ברוכים הבאים, אורח

"לעולם אתה חלש!"
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: "לעולם אתה חלש!" 2155 צפיות

"לעולם אתה חלש!" לפני 6 שנים, 4 חודשים #109919

"לעולם הינך חלש!"

ההיסטוריה לימדה אותנו שוב ושוב... ומלמדת אותנו עדיין, את מה שלמדונו חז"ל, מכבר, (הרמח"ל בספר מסילת ישרים פרק יג), שלעולם האדם 'חלש'; בכל אופן ובכל מצב: כל פיתוי ימשוך אותי. אל התהום. אל הסכנה. אלא אם כן תהיה לי הגנה כלשהי שתציל אותי ותשמור אותי מפניו. ואפילו זמנית, כבושה ופחד...
הידיעה וההכרה בעובדה הפשוטה הזו שאכן "אני אדם חלש", ואפילו כלומניק, מחייבת ומזקיקה אותי לשים גדרות לעצמי שלא אמעד ואכשל, שוב ושוב.

- בלי גדרות, אין אפשרות להתקדם ולהצליח בחיים.

מהו היסוד לגדר:
גדרות הם כל דבר שחוסם אותי, נוגד אותי, ומחזיק ושומר אותי.
כל גדר שעונה על אחת מהיסודות הללו נחשבת כגדר. אך כמובן שיש גדר חזקה יותר ויש גדר פחותה וחלשה יותר. בוחרים בגדר חזקה כפי גודל הסכנה וחוזק הלחץ והמתקפה העשויה להיות כנגד.

דוגמאות היכולים לשמש כגדר (ביחס לאינטרנט; בהתאם לאדם והמצב):
מרחק - נחשב גדר.
סגירת האינטרנט - נחשב כגדר.
סינן האינטרנט - נחשב כגדר.
התחייבות תשלום כספי גבוהה על כל כניסה אסורה - נחשב גדר.
התחייבות לספר לחבר/ים על כל כניסה אסורה - נחשב גדר.
שימוש באינטרנט רק במקום 'שרואים' אותך - נחשב גדר. 

השימוש באינטרנט פתוח וההליכה במקומות מסוכנים במיוחד - אינה מותרת בכלל; אם לא כשיש עמך הגנה שתשמור עליך. 
כי כמו שאמרנו מקודם, לעולם אתה חלש! והאדם לא יכול להחזיק בזכות עצמו, אלא רק אם יהיו לו גדרות מתאימים ונכונים. אחרת, הכישלון הבא הוא עניין של זמן והרגע המתאים.  

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: "לעולם אתה חלש!" לפני 6 שנים, 2 חודשים #110740

זה נכון מאוד.
אבל למכור שכמוני. כל הגדרות האלה יפלו בסוף..
צריך איזה קיר בטון

תגובה: "לעולם אתה חלש!" לפני 6 שנים, 2 חודשים #110906

הפוסט נכתב בעיקר בגלל האשכול הזה.
שים לב שהפוסט הנוכחי מדבר על מצב של אדם מפוכח, שראשו נקי מפיתויים. אך כשבראש שלי עצמו כבר קיים הפיתוי - מה יעזור לי גדר? הא'-ב' במקרה שכזה הוא להסיר את הפיתוי מתוך הראש שלי ורק אחר כך להתמקד בגדרות. 
אך הגדרות יכולות להקל את המאמץ/העבודה. או למנוע פיתויים קלים וכדו'.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.30 שניות

Are you sure?

כן