ברוכים הבאים, אורח

סוכת עור הלוויתן
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: סוכת עור הלוויתן 1489 צפיות

סוכת עור הלוויתן לפני 10 שנים, 7 חודשים #44573

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום חברים
שמעתי רעיון יפה שקשור אלינו ומעודד מאוד,
מקווה שיהיה לתועלת
בצאתנו מהסוכה אנו מבקשים "שנזכה לשבת בסוכת עורו של לוויתן" , וצריך להבין מה המשמעות,
למעשה מדובר באחרית הימים לאחר המלחמה האחרונה שהיא מלחמת שור הבר והלוויתן, אשר ילחמו בציווי האלוקים,
ובסופו של יום הלוויתן יכניע את שור הבר ויהרגהו, ואז הקב"ה יכין מהלוויתן סעודה לצדיקים, ומעורו
יכין סוכה בה יזכו הצדיקים לישב ולהנות מזיו השכינה,
ברור שהדברים אינם רק כפשוטם
ושמעתי לבאר כי שור הבר והלוויתן מסמלים שני כוחות אדירים שמנהלים את העולם החומרי
הגאווה והתאווה המסומלים באומות ע"י ישמעאל ועשיו וביסודות האש והמים .

אברהם אבינו מידתו חסד, נתינה ללא גבול, ישמעאל בנו מוגדר "פסולת החסדים" וכידוע עשרה קבים זימה ירדו לעולם, תשעה נטלו ישמעלים... בתורה כתוב  "איש כי ישכב את אחותו חסד הוא"
משום שחסד פירושה נתינה, גם כשזה לא במקום.
ישמעאל = תאווה = מים = לוויתן.

יצחק אבינו מידתו גבורה, עשיו בנו מוגדר "פסולת הדינים" עשיו משתמש בגבורתו באופן שלילי ,
הוא רוצח. רציחה נובעת מהגאווה , הוא חושב אחרת ממני, הוא מאיים עלי, אין לו זכות קיום.
עשיו = גאווה (רציחה) = אש = שור הבר.

שור הינו היצור היחיד שהתורה מגדירה כרוצח ואף הורגת אותו בעבור זה, ולכן הוא יהיה נציגו  של עשיו בקרב האפוקליפטי,
הלוויתן בהיותו היצור הגדול ביותר במים יהיה נציגו של ישמעאל בקרב הזה,
והמאבק הזה נמשך מאז היותם ועד אחרית הימים, ערב ומערב יריבו ביניהם על השליטה בעולם.
ובבוא היום הלוויתן ינצח את שור הבר, כלומר כח התאווה יכניע את כח הגאווה ואז הקב"ה יקח את התאווה ויעשה מטעמים לצדיקים וסוכה מעורו, ונבאר:
לכח הגאווה אין מקום בעולם התיקון משום ש"ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד"  "וה' מלך גאות לבש" במצב כזה שכולם מכירים בכח ה' אין מי שינסה להתגאות והכח הזה פשוט ייעלם,
אבל כח התאווה יש לו מקום בעולם התיקון משום שהתפיסה שלנו על תאווה הינה שגויה,
תאווה פירושה יצר = תשוקה, היצר הזה יכול להיות טוב ויכול להיות רע, תלוי בבחירתינו,
כלומר לאדם יש כח עצום של תשוקה והוא יכול להפנות אותו לכיוון אהבת ה' ואהבת תורה,
או לחילופין לתשוקות ארציות, מין אוכל ושאר עינוגים.

מסופר על נסיון שעשו אנשי כנסת הגדולה לבטל את היצר של עריות, ומה קרה?
העולם היה שמם מפו"ר ואף תרנגולת לא הטילה ביצה, ואף ת"ח פסקו מלחדש חידושי תורה,
וכל  זאת למה ? כי ביטלו את כח התשוקה, הכח הזה הוא הכח המניע של כל התחדשות בעולם,
אם כן לעתיד לבוא בעולם המתוקן עדיין יש מקום לתאווה אך היא תופנה אך ורק לכיוון התשוקה לקרבת אלוקים, וזהו סעודת הלוויתן שייהנו ממנו הצדיקים.

ומה בדבר הסוכה? ומדוע דווקא מעור הלוויתן?
אנו יודעים שההסתופפות בסוכה הינה "בצילא דמהימנותא" בצל האמונה לחסות בצל האלוקים מתוך אמונה ובטחון שכל מה שנצרך לי יש לי.
עור הלוויתן מסמל את החלק החיצוני ביותר בלוויתן כלומר אם הלוויתן מסמל את התאווה, העור שלו מסמל את החלק החיצוני והרדוד ביותר של התאווה, וכפי שאנו יודעים כל התאווה למין מוצאת ביטוי בעור החיצוני, ( נקח כל מושאת תאווה ובדמיון נקלף את העור, מה קיבלנו? האם אנו עדיין נתאווה).
אבל גם זה יכול להתהפך
העור יכול להפוך לאור
לאחר חטא אדם הראשון כשהתאווה הוטמעה בו והחל להתבייש במערומיו, נאמר שהקב"ה,עשה להם "כותנות עור" ונאמר שלעתיד לבוא לאחר שיתוקן החטא הקדמוני יהפכו כותנות העור
ל "כתנות אור" , והאור הזה יקרין מן הפנים חוצה ומן החוץ פנימה את התשוקה העצומה שתהיה לקרבת האלוקים .
וזהו משמעות התפילה שנזכה לשבת בסוכת עורו = אורו של הלוויתן, בצל האמונה בתשוקה עצומה לדבקות אין סופית באלוקים,
מי יתן ונזכה

ומבחינת התוכנית סוף סוף הבנתי את מנהגם של מחלימים רבים כשאר מופיעה בפניהם מושאת תאווה להתפלל:
א-לי תן לי למצוא בך את מה שאני מחפש בה
ע"פ האמור זה יותר ממובן אנו צריכים להפנות את תשוקתינו לכיוון האלוקים
שנזכה
בברכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: סוכת עור הלוויתן לפני 10 שנים, 7 חודשים #44581

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
מקסים וראוי.. תודה רבה. ואולי מכאן גם נובעת הכרת התודה על המחלה שבלעדיה היה פחות מהפיתרון...
שנזכה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: סוכת עור הלוויתן לפני 10 שנים, 7 חודשים #45102

מדהים. תודה רבה. כנראה שלא במקרה הישמעאלים מתנזרים מיין ומכסים את נשותיהם ברעלות. הם יודעים איזו השתוללות תהיה אם לא ידחיקו היטב את כוח התאווה. ואילו בתרבות המערבית עסוקים באופן אובססיבי בהגדרת כללים וקריטריונים ואיזונים כדי שאנשים יתנשאו זה על גבי זה בתוך כללי "המשחק ההוגן".
ואיזה ציור נפלא, שה' לוקח את עור הלוויתן, כלומר את השפיץ של התאווה, ועור זה עצמו הופך לצלא דמהימנותא, כלומר לתחושת חיבור ותלות מוחלטת בה'. נשמע כמו תכנית אחת שאני מכיר...
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: סוכת עור הלוויתן לפני 10 שנים, 7 חודשים #45110

• אין יאוש
  • דירוג פלטיניום
  • עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה
תודה רבה.
כתוב נפלא.
הצלחה מרובה,
אין יאוש.
"בכל אחד ואחד מישראל, מגדול ועד קטן, אור אלוקים חיים ביפעת קודש בוער ומאיר."
"אני ה׳ השוכן אתם בתוך טומאותם״, ובין כך ובין כך בנים אתם לה׳ אלקיכם. אשריך ישראל."
"כשהנשמה מאירה גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים"

בעניין: סוכת עור הלוויתן לפני 10 שנים, 7 חודשים #45112

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
יישר כוח. היה ממש כיף לקרוא.

ברשותך חשבתי להמשיך את הרעיון לפרשתינו, פרשת נוח.

חסד הוא... דור המבול היה מלא בחסד דטומאה. חסד זו התפשטות והרחבה.. הם התרחבו מאוד והתפשטו מאוד... גם למקומות שאמורים היו להיות גדורים. חסד בלי גבולות.
מה שקרה זה המשכה עצומה של מידת החסד, בלי איזון ובלי פרופורציות. חסד = מים. חסד בלי גבול = מבול. זו המידה כנגד מידה.

מובטחים אנו שלעתיד לבוא יושפע עלינו שוב מבול... מבול של חסד. ה' למבול ישב... וישב ה' מלך לעולם.
ראויים היו דור המבול שתינתן תורה על ידם = חסד = מבול.
כך יהיה לעתיד לבוא. רק הפעם חסד דקדושה. באופן שזה יאיר לנו ולא ישרוף ויטביע אותנו.

הוי כל צמא לכו למים... מצאתי את המים... כתוב שבקריעת ים סוף נקרעו 12 שבילים...
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: סוכת עור הלוויתן לפני 9 שנים, 6 חודשים #65172

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
לפני שנה כשכתבתי את המאמר הזה, די התאכזבתי, צפיות בודדות , תגובות בודדות אף יותר,
חבר ששוחחתי עמו עודדני ואמר זה שווה את המאמץ, זה יגע במי שזה צריך לגעת ויחזק את מי שזה צריך לחזק.
האמת שזה שאני לא נמצא כאן הרבה נובע בין היתר מהתחושה (החולנית, נחיתית) שאין לי מה לתרום ומי כבר קורא, וכו'
היום הוא התקשר אלי ואמר , הנה ראה כמה צפיות, וודאי נגע במאן דהו,
אז אלוי הגיע הזמן לחדש ימי כקדם או לפחות כמעט כקדם,
מי יודע...
חג שמח,
ושנזכה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: סוכת עור הלוויתן לפני 9 שנים, 6 חודשים #65201

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

אז אולי הגיע הזמן לחדש ימי כקדם

בהחלט!
לי אישית זה יעזור מאוד.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.43 שניות

Are you sure?

כן