ברוכים הבאים, אורח

המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר)
(0 צופה) 

נושא: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) 17575 צפיות

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63011

• כבר הייתי כאן (לילה כיום יאיר)
שלום לכל החברים,

לא הגבתי כאן די הרבה זמן, והאמת היא שעכשיו אני די מכריח את עצמי לכתוב את ההודעה הזאת ופשוט לכתוב מה שיוצא בלי לחשוב יותר מידי כמו בדרך כלל.

אני נמצא בתחושות מעורבות, מצד אחד אני מרגיש שהפורום לא כל כך עוזר לי, התחושה שאני אישית קיבלתי היא שכדי להכנס לעניינים אתה צריך להגדיר את עצמך כמכור ואז אתה צריך לקבל עליך פגזים כאלה ואחרים, ללכת בתכנית מסויימת ולהגדיר את עצמך בכל מיני הגדרות, ועל הדרך להשתמש בכל אוצר המילים שחברי התוכנית משתמשים בהם.
בקיצור, לקבל על עצמי דברים שאני כנראה לא מוכן לקבל.

מצד שני, הפורום הזה הוא המקום היחיד שבו אני מרגיש שאני משתף משהו, פסיק קטן ממה שעובר עלי לפעמים. למרות שהכל באנונימיות ובהרבה מקרים אני כותב דברים שיכולים להתקיים עבור כל אחד אחר כמעט, כלומר שום דבר שבאמת יש בו משהו מן האישיות שלי.

ואני לא רוצה להתנתק.

אני חלילה חלילה לא מנסה לבוא בטענות כלפי אף אחד, אני בטוח שלכל אחד פה יש את החבילה שהוא סוחב אחריו ואני לא דורש כלום מאף אחד.
רק מנסה לבטא את מה שאני מרגיש.

לשמחתי הרבה כל השבוע שעבר, מיום ראשון ועד יום שבת, עבר עלי בנקיות שכמותה לא ידעתי הרבה זמן.
לא אוננתי ולא צפיתי בשום דבר ברחבי האינטרנט.
מלבד אתמול, במוצאי שבת בערך בחצות, אולי קצת אחרי, חיפשתי במשך שתי דקות איזו תמונה או שתיים, והאמת היא שפשוט הרגשתי דחיה גדולה מזה.
הרגשתי שאני ממש לא רוצה את זה. אחרי שתי דקות הנחתי את הטלפון בצד, קראתי ספר ושמעתי מוזיקה עד שנרדמתי.

זה לא שהכול היה טוב, ממש לא, יש הרבה קשיים, מחשבות ורגשות שתוקפים אותי.
לא הרגשתי שמדובר בהתקפי תאווה שמשוייכים למכורים, אני אישית מגדיר את זה כקשיים ובעיות אובייקטיבים לחלוטין.
לצערי אין לי כמעט מישהו שאני יכול לשתף אותו בדברים ולקבל חוות דעת מבחוץ.
בכל מקרה, ניסיתי לעשות כל מיני דברים כדי להתגבר.

היום אני עדיין נקי ואני מקווה ללכת לישון בנקיות.
בלי לפרט יותר מדי, נסיבות מסוימות הביאו אותי היום למקום עם תאווה בצורה מסחרית. אני מרשה לעצמי לומר שמדובר בתאווה מהסוג שאני הכי אוהב.
דברים כאלה גורמים לי בדרך כלל סוג של עצבות, בין היתר (אבל לא רק) בגלל שאני רוצה גם אבל לא יכול.

גם היום העצבות ניסתה להכנס, אבל הפעם השם נתן לי כוח לומר לעצמי שאולי כדאי פעם אחת להיות גבר ולהשלים עם המציאות הזו במקום להתבכיין.
תסלחו לי אם אומר שאני יודע שלא כ"כ אוהבים את זה כאן ועדיף לוותר וכו', אבל היום לפחות זה עזר לי, לא יודע מה יהיה מחר.

נראה לי גם שמה שעזר לי בין היתר היה שכשהגעתי הביתה מה שעשיתי היה לגשת למחשב, אבל לשם שינוי הפעם לבצע רק מספר מטלות שקשורות לעבודה, וכמה התכתבויות במייל שבאמת הייתי צריך לעשות.
דברים קטנים, אבל שגרמו לי להרגיש יעיל.
מעבר לזה לא היתה שום שריפת זמן מול המחשב.

קצת מפחד ממה שיהיה מחר, או ממה שיהיה מחרתיים ואולי לאחר מכן.
הלוואי ואצליח לקיים את הרעיון של רק להיום.

בינתיים נראה לי שאני מתחיל להפנים (אולי ממש קצת, אבל זה גם משהו) את העובדה שהתאווה כאן והיא כאן כדי להשאר, כנראה אצל כל בני האדם בלי יוצא מן הכלל כמעט.

יש אנשים שחיים איתה בטבעיות, יש אנשים שמסוגלים ויש להם אפשרות לממש אותה מתי שהם רוצים וזה עושה להם טוב.
כשאני כותב את זה עולים לי בראש שניים שלושה אנשים מסויימים שאליהם אני מכיוון את זה, אבל זה נכון גם באופן כללי.
אני מקנא בהם, נסיבות כאלה ואחרות הביאו אותי למצב שאצלי זה לא כך.

אבל היום אני מעדיף להשלים עם זה ולא להתבכיין בגלל זה. אולי מחר.

לילה טוב ונקי.

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63074

אפשר לומר שאני עדיין נקי מאז ההודעה האחרונה.

הערב התיישבתי מול המחשב והתחלתי לצפות בשלושה סרטונים כשהמטרה ברורה.
מדובר בסרטונים שפשוט מציפים אותי בקנאה, שוב העניין הזה של משהו שמבחינתי כולם יכולים לעשות ואני מוגבל בו.
אבל בסוף החלטתי בכל זאת להפסיק ונכנסתי לפורום לכתוב משהו.

אני קצת בדילמה עם עצמי, מה לעשות. הרצון הזה צץ אצלי היום מספר פעמים, במיוחד שבסביבה שבה אני נמצא יש תמיד כמות די יציבה של מראות לא ממש צנועים.

למה לא:

1. חבל לשבור רצף די יפה (עשרה ימים לדעתי).

2. מרגיש לא נעים עם כל המצב. ההורים שלי הלכו היום להלוויה של מישהו שהם מכירים (תסלחו לי אם אוסיף שאמנם זה מישהו לא קרוב במיוחד, אבל בכל זאת זה קשה).

3. יש מישהי שהיא מושא תאווה עבורי (לא כל כך אוהב את ההגדרה הזאת, אני צריך למצוא מילים אחרות), ולפעמים אני מנסה לחשוב מה היא היתה חושבת אם היתה יודעת. האם אני חלש? סמרטוט? או שאולי זה דווקא בסדר ואין בזה שום דבר רע?
המחשבה הזאת קצת מתסכלת אותי.

4. חבל לבזבז עכשיו את הזמן מול המחשב על השטויות האלה.

כנגד, למה כן:

1. אין משמעות בלשבור את הרצף. אני הרי לא אצליח להפסיק לכל החיים. מה שחשוב זה להצליח לחיות עם זה בשלום ויכול להיות שבשבועיים האחרונים אני בדרך הנכונה.

2. אני לא יכול לקחת על הכתפיים שלי את כל המדינה. זה לא שאנשים הפסיקו את שגרת חייהם. חוץ מזה, מה יהיה שהכל ייגמר?

3. לא צריך להיות אכפת לי מה אחרים חושבים. האמת היא שכנראה היא לא היתה מתרגשת מזה. אולי קצת מבוכה, אבל בראש שלי היא בכלל חופשיה לעשות את זה מתי שהיא רוצה. היא לא מוגבלת כמוני (שוב קנאה ותסכולים).

4. האמת היא שאין לי שום דבר אחר לעשות כרגע, ואני כנראה לא ארדם לפני שתים עשרה/אחת.

בקיצור, אם אני אתאמץ קצת אני אצליח להוסיף עוד כהנה וכהנה טיעונים בעד ונגד.

זהו, ואין לי משפט סיום מוחץ לומר אז בניגוד להודעות קודמות שבהן הייתי חושב איך לסיים את ההודעה בצורה מבריקה - הפעם אני זורם.

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63075

טוב, לאחר עוד צפיה של כעשרים דקות בכל מיני תמונות, הגעתי למסקנה הבאה:

ברגע זה לא אכפת לי מאף אחד חוץ מעצמי.

אני מרשה לעצמי לאונן אם אני ארצה, אבל אני עוזב את המחשב.

לא רוצה לאמץ את העיניים ולייבש את המוח, לא רוצה לבזבז את החבילה הסלולרית שלי על שטויות, ובעיקר - כל מה שיש במחשב זה שקר מבחינתי.
אם כבר לאונן אז שיהיה משהו שבאמת שווה את זה.

מכאן ואילך זה רצון השם, אני מסיר מעצמי כל אחריות.

לילה טוב.

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63077

• Rondo
  • דירוג פלטיניום
קראתי בשקיקה
האם הכתיבה שחררה את הטרוף ?

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63081

התחברתי מאד לכנות ולהצגה של הדברים זה נגד זה.
אצלי תמיד נכנס גם 'זה אסור- אתה דוס וכאלה מה לעזאזל אתה עושה?' וגם - 'תחשוב קצת הלאה- איך בדיוק תקים בית ומשפחה כאשר אשה מבחינתך זו שיטה לגרום ריגושים לגוף? אתה רוצה להתחתן או לקנות לך צעצוע?'
בכל אופן תודה על השיתוף ושיהיה לך בהצלחה.
אם אין אני לי, מי לי?
וכשאני לעצמי מה אני?
ואם לא עכשיו אמתי?

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63104

תודה דורון, תודה תשובה שלימה.
אני מודה שמחזק אותי לראות שמגיבים לי, זה סימן שגם מישהו קורא את מה שאני כותב.

ניסיתי לכתוב עכשיו תגובה ארוכה עם כל מיני פניני חכמה שתראה לכולם כמה אני כשרוני.
בסוף החלטתי למחוק אותה, על מי אני עובד.

קרוב לשעה שאני יושב וצופה בכל מיני סרטונים מטופשים. לא מדובר בדברים "כבדים", סתם סרטונים שמביכים בטמטום שלהם.
שתי סיבות של למה כן השתלטו עלי.
האחת, כבר קרוב לשבועיים שאני לא מאונן, אז יאללה מה יקרה אם זה יהיה הערב.
השניה, קצת רגשות שליליים שהשתלטו עלי, תסכול ובעיקר קנאה.

מה שעצר אותי מלהגיע לנקודת האל חזור היתה המחשבה:
די, כרגע אכפת לי רק מעצמי, לא מה שהיא חושבת ולא מה שההוא חושב. אני לא כל כך יודע איך להסביר את זה ואין לי גם כל כך כח כי אני מת לישון, אבל היה בזה משהו משחרר.

עזבתי את המחשב, פתאום קפצו לי עוד איזה מחשבה או שתיים טובות.
דווקא היו כמה דברים שרציתי להספיק אבל פתאום הבנתי שלא נורא אם זה ידחה למחר, עדיף ללכת לישון.

לא יודע אם לקרוא לזה נקיות גדולה (ביחס להגדרות שלי זה כן), אבל מקווה לסיים את הלילה הזה לפחות יבש (מקווה גם להגמל מהכיבוס מילים הזה).

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63111

בוקר טוב,

לצערי אתמול זה נגמר בנפילה לכל הדיעות.

אני אמנם לא מרגיש מזה מתוסכל במיוחד, אני ממשיך הלאה, אבל זה קצת מאכזב.
אני חושב שגם אם אני אוריד את המינון באופן קבוע לפעם בשבועיים, זה עדיין קצת יתסכל אותי.

אני מעדיף לא לומר דברים כמו "מאפס את הספירה" וכו' כי אני עדיין לא סגור על המקום שאני צריך לתת לספירה.
אני מקווה להגיע למצב שההתקדמות האישית שלי תהיה יותר משמעותית מסתם ספירה, למרות שאני לא סגור על הקשר בין האוננות לבין השיפור האישי שלי מבחינת שיפור המידות וקבלה והתמודדות עם העולם.

אין לי זמן כל כך להרחיב כרגע, מקווה אולי לרשום משהו בערב.

יום טוב לכולם

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63261

נפלתי היום בצהריים, אחרי 6 ימי נקיות כמעט.

האמת היא שפחות מפריע לי העובדה שזה תשעה באב. אני לא מתיימר להיות איזה צדיק גדול.

אני אפילו קצת מאשים את היום הזה.
צום, רעב, אני מת לעשות מקלחת, משעמם לי מאוד. מרכיבים טובים לנפילה.
לא בנוי כרגע ללכת לשמוע קינות. כבד עלי.

האמת היא שחשבתי לפחות לעשות איזו חצי מקלחת וללכת לחבר, הייתי יכול להעביר את הזמן ככה לפחות עד הערב ואחר כבר לראות איפה אני עומד.
בסוף נשארתי בבית, צפיתי קרוב לשעה בסרטונים מטופשים פלוס נפילה קטנה.

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63263

אוהבים. ה' יהיה איתך

וקיפאון

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63266

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אוהבים אותך!

מה תעשה פעם הבאה שתהיה רעב משועמם ועיף?

מקווה שתמצא את הדרך ליציבות שלווה ומפוכחות הולכת וגוברת.

אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63271

• הראל12
  • דירוג כסף
אפשר תמיד להתפלל שיבוא המשיח... :D :D :D
אסירותודה שאני בסדר בלימודים.
"השיבנו ה' אליך ונשובה חדש ימינו כקדם."
"ה', אני מבקש ממך להשאר נקי רק להיום. כי לבד אני לא יכול, אבל בעזרתך אני יכול."

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 9 חודשים #63301

תודה חברים,

אתמול בסופו של דבר אחרי הנפילה שטפתי פנים, צחצחתי שיניים, התרעננתי והלכתי לחבר.
היה נחמד.
אמנם לא לבשתי שק ואפר על ראשי, אבל צמתי.
בהתחשב בכך שבדרך כלל לפני תשעה באב תמיד עולות לי מחשבות איך אני אעביר את הצום, אני מרוצה.
אמנם לא יצאתי צדיק במיוחד, אבל לא לצום כבר מרגיש לי ממש כאילו אני מתנתק מכלל ישראל.

המסקנה שלי היא שהיה עדיף להיות פחות "צדיק" ומראש להתארגן וללכת לחבר.
כך כנראה הנפילה היתה נמנעת.

היום, בניגוד לאתמול, לשמחתי הייתי עסוק ממש מהבוקר עד מאוחר בערב.
אמנם לא הפכתי את העולם אבל הספקתי כמה דברים שרציתי ועבורי זה היה משמעותי.
לילה טוב ונקי.

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 8 חודשים #63463

היום בצהריים נפלתי, אחרי שלושה ימים נקיים.

יש לי מחשבה, שאני לא יודע עד כמה היא מבוססת על המציאות כי קשה לי לשפוט את עצמי, שלבעיה יש שני פנים.

הראשון זה האוננות, והשני זה צפיה באינטרנט.

אני חושב ששני הדברים האלה לא תלויים אחד בשני במאה אחוז. זאת אומרת, הצורך באוננות לא מחייב לגמרי צפיה בפורנו, ויותר מזה, הצפיה בפורנו לא מחייבת אוננות, כלומר עצם הצפיה עצמה הופכת להיות הצורך והאוננות עצמה היא פשוט התוצאה של זה.

לפעמים אני מרגיש צורך לאונן בגלל מושאי תאווה כאלה או אחרים, בפרט מישהי מסויימת שלפעמים אני מחפש באינטרנט כל מיני דברים ש"דומים לה" כי יש בי איזשהו מעצור שגורם לי אי נעימות לחשוב עליה.
נניח כרגע שאני מרשה לעצמי לאונן בלי יסורי מצפון או איסור דתי. במקרים כאלה יכול להיות שהייתי מסוגל בלי האינטרנט.

היום (וגם בפעמים אחרות) הנפילה התחילה לא מרצון לאונן, לא היה לי בכלל רצון כזה או דחף, ומה שרציתי זה פשוט לצפות בכל מיני דברים.
במצב כזה, יכול להיות שאם הייתי בעולם שאין בו אינטרנט ואין לי גישה לכל מיני "תכנים" בעייתים, לא הייתי נופל. זאת אומרת, עדיין הייתי נופל מידי פעם, אבל לא הייתי צריך את האינטרנט בשביל זה.

אני חושב שהצפייה באינטרנט הפכה לצורך בפני עצמו. גם לפני האינטרנט הייתי נופל, אבל העובדה הזאת שבלחיצת כפתור אפשר בשניה אחת לראות דברים בריכוז כזה גבוה זה כמו להיות מחובר לסם באינפוזיה.

מצד שני, יכול להיות שכל מה שכתבתי זה שטויות במיץ, לא יודע.

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 8 חודשים #63468

• bhelpful
  • דירוג כסף
  • במעבר מחוסר שפיות לחוסר אונים...
שלום יאיר, הרשה לי להגיב מניסיוני הדל.
אצלי התאווה הפכה לפתרון להכל. לדברים הטובים והקשים, המרגשים והמכאיסים, לשעמום, לעייפות, לשובע, לרעב, לצמא, לבדידות... בקיצור, לכל רגש ו/או מצב נפש אפשרי.
למה זה קרה? משום מה הכרחתי את עצמי בהדרגה לחשוב שהיא הפתרון להכל.
מעניין להבין שבעצם היא לא הבעיה האמיתית שלי אלא הבעיה זה מה שהוביל אליה.

שמעתי פעם שאומרים שמכור יכול לאונן מול קיר ריק.
מכור לא חייב מושא תאווה כדי להשתמש. הכל כבר נמצא אצלנו בהארדיסק של המוח. יש לנו זכרונות, פנטזיות וכו'.

מומלץ להשקיע בצעדים כמה שיותר ולהגיע בהקדם לצעד 4. בו תוכל לעבוד על מה שמביא והביא אותך לשימוש בתאווה ושם מתחילה בעצם ההחלמה.

אוהב אותך ואשמח להיות בקשר.
"וירדו חיים שאולה" - שגם בשאול חושבים שהם חיים.
הברכה ב"וירדו חיים שאולה", כמו [שאמרו חז"ל] "בני קרח לא מתו - מקום נתבצר להם ועשו תשובה", כי התשובה מועלת רק כל עוד שהוא חי, וזוהי הברכה, שגם בשאול יהיו חיים ויוכלו לעשות תשובה (היום יום כ'ו סיון, אדמו"ר מליובאוויטש).

בעניין: המסע שלי - לאן? (לילה כיום יאיר) לפני 9 שנים, 8 חודשים #63471

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שלום חבר יקר,

אכן אוננות וצפיה בפורנו הם שני ביטויים שונים של תאווה. ואכן לכל ביטוי תאווה יש תכונות עצמאיות. לא סתם לאחד פורנו ממלא את החור שבנפש ולשני אוננות ממלאת את הבור בנשמה. האחד בוחר בעור והשני בפיקסלים... לכל ביטוי יש סיבה. עם פסיכולוג בעל נסיון בתחום אפשר לפתוח ולהבין על מה יושב כל דבר.

אבל,
אמר לי פעם חבר ותיק שכשאני מרגיש שהתאווה חזקה זה זמן לברוח!!!!!!! לא משנה לי כרגע מה מאחורי, וכל הפסיכולוגיות, צריך לברוח!!!!!! לברוח מאוננות לברוח מפורנו לברוח ממציצנות לברוח משוטטות באינטרנט וברחובות...

הרי בסוף יש איזה מכנה משותף לכל התאוות. כולם הם חלק מהחוסר אונים. לא משנה איזה סוג תאווה הרי בסוף איבדתי שליטה על הכל. חייבים להתנתק מתאווה ולא לעשות הנחות לאחד הביטויים.

מצטרף להמלצתו של הכותב הקודם, כדאי בשלב הזה לנסות לפתוח מה עומד מאחורי התאווה.
חוסר שקט, פגמי אופי,  הר געש של כעסים וטינות, פחדים, חוסר ביטחון עצמי וחוסר ערך עצמי...

אני עזבתי את תופעות הלוואי, כיום מתמודד עם הבעיה בעצמה.

בהצלחה אחי
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן