ברוכים הבאים, אורח

המצוד אחר עשרת הפתיתים
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: המצוד אחר עשרת הפתיתים 1291 צפיות

המצוד אחר עשרת הפתיתים לפני 8 שנים #87488

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
ליל בדיקת חמץ הוא הלילה הזה. ונהגו ישראל קדושים להטמין עשרה פתיתין פחותים מכזית (כנגד עשר המכות וכנגד עשר כתרין דמסאבותא וכנגד עשר קדושות שקדשנו ה'. וכתב ה"דברי בינה" בשם ר' יוסף מניישטאט, שהמנהג הוא שהנשים מניחות את הפתיתים, מכיוון שהחמץ רומז לגאווה, וכאשר בא האדם לידי גאווה, תפקיד האשה הוא להראות לו את החסרון שלו "ומניחים ומראים לו החמץ, כי הם יודעים ומכירים בו בכל ענייניו ומסתריו, ומניחים זאת אצלו שיכיר בחסרונו ולא יתגאה").

אלא מאי? עיקרה של מצוות בדיקת חמץ הוא לבדוק אם נמצא חמץ במקומות המועדים לכך, לרכז את כל החמץ בבית במקום אחד. פעמים רבות בשל מנהגים ו"עניינים" שונים, אפשר בקלי קלות להפסיד את העיקר או לכל הפחות להתמקד בטפל. הרבה יותר כיף לשחק מחבואים עם הילדים מאשר לבדוק ביסודיות את כל המקומות אליהם מכניסים חמץ במשך השנה.

כך הוא גם בתהליך הרוחני שלי כאן. מאוד קל ונוח להיצמד לכל מיני "עניינים" שאינם חוט השדרה של ההחלמה, כמו כתיבת הפוסט הזה, ולהתחמק מלב העניין. הרבה יותר כיף לשחק את "מר מחלים" מאשר להתייצב אל מול פגמי האופי במלוא כיעורם ללא כחל ושרק. הרבה יותר כיף "להתנפח" מ-800 ימי נקיות, מאשר להיכנע באמת לפני ריבון העולמים.

והאמת היא, שבסופו של דבר, תחושת הסיפוק והנועם הפנימי שמתלווה לעשיית הדבר הנכון והשורשי, עולה לאין שיעור על תחושת ה"כיף" שבזגזוג לאטרקציה צדדית נחמדה. ההתחלה קשה, אבל ההמשך מתגמל. קצת כמו ילד שמסרב להתקלח, אבל אחר כך כבר לא רוצה לצאת...

עוד ברוח זו כתבתי בעבר כאן:
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/74819-%D7%9C%D7%A2%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%93%D7%A8-%D7%91%D7%91%D7%9C%D7%90%D7%92%D7%9F#74820
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: המצוד אחר עשרת הפתיתים לפני 8 שנים #87518

• adam1
  • רצף ניקיון נוכחי: 44 ימים
  • דירוג זהב
עשית לי חשק לכתוב כמה צעדי 4 שאני מתחמק מלעשותם.. תודה אחי
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן