ברוכים הבאים, אורח

הרהורים בעקבות פסוקי תפילה - הרהורים מתוקים!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הרהורים בעקבות פסוקי תפילה - הרהורים מתוקים! 880 צפיות

הרהורים בעקבות פסוקי תפילה - הרהורים מתוקים! לפני 10 שנים, 8 חודשים #40986

• אוהב
  • דירוג כסף
היום, בתפילת שחרית כשאמרתי את הפסוקים האלה, מצאתי שם את התוכנית:

מן המיצר קראתי י-ה, ענני במרחב י-ה.

השם לי לא אירא, מה יעשה לי אדם,
השם לי בעוזרי, ואני אראה בשונאי.

טוב לחסות בהשם מבטוח באדם,
טוב לחסות בהשם מבטוח בנדיבים.

כל גויים סבבוני, בשם השם כי אמילם,
סבוני גם סבבוני בשם השם כי אמילם.
סבוני כדבורים, דועכו כאש קוצים, בשם השם כי אמילם.

דחה דחתני לנפול והשם עזרני.

מן המיצר- ועוד איזה מיצר, בור מעמקים (שלפעמים אני מרגיש שזה בור, ולפעמים אני כבר כל כך עמוק שאני אפילו לא מרגיש שאני בבור...) קראתי להשם, ומסרתי את עצמי לידיו.

השם לי - כשאני מוסר את עצמי בידים של אבא אוהב - לא אירא, כי כשאני באמת רק בידיו ולא סומך עלי - אז השם לי בעוזרי, ואני אראה בקבירת שונאי - התאווה.

טוב לחסות ולבטוח ולהישען על השם, כי רק כשאנחנו מפקידים את עצמינו בידיו נוכל לגבור על המחלה, מלבטוח באדם - בעצמי, כי כשאני בוטח בעצמי שאני אוכל להתמודד מול התאווה אז אני נועד לכשלון מראש.

כל גוים - קליפות התאווה - סבבוני, סבוני גם סבבוני, סבוני כקוצים, ואני - כשאני הולך בשם השם, זורק את עצמי לידיו הרחומות והאוהבות - אז בשם השם כי אמילם - אכרית את כל כוחות התאווה והיחלם ממחלתי..

דחה דחתני - אתה השם אתה גורם לי את הנפילה, כביכול אתה דוחה אותי - ליפול, אבל והשם עזרני, כשאני מבין שרק בידיך אני אנצל מהנפילה אז אתה עוזר לי ואני יכול להחזיק מעמד.

בתפילה שאכן אוכל לוותר על התאווה מכל הלב, ולהתחיל בצעדי חסרי האונים המניחים את עצמם לגמרי בידי אבא'לה אוהב.
מנסה להיות נקי, בעזרת הבורא האוהב והאהוב.
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 8 חודשים על ידי .

בעניין: הרהורים בעקבות פסוקי תפילה - הרהורים מתוקים! לפני 10 שנים, 8 חודשים #41086

• אוהב
  • דירוג כסף
גם היום מצאתי את התוכנית באמצע התפילה.

(פעם שאל אחד הצדיקים את מישהו, למה אין ברכה מיוחדת בתפילת י"ח עבור חשוכי בנים, הרי הדבר הזה הוא מהצרות הקשות הפוקדות לעיתים תכופות יהודים רבים, וענה הצדיק שמי שהוא חשוך בנים מוצא את התפילה שלו בכל מילה ומילה, ולא צריך לעשות תפילה מיוחדת לזה - כמו"כ כנראה בגלל שאני כל כך מרגיש את הצרה הזאת אז אני מוצא אותה תמיד בין המילים)

אנחנו אומרים במזמור שיר חנוכת:
ואני אמרתי בשלווי, לא אמוט לעולם.
השם ברצונך העמדת להררי עוז, הסתרת פניך הייתי נבהל.

"ואני אמרתי בשלווי" - כאשר אני רגוע, לא היה לי נפילה היום, התאווה שלי נרגעה קצת, אז אני מתחיל להרגיע את עצמי ש - "לא אמוט לעולם" - שכן, אני כן יכול להתגבר, אני כן יכול להתמודד מול התאווה, שלא אפול יותר לעולם.
אבל "השם, ברצונך העמדת להררי עוז" - השם, כשאתה רוצה אתה נותן לי להרגיש את ההרגשה שכאילו אני יכול להתגבר בעצמי על התאווה, אבל ברגע ש - "הסתרת פניך" - בשנייה שאתה עוזב את ידי ואתה מסתיר את עצמך מפניי, ישר - "הייתי נבהל" - אני נבהל, חוזר לרגעים הראשונים של הנפילה, ושוב יודע שבעצמי אני לא יכול כלום, כי ברגע שאתה לא תעזור לי, אז אני אפול. כי לבדי אני לא יכול לתאווה.

אבא אוהב שלנו!!, בבקשה, אל תסתיר יותר את פניך!!

בעניין: הרהורים בעקבות פסוקי תפילה - הרהורים מתוקים! לפני 10 שנים, 8 חודשים #41097

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
יפה. המלבי"ם כותב בסגנון הזה. כתבתי על זה בעבר. תוכל למצוא את זה כאן.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: הרהורים בעקבות פסוקי תפילה - הרהורים מתוקים! לפני 10 שנים, 8 חודשים #41132

• אוהב
  • דירוג כסף
תודה אסירותודה.

זה כל כך מתוק להתפלל, ופתאום למצוא שדוד המלך דיבר ממש בקטע שלך!

אוהב
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן