ברוכים הבאים, אורח

צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם
(0 צופה) 

נושא: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם 154061 צפיות

רציתי לפני 8 שנים, 2 חודשים #83877

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
רציתי "לפתוח מעגל" ולהתיישב סוף סוף לעשות את מה שאני צריך בשביל העבודה.
רציתי, אבל זה לא קרה. נמרחתי בשיטוט באתרים אחרים. מבקש מאלוקים את הכוח לעשות את הדברים הנכונים בשעות הקרובות.
כשזה לא מושלם, זה הרבה יותר קשה בשבילי. קשה לי "לתפוס את עצמי" באמצע יותר מאשר בהתחלה.

בכל אופן, והעיקר לא להשתמש כלל...

שיהיה לילה טוב ונקי לכולנו!
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: חסר אונים מול הקניות לפני 8 שנים, 2 חודשים #83891

טהרני יום טוב
מברוק על השנתיים
אשריך שאתה מחזיק מעמד כאן בפורום
בקיצור כל הכבוד.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #83909

וואו !

שמעתי היום בקבוצה את הצהרת הנקיות וכל כך שמחתי !!

מזל טוב "טהרני" היקר, שלאחרונה אינני מסתובב כאן כבעבר ובמילא פחות מחובר לכל ההלוך יילך כאן,
אבל כשאני נזכר בקבל"פ המיוחדת שקיבלתי כשהגעתי לכאן מוכה וחבול, שבור ומרוסק, ממך ומהחברים כאן,
ליבי גואה בהודאה לאלוקים הטוב והמטיב לכל ברואיו !
אני נזכר שהיה כתוה ליד שמך את המספר של שלוש מאות ו,,, היום אני בחסד קל אוחז שם ואני לא מאמין ש,, אתה יודע אני כאילו,, אחרים מסתכלים עלי כמו שאני הסתכלתי עליך,,??!! 

איזה כיף !!
איזה אבא אוהב !!

אוהב.ומעריך.מאוד.

הוי אריאל,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #83919

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

הוי אריאל כתב on בלתי ידוע:
אני נזכר בקבל"פ המיוחדת שקיבלתי כשהגעתי לכאן מוכה וחבול, שבור ומרוסק, ממך ומהחברים כאן,

בהתחלה חשבתי שהיית "מוכה וחבול שבור ומרוסק ממני"...
טוב, שאחר כך הבנתי... מלקה עצמי שכמוני...

תודה רבה על האיחולים הכנים וההשתתפות בשמחתי (האמת, שגם אני לא מצליח כ"כ לעלות לקבוצות הצהריים...).

דבריך על מספר הימים הזכירו לי כיצד כשהייתי נקי 33 ימים (עמ' 3 ביומן המסע שלי), שאלתי את "אלה שיש להם מאות ימי נקיות... האם זה נעשה קצת קל יותר? (הלוואי!  )". חבר יקר איחל לי בתגובה: "מאחל לך שיום אחד מישהו ישאל אותך את השאלה ששאלת אחרים פה היום ".

המדהים היה, שכאשר הייתי נקי כמעט שנה (עמ' 34 ביומן המסע שלי), חבר אכן שאל אותי: "קשה לי מעט לראות אותך אחרי כלכך הרבה זמן נקי, זקוק לכ"כ הרבה דברים כל יום כדי להישמר... איך זה? זה לא אמור להיות יותר קל, לפחות טיפה?"  (תשובתי המפורטת אליו לעיל עמ' 34).

אז ככה זה. התקדמתי המון. אני עדיין חולה. מאוד.
שרק אזכה להישאר על הקרון שעליתי עליו, ולא לרדת מהפסים.
ושרבים אחרים יזכו לעלות על הקרון שלהם ולהישאר בו.
סך הכל זו רכבת אחת, ובהחלט אפשר לעבור בין הקרונות וללמוד המון.
יש לי חברים או ספונסיים שעלו על הרכבת אחרי (באתי לכתוב "הרבה אחריי", אבל עם כל הכבוד שנה ומשהו לא עונים להגדרה הזו...), ואני לומד מהם המון וגם מרגיש שהם "עוקפים אותי" למרות שזו לא תחרות.

אגב, מבין דבריך ניכר שלא נתקלת בפוסט הזה, שעל אף שנכתב לאחרונה נדחק לירכתי הפורום.
כתבתי אותו לרגל השנתיים. מצ"ב הקישור:

http://gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/83684-%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9A-%D7%A9%D7%A2%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%99-%D7%A0%D7%A1-%D7%91%D7%90%D7%AA%D7%A8-%D7%94%D7%96%D7%94%21#83736

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי טהרני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #83920

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
השואף - תודה גם לך על חיזוקיך.
מאחל לך שתעלה מעלה מעלה במעלות הנקיות והפיכחון הרגשי והרוחני לאורך ימים ושנים טובים.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #83931

טהרני כתב on בלתי ידוע:

דבריך על מספר הימים הזכירו לי כיצד כשהייתי נקי 33 ימים (עמ' 3 ביומן המסע שלי), שאלתי את "אלה שיש להם מאות ימי נקיות... האם זה נעשה קצת קל יותר? (הלוואי!  )". חבר יקר איחל לי בתגובה: "מאחל לך שיום אחד מישהו ישאל אותך את השאלה ששאלת אחרים פה היום ".

אני דווקא חושב שהטעו אותי בהתחלה [בתקופת הקריזים האיומים ז"ל ] כששאלתי האם זה נהיה קל יותר, אמר לי חבר שזה בהחלט לאט לאט נהיה יותר קל,, והיום אני כל הזמן אומר לו שהטעה אותי. זה לא יותר קל,  זה הרבה יותר קל, כמובן שישנם התמודדויות חדשות ואתגרים לא קלים כל הזמן אבל אין מה להשוות. [אצלי עכ"פ ברוך ה'!] 
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: רציתי לפני 8 שנים, 2 חודשים #83965

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
טהרני כתב on בלתי ידוע:
כשזה לא מושלם, זה הרבה יותר קשה בשבילי.

מאד מזדהה, גם אני חש חולה ב'פרפקציוניזם נפוץ'...

"תמיד אמרת שאסור להיות מושלם, כי מי שמושלם אין לו מה לעשות כאן - ואת היית מושלמת".
'מרדכי פרנקל' בהספד אתמול על אשתו 'חנה פרנקל' זיכרונה לברכה שנספתה באסון האוטובוס.

יום טוב ו'כמעט מושלם' לכולנו 
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי פנימה.

תגובות למגיבים לפני 8 שנים, 2 חודשים #84012

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה הוי אריאל יקר! מאוד מזדהה עם דבריך.

פשוט אי אפשר להשוות את המצב שלפני ואחרי בעניין ההתמודדות עם התאווה.

ממש ככתוב בספר הגדול (עמ' 26-27): "תופעות אלו הן תופעות מיוחדות. הן קורות כשינוי עצום וסידור מחדש של תחושות נפשיות . הרעיונות,  הרגשות והעמדות שפעם הדריכו את האנשים האלו מושלכות לפתע הצידה, ומתחילה לשלוס גהם מערכת רעיונות ומניעים חדשים לחלוטין".          

בדיוק הייתי היום בכנס של חברים נקיים מעל שנתיים, ושאלו את כולם איך ההתמודדות עם התאווה. כולם, ללא יוצא מן הכלל השיבו שאין בכלל מה להשוות. יש התמודדות, אבל היא הרבה הרבה פחות מאשר לפני כן, ועיקר ההתמודדות היא ברבדים פנימיים יותר בנפש.

פנימה - תודה על הדברים. ממש כואב ונחמץ הלב למקרא הציטוט שהבאת. אוי טאטע!

אשרינו! וגם: חברותא ומיתותא לפני 8 שנים, 2 חודשים #84014

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
ערב טוב חברים יקרים ואהובים!

אני אסיר תודה על שהזדמן לי היום להשתתף בכנס של כמה עשרות חברים מחלימים, שנקיים שנתיים ומעלה. היה מיוחד ומחבר מאוד.

אחד הדברים ששאלו את החברים היה מה הם עושים בשביל ההחלמה שלהם, והתברר שרובם ככולם משקיעים לכל הפחות חצי שעה מדי יום בפעולות בסיסיות של התכנית (קריאה בספרים, כתיבה יומית, טלפונים וכדו').

מדי פעם, בתהליך המדהים הזה מבליחה ההכרה שזה פשוט נס. נס!! אם הייתי חי רק לפני דור או שניים, הייתי מסתובב עם המחלה הארורה הזו, מנסה להיאבק בה עד יום מותי. הייתי סוחב שק ענק של רגשות אשמה שהולך ותופח עד בלי די, כששפתותיי כבר מזמן בלו מלומר "די!" ו"עד מתי?". לא הייתי מבין למה אני פועל נגד הרצונות שלי, נגד מה שאני מבין בבהירות גדולה שהוא הדבר הטוב והנכון בשבילי. כל ימיי הייתי שרוי באפילה גמורה, ולא היה לי צל צילו של מושג שאני חולה. אשרינו! אשרינו שזכינו! באמת.

בדרך לשם, עצרתי בבית מדרש גדול. בחרתי לי פינה שקטה והתיישבתי ללמוד. בדיוק מאחוריי התמקמה איזו שהיא חברותא, ומה ששמעתי ממש החליא אותי.כבר בחודשים ואולי בשנים שקדמו להחלמה, נקעה נפשי מהלימוד בצעקות. מהכוחניות. מחוסר ההקשבה לדברי הזולת.עכשיו ראיתי את פגמי האופי בהתגלמותם. את השליטה של הצועק בבחור עדין הנפש שהקשיב לו באמת ובתמים (זה לא היה נראה ריצוי). "אם אתה צועק, זה לא אומר שאתה צודק", חלף לו חרוז במוחי.

ממש חשבתי לקום ולומר לו משהו. ממש לא אהבתי את הסגנון המתנשא, הגאוותני. כששמעתי משהו לא נכון שהוא אמר בנחרצות ובזלזול בדברי החברותא, הייתה לי הווה אמינא להכות על קדקדו... (לא פיזית. פשוט להתערב ולהראות לו שהוא טועה).

יכול להיות שהוא יכול להרשות לעצמו את הפריבילגיה המפוקפקת הזו. אולי הוא לא מכור (אם כי דפוסי השליטה שם היו מוכרים להחריד. "רואים את הקולות". את הקולות מהעבר שקמו לתחייה שם). אני לא.

אני לא? אחרי הכל, אני עשיתי בכוונת הלב את מה שהוא הוציא בפה. השורש של ההתנהגות שלנו היה דומה. שלו רק הצמיח ענפים בולטים יותר. זה הכל...

מתקשה כרגע לקבל כיוונים רוחניים שצורמים לי. מאמין שזה ישתפר עם הזמן. זה כבר השתפר.

אסיר תודה לאלוקים על דברים שאני כן מצליח לעשות, למרות החולשה העייפות והרפיון הכלליים. מתפלל להמשיך לנסות לעשות את מה שנכון בשבילי, כל יום, רק לאותו היום. ליתר דיוק: לכמה שעות בכל פעם. יותר מזה, זה כבר יותר מדי גדול עליי.

שיהא לילה טוב, נקי ומחובר לכולנו!

תגובה: אשרינו! וגם: חברותא ומיתותא לפני 8 שנים, 2 חודשים #84037

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
טוב לקרוא אותך,
דרך זו דרך, גם כשהיא ירוקה וגם כשהיא אפורה, העיקר שממשיכים לצעוד.
מקבל ממך המון כוח.
תודה רבה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #84052

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
גם לי זה מאד צורם כשאני נתקל במקרה כמו שהיית בו, גם לי בא להכות בחזקה על קדקודו.
ההבדל אצלי בין היום לפעם (לפני שנתיים בסה"כ) שכשאני רואה "ישיבה בוחער" ממוצע אני לא משייך אותו ישר לאותה חברותא מהבית כנסת, וזה הבדל עצום...
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי אהבת חסד.

אני באמת חולה! לפני 8 שנים, 2 חודשים #84069

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
תודה לכם חברים יקרים. מקווה ללמוד ממך "אהבת חסד" וקצת פחות להכליל אנשים. זה משתפר.

הלילה הייתה לי התפרצות קשה מאוד על הילדים. עדיין שורף לי בלב פיזית מהעניין. כל בני הבית היו מבוהלים מאוד, ואני לא בטוח שאני לא הייתי המבוהל שבכולם. אמנם אני הפוגע, אבל איכשהו תוך כדי הפגיעה הקשה באחרים, אני פוגע לא פחות בעצמי.

היה לי (ועדיין) קשה מאוד לקבל את זה שהתנהגתי ככה. בהמשך הבנתי שאני כנראה לא מספיק מאמין ומבין עד כמה אני באמת חולה. הרי הרגשות שלי בסיטואציה היו של טירוף ואיבוד שליטה. הרגשה של התקף.

אני מרגיש אדם רע. אבל אני באמת רוצה לעשות טוב. אני רק חולה. זה לא מצדיק את ההתנהגות המזוויעה הזו, ואני גם לא מחפש הצדקות. אני סובל מהשימוש בטינה לא פחות מהשימוש בתאווה. אולי אפילו יותר. אני ממש לא מחפש "הכשרים" לעשות את זה.

במילים האלה אני קצת מתכתב עם מתנגדי התכנית, שחושבים שהתכנית נותנת לי "אישור" לעשות רע, כי הרי אני חולה... אז ממש לא. אני לא רוצה אישור ולגיטימציה. אני סובל שם מאוד. הייתי מאוד רוצה להפסיק את זה, אבל כשזה בא בעוצמות האלה - זה חזק ממני.

מכתב כואב מאב אוהב

ילדיי היקרים, אבא אוהב אתכם מאוד. הוא רק לא מספיק יודע לבטא את זה. הוא חולה במחלה שקוראים לה "נכות אהבה", מחלה שבה לא יודעים לבטא רגשות בצורה נכונה.

הוא גם לוקה בלבו ב"התקפי טינה", ואז הוא מתנהג כלפיכם בצורה שהוא ממש לא רוצה להתנהג בה. אתם בוודאי לא מבינים מה קרה לאבא שלכם, איך הוא פתאום השתנה מקצה לקצה, מאוהב לאויב. דעו לכם, שזה אך ורק בגלל ההתקף.

אחרי שהסערה נרגעת, אבא מתרחק ומתכנס בתוך עצמו. זה בכלל לא בגלל שהוא עדיין מאוד כועס עליכם, אלא בגלל שהוא כועס על עצמו. הוא מרגיש מאוד רע עם מה שהוא עשה. ההרגשה הרעה הזו גם מוציאה את החשק שלו לעשות דברים.

אחרי שאני שוב פוגע בכם בצורה כזו, אני חושב לעצמי "מה אני בכלל עושה במשבצת הזאת?" אולי יותר טוב שלא אשמש לכם כאבא עם כל הנזקים שאני גורם...

אני יודע שאתם ואמא חושבים אחרת, וכנראה גם אלוקים. אני יודע שהשתפרתי מאוד בשנתיים האחרונות. אבל כל זה לא מצליח להכהות ולהקהות את הכאב החותך בבשר ליבי.

אני מבקש מאלוקים לשתף אתכם בצורה נכונה בתוכן המכתב הזה, ובעיקר ברוח המכתב הזה. אני מבקש ממנו לעזור לי לעשות כל מה שאני יכול כדי לשנות גישה, כדי להיות אבא משוחרר ומשחרר יותר, כדי להיות אבא שכיף לו יותר וכיף איתו יותר.

אני מבקש ממנו להישאר נקי מתאווה, כדי שאוכל בכלל להתקדם בכל המישורים האחרים בחיים. כדי שאוכל להיות אבא מתקדם, גם אם לא אבא מושלם.

אוהב וכואב,

אבא

תגובה: אני באמת חולה! לפני 8 שנים, 2 חודשים #84071

טהרני כתב on בלתי ידוע:
אני מרגיש אדם רע. אבל אני באמת רוצה לעשות טוב. אני רק חולה. זה לא מצדיק את ההתנהגות המזוויעה הזו, ואני גם לא מחפש הצדקות. אני סובל מהשימוש בטינה לא פחות מהשימוש בתאווה. אולי אפילו יותר. אני ממש לא מחפש "הכשרים" לעשות את זה.

אני רואה את התאווה שלי ככוח שכפי הנראה גם חודר לכל שאר הדחפים שלי ומעוות אותם: אכילה, שתייה, עבודה, כעס... אני יודע שיש לי תאווה לנטור טינה; נראה שהיא חזקה בדיוק כמו שהייתה התאווה המינית.
- הסה"ל 43

בקשר למכתב, אני לא יודע בני כמה הילדים שלך, אבל אולי תתן להם לקרוא? אפשר בצנזורה
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי בעצתך תנחני.

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #84077

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
שלום אח יקר
מכיר טוב גם את חוסר האונים הזה שפתאום גורם לי למצוא אצ עצמי צווח על המשפחה המופתעת, וגם על ההלקאה העצמית של אחרי.
שולח לך חיבוק ווירטואלי מחבר ותלמיד למסע.
אוהב לקרוא את דבריך גם המכאיבים.

מכתבך מאד ריגש אותי בתור ילד לאב כועס..
נראה לי שעצם המכתב והכאב שאתה מבטא מוכיחים שאתה בתהליך החלמה גם מזה.

וסליחה מראש אם אתה כרגע לא במצב רוח לקבל עצות ממתמודד, כוונתי לטוב - תדלג על המשך תגובתי.
מתפלל שה' יהיה בעזרך ותצליח לנטר את האנרגיה שמצטברת בפנים ולתעל אותה בדרכים בונות החוצה,
ולא לתת לה להצטבר, ולהצטבר ולהפוך להר געש בלתי נשלט.
זה הכיוון שאני מנסה איתו להתגבר על הכעס.

להלן פן של איש מקצוע איך להפיק תועלת לעתיד מהתפרצויות כעס - לכתוב על זה אסירות-תודה. מקווה שיעזור קצת,
קישור לשאר המאמר יש שם עצות נוספות לשליטה בכעס,
אני מעדיף לנסות לתפוס את הכעס לפני שהוא צובר תאוצה, אבל כמובן לא תמיד זה מצליח.. -
http://www.baruch-elitzur.com/page_parentsrage.html

"יש להבדיל בין ביטוי כעס בצורה תקיפה וחיובית לבין ביטוי כעס בצורה תוקפנית וביקורתית שזה כמובן שלילי. אני ממליץ, שבכל פעם שאת מבטאת כעס בצורה תוקפנית וביקורתית, תכתבי ביומן את הסיבה להתפרצות והדרך השלילית שהכעס בא לידי ביטוי. מתחת לזאת, תכתבי איך היית רוצה לבטא את הכעס בצורה תקיפה וחיובית, בעת שהגורם שעורר את כעסך יופיע שוב. המסקנה היא, שכל התפרצות שלילית עשויה לשמש לך כהזדמנות להפקת לקחים. חשוב ביותר שתשלימי עם העובדה, שהשינוי יהיה איטי והדרגתי. לפעמים תצליחי לנשום עמוק או לחייך במקום להתפרץ ולפעמים תכשלי, אך חשוב שלא תכעסי ולא תתאכזבי מעצמך אלא תפיקי מסקנות". כל טוב ובהצלחה ד"ר ברוך אליצור

אם לא עזר.. להלן קישור 'לשיחת חיזוק' שתמיד קורעת אותי מצחוק בקטע חיובי.
הומור זה ממש אינדבידואלי אז אם זה לא ממש גורם לך לחייך אז לפחות ניסיתי..  
https://www.youtube.com/watch?v=--SgC0PccXg

לילה טוב אחי היקר 
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: צועד את צעדיי הראשונים במסע (אחרי מסעות כושלים רבים מאין מספר) וזקוק לחיזוקיכם לפני 8 שנים, 2 חודשים #84090

• יוסיפונוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 160 ימים
  • דירוג פלטיניום
פנימה,  וואי וואי ע'איזה סרט...
ישתבח שמו תודה רבה....
ועל כן יראה כל אחד לעצמו.....

ובנימה שפויה, ממש יפה ומצחיק, אהבתי, תודה
''יוסיפונוס'' 
מסביבי יש דיבור כזה נגוע/שאני צבוע/ ומה פתאום חזרנו לדבר

רק אתה רואה ת'לב שלי ויודע/כשאני דומע/ אותך לא יכולתי לשקר

איך הסתכלתי רק על מה שאין/ הולך ומתרוקן/ איבדתי את הדרך

מה שקלקלתי תן לי לתקן/ מתחנן/ כמו בן/ רק תפתח לי דלת.(חנן בן ארי, אדון הסליחות)
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 2 חודשים על ידי יוסיפונוס.
זמן ליצירת דף: 0.73 שניות

Are you sure?

כן