ברוכים הבאים, אורח

בדרך העולה...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: בדרך העולה... 2764 צפיות

בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104288

• בר תיקון
  • רצף ניקיון נוכחי: 50 ימים
  • חבר חדש

שלום חברים!
אני כותב כאן קצת מהעובר עליי במסע שלי..
ברוך ה' אני נקי כבר חודש..
אני רוצה לדבר על תחושה חדשה שהצטרפה לחיי... אני קורא לה "אי סחבת"
לפני שהחלטתי (לפני בערך חודש) לקחת את האתר והתוכנית ב2 ידיי.. נלחמתי כך הזמן בתאווה.. היא הייתה מולי כל הזמן וכל הזמן הפסדתי לה.. אני חושב שאחת המכות הכואבות שחטפתי ממנה השנה היה לפני כמה חודשים.. הצלחתי להישאר נקי לאורך תקופה מאוד ארוכה הכי ארוכה שהייתה לי.. ועשיתי את זה על ידי שנדרתי כל פעם לתקופה קצרה נניח שבועיים ואז בתום התקופה עמדו לפני 2 החלטות.. או ליפול או להתגבר ולנדור שוב.. היום אני מבין את הטעות של מה שעשיתי,
כיוון שלא באמת התמודדתי אלא פשוט חייתי בפחד מפני עוון נדרים ושבועות, לא הרשתי לעצמי להינות מההחלמה.. במקום זה הייתי סופר לאחור עד לנפילה בידיעה שכשיגיע היום המיוחל אצטרך להתמודד.. והייתי בתקווה שאצליח..
בפועל מה שהיה קורה זה שפעם אחת הצלחתי.. הגיע היום המיוחל.. וכבר התיישבתי להוריד סרטים למחשב ולחגוג את סיום העול הזה.. ואז התגברתי.. מחקתי אותם בלי להיכנס והתגברתי.. והייתי בטוח שזהו עליתי על השיטה. אלא מה... שלא הבנתי שאני טועה בגדול...
לא שמתי לב שכבר הנדרים שלי הפכו להיות בעלי פרצות בכוונה.. הייתי נודר רק על צפייה ולא על אוננות
הייתי נודר רק לא לראות ולשמוע.. אבל לקרוא? אממ...
וככה מצאתי את עצמי מועד ומועד או בכלל לא נקי.. אבל תמיד בתוך גבול הנדרים.. היו לי גם פעמים של חודש פלוס של נקיות לגמרי אבל תמיד רבצה עליי תחושב המחנק שיאאלה שיגמר כבר!!
ואז הגיע הנפילה הנוראה.. נדרתי לתקופה ארוכה כי חשבתי שאני יכול..לא ראיתי את הבור שאני מכניס את עצמי אליו.. לא הבנתי שאם אני מועד ורק לוגם שלוק קטן בסוף אני אשבור הכל.. ומצאתי את עצמי.. ביום האחרון של הנדר כשנשארות לי רק שעות ספורות שיגמר הזמן.. נופל בשיא הכוח.. לא לגימות או פירצות בנדר.. אלא הפרת נדרים לגמרי.. (כמובן שזה הגיע בעקבות נסיון להיות ליד הגבול..
התרסקתי.. הכלי היחיד (כך חשבתי) שעזר לי לדחות (שוב, אי הבנה בתהליך) וגם אותו ריסקתי... ומשם זה רק החמיר בתדירות ברחתי לתאווה וברחתי מהתאווה והעוון נדרים ושבועות לתאווה חזרה.. הרגשתי מרוסק..
ואז לפני חודש.. התחלתי את התהליך.. ידעתי שיגיע היום שהכל התפוצץ לי.. וזה קרה ומשם התחלתי את התהליך.. הפעם אני לא מפקפק במה שאומרים לי.. אני יודע שזה אני
מכור לתאווה וחסר אונים מולה
אז איזה תחושה הצטרפה לי? אי סחבת.. אני חודש נקי בחסדי ה' בלבד.. ואני לא מרגיש שאני דוחה את הקץ.. אני לא מרגיש שאני סוחב את התאווה.. מלא פעמים קשה לי.. ואני צריך לעבוד קשה.. אבל אין לי סחבת.. לא יודע מה יהיה מחר.. לא יודע אם אפול ומתי אפל..
אני יודע שרק היום ורק להיום אני מתפלל ועובד על להישאר נקי... אני לא סוחב איתי תאריך יעד כלשהו.. אני לא מחפש הקלות בדרך לחודשיים נקיים או שנתיים אני פשוט מנסה ומתפלל להישאר מפוכח מחובר ונקי רק להיום.
ככה נכנסתי לחג שבועות, החג הראשון שלי מי זה 13 שנה   שאני לא מגיע אליו את תחושת בושה או תסכול או בקשה לדף חדש.. אני יודע שיש באמתחתי כבר כמה דפים חדשים ואני רוצה רק היום להוסיף רק עוד אחד.. 
כאן המקום שלי לומר שוב כי לי זה קריטי ההבנה הזאת. אני לא מחפש סוף לתהליך שלי, אני לא מחפש יום או יעד שבו אוכל לומר זהו נגמלתי..
אני מכור. אני רק רוצה להיות מכור בהחלמה עוד יום אחד.
היה מדהים לקבל את התורה מתוך תחושת הקלה שהצטרפה לחיי.. תחושה שאני מאוד מקווה לשמור ולהיזכר בה ברגעי קושי שעוד יגיעו... אבל לא משנה לי כרגע כי אני מבין יותר ויותר שאני לא יכול לנהל העתיד ואין לי שליטה עליו.. יש לי שליטה ואחריות רק על כאן ועכשיו וכאן ועכשיו אני עובד מתפלל ומשאיר לקב"ה לעשות את השאר והוא עושה את זה מדהים..
תודה כמובן לאתר המדהים הזה.. 
ותודה לכל החברים כאן.. אוהב אתכם.  
נ.ב. קראתי למסע שלי בדרך העולה..כי בעלייה קשה, ובעלייה אסור לעצור כי זה מחליש אותך, אבל מי שלא עולה ומטפס נשאר למטה. לא רוצה למטה הייתי שם לא מזמן ונהרסו לי החיים למטה מעדיף קשה וחי...

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104290

• שוועתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 56 ימים
  • חבר קבוע
כל הכבוד 
בהצלחה רבה 

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104292

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

כל יום רק להיום. רק ככה נצליח. 
יש משפט שחברים מחלימים אומרים - ״היום הכי גרוע בהחלמה זה יותר טוב מהיום הכי טוב במחלה״... 
שנזכה. 

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104305

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה, אני למדתי את רק להיום בסבב האחרון שלי, 

הכי נגעת בי במשפט מעדיף חי וקשה מלמטה, 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104307

• לא לבד
  • דירוג כסף

תודה לך על הפוסט הזה.
מזדהה מאוד עם מה שתיארת גם אני פיקפקתי בהיותי מכור וניסיתי להשתמש בשיטת "תפסיק".. עם השבועות זה הסתיים בנפילה מזעזעת בנוסח פאק איט אול כמו שהיטבת לתאר...
באמת רק הצעדים עובדים להשאיר אותי נקי רק להיום בלי אובססיביות וטירוף.
אוהב  

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104311

תודה על השיתוף הכנה.
מתחבר מאד למה שעובר/עבר עליך.
עברתי דברים דומים מאד בעצמי ולא הבנתי למה אני עושה את ואיפה יראת השמים שלי.
היום אני יודע שאני חולה וחייב עזרה.
מה שעוזר לי זו התכנית והחברותא ב״ה
בהצלחה ותמשיך לשתף

אוהבים!

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 11 חודשים #104320

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
וואי, כייף לקרוא, תמשיך איתנו.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104437

• גיימס
  • דירוג פלטיניום
לא לבד כתב on 31 מאי 2017 23:45:

בנפילה מזעזעת בנוסח פאק איט אול 

אהבתי את ההגדרה...

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104612

• בר תיקון
  • חבר חדש

שלום חברים..
אתחיל בזה, אני בר תיקון אני מכור לתאווה על ידי צפיה בפורנו ואוננות.
היה לי חשוב לפרט, למה?
כי אני מלא גאווה.. כן כן חוץ מתאווה מטורפת וחולה, אני מלא גאווה, איך אני יודע?
כי שמתי לב שאפילו כאן בפורום ובפעמים הבודדות שעליתי בקבוצה טלפונית דיברתי רק על מקום של החלמה ותהליך ומעולם לא דיברתי על מקום של כאב של קושי ותסכול..
וגם אם הזכרתי תמיד דיברתי ממקום של שליטה ושל שיתוף עם מסקנה וסוף טוב, ..חולה שליטה..
אז היום אני מוותר.. פשוט מוותר על זה..
אני מכור אני קטן וחלש מול התאווה ולא יכול דקה או סיבוב אחד מולה..
אתמול כתבתי פוסט ארוך מאוד על זה ולחצתי על "שלח" ודווקא אז התנתק לי האינטרנט ואבד לי כל הפוסט..
רציתי להשתגע.. אבל וויתרתי על התענוג לישון כועס ופשוט אמרתי לעצמי שה' רוצה שאפנים את זה..אז צריך לכתוב פעמיים..
אז שוב..
אני מכור אין לי סיכוי לבד ובטח שבטח אני לא יכול לזגזג בתוכנית...
אחד המשלים הכי מדהימים ששמעתי כאן היא שאנחנו כמו אלכוהליסטים רק עם הבקבוק בתוך הראש, ואצלי הבקבוק מלא עד הקצה.. ככה שתנודה קלילה והטיפות זולגות מהקצה ואני לוגם להנאתי..
מה לוגם? אז אחרי חודש של נקיות ושל הרגשה של עלייה לשביל הנכון מגיע הזמן של הכעסים, אז אני נזכר בקטעים ברורים מסרטים שראיתי והטיפות מהבקבוק בראשי מטפטפות..
נזכר בדמויות שעקבתי אחריהן בסרטים הזרם של הטיפות מתגבר.. ואני עוצר.. לא מתאים לי..
אבל הפעם אני לא נכנס לסוף הטוב.. פשוט אכתוב לכם אחים יקרים וסליחה על הבלאגן בכתיבה אני פשוט מקיא את המילים..
פשוט אכתוב שאני חלש וכואב ובא לי להשתמש ובא לי לכעוס ולהתעצבן שאני לא יכול ועמוס לי בחיים ואין לי כח
זהו בא לי לכתוב פעם אחת לא ממקום של לקטר אלא ממקום של לוותר ולהיכנע לאגו שלי..
אני חלש וכן נהנתי מהתאווה ואני מתגעגע אליה ואני לא יכול אחרי חודש לחשוב שלבד זה יעבוד כי זה לא!
אולי אני מחפש כמה מילים חמות מכם חברים..
אבל בעיקר נמאס לי לחייך ולומר שהכל אצלי דבש וטוב ,לא ההחלמה כואבת וקשה, מאמין אבל עוד לא שם שזה יחלש וגם אהנה..
אסיים בזה שאני לא יכול על הכל ואני לא יכול לנהל את העולם ואישתו
אוהב אתכם מתפלל להיות מפוכח ונקי רק להיום...

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104617

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

תודה!!!!
הזדהתי מאד

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104654

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
כייף לקרוא, תמשיך, תתחבר לחברים, ואני מאמין שנגיע רחוק, וקרוב לאלוקים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104674

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

תודה על הכנות. שאלוקים יהיה איתך. תמשיך לצעוד!
אוהבים. 

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104925

• בר תיקון
  • חבר חדש

חברים אני זקוק יותר מתמיד לעזרתכם,
אני כבר מעל 40 יום נקי כבר בחצי הדרך לאתגר ה90 יום (רק להיום)
ובשבוע האחרון היה לי נוראי.. עדיין נוראי לי.. קשה לי כל כך והיום חציתי קו אדום שלא חציתי מאז שהתחלתי,
מעדתי, הלכתי ליד בור התאווה ממש קפצתי על רגל אחת בעיניים עצמות על שפת הבור רק כדי לקוות שאיכשהו אסחף ואוכל להאשים את כולם חוץ ממני, אבל בחסדי ה' זה לא קרה, ברחתי היום מעצמי כמה פעמים רק כדי לא ליפול, ואני הרגשתי משומש, משומש לגמרי למרות שאפילו לא נגעתי בעצמי, פשוט בחיפוש האובססיבי שלי לפירצות ומעידות ולחפש איפה ללגום לגימות קטנות שאני אוכל להגיד הינה לא ראיתי כלום בכל זה הרגשתי נורא, 
הרגשתי נורא שאני לא מצליח להתמודד ולא יודע מה הפעולות שאני צריך לעשות
והרגשתי שאני נורא רוצה להשתמש ולשקועעעע...
ובתוך התסכול הזה הרגשתי לבד.. לא ידעתי למי לפנות נכנסתי לפורום כל פעם כשמעדתי ולא הצלחתי לעשות כלום,
ואחרי הקבוצה הפנמתי את מה שהבנתי אבל התעלמתי בגלל הגאוה שלי,
אני בודד כי אני בוחר להיות בודד, 
אני בודד כי אני גאוותן 
אני בודד כי אני לא נכנע באמת ולא מבין שזה גדול עליי ומצפה שאצליח לבד,
כשרק כתבתי בפורום זה כל כך שיחרר אותי, שחשבתי שהינה זהו, זה הפתרון בלבד
כשרק הקשבתי לקבוצה - אותה תחושה וחשבתי שזה מה שיעזור לי.. וגם זה כהה עם הזמן.
וכשעליתי בקבוצה ושיתפתי הרגשתי בעננים הינה זה עוזר אז מצאתי את הפתרון ביום שקשה לי אני אעלה לקבוצה, אבל הינה היום פשוט עד לשניה לפני הקבוצה המשכתי לחפש איך למעוד, וללא שהייתי בורח לקבוצה הייתי נופל לאורך כל זמן הקבוצה.
ואז בקבוצה הפנמתי, אני לא יכול לבד, אני בר תיקון לא מסוגל לבד בכלל.
כלום.. לא פירור ולא קמצוץ של ספק תאווה, כל אחד מהם בשניה מכריע אותי, 
אז אני זקוק לכם, 
אני רוצה לשבור את בדידות (והגאווה) הזאת,
אני אקדים ואומר שיש לי מערכת חיים עמוסה, גם לימודים וגם עבודה וחיי משפחה, אבל אין לי ברירה ואני אצטרך להפך עולם למצוא זמן כי לבד אני מת...
מי שיכול (ורוצה כמובן) אשמח לדעת, אני לא סגור על איך ליצור קשר אז מי שיכול אז אשמח לקבל מייל שנוכל לתאם,
זקוק לכם כל כך..כדי להמשיך במסע הזה, כדי לחיות...

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104939

הכנות שלך מדהימה אותי, אני בטוח שזה היה קשה אבל אני גם בטוח שלפום צערא אגרא!
אני יודע שיש קובץ שיש בו את המיילים של כל הקבוצה הטלפונית של סוד, ממליץ לך לשלוח לו מייל או הועה על מנת לקבל אותה ולמצוא לך משם ספונסר או אפילו שניים

בהצלחה

"הַשְׁלֵךְ עַל ה' יְהָבְךָ וְהוּא יְכַלְכְּלֶךָ לֹא יִתֵּן לְעוֹלָם מוֹט לַצַּדִּיק."

תגובה: בדרך העולה... לפני 6 שנים, 10 חודשים #104943

• גיימס
  • דירוג פלטיניום

כמו שגוש אמר, אל תישאר לבד...

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן