו נדיר ופתאום הוא פותח את ידיו וידיו ריקות . התחושה הזאת חוזרת פעם אחרי פעם  לפני שאני נופל אני מרגיש תאווה  שכל מה שחיפשתי נמצא שם בהשיג יד ואז אחרי שאני נופל לא רק שאני מרגיש  שלא קיבלתי את מה שרציתי אלה קיבלתי מכה כואבת היצר הרע אשר משתמש  בדימיון הוא מצייר לנו במוח איזה תענוג ובעצם זה אשליה  גמורה איך מתגברים על זה? יש לנו את השכל ברגע שנפסיק לחשוב בהגיון אז היצר ינצח ולכן נדליק את העור כי זה בעצם אשליה שהיצר מוכר לנו  .  נחשוב רגע לפני החטא על מה שיצא לנו מזה .זה ממש כמו להדליק את האור בחדר חשוך .פתעום מה שנראה לנו קודם מפתה כל כך מתגלה כחסר טעם .
שנזכה להתגבר על היצר.
אני מכור ובדרך לצאת מהבור אל האור
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 1 חודש על ידי שמואל פ.

בעניין: חשיבה לפני הנפילה לפני 12 שנים, 1 חודש #4519

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
אלי היקר שלום
אתה כותב יפה,
אבל לצערי לימוד תורה לא תמיד יעיל במקרה דנן
עיין באתר במדור שו"ת יש שאלה בדיוק על זה.
האדמו"ר מויז'ניץ זצוק"ל אמר לאברכים ששאלו למה התורה לא מגינה מהיצה"ר,?
תשובתו היתה אי אפשר להסתכל איפה שרוצים , ולצפות שהתורה תגן.
לאלו מבינינו שמכורים הנושא כאן הוא לא תורה ועבירות ,
אלא מחלה והחלמה, בבוא היום בעז"ה נוכל לטפל בתשובה ,
אמן
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: חשיבה לפני הנפילה לפני 12 שנים, 1 חודש #4591

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
אלי. כולנו מבינים בשכל שחשיבה לפני הנפילה היא דבר מועיל, אבל זו בדיוק הבעיה - שאנחנו מבינים את זה בשכל, אותו שכל שנאבד ברגע שאוחזת בנו האש.
חלק מאופיו המהותי של היצר הוא הבליעה שלו, היצר משקיע אותי בהווה ובחוויה וגורם לי לאבד את המחשבה.
אם אני מכור זה עוד יותר קיצוני, אבל גם אם לא, חשוב להבין שכשהגעתי לשלב הזה, הקרב כבר לרעתי. השאלה היא למה היצר מתעורר, מה באמת אני רוצה, איזה תחליף הוא בה לספק, כאן אלי ידידי יש להפעיל את השכל. (אם אתה מחפש מקורות לרעיון זה - ניתן למצוא ב'נצח ישראל' של המהר"ל, פרק ב', ובליקוטי מוהר"ן תניינא, תורה י').
זה נכון, לפעמים חשיבה מאומצת עוזרת, אבל עם היצר יש לפעול בכלים של היצר. קודם כל להבין מה באמת קורה לי, אחר כך להפנים שזה לא יעבור אם אני אחליט שזה יעבור, שצריך לעשות משהו, לתכנן משהו, ואחר כך לתרגל ולהסכים להשתנות ולהתגמש. הפוסטים כאן מלאים ברעיונות ובכיווני מחשבה, נשמח אם תציע עוד משלך.

אחיך לצרה
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: חשיבה לפני הנפילה לפני 12 שנים, 1 חודש #4624

• סבבה
  • דירוג זהב

אלי. כולנו מבינים בשכל שחשיבה לפני הנפילה היא דבר מועיל, אבל זו בדיוק הבעיה - שאנחנו מבינים את זה בשכל, אותו שכל שנאבד ברגע שאוחזת בנו האש.
חלק מאופיו המהותי של היצר הוא הבליעה שלו, היצר משקיע אותי בהווה ובחוויה וגורם לי לאבד את המחשבה.

צודק אחי לגמרי

שאנחנו באמצע החטא אנחנו שוכחים הכל ומרגיש ים שהעיקר לגמור ולא משנה כלום
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: חשיבה לפני הנפילה לפני 12 שנים, 1 חודש #4654

זוכרים הכל לפעמין ובכ"ז חוטאים או שהיצר לא נותן לחשוב
אז צריך לא להתעמם אם אתה משתעמם כנס לפה וקח חיזוקים!!!
"אין דבר העומד בפני הרצון"
"עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.38 שניות

Are you sure?

כן