ברוכים הבאים, אורח

התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? 1815 צפיות

התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109827

שלום לכם חברי אהוביי, הי"ו.
אשמח לשמוע ממכם בעניין סינון האינטרנט, מניסיונכם; מכמה היבטים;

1. האם לאחר ניקיון של תקופה ארוכה "מאוד", החשיבות בסינון יורדת? כלומר האם אין לזה משמעות מי יודע מה?
2. עד כמה חייבים להשתמש בסינון? 
3. האם יש חברים שמשתמשים באינטרנט בלי סינון?
4. אלו שמשתמשים באינטרנט בלי סינון - האם יש להם בזה כללים ברורים מתי באלו שעות להשתמש, ולאיזה מקומות להיכנס? איך הם מסתדרים עם זה (הרי סוף כל סוף האדם הוא חלש ומתפתה די בקלות כשתתפוס אותו... ...).
5. האם החיבור לחברים ולתוכנית... יכולה לשמש או משמשת כתחליף לסינון?

אני כותב לכם את זה מאחר ועד לפני כשבועיים הייתי משתמש בתוכנית K9 לסינון האינטרנט, ומה שקרה אז הוא שגיליתי (בתמימות) איך עוקפים את כל הסינון, עד הסוף, ובקלות רבה ללא מאמץ, ולאחר מכן ניתן להחזיר הכל לקדמותו כאילו לא אירע כלום. ואז לאחר שגיליתי איך עוקפים את הסינון התחלתי לחשוש; האם מבחינתי זה מהווה עילה וסכנה שלא אפול שוב לכל הדמיונות והפנטזיות האין סופיות שנמצאות שם. אך אט אט לאחר שחלף כמו יום הכל נרגע (בגדול) וכמעט לא חששתי, עד כדי כך שהייתי משתמש באינטרנט באמצע הלילה כמה פעמים ולא כזה דואג. 

אך כיום שוב חזרו החששות הללו והתעצמו יותר. [בעיקר יש לי תחושת לחץ מכל זה]. (ולא שאני כל רגע הולך ליפול חלילה, כי אין לי כאלו מחשבות בכלל), אלא שאני דואג. כי פשוט אני לא רוצה לסמוך על עצמי - לאחר אין ספור פעמים שסמכתי על עצמי, וההמשך ידוע... שאך זה היה בגלל שלא הייתי בתוכנית; אולם כעת שאני בתוכנית ועברתי שינוי מקיף וגדול אני רואה שכל האובססיה הלכה ונעלמה והכל בסדר. אז מאחר ואין לי כל דחף אלא רק חשש ודאגה (כי אני לא מכיר וסומך על עצמי) לכן אני שואל אותכם את השאלות הללו, מה דעתכם. איך אתם משתמשים עם האינטרנט.

וכמובן שאם יש סינון תחליפי (חינמי) אני יעדיף לשים ולא לשאול את כל השאלות הנ"ל. (תוכלו כמובן להמליץ על תוכנית חלופית חינמית).

אשמח לשמוע ממכם חברים יקרים ואהובים מה אתם אומרים... 

תודה רבה לכם!!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 4 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109828

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מסובך לי לענות...
אני מתפלל לאלוקים שישלח לי סינון לראש שלי.

אוהב אותך

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109832

• DeletedUser27575
  • רצף ניקיון נוכחי: 2502 ימים
  • חבר ותיק

היי, 
לעניות דעתי, אני משתמש בסינון וגם יודע איך לעקוף אותו.
הסינון נותן לי שהות כדי "לספור עד 10" לפני שאני משתמש, כמו שאמר קודמי, אני מתפלל לסינון בראש. 
כי אני יכול לאונן מול קיר לבן, התאווה אצלי בראש. 
אני לא מאשים את האינטרנט או הנשים הלא צנועות במחלה שלה, אך יחד עם זאת אני מסנן רק כדי שאוכל לקבל שהות להרים טלפון לחבר תכנית ולספר לו שאני רוצה לצפות כי אז בעצם אני מודה בפניו על החוסר אונים שלי ומקבל כח להתגבר. 
יכול להיות שמספיק לך היום סינון בסיסי אתה יכול לבדוק את זה, כשאתה פותח מעגל עם חבר, אם אתה מרגיש צל של אובססיה אולי זה לא כדאי. 
את התשובה האמיתית תוכל למצוא רק עם כנות מלא עם עצמך או עם הספונסר. 
בהצלחה, אוהבים. 

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109844

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 328 ימים
  • דירוג פלטיניום
חידושים מדהימים כתב on 10 דצמ' 2017 12:34:
שלום לכם חברי אהוביי, הי"ו.
אשמח לשמוע ממכם בעניין סינון האינטרנט, מניסיונכם; מכמה היבטים;

1. האם לאחר ניקיון של תקופה ארוכה "מאוד", החשיבות בסינון יורדת? כלומר האם אין לזה משמעות מי יודע מה?
2. עד כמה חייבים להשתמש בסינון? 
3. האם יש חברים שמשתמשים באינטרנט בלי סינון?
4. אלו שמשתמשים באינטרנט בלי סינון - האם יש להם בזה כללים ברורים מתי באלו שעות להשתמש, ולאיזה מקומות להיכנס? איך הם מסתדרים עם זה (הרי סוף כל סוף האדם הוא חלש ומתפתה די בקלות כשתתפוס אותו... ...).
5. האם החיבור לחברים ולתוכנית... יכולה לשמש או משמשת כתחליף לסינון?

תודה רבה לכם!!

ציטוט מתוך הספר הגדול:

אנו מאמינים שכל תכנית מלחמה באלכוהוליזם שמציעה לגונן על האיש החולה מפיתויים נדונה לכישלון. אם האלכוהוליסט מנסה לגונן על עצמו הוא עלול להצליח לתקופת מה, אבל הוא בדרך כלל גומר בהתפוצצות גדולה מבעבר. ניסינו שיטות אלו. הניסיונות הללו לעשות את הבלתי אפשרי נכשלו תמיד.
לכן, החוק שלנו הוא לא להימנע מכל מקום שיש בו שתיה, אם יש לנו סיבה טובה להיות שם. זה כולל בארים, מועדוני לילה, מסיבות ריקודים, קבלות פנים, חתונות, אפילו סתם חינגות. לאדם שהיה לו ניסיון עם אלכוהוליסט, הדבר נראה כהתגרות במזל, אבל זה אינו כך.
שמת לב שעשינו הגבלה חשובה, לכן, שאל עצמך בכל הזדמנות, "האם יש לי איזה שהיא סיבה טובה, חברתית, עיסקית או אישית ללכת למקום זה" או האם אני מצפה ״לסחוב״ קצת הנאה מהאווירה של מקום זה, אם אתה עונה על שאלות אלו בדרך משביעת רצון אין סיבה לדאגה, לך או אל תלך, בחר במה שנראה לך טוב יותר.
אבל וודא שתהיה על קרקע רוחנית מוצקה לפני שתתחיל, והיה בטוח שהמניע להליכה הוא טוב לחלוטין. אל תחשוב על מה שתשיג מהאירוע. חשוב על מה שאתה יכול להביא לשם.
אבל אם אתה לא חזק, כדאי יותר שבמקום ללכת תעבוד עם אלכוהוליסט אחר!

= = =
גם היום, רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 4 חודשים על ידי מושי.

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109845

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

זה הקטע שתמיד הספונסרים מציעים לקרוא ולפעול על פיו
אני הייתי מציע לקרוא את הקטע יחד עם הספונסר, ולנסות ללמוד אותו...

אוהב

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109850

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני ניסתי בלי סינון,
לא השתמשתי, אבל היה המון אובסביה, ורק קצת לבדוק, ורק זה ורק זה....
עשיתי סינון , וחזרתי לשפיות, זה אני.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109854

• יואל
  • רצף ניקיון נוכחי: 13 ימים
  • דירוג כסף

היה פה איזה חבר שכתב הבוקר לגבי נחשים,
מבחינתי, אינטרנט לא מסונן הוא כמו נחש, ואם הנחש שבע כעת כי הוא אכל - אז אני ילך לישון לידו רגוע?
אצלי תמיד כשניסיתי אינטרנט עם סינון חלש התאווה צצה מאנשהוא

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109867

תודה רבה חברים,

האינטרנט לא ממש דומה לאלכוהול, כי באלכוהול אתה יודע "מזה אני לא שותה לא נוגע ואפילו לא מתקרב אליו", האיסור והחפץ ברור.  באינטרנט זה לא ככה, זה מעורבב טוב ורע, והגבולות דקים, והחשש הוא שתדרוך בטעות על משהו לא מוכר וזה יהיה יכול להתחיל מסע של כדור שלג; אתה רק רוצה לבדוק... ורק רוצה לבדוק... ורק רוצה לבדוק... עד שבסוף תהיה יכול להתחיל "לבדוק". דהיינו אין לי אובססיה ללכת לרשום... ... ...  פשוט, כי מדובר בפלסטיק (המסך), בזרמים חשמליים, ולא במשהו ממשי שניתן לממש אותו; הכל אותו דבר, בגדול; (אותם פעולות ומעשים שחוזרים על עצמם); מורכב מחוטים בודדים (עוד חוט ועוד חוט ועוד חוט... ..), מדובר בפעולות של 'שרירי הגוף'... ובעור שכל עוביו הוא עד כחצי סנטימטר לכל היותר. וכוח התנועה לא יעלה מעבר ל... כך וכך רגעים. או כך וכך שעות כי אין מי שלא יכול בלי לישון. ולא כולם חושבים אותו הדבר בדיוק, וכל אחד מפנטז דברים בלי קשר למציאות הקיימת; הראש של כל אחד ואחת מרוכז במשהו קצת אחר, והשלמות (בעצם ההנאה) רחוקה ממך והלאה... ואתה ממשיך לרדוף אחר פנטזיות בתקווה חזקה ועאלק מציאותית שתשיג אותה, והכל נדמה לך שכך הדברים קורים ושכך המחשבות נמצאות בראש אצל הנשים (= הם רוצות את זה. פשוט בדיחה). (פשוט בן אדם מדומיין, הזוי ומהופנט שחי בסרט).
נכון לעכשיו עוד לא עשיתי משהו ממשי, אני רק יכול לספר שכשהלכתי לישון בלילה התחילו לעלות פנטזיות... ואחר כך בהזדמנות נוספת שהלכתי לנוח צהריים, שם, זה כבר חצה קווים אדומים מבחינתי, פשוט החלו לתקוף אותי מחשבות קשות מנשוא שכמעט גרמו לי לאפס. אלא שבחסד ה' ניצלתי. את ההידרדרות הזו אני תולה שלאחרונה הפסקתי הרבה מהתוכנית ונוסף גם הוא על שונאינו האינטרנט הפתוח, כלומר המחשבות קצת התחילו לנסות לכוון לכיוון.. "מה דעתך" "מה אתה אומר" (היינו לעיין בפלסטיק הדק והרזה של המסך) ככה משהו קמצוץ קטן.
ונראה לי גם אפשרות אחרת; יתכן שהמחשבות הללו באו, שהנה כאשר לאחר כתיבת ההודעה הראשונה (בפתיחת האשכול) החלטתי להגביל את עצמי חזק עם האינטרנט (היינו להיות איתו רק במקום כזה וכזה ורק בשעות כאלו ואחרים) וזה גרם אצלי התנגדות חזקה לקבלה/לחסימה הזו (שכאילו הקול הפנימי אומר אל תגביל כי בין כה זה לא בראש שלך).
וכן אני חייב לציין [גם כתוספת], שעד לפני שגיליתי את ההסרה המוחלטת של הסינון, היה לי אפשרות גם כן להיכנס ולראות את כל החושך והדמיונות הללו המוכרים לכולם, אך לא נכנסתי, בגלל שתי דברים: 1. מאחר ואצלי, דמיונות ודברים שלא קיימים באמת של החיים - לא מעניינים אותי. 2. בגלל שזה היה קצת מורכב. ובנוסף גם אם הייתי נכנס... הייתי רואה מקסימום כמו חצי חושך, אלא שכעת במצב הנוכחי הוא, שאפשר לקבל חושך שלם. וזה גרום למן תאוון, כמו "ממזמן לא ראיתי אולי כעת הגיעה השעה לראות?" "הרי הסינון הגביל אותך הרבה ואולי עכשיו תפצה את עצמך על כל מה שלא ראיתי ומה שלא עשיתה?" (ובפרט שהרי גם היא מחכה לך מעבר למסך...).

עד כאן חלומותיי המנותקים מהחיים ומהמציאות.   

מה אתם אומרים חברים יקרים. אוהב אותכם.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 4 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109868

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

ברוך השב, התגעגתי לחידושים שלך .
האמת שגם לי אין חסימה, לי באופן אישי זה ממש טריגר ואובססיה לנסות ולמצוא במקום אחר. 
יותר קל לי בהחלמה עם השיחרור,  וזה שאצלי זה לא חסום., זה לא אומר שאני משאיר לעצמי "בקבוק" בצד לשימוש. 

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109890

אני חושב שצריכים לחלק את השאלה ל2.
1. החשש ליפול. טוב אז הוא גדול פי כמה. יכול להיות שיש כאלה שגם ככה מצליחים לשרוד. אבל יש כאלה שנופלים. 
בוודאי שאם אתה לא פעיל בתוכנית, יש לך סיכוי גבוה בהרבה ליפול. 
2. אצלי, זה מעורר פנטזיות, ולחץ. וזה מספיק לי כדי לשים סינון. 

לגבי k9 אני חייב להגיד שהסינון שלהם לא מוצלח במיוחד. אני שמתי סינון של רימון זה אמנם עולה כסף.
אבל שווה לי להשקיע כל הון שבעולם בשביל זה. מאז שיש לי את הסינון שלהם לא נפלתי במחשב שלי  יותר. 

לגבי זה שאין לך תחושה שאתה עומד ליפול. גם לי היה תקופה כזאת. ונפלתי. וגם אחרי שנפלתי לא היה לי תחושה של תשוקה מטורפת. ואז אחרי חודש שוב נפלתי וכו׳
לדעתי היצר לומד איך אנחנו מזהים אותו. והוא מוכן לוותר על להכניס לך את הפנטזיות לראש תמורת זה שהוא יפיל אותך בהמשך

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 4 חודשים #109955

• ירושלמי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר חדש

חסימה הרמטית טובה בהנחה שיש דבר כזה... אבל כלל לא בטוח שניתן להשיג כזה דבר. 
מניסיוני הכי חשוב זה תעסוקה. על בסיס דברי הרמב"ם שאין החטא נכנס אלא במוח פנוי מן החכמה. 
הרמב"ם לא דיבר על ספורט או פעילות פיזית אלא על פעילות מוחית ולכן צריך או למצוא עבודה שמעשיקה את המוח בשעות המסוכנות או חברותא ללמוד תורה. 
אצלי בזמן שלא היה לי תעסוקה לא עזר כל הסינונים הכי טובים, זה כמו בריקדה שעוצרת את הגל הראשון אבל אם אין תכנית התקפה יבואו עוד גלים וגלים. אז קבעתי חברותות ומצאתי תעסוקה וב"ה זה עוזר יותר מהסינונים אם כי עדיין יש נפילות מה לעשות.. אבל הרבה פחות מהתקופה שלא היה לי תעסוקה בשעות המסוכנות. 

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 3 חודשים #110166

תודה.
תעסוקה זהו משהו בסיסי ביותר שאותו חייב כל איש. הבטלה הפילה הרבה אנשים לתהום.

לעצם העניין והדיון; התשובה (בגדול) לשאלותיי הנ"ל היא, שהכל תלוי באם אתה עושה תוכנית או לא. החברים שמשתמשים בלי סינון (שלא נופלים) - כי הם נמצאים בתוכנית ששומרת אליהם! בלי התוכנית הם היו נופלים מזמן. זה התשובה (לענ"ד) לשאלה והדיון הקשה באשכול הנוכחי, במה שפתחתי אותו. אפשר לראות על כך עוד כאן. מה שנראה לי לענ"ד. 

אציין, שמספר שעות לאחר פתיחת האשכול הנוכחי הייתה לי מעידה (בלילה ב-4 לפנות בוקר) שגררה אח"כ פנטזיות (בו גם הייתי עייף מאוד מאוד שככל הנראה הוא היה הגרום הגדול למעידה), אך ברוך ה' בחסד ה' נחלצתי מהצרה ומהפנטזיות עוד באותו היום. והנה עד עכשיו אבא שלי שומר אותי (כבר כמעט שבועיים). 
מה שעשיתי (בעקבות המעידה) הוא שסיכמתי לעצמי שלא להשתמש באינטרנט בחדרי לבדי (כלומר במקום סגור לגמרי) אלא רק אם יש אנשים בסביבה שיהיו יכולים לראות אותי. 
מתוך הבנה שאין אדם חזק ושתמיד יכולים להיות הפתעות ושהשמירת מרחק היא הדבר הכי מומלץ שיש ויכול להיות.  

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 6 שנים, 3 חודשים #110167

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום
האמת שאם אתה לא יכול לבד,  זה רעיון טוב לעבוד עם המחשב רק שיש בסביבה אנשים .
או שניתן גם לפתוח מעגל עם חבר,  שגם זה עוזר במשהו. 

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 5 שנים #116691

וואוו, כמה זמן עבר מאז... איך הזמן טס...

רציתי לספר שמומלץ באמת שיהיה לכל אחד סינון, כי זה לא כזה מוצלח לחיות בלי סינון ולהיות מופתע מלחיצה בטעות על משהו.. שלך תדע מה יהיה גורלך מרגע זה ואילך...

ואולם אני יכול להעיד על עצמי שעל אף שלאחרונה קניתי מחשב חדש ועדיין לא שמתי סינון, - בכל זאת אני לא נכנס ל... ואם ישאל השואל למה ואיך?
אז ברור שזה לא בא בפעם אחת, זה היה תהליך של עבודה ארוכה ארוכה, ועדיין עוד אני עובד על עצמי, ועוד הדרך ארוכה.
וגם חושבני שמי שם סינון כלשהו הוא עדיף על זה שלא שם. כי הוא מרגיל את עצמו לראות ולהכיר בחולשה ובחוסר האונים שלו.    
והנה מאז.... שידעתי איך לעקוף את הסינון היו לי מעידות בודדות ממש. ובדרך כלל קלות והגיוניות. וגם בפערי זמן גדולים של ממש בין אחת לחברתה. 
וכמו כן כפי איך שאני רואה ומכיר את עצמי חושבני שאוכל לחיות ולהסתדר ללא סינון. ולא שאני חזק, ויכול להחזיק בזכות עצמי, שלא כן הוא כלל. ושאין דבר כזה. אלא שפשוט אני עושה 'עבודה ודרך' שבגללה אני נשמר, ואילולי כן חושבני שכבר היו נפילות משמעותיות. 

ובס"ד כיום אני בדעה להתקין סינון K9, אלא שאת הקוד אשמור אצלי, ואם אצטרך לשנות דבר מה אוכל לעשות זאת, שמטרת ה-K9 בעבורי הוא שלא אכנס בטעות למקום לא ברור ומוחלט. 

אז בהחלט, אם עושים עבודה הכל נראה וייראה אחרת!

נערך לאחרונה: לפני 5 שנים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: התייעצות בעניין סינון אינטרנט - עד היכן החובה? לפני 5 שנים #116694

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
חידושים מדהימים כתב on 26 מרץ 2019 05:16:

וואוו, כמה זמן עבר מאז... איך הזמן טס...

רציתי לספר שמומלץ באמת שיהיה לכל אחד סינון, כי זה לא כזה מוצלח לחיות בלי סינון ולהיות מופתע מלחיצה בטעות על משהו.. שלך תדע מה יהיה גורלך מרגע זה ואילך...

ואולם אני יכול להעיד על עצמי שעל אף שלאחרונה קניתי מחשב חדש ועדיין לא שמתי סינון, - בכל זאת אני לא נכנס ל... ואם ישאל השואל למה ואיך?
אז ברור שזה לא בא בפעם אחת, זה היה תהליך של עבודה ארוכה ארוכה, ועדיין עוד אני עובד על עצמי, ועוד הדרך ארוכה.
וגם חושבני שמי שם סינון כלשהו הוא עדיף על זה שלא שם. כי הוא מרגיל את עצמו לראות ולהכיר בחולשה ובחוסר האונים שלו.    
והנה מאז.... שידעתי איך לעקוף את הסינון היו לי מעידות בודדות ממש. ובדרך כלל קלות והגיוניות. וגם בפערי זמן גדולים של ממש בין אחת לחברתה. 
וכמו כן כפי איך שאני רואה ומכיר את עצמי חושבני שאוכל לחיות ולהסתדר ללא סינון. ולא שאני חזק, ויכול להחזיק בזכות עצמי, שלא כן הוא כלל. ושאין דבר כזה. אלא שפשוט אני עושה 'עבודה ודרך' שבגללה אני נשמר, ואילולי כן חושבני שכבר היו נפילות משמעותיות. 

ובס"ד כיום אני בדעה להתקין סינון K9, אלא שאת הקוד אשמור אצלי, ואם אצטרך לשנות דבר מה אוכל לעשות זאת, שמטרת ה-K9 בעבורי הוא שלא אכנס בטעות למקום לא ברור ומוחלט. 

אז בהחלט, אם עושים עבודה הכל נראה וייראה אחרת!

בתור אחד שחווה רק את הסינון של netspark, אשמח לשמוע ממך השוואה בין K9 ל netspark, אם יש לך תובנות בנושא

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות

Are you sure?

כן