ברוכים הבאים, אורח

מסע כזה..
(0 צופה) 

נושא: מסע כזה.. 26287 צפיות

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97194

תודה רבה פשוט שמח! איזה כיף לשמוע! גם אני, מרגיש אותו דבר:)

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 4 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97196

היה יום מדהים, תודה לך אלוקים, רק בזכותך עברנו אותו..
מצחיק איך שאני מתהפך ומשתנה במהירות.. יום אחד שמח ויום אחריו עצוב. יום רגוע ויום לחוץ. יום שקול מחושב ומסודר ויום בו אני לא מוצא דבר. יום מלא, יום של הספק וכנגדו נוצר גם יום של בזבוז וחידלון. יום של שאלות בילבול ותסכול ויום יפה, יום של צלילות.. למה זה ככה? למה??
היום גיליתי משהו חשוב. אמנם אני עובר תהפוכות, אפשר לומר די קיצוניות, וזה טבעי ימים משונים שאינם קשורים זה לזה, אבל היום שהתחיל בינוני מינוס, נהפך ליום טוב, יום של ניצחון.
בדרך כלל אני מקדים כבר בבוקר לזהות מה איתי וזורם עם התחושות והיום אמרתי לעשות ניסוי קטן לראות מה יקרה אם אנסה קצת בכח שאולי יכאיב ויציק בהתחלה, לשלוט ביום הזה לשחק בו ולנסות לשנות אותו להביא אותו לצד של טוב.
אז התחלתי, נתתי את כל הכח, באמת, למרות שלא ממש רציתי, החלטתי להגיע קצת לפני הזמן ללימוד של הבוקר.. סיכמתי את הסוגיה שלמדנו בימים האחרונים, הרגשתי קצת חיות, התעוררות ורצון לטוב, נכנסתי לעניינים וכשהחברותא שאל ״אתה איתי״? יכלתי לומר ״כן״ אמיתי בלי להעמיד פנים כשבפנים המחשבות בכלל אי שם אולי דואגות על מה..  תחושה נשכחת שלא טעמתי כבר לפני שנה בערך, תחושה שאבדה לי מאמצע חורף שנה א׳ בישיבה.. גיליתי שיש לי כח לשנות ושזו לא רק ססמא, אני השולט ואם ארצה מספיק אם רק אהיה חזק אהפוך כל חולשה לגבורה, חושך לאורה.. אולי אני יותר מדי מרחם על עצמי ומעדיף להשאר סטטי, להתרכז בעובדה שאני מסכן שלא קל לי ולא קם ועוזר לעצמי? והאמת היא שעכשיו במחשבה שניה עולה בדעתי שאמנם זה נכון אבל אולי יש ימים שאני לא צריך לשנות אלא באמת פשוט לזרום, לתת לגל לעבור?
כל כך כיף לי לכתוב את זה משחרר ועוזר, מי ייתן ובכל יום שנולד פגום ורע אדע לאזור כח, בצורה בריאה לא מתוך הלקאה, לא כי אין ברירה ואדע לבחור נכון להתגבר למרות שרע ואולי אפילו להגיע לשמחה..

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97198

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אחלה תובנות, 
אגב גם בתורת הנפש מוזכר הדיסונס הזה שהפוגם בברית, הוא נמצא בתנודות נפשיות נורא קציוניות, 
הרי איך שאדם מתמודד עם עצמו הוא מתמודד כך אם העולם, 
ואנחנו שהתרגלנו כל השנים להתנהל לפי החשק והמשיכה, ככה גם רואים את העולם ומגיבים אליו. 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97352

והנה עוד יום הגיע לקיצו, ואני, מי היה מאמין עדיין נקי..
היום אני מציין 20 יום לנקיות, לא מובן מאליו..
מחר יימלאו לי 3 שבועות בדיוק - השיא הנוכחי שלי..
אך כבר נאמר אל יתהלל חוגר כמפתח , מה שיהיה מחר אינו ידוע לי, וברמת ההתמודדות, גם לא ממש מעניין אותי כיוון שזה עוד לא בשליטתי. אני רק מבקש ממך ה׳ שתתן לי את הכח להתמודד עם יום המחר באופן הראוי והנכון. אני לא מתרעם כנגד ימים קשים שפוקדים אותי לאחרונה, אלא מבקש ממך שתתן בי שלווה לקבל את החלקים שבהם שאין ביכולתי לשנות וכן את האומץ לשנות את שביכולתי. שאדע להתמודד בגבורה עם כל בעיה ולא לאבד כיוון..
היום היה יום קצת מסובך. הייתי נורא עייף, והרגשתי שאם אשאיר חורים ריקים בלו״ז שלי זה עלול להוביל לנפילה. רציתי לפתוח מעגל אבל לא הצלחתי ליצור קשר עם חברים, אז לא נשארתי שאנן והשתדלתי להשאר מפוקס ולהשאיר את הראש מעל המים תוך הפנמת חוסר האונים בו אני נמצא. זה עזר כל כך! זה גרם לי להסתכל על המציאות בעיניים שקולות ולא תוך זליגה אל רצון התאווה.
ב״ה בזכות זה אני חושב שאפילו לא הגעתי להתמודדות של ממש מולה. 
זו נקודה אחת טובה, אבל במקביל יש משהו שממש מציק לי. אני עסוק הרבה בחישוב הספקים לימודיים בישיבה, ומלא בנסיונות להספיק עוד ועוד, במילים אחרות - לחץ..
אני לחוץ להספיק הכל מהכל ומתבאס כשאני לא מצליח (נו, כמה צפוי..). אין לי שלווה וזה ממש מוציא אותי מריכוז. אני מתלבט המון מה ללמוד בדיוק ומתי. חושב שאולי הזנחתי תחומי לימוד חשובים על חשבון נושאים אחרים, בקיצור יש לי בלאגן גדול בכל הקשור למסגרת בישיבה, ולתחומי הלימוד שאני רוצה ללמוד..

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97353

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מחלה של כל ישיבוחיער (בחור ישיבה)
או כמו שהסבא מסלובודקה אמר "משור שנגח תפרה" לא תמיד רואים את הקב"ה... אל שכחו שללמוד הוא הכלי לקרבת אלוקים. עכת"ד. 
מאחל לך להשתחרר מהלחץ וההספקים. ולהשקיע בהבנה בעמקות ובאיכות

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97358

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

הלו"ז שהכנת בישיבה
זה מזכיר לי נשכחות 
איך הייתי ממלא דף פיצפון מה לומדים כל שעה 
בדרך כלל הייתי ממלא דף זה אחרי לימוד חלש או פיטפוט ארוך
אלו היו ימים נפלאים
 על ה-20 ימים
זה לא מובן מאליו
בהצלחה היום ורק להיום

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97372

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

רק כל שעה? 
יש לי מערכות שעות  שמנצלות את הדק' של אחרי עמידה. 
כמה פטטי זה נראה בעיני היום. להתפלל מהר כדי להספיק לללמוד... 
חחחחחח 

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97427

בוקר (טוב)! לצערי נפלתי הבוקר.. התעוררתי מוקדם והייתי עדיין די מעורפל ואז הגיעה התאווה לביקור, באה ולחשה על אוזני ברגע שהתעוררתי, בלי לחכות שאספיק לקום מהמיטה, נכנס בי חשק חזק מאוד לאונן..
אמנם רצה לי בראש מחשבה של חוסר אונים, הייתי קצת שפוי, אבל לא הקשבתי לה, הרשתי לעצמי לאונן ״רק קצת, ברור שלא אגיע לנפילה..״ אבל כצפוי גם הפעם זה נגמר בנפילה.
החלטתי להגדיר את זה בנפילה כי למרות הערפול  הזה שאפף אותי על הבוקר אני יודע שהייתי מספיק מפוקס כדי לומר ״לא תודה״, כדי להפנים עוד פעם שאני חסר אונים, ולהיכנע..
זה כבר היה ואין לי אפשרות לשנות את זה. אני קם מהנפילה וממשיך הלאה, ממשיך כדי להיות נקי, רק להיום!

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97433

מזדהה, הייתי שם אלפי פעמים.
אוהבים אותך אחי, תחזור על הסוס.
בהצלחה

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97434

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמונה יקר
קח זמן לאסוף את עצמך
אתה יכול
בן אדם, עלה למעלה עלה,. כי כח עז לךיש לך כנפי רוחכנפי נשרים אבירים. אל תכחש בם פן יכחשו לך.

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97451

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
אמונה, 3 שבועות נקיות לא הולכים ברגל.
כל הכבוד על הכנות ועל השיתוף המיידי. כך אתה מונע מהנפילה להדרדר להתרסקות.

מאחל לך שהספירה הקרובה תהיה קלה

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97452

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

מצטער לשמוע!
אוהבים!
קורא משורותיך שלא נפלת ברוחך
בהצלחה בחידוש

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97456

תודה רבה חברים. פשוט שמח היטבת לראות, ב״ה הבוקר דוקא המשיך בצורה אחרת. הנפילה לא טרדה את מחשבותיי יותר מדי ויכולתי להמשיך בסדר היום שלי כמעט כרגיל..
כבר מרגיש שחזרתי

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97459

אלי כתב:
אמונה, 3 שבועות נקיות לא הולכים ברגל.
כל הכבוד על הכנות ועל השיתוף המיידי. כך אתה מונע מהנפילה להדרדר להתרסקות.

מאחל לך שהספירה הקרובה תהיה קלה

באמת 3 שבועות אצלי זה לא עניין של מה בכך.
אלי, תודה על התגובה התומכת רק נראה לי שאני לא מחפש קלות בספירה אלא כניעה ופעולות... חשוב לי להדגיש את זה כי עד לא מזמן רק ביקשתי מה׳ שייתן לי ימים שלווים בלי קושי וצורך במאמץ

תגובה: מסע כזה.. לפני 7 שנים, 4 חודשים #97460

אוהבים.
כואב.
תמשיך לבוא, והנפילה תהפוך למקפצה.
אמן, בכוחו של אבא.

זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן