ברוכים הבאים, אורח

ייאלה אחים מתחיל מחדש
(0 צופה) 

נושא: ייאלה אחים מתחיל מחדש 28832 צפיות

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1092

• סבבה
  • דירוג זהב
אני מרגיש ירידה ממש גדולה בימים האחרונים אני כבר לא עושה דברים שלקחי על עצמי אין לי כח לכלום כי אני מרגיש כמו כפיה כזה לעשות את זה
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1100

• Migdalor
  • דירוג זהב
  • U can't have a light without a dark to stick it in

אחי אתה צריך להבין שחלק מההתמודדות שלנו זה לא להתעסק בזה , זה פשוט לא אפשרי מה שתיארת (בטוח לא לטווח הארוך).
תעסיק את עצמך בדברים אחרים , מה הכוונה שלי..........
דוגמא : בן אדם שיש לו בעיות של אכילה אז הוא אומר לעצמו "לא לאכול , לא לאכול , לא לאכול " הוא כל היום נאבק בזה......
אבל אם הוא ימצא לעצמו תעסוקה אחרת מעניינת יותר , ספורט או משהו אחר שיוסיף לו עניין לחיים אז הוא לא יתעסק באוכל.

ועכשיו לסיטואציה שלנו , במקום להיאבק כל היום "לא לגעת , לא לגעת , לגעת ולהפסיק " התרופה נגד זה , זה שיעורי תורה , אני אישית מרגיש שזה מצנן ומזכך לי את הנשמה. כמו שקראתי איפשהו , אני לא זוכר בידוק איפה  : "לאט לאט להסיר את הקליפות ".

הנשמה שלנו התרגלה להתנהגות שלא מתאימה לנו בתור בני אדם  ולאט לאט כשלא נתעסק בזה ונתעסק בדברים יותר קדושים הנשמה  שלנו תזדכך ולאט לאט תתרפא בעזרת השם.

איך שאומרים, תחיה בפיתרון, לא בבעיה.

לא כל כך הבנתי את השיטה של ה12 צעדים זה עוזר באמת?איך עושים את זה?מטפל או לבד?תודה חבר'ה

כן זה עוזר באמת. זה היה הדבר היחיד שהוביל אותי ל60+ ימים. בד"כ עושים את זה בקבוצות, פגישות וכו'.

מי זה הגראד?ששון?מה אני אמור להגיד לו?בטלפון?תודה אחי

הגארד זה מי שהתחיל את כל האתר והפורום, מי שדואג לתחזק אותו, מי שעומד מאחורי כל הדבר המדהים הזה... נראה לי שאתה יכול לשלוח לו/להם אימייל, הם ישמחו לענות לך.
אנחנו כולנו באותה סירה, בדרך אל האור!
אין לך כח? אתה לא צריך כח! לה' יש כח, אתה צריך את ה'!!!

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1105

• סבבה
  • דירוג זהב
תודה אחי זה קשה ומפתה אבל מתגברים

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1116

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
Migdalor כתב on 24 יולי 2011 02:48:

מי זה הגראד?ששון?מה אני אמור להגיד לו?בטלפון?תודה אחי

הגארד זה מי שהתחיל את כל האתר והפורום, מי שדואג לתחזק אותו, מי שעומד מאחורי כל הדבר המדהים הזה... נראה לי שאתה יכול לשלוח לו/להם אימייל, הם ישמחו לענות לך.

נתתי לך גם א הטלפון שלו אם עיינת בלינק שצירפתי ואם לא אז הנה
1599-500-119

תביא לנו בשורות טובות
בפורום האחר כתבתי לך שאכניס את פרטי הענין על ה90 יום וכו' אז הנה אכניס כאן את התגובה שהיה אמור ליכנס שם, עוד מעט אכניסו

שלך
משה

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1117

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
לך 'סבבה' ולכל אלו שלא בדיוק הבינו על מה מדובר ב90 יום וכו'.

האתר נוסד לאלו שמכורים לרגשות ותאוות שליליים, לפעמים זה יכול היות נער בן 14 או מבוגר בן.... ואפילו אנשים שהם נשואים כבר ואף על פי כן מכורים הם לתאוותיהם.
בעיקרון האתר נפתח לאנשים שהם שומרי תורה ומצוות, ויש להם את התאאוה לדברים שליליים, ומטבע הדברים נושא זה אינו מטופל כראוי באמצעות מטפלים תרפיים למיניהם בקרב החברה החרדית, מכיון שאף אחד לא רוצה ליחשף במצבו, בהיפך משכבות אחרות ששם זה אולי יותר מקובל, ואנשים פוחדים פחות ליחשף, ולכן נפתח האתר הזה שהיא אתר תמיכה לאנשים כאלה.

התמיכה היא בכמה עניינים ובכמה אופנים:
תמיכה באמצעות מדיה: יש אלפי מאמרים כתובים (בלי גוזמא), שעדיין נמצאים בשפת האנגלית, ונמצאים בשלבי תירגום שונים כפי שהבנתי ממנהלי המקום, בעיקר יש את המאמרים היומיים שנשלחים במייל כל יום וזה כולל מאמרים מתוך הספר שגם היא באמצע תירוגם וחלק ממנה תוכל לראות בפורם הבא:
www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?board=4.0
שם כבר מתורגמים חלק מהמאמרים, כמובן שספר זה יש לה הרבה פרקים והבנתי מבעלי המקום שהסר כבר בשלבי תירגום מתקדמים, יתכן שצריך לבקש מהם להכניס לפחות פה בפורום - עוד לפני שנפתח האתר עצמו בעברית - את החלקים שכבר תורגמו בכדי שיוכלו לפחות ליהנות ממה שיש, כמו"כ יש באתר עצמה הרבה מאמרים שיתורגמו לעברית.

כמו"כ הם פיתחו שיטה, טבלה שבה כל אחד נרשם ורואה בעצמו את התקדמותו, יהיו כאלו שיגידו שזה עזר להם מאוד ויהיו כאלו שיגידו שזה עזר להם רק קצת, לי בכל אופן זה עוזר, אז יש שני טבלאות האחד היא מהיום הרביעי ועד היום התשעים ואח"כ יש טבלה מהיום ה90 והלאה, ואסביר לך איך זה הולך.
אתה נרשם בלינק הבא
guardyoureyes.org/woh/signup.php
בשורה הראשונה: Username (should be the same as on the forum):
כאן אתה רושם את השם משתמש שלך (בד"כ מתאים שזה יהיה תחות או יותר השם שלך כאן בפורום העברי (לדוגמא השם שאתה רושם שם מתאים גם לפורום האנגלי)

בשורה השניה: Choose a password: 
ובשורה השלישית: Re-enter password: 
כאן אתה מכניס קוד סודי

בשורה הרביעית: Email: (visible only to admin) 
תכניס את המייל שלך - כתוב כאן שזה רק למנהל

בשורה הבאה:If you have a story or log on the forum, enter the URL  http://
כאן אתה יכול להכניס לינק לסיפור שלך כגון אם פתחת פורום אתה יכול להכניס לכאן את הלינק ומי שיראה אותך על הטבלה יוכל יכנס ישירות לפורום שלך.

בשורה הבאה אתה אמור לבחור מה אתה - Male זה זכר    -    Female זה נקבה

בשורה הבאה אתה בוחר איזה סטטוס אתה
Single - רווק
Married - נשוי
Married with Children  - נשוי עם ילדים
Divorced  - גרוש

בשורה הבאה (Put me on the chart) אתה בוחר האם תופיע ברשימה או שזה רק בשביל הפורום האנגלי, והספירה העצמית

בשורה הבאה Most Recent Longest Clean Streak (in days)    - אתה כותב מה היה הזמן הכי הרבה שהייתי נקי בימים כגון חודשיים אז אתה כותב 60

בשורה הבאה אתה כותב מתי היה התאריך האחרון שממנו אתה סופר את הימים הנקיים (בתאריך לועזי)

בשורה הבאה אתה יכול לכתוב על עצמך

ובשורה שלאחריו יש קוד שאותו אתה מכניס  בכדי למנוע מסוסים טרואניים וכדו'

ואח"כ אתה לוחץ על הכפתור ויצרת לעצמך שם משתמש

ברגע שיצרת לעצמך שם משתמש תוכל להתחבר בלינק זה:
guardyoureyes.org/woh/login.php
ליכנס איתו גם לפורום האנגלי וגם לטבלת ה90 ברגע שיהיו לך 4 ימים נקיים תופיע על הטבלה
הלינק לטבלה תראה למעלה איפה שכתוב 90 day chart זה הלינק השני משמאל
כשאתה מתחבר יופיעו על המסך שלך כל הפרטים שהכנסת, ולמטה יש שני אופציות שעל ידם תוכל עדכן את מצבך כל הזמן
האופציה הראשונה היא still clean שזה אומר עדיין נקי ובזה אתה מעדכן את עצמך על הטבלה
האופציה השני היא I had a fall - אם אתה לוחץ על זה אז ייפתחו בפניך שני שורות בהם אתה מעדכן בשורה הראשונה מתי היתה תאריך הנפילה, ובשורה השניה אתה מעדכן ממתי אתה נקי בשנית.
בטבלת ה90 יש כמה וכמה דרגות - אבל לפני שאפרט את הדרגות אעתיק בתירגום את התנאים שאתה צריך לעשות, בכדי להופיע על הטבלה ההיא.
והנה התירגום:

יצרנו תרשים מיוחד בשביל חברים שרוצים לשמור את יומן המסע שלהם

איך אני יודע אם דף זה בשבילי?
אם התשובה לשאלות האלה היא "כן", זה בשבילך!

1) האם אתה ישר?
2) האם אתה נקי לפחות 3 ימים נקיים?
3) האם אתה שואף לנצח את השיא הקודם של הנקיות?
4) והכי חשוב: האם אתם מוכנים להיות ביושר? אחרת, תכונה זו לא יוכל לעזור לך.

חוקים
1) לחץ כאן כדי להירשם. (הם מתכוונים ללינק שנתתי לך מקודם)
2) עדכונים נעשים על ידי כל משתמש באופן ידני. התרשים עוקב באופן אוטומטי אחרי כמה ימים אתה נקי ואיזה רמה אתה נמצא, אחרי כל פעם שאתה מעדכן.
3) כל חבר צריך לעדכן את מצבו לפחות פעם בשבוע.
4) אם לא עדכנת את מצבך במשך יותר משבוע, השם שלך הופך להיות אדום.
5) אם לא עדכנת במשך שבועיים, השם שלך יורד מהתרשים.
(גם אם מישהו יורד מהתרשים, שמו נשאר בבסיס הנתונים שלנו, כך שהוא יכול לבחור לחזור על התרשים באמצעות כניסה עם שם המשתמש והסיסמה שלהם ולחיצה על "ערוך פרופיל" ולאחר מכן בחירה "שים אותי על המפה").

6) לאחר שנרשמת, אתה יכול ליכנס באמצעות שם המשתמש והסיסמה שבחרת.
7) כדי לעדכן את התרשים, בחר "עדיין נקי" (still clean) ולאחר מכן לחץ על "עידכון".
אם הייתה לך נפילה ח"ו לחץ על "היתה לי נפילה" (I had a fall) ולבחור את התאריך של הנפילה, ותאריך התחלה חדשה. הימים שצברת עד עכשיו יתווספו "למספור" מצטבר על התרשים שלך.

8. מה מהווה תנאי לדרוש מחדש את הספירה?
ישנם "מעידות" ויש "נפילות". "מעידה" אינה דורשת להפעיל מחדש את הספירה. אך "נפילה" דורשת ספירה מחדש.

"נפילה" הוא אחד הדברים הבאים:

1) אוננות מכוונת

2) צפייה באתרים פסולים במכוון

3) התקשרות למספרי טלפון בלתי הולמים, בכוונה

4) חיפוש וקריאה בארוטיקה במכוון

5) דברים גרועים יותר, שבו אני לא צריך להזכיר.

בהקשר למספר 2 (ו 4), אם מישהו ראה משהו בטעות ואז הוא קצת נסחף והמשיך להסתכל עליה, או אפילו אם מישהו ראה קישור ולא יכול להתנגד ולחץ על זה, אבל מיד תפס את עצמו בתוך כמה שניות, זה ייחשב "למעידה", ולא "לנפילה". עם זאת, אם מישהו מחליט בכוונה ובאופן יזום לצפות באתרים בלתי הולמים ח"ו, זה כבר ייחשב לנפילה ומחייב הפעלה מחדש של הספירה (ע"י הודעה בתוך הפרופיל).

כמו כן, כל אדם יכול להוסיף ולהגדיר קריטריונים משלהם על מה שהם רואים "כמעידה", כל עוד הם לא עשו אחד מ5 דברים דלעיל, הם יכולים להישאר על התרשים אם הם רוצים.

עד כאן התירגום של התנאים (ייתכנו שגיאות בגלל שזה תירגום אוטומטי שתיקנתי אח"כ)
אחרי 90 יום שמך יופיע בקיר הכבוד בלינק זה:
guardyoureyes.org/woh/woh.php
וזה הלינק השישי משמאל

ועכשיו אסביר לך על הדרגות - תיכנס ללינק הזה:
guardyoureyes.org/woh/Levels.php
החלק הראשון: בתוכו יש 3 דרגות
1. 3 ימים נקיים שנקרא בדרך המסילה
2. שבוע נקי שנקרא חזק חזק
3. שבועיים נקיים שנקרא גיבור כובש את יצרו

בקטע השני יש עוד 3 דרגות
1. חודש נקי שנקרא עבד ה'
2. חמישים ימים שנקרא גיבור כח עושי דברו
3. (הדרגה השישית)  70 ימים נקיים שנקרא ירא שמים

בקטע השלישי יש עוד 3 דרגות
1. 90 ימים נקיים (שבעצם עובר לטבלת קיר הכבוד) שנקרא אוהב ה'
2. חצי שנה נקיה צדיק גמור
3. שנה נקיה  שנקרא בעל תשובה (שדרגתה גבוהה יותר מבעל תשובה כידוע ממאמרם ז"ל)

כמו"כ יש לתוכנית הזו את הקו החם שעליה כבר דיברנו מקודם ואכניס כאן שוב את הטלפון
1599-500-119

כמו"כ יש להם ספר מיוחד בו יש את התוכנית של 30 פרספקטיבות על החיים וכמו"כ כלים מיוחדים כפי שכתבתי לך מקודם.

לגבי 12 השלבים:
בעולם הכללי פיתחו שיטה מיוחדת איך לשחרר אנשים מכבלי התמכרות, הן נתמכרות לאלכוהול וכדו' והן לגבי תאוות אחרות שליליים. תוכנית זו נקראת בשם ה12 שלבים, התוכנית נתמכת גם מפוסקי זמנינו – בראשם הרב טווערסקי שליט"א מארה"ב שהוא מטפל באנשים שהתמכרו לאלכוהול וכדו', והאו מאוד אוחז מהשיטה, גם אני שמעתי המלצות טובות על השיטה הזאת, כפי שכבר כתבתי ה'גארד' כתב לי שבעז"ה השבוע ייפתח האתר בעברית ושם יש פירוט על ה12 שלבים.
אחד מחלקי התוכנית הזאת היא לעשות את ה12 שלבים יחד עם חבורה – את האמת אף פעם לא עשיתי את זה אך אלה שמשתתפים בה אומרים שזוהי תשובה מנצחת להתמכרות, ע"י שהחברים בחבורה בעצם מגלים את צפונות ליבם כי חלק מהמחלה הזאת היא ההסתגרות וזה שמחביאים את המעשים שעועים ולכן כאן נלחמים היחד בחבורה במחלה זו.

כמו"כ יש וועידות בטלפון באנגלית ושיעור ב"ספר הגדול' שזה ספר שרופא כתב על ה12 שלבים, ולומדים בו ביחד משך פרק זמן כל יום בשעה מסויימת – יתכן שאם יהיה ביקוש נוכל לבקש שהוועידות יהיו גם בעברית ושיהיה מספר א"י כי בנתיים המספרים הם בארה"ב.

כמו"כ אפשר להתייעץ שם בקשר לתרפיסטים, ובנושא הזוגיות, שכידוע היא נפגעת מכל הנושא הזה.

אני מקווה שברגע שייפתח האתר בעברית תבין כבר את הכל וששם יהיה את כל מה שכתבתי ועוד יותר
אני מקווה שלא התעייפת מלקרוא תגובה כ"כ ארוכה (לי זה לקח הרבה זמן לכתוב – אך מה לא עושים בשביל חברים)
כשסיימתי לכתוב לא היה לי כח לעבור אם יש שגיאות – מה שאני בד"כ עובר על התגובות שלי, אך עכשיו כבר אין לי כח ואני מקווה שהיא נקיה משגיאות ואם לא תסלח לי

שלך
משה

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1119

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי יותר טוב מזה אי אפשר אחי באמת תודה
ניסיתי להרשם והם אומרים לי באדום
The was an error with the information you sent: This chart is intended for people that have less than 40 days of sobriety.
מה זה?תודה אחי על הכל!אוהב אותך!אם אני מצליח אחי זה בזכותך!
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1122

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
שלחתי הודעה ל'גארד'
ואני מקוה לקבל תשובה בקרוב

משה

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1139

• Migdalor
  • דירוג זהב
  • U can't have a light without a dark to stick it in
ממצב סבבה? איך הולך אצלך?
אנחנו כולנו באותה סירה, בדרך אל האור!
אין לך כח? אתה לא צריך כח! לה' יש כח, אתה צריך את ה'!!!

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1140

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
סבבה יקר,

יכול להיות שלקחת על עצמך יותר מדאי?
מה קורה, ספר לנו.

אחד מהדברים שקורים לנו שאנחנו משתעממים, או סתם במצב רוח מוזר כזה, ואז אנחנו הולכים ל"אלכוהול" שלנו, שיפתור לנו את הבעיות, יתן לנו קצת ריגוש בחיים.

שמתי לב, שתחושה זו עוברת. זה יכול להיות שעתים, ערב, או יממה, אבל אח"כ היא עוברת.
החיים הם כמו גלים, זה לא דברים שנשארים לעולם.
בהצלחה!

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1146

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
הבנתי שאתה בדרך הנכונה ב"ה
עלה והצלח

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1147

• סבבה
  • דירוג זהב
תודה חבר'ה
יש קשיים ומעידות אבל מתגברים מה שקשה לי עכשיו בעיקר זה הרחוב אני יוצא לאיזה מקום ואז אחרי שאני חוזר הבייתה אני חושב על מה שראיתי כל היום ואז באמצע אני עוצר את עצמי
אבל תודה חבר'ה על העידוד זה נותן כח להמשיך

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1148

• סבבה
  • דירוג זהב
אם אני מסתכל על בחורה ברחוב ואני חוזר הבייתה ולא פוגם  אני צריך לעדכן שנפלתי בטבלה כי הסתכלתי על בחורה ו'נהנתי' אבל לא נפלתי?
או שאני נזכר בדברים סוטים שראיתי בסרטים ומתחיל לחשוב עליהם בלי לעשות מעשה כלשהי לעשות שנפלתי?
תודה חבר'ה

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1149

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
הנה התשוה לגבי השאלות ששאלת אותי
התשובות קיבלתי מיחזקאל - השותף של הגארד

שלום וברכה,
לגבי השאלות:
1. הסתכלות על בחורה ברחוב לא נחשב נפילה. רק הסתכלות בפורונוגרפיה (וידאו או תמונות) והוצאת שז"ל.
2. החיזוק היומי בעברית עדיין לא פעיל - הוא כנראה יהיה פעיל רק בעוד כחודש
3. לגבי תרומות בארץ:
המחאות אפשר לרשום על שם: "שמור עיניך (ע"ר)" ולשלוח ל: ת.ד. 521, קרית יערים 90838, לתרומות דרך הטלפון:
02-580-5921
בתודה ובברכה,
יחזקאל

אם יורשה לי להוסיף על דבריו:
כמובן שהתשובה שלו נוגעת רק לגבי ההיבט מבחינת האתר שלנו, אבל מבחינת ההלכה אין להסהתכל וצריך להתאמץ להעביר את עיניו מאותו בחורה, וכמו"כ אין להשביע את הרעבון של התאווה בכל ענין אלא לנסות שלא להזין את התאווה, ומבחינה זו גם אם זה לא נפילה אך בוודאי לא רצוי
משה

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1153

• סבבה
  • דירוג זהב
תודה רבה אחי

בעניין: מכור לפני 12 שנים, 9 חודשים #1155

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
היות והצעתי את השאלה גם בפורום האנגלי בפני המשתמש שנקרא  kedusha - קדושה והוא ענה לי כדלהלן (בתירגום מאנגלית)

I think that, in most cases, it will be considered a slip.  However, this kind of slip can easily lead to falls, and will prevent real recovery from taking place.  As they say, "Just like an alcoholic needs to avoid that first sip, a lust addict needs to avoid that first slip."

אני חושב שברוב הפעמים זה ייחשב כמעידה, אולם מעידה כזאת יכול בקלות להביא לידי נפילה, וימנע את ההתאוששות האמיתית מלהתרחש, כמו שאומרים "כמו אדם שהוא מכור לאלכוהול צריך להימנע מלגימה הראשונה, כך האדם שמכור לתאווה צריך להימנע מנפילה הראשונה" (טוב באנגלית זה מתחרז).

זה מה שהוא ענה לי וזה די דומה למה שעניתי לך

שלך
משה
זמן ליצירת דף: 0.72 שניות

Are you sure?

כן